The White Star Division - Wisła Kraków


Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło


Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Wyświetl wyniki ankiety: Podczas okienka transferowego latem 2018 roku Wisła:
wzmocni się 44 26,19%
osłabi 97 57,74%
zmiany kadrowe nie będą odczuwalne 27 16,07%
Głosujących: 168. Nie możesz głosować w tej ankiecie

Odpowiedź
 
Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
Str@żak
Member
 
 
Od: 06.2011

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#53401
Stary 06.01.2012, 16:18
TOMEK 11 napisał(a):Wyświetl post
jest artykuł na 25 str:

Pareiko 0zł
Jovanovic 1,76zł
Jaliens 0zł
Chavez 0,88zł
Paljić 0zł
Wilk 0,6zł
Sobolewski 0zł
Iliev 0zł
Melikson 3,08zł
Małecki 0zł
Biton 0,6zł

6 920 000 PLN

Jovanić 0,3€
Lamey 0€
Czekaj 0€
Bunoza 0,4€
Diaz ?€
Boguski?€
Nunez?€
Garguła0€
Jirsak 0,7€
Kirm 0,45€
Genkov 0,5€

ok 2,5 mln€
11 000 000 PLN

wszystkie liczby z PN jakby coś
Ten artykuł zostawię... BEZ KOMENTARZA!
Odpowiedz cytując
Dariook
Socios Wisła Kraków
 
 
Od: 07.2009
Skąd: R.K.C - AJ

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#53402
Stary 06.01.2012, 17:47
Pablo84 napisał(a):Wyświetl post
Jakich środków?Na co?Kiedy?Ile? Ten stadion buduję miasto.
A gdzie pieniążki z biletów?(Wisła płaci/płaciła za wynajęcie stadionu tylko za dzien meczowy i tylko za trybuny )za Marcelo,Głowackiego,Brożków,Uche,za reprezentantów wysłanych na MŚ?C+,za mistrza,za transmisje,z marketingu?(ubiegłorocznr puchary i kasę za nie (ok 6-7 mln Euro do samej federacjii) pomijam.
Przypominam tylko, że % kwota środków z budżeru jaka idzie na kopaczy jest najniższa (lub prawie najniższa) w lidze
Też o tym pisałem, ciekawi gdzie te wszystkie melony idą? Jesli takie są koszty bierzace
to strach pomyśleć co bedzie jak zaliczymy marny sezon. Brak pucharów i transferów z klubu w jednym sezonie oznaczać bedzie tylko jedno, niewypłacalności . BC spłacać będziemy kolejne xxx lat.
Odpowiedz cytując
kacpaw91
Senior Member
 
Od: 05.2011

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#53403
Stary 06.01.2012, 17:55
Dariook napisał(a):Wyświetl post
Też o tym pisałem, ciekawi gdzie te wszystkie melony idą? Jesli takie są koszty bierzace
to strach pomyśleć co bedzie jak zaliczymy marny sezon. Brak pucharów i transferów z klubu w jednym sezonie oznaczać bedzie tylko jedno, niewypłacalności . BC spłacać będziemy kolejne xxx lat.
Tak orientacyjnie (z tego co zasłyszałem w mediach, czy tu na forum)

A ile Wisła zarabia bez pucharów?
10 mln z Canal+ za sezon zakończony mistrzostwem
1 mln z TME
5 mln sponsor generalny (?)
6 mln bilety (?)
? mln pozostali sponsorzy
? mln pozostałe zyski bez transferów

A teraz ile Wisła wydaje?
16 mln zł kontrakty zawodników
~5 mln zł premie za mistrzostwo (?)
~2 mln zł kontrakty pozostałych pracowników (?)
~5 mln zł stadion (po podpisaniu umowy z miastem)
? mln koszta dojazdów, utrzymania drużyn juniorskich, siatki skautów itp.
? prowizje dla agentów przy transferach

Plus jeszcze jedno:
Kasa za mistrzostwo, kasa za puchary są wypłacane po zakończeniu sezonu. Kontrakty i inne koszta opłacamy na bieżąco. Ciekawi mnie ile zarabiamy na prawach do transmisji meczów izraelskiej TV.
Odpowiedz cytując
Dariook
Socios Wisła Kraków
 
 
Od: 07.2009
Skąd: R.K.C - AJ

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#53404
Stary 06.01.2012, 18:07
Nie znam się ale chyba kasa po sezonie nie jest problemem, księgowy da radę. Jednak po tych liczbach u ciebie , jesteśmy po sezonie na wielkim minusie. Tak się nie da funkcjonować tzn da się (Ruch, Górnik) Łks pomine bo oni juz nawet prądu nie mają.


Jesli zamieszczasz prowizję Dla agentów to dlaczego pomijasz wydatek na sam transfer
Ostatnio edytowane przez Dariook : 06.01.2012 o godz. 18:10.
Odpowiedz cytując
milosz
Senior Member
 
 
Od: 07.2011

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#53405
Stary 06.01.2012, 18:14
Temat ciekawy. ale jest do tego:
Nibylandia czyli polityka sportowo-finansowa Wisły Kraków

...no a biorąc pod uwagę MP2011, grę jeszcze wiosną 2012 w LE i w 2010/11 sprzedanie Marcelo, Brożków, Głowackiego itp., musimy być na plusie, kasa więc jest ale nie ma woli przez bossa jej wydatkowania, choć pewnie pozostaje czekać na miłe transferowe zaskoczenie, więc sobie czekam, byle nie na Godota .
Ostatnio edytowane przez milosz : 06.01.2012 o godz. 18:29.
Odpowiedz cytując
kacpaw91
Senior Member
 
Od: 05.2011

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#53406
Stary 06.01.2012, 18:44
Dariook napisał(a):Wyświetl post
Nie znam się ale chyba kasa po sezonie nie jest problemem, księgowy da radę. Jednak po tych liczbach u ciebie , jesteśmy po sezonie na wielkim minusie. Tak się nie da funkcjonować tzn da się (Ruch, Górnik) Łks pomine bo oni juz nawet prądu nie mają.


Jesli zamieszczasz prowizję Dla agentów to dlaczego pomijasz wydatek na sam transfer
Bo nie liczę bilansu transferów. Być może to one są brakującą częścią, być może dlatego od roku nikogo nie sprzedaliśmy bo zarobiliśmy te pieniądze. Nie zdziwiłbym się gdybym pominął jakieś wpływy i "wypływy".


milosz napisał(a):Wyświetl post
Temat ciekawy. ale jest do tego:
Nibylandia czyli polityka sportowo-finansowa Wisły Kraków

...no a biorąc pod uwagę MP2011, grę jeszcze wiosną 2012 w LE i w 2010/11 sprzedanie Marcelo, Brożków, Głowackiego itp., musimy być na plusie, kasa więc jest ale nie ma woli przez bossa jej wydatkowania, choć pewnie pozostaje czekać na miłe transferowe zaskoczenie, więc sobie czekam, byle nie na Godota .
Poprzednie sezony i Sosnowiec, wpadka z Levadią, w której uwzględniono zyski z pucharów, brak sukcesu w pucharach przez spory czas, a także dług wewnętrzny. Nie wiem, jednak sam się zastanawiam, czy sezon z mistrzostwem, bez sukcesu w pucharach i sprzedaży zawodników się bilansuje. Dlatego chciałbym, aby ktoś obeznany postarał się zrobić "szkic" naszych wydatków i przychodów.
Ostatnio edytowane przez kacpaw91 : 06.01.2012 o godz. 18:48.
Odpowiedz cytując
Bobek90
Senior Member
 
Od: 11.2011

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#53407
Stary 06.01.2012, 18:59
Dwie sprawy ktore chce skomentowac:

"Basalaj mowi ze Wisla nie ma pieniedzy. A przeciesz gramy w pucharach. (foch)"
No wiec moi drodzy, Wisla naprawde nie ma pieniedzy. Nasz budzet to okolo 40-45 mln zlotych. A wiec, Wisla w 2010 roku (rok bez pucharow, wiosna+jesien) ma przychod wynoszacy okolo 27 mln zlotych. Jak chyba widzimy wszyscy brakuje kilkunastu milionow by dopiac budzet. Wtedy dopielismy z kasy otrzymanej ze sprzedazy zawodnikow, teraz dopinamy z kasy otrzymanej za puchary. Proste jak drut. Naprawde nie mamy pieniedzy.
Frekwencja, mimo smiesznych cen, jest srednia, sponsorzy nie garna sie do klubu, takze... jest duzy margines do poprawy. I tym optymistycznym akcentem koncze ten watek.

"Mamy najszersza i najlepsza kadre w lidze"
Urban legend. Kadrowo nie jestesmy pod zadnym wzgledem lepsi od Lecha czy Legii. Sa oczywiscie minimalne roznice miedzy tymi zespolami, ale sa tak male ze kontuzja jednego zawodnika zmienia wszystko.
Co powinno martwic to fakt ze nasza kadra jest "malo przyszlosciowa". Srednia wieku jest wysoka, koncza sie kontrakty wielu zawodnikom (Biton)... Slowem tu nie ma duzego marginesu do poprawy. Mowiac inaczej, jesli Wisla 2011 spotkalaby sie z Apoelem 2011 za rok, dwa, trzy; to wynik bylby zawsze taki sam. Totalna dominacja Apoelu.
Mowiac krotko, w najblizszej przyszlosci jestesmy calkowicie zalezni od jakosciowych transferow do naszego klubu. Bez dodatkowego "Meliksona", bez "Bitona" za Bitona, nie bedziemy grac znaczaco lepiej. To martwi w kontekscie tego co sie dzieje w Legii. Szkolenie mlodziezy: slowo klucz.
Ostatnio edytowane przez Bobek90 : 06.01.2012 o godz. 19:03.
Odpowiedz cytując
kacpaw91
Senior Member
 
Od: 05.2011

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#53408
Stary 06.01.2012, 19:06
Bobek90 napisał(a):Wyświetl post
Dwie sprawy ktore chce skomentowac:

"Basalaj mowi ze Wisla nie ma pieniedzy. A przeciesz gramy w pucharach. (foch)"
No wiec moi drodzy, Wisla naprawde nie ma pieniedzy. Nasz budzet to okolo 40-45 mln zlotych. A wiec, Wisla w 2010 roku (rok bez pucharow, wiosna+jesien) ma przychod wynoszacy okolo 27 mln zlotych. Jak chyba widzimy wszyscy brakuje kilkunastu milionow by dopiac budzet. Wtedy dopielismy z kasy otrzymanej ze sprzedazy zawodnikow, teraz dopinamy z kasy otrzymanej za puchary. Proste jak drut. Naprawde nie mamy pieniedzy.
Frekwencja, mimo smiesznych cen, jest srednia, sponsorzy nie garna sie do klubu, takze... jest duzy margines do poprawy. I tym optymistycznym akcentem koncze ten watek.

"Mamy najszersza i najlepsza kadre w lidze"
Urban legend. Kadrowo nie jestesmy pod zadnym wzgledem lepsi od Lecha czy Legii. Sa oczywiscie minimalne roznice miedzy tymi zespolami, ale sa tak male ze kontuzja jednego zawodnika zmienia wszystko.
Co powinno martwic to fakt ze nasza kadra jest "malo przyszlosciowa". Srednia wieku jest wysoka, koncza sie kontrakty wielu zawodnikom (Biton)... Slowem tu nie ma duzego marginesu do poprawy. Mowiac inaczej, jesli Wisla 2011 spotkalaby sie z Apoelem 2011 za rok, dwa, trzy; to wynik bylby zawsze taki sam. Totalna dominacja Apoelu.
Mowiac krotka, w najblizszej przyszlosci jestesmy calkowicie zalezni od jakosciowych transferow do naszego klubu. Bez dodatkowego "Meliksona", bez "Bitona" za Bitona, nie bedziemy grac znaczaco lepiej. To martwi w kontekscie tego co sie dzieje w Legii. Szkolenie mlodziezy: slowo klucz.
No i o tym mówię. Wreszcie ktoś zauważył, że jak się złoży wszystkie liczby to przychód bez transferów nie wyjdzie 40-45 mln.

W pełnym się zgadzam ze szkoleniem młodzieży, a także średnią wieku. Uważam także, że trzeba naszych najlepszych skautów wysłać również w Polskę. Wkrótce wykorzystamy limit obcokrajowców. Być może teraz z siatką skautów znajdziemy jakiegoś utalentowanego piłkarza. Warto się przypatrzeć młodzieży z Zagłębia Lubin, jedna z najlepszych szkółek w Polsce. Ze szkółki Legii, czy Lecha nikogo nie ściągniemy.
Ostatnio edytowane przez kacpaw91 : 06.01.2012 o godz. 19:13.
Odpowiedz cytując
elliot_ness
Senior Member
 
 
Od: 01.2005
Skąd: Królewski Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#53409
Stary 06.01.2012, 19:42
może Wisla jako spolka a Basalaj jako jej prezes zaciągnie kredyt (w Telefonice,Banku) zakupi kilku dobrych graczy słabych sprzeda i awansuje do LM spłacając tenże kredyt.
Odpowiedz cytując
gdsmk
Senior Member
 
 
Od: 07.2003
Skąd: At the heart of winter

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#53410
Stary 06.01.2012, 19:45
elliot_ness napisał(a):Wyświetl post
może Wisla jako spolka a Basalaj jako jej prezes zaciągnie kredyt (w Telefonice,Banku) zakupi kilku dobrych graczy słabych sprzeda i awansuje do LM spłacając tenże kredyt.
W sam raz na zapowiadane financial fair play
Odpowiedz cytując
Ventigo
Senior Member
 
 
Od: 06.2011
Skąd: Królewskie Stołeczne Miasto Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#53411
Stary 06.01.2012, 19:51
Albo nie awansuje(jak zwykle) i przez kolejne 10 lat będzie spłacać następny "dług" - wynik sportowy to ruletka nawet jak dostaniemy 50mln z tytułu takiego kredytu, może nam to nic nie dać.
Odpowiedz cytując
elliot_ness
Senior Member
 
 
Od: 01.2005
Skąd: Królewski Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#53412
Stary 06.01.2012, 19:52
gdsmk napisał(a):Wyświetl post
W sam raz na zapowiadane financial fair play
To będzie kolejny martwy przepis , który potentaci typu Real, Barcelona czy Man City będa obchodzic w inny sposób.

Ventigo napisał(a):Wyświetl post
Albo nie awansuje(jak zwykle) i przez kolejne 10 lat będzie spłacać następny "dług" - wynik sportowy to ruletka nawet jak dostaniemy 50mln z tytułu takiego kredytu, może nam to nic nie dać.
Jeżeli juz splacimy kredyt Telefonice to mało prawdopodobne abyśmy wygenerowali taki zysk aby zakupić 2-3 zawodników np. za 4 mln euro.
Ostatnio edytowane przez elliot_ness : 06.01.2012 o godz. 19:56.
Odpowiedz cytując
Teqcontroller
Senior Member
 
 
Od: 11.2009
Skąd: UK/ Energy2000

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#53413
Stary 06.01.2012, 20:36
Było źle jest źle i będzie źle tak to wygląda na dzień dzisiejszy.
"JEDNA WIARA JEDEN KLUB WISŁA KRAKÓW AŻ PO GRÓB"


Odpowiedz cytując
martin_6
Senior Member
 
Od: 03.2009

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#53414
Stary 06.01.2012, 20:36
elliot_ness napisał(a):Wyświetl post
może Wisla jako spolka a Basalaj jako jej prezes zaciągnie kredyt (w Telefonice,Banku) zakupi kilku dobrych graczy słabych sprzeda i awansuje do LM spłacając tenże kredyt.
Ale my to już przerabialiśmy. Zabrakło tylko awansu do LM i obawiam się, że tym razem mogłoby być podobnie.
Dziś tylko wiara pozostała w nas
Że przyjdzie kiedyś taki czas,
Że na drzewach zamiast liści
Będą wisieć komuniści!

UWAGA!!! Z OKAZJI OTWARCIA STADION ZAMKNIĘTY!
Odpowiedz cytując
milosz
Senior Member
 
 
Od: 07.2011

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#53415
Stary 06.01.2012, 21:19
Teqcontroller napisał(a):Wyświetl post
Było źle jest źle i będzie źle tak to wygląda na dzień dzisiejszy.
No tak My to mieliśmy i mamy źle, te 8 tytułów MP w erze Cupiała i teraz ta LE, no normalnie tragedia, niektórzy gdyby nie narzekali to by chyba poumierali ...otóż jest dobrze, źle to mają kibice np. starozakonnych, u nich to jest źle, bo u nas to jest SUPER .
Odpowiedz cytując
domin_czyzyny
Socios Wisła Kraków
 
Od: 09.2010
Skąd: Kraków/Bolechowice

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#53416
Stary 06.01.2012, 21:46
elliot_ness napisał(a):Wyświetl post
może Wisla jako spolka a Basalaj jako jej prezes zaciągnie kredyt (w Telefonice,Banku) zakupi kilku dobrych graczy słabych sprzeda i awansuje do LM spłacając tenże kredyt.
co za bezsens, czasem jak czytam Twoje posty, to się zastanawiam gdzie Ty żyjesz. Czy dla Ciebie Wisła to sukcesy pseudo-sportowe czy Tradycja, Wartości, Kibice, Wspólnota ?
Takie pomysły a`la desperat. Po co Ci te sukcesy sportowe kosztem takiego ryzyka?

Po pierwsze, to wcale T-F nie jest obecnie jakimś potentatem na gospodarczej mapie Polski, nie mówię o branży w której działa, ale ogólnie o gospodarce.
Po drugie, jak coś pójdzie NIE TAK to idziemy pod młotek i po Wiśle - zostają jedynie Kibice, a nie sympatycy "polityki transferowej" S.S.A. Wiele klubów na tzw. zachodzie tak działało i dziś przez długi są tam, gdzie kauflandowcy dupami szczekają...

Ogarnij się...
Ostatnio edytowane przez domin_czyzyny : 06.01.2012 o godz. 21:53.
Odpowiedz cytując
Marszałek
Senior Member
 
 
Od: 11.2004
Skąd: C.K. Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#53417
Stary 06.01.2012, 21:48
Gdy u nas nie jest się w stanie wyszkolić piłkarzy o umiejętnościach Kirma czy Jirsaka i za takich gości trzeba płacić to nie dziwne, że nie ma kasy. W ogóle to cud,że jest jakakolwiek kasa. Ten klub stoi na głowie i stara sie działać wbrew logice panującej na rynku piłkarskim.

Klub jest zarządzany tak a nie inaczej i doprawy przestańcie gadać o jakiś Europach, bo tak naprawdę poza sporadycznym szczęściem, zbiegiem okliczności, wątpie abyśmy byli w stanie ujrzeć pod Wawelem,w ogóle w Polsce zespół co rok rocznie bije się o wyjście z grupy LE. O LM nie pisze,bo to nie czas na żarty.

Cały czas kręcimy się w orbicie miernch piłkarzy. W zasadzie nie wyszliśmy poza ten krąg. Co najwyżej zmieniają się narodowości,nazwiska ale umiejętności pozostają te same. Na naszą ligę to wystarcza w zupelności, aby być jej zdecydowanym hegemonem, ale poza nasz grajdołek jest cieniutko.

Pierwszych sukcesów Wisły w Europie,myślę o zadomowieniu się w LE na stałe, należy oczekiwać wtedy, gdy powstanie porządna baza treningowa oraz zacznie się praca z młodzieżą. Nie ma drogi na skróty. No chyba, że ktoś z Qataru zakręci się koło klubu. Ale i to w sumie nic nie da, bo dobry piłkarz musi gdzieś trenować. a zazwyczaj takich lubia kupować Petrodolarowcy.....itd.

Spodziewam sie, że raczej nikogo nie podpiszemy przed meczami z Liege. A jak by do tego doszło to nie będzie to ktoś wykraczający umiejętnościami ponad piłkarzy, których mamy obecnie w kadrze.
Ostatnio edytowane przez Marszałek : 06.01.2012 o godz. 22:14.
Wydarzenia nie zawsze spełniają nasze oczekiwania, ale zawsze jest dla nich jakieś logiczne wytłumaczenie. Często nie jest ono krzepiące, ale zawsze logiczne.
Odpowiedz cytując
Manhunt
Senior Member
 
Od: 03.2011

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#53418
Stary 06.01.2012, 21:52
U nas jest dobrze haha kpisz
Ciekawe kim będziemy grać w przyszłym sezonie.
Milosz zdobyliśmy te MP fakt zasługa Cupiała , ale nigdy nie graliśmy w LM nic nam to nie dało.
Wisła jako dominująca w ostatnich sezonach powinna być najlepsza we wszystkim :
Posiadać przepiękny stadion , mieć zaplecze treningowe , mieć najlepszy marketing , scoutów.
Kilku podstawowych graczy z 11 odejdzie ( wygasające kontrakty , wypożyczenia) i jak my mamy coś zdziałać jak co sezon zawodnicy muszą na nowo zgrać się z nowymi graczami.
Awansowaliśmy do LE i nawet teraz nie potrafimy zapełnić naszego stadionu , pełny stadion = więcej kasy dla klubu.

Znając życie wybudujemy baze treningową , ale ona będzie strasznie gówniana.
Ostatnio edytowane przez Manhunt : 06.01.2012 o godz. 22:04.
Odpowiedz cytując
milosz
Senior Member
 
 
Od: 07.2011

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#53419
Stary 06.01.2012, 22:03
Chyba sobie kpicie sami z siebie, Wisła powinna być najlepsza we wszystkim, no jasne a jak nie jest we wszystkim to już źle, bardzo źle i tak źle że , ho, ho. Jak mam być szczery to dawno się tak nie uśmiałem .

Otóż, źle to było drogie dzieci Tele-Foniki jak Wisła grała w II lidze albo kupczyła i sprzedawała mecze, teraz to jest b. dobrze. A co do nowego sezonu to te tezy że wszyscy odchodzą i ostatni gasi światło proponuje traktować na poziomie , że pewien "Boliwijczyk potrafi jedynie grać na wys.6.000 m.n.p.m" .
Odpowiedz cytując
Manhunt
Senior Member
 
Od: 03.2011

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#53420
Stary 06.01.2012, 22:18
Tak było źle , ale czasy sie zmieniają.
Po sezonie stracimy lub możemy stracić graczy takich jak :
Pareiko, Czekaj,Diaz, Lamey ,Sobol,Nunez,Jirsak,Paljic,Biton.

Konkretna baza treningowa jest kluczem do sukcesu , a kasy w klubie brak.
Jak mamy budować bubel , a nie baze treningową to lepiej odpuśćmy sobie jeszcze te 2-3 lata.
Według transfermarkt w sezonie 2010/2011 zarobiliśmy prawie 33 mln złotych , a wydaliśmy prawie 9 mlnów.
W lecie 2011/12 wydaliśmy 3.4 mln złotych , a zyskaliśmy 500 tyś zł.

http://www.transfermarkt.pl/pl/wis%C5%82a-krakow/transfers-alle/verein_422.html
Ostatnio edytowane przez Manhunt : 06.01.2012 o godz. 22:29.
Odpowiedz cytując
elliot_ness
Senior Member
 
 
Od: 01.2005
Skąd: Królewski Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#53421
Stary 06.01.2012, 22:18
domin_czyzyny napisał(a):Wyświetl post
co za bezsens, czasem jak czytam Twoje posty, to się zastanawiam gdzie Ty żyjesz. Czy dla Ciebie Wisła to sukcesy pseudo-sportowe czy Tradycja, Wartości, Kibice, Wspólnota ?
Takie pomysły a`la desperat. Po co Ci te sukcesy sportowe kosztem takiego ryzyka?

Po pierwsze, to wcale T-F nie jest obecnie jakimś potentatem na gospodarczej mapie Polski, nie mówię o branży w której działa, ale ogólnie o gospodarce.
Po drugie, jak coś pójdzie NIE TAK to idziemy pod młotek i po Wiśle - zostają jedynie Kibice, a nie sympatycy "polityki transferowej" S.S.A. Wiele klubów na tzw. zachodzie tak działało i dziś przez długi są tam, gdzie kauflandowcy dupami szczekają...

Ogarnij się...
Jak widzę Tobie wystarczy kolekcjonowanie tytułów MP , które po za statystyką nic wymiernego klubowi nie przynoszą. Niestety żyjesz w archaicznym świecie gdzie wierzysz , ze wychowankami zdobywa się sukcesy miedzynarodowe. Otóż zdradze Ci pewną tajemnice bez kasy możesz w domu długopisy skręcać. A ryzyko w biznesie jest nieodzowne a piłka nożna to ryzyko. A z tym ryzykiem w razie niepowodzen w LM walczymy zawszegdy mamy mistrzostwo. I zazwyczaj konczy się wyprzedaza najlepszych zawodników. Nie widzisz ,ze w marazmie trwamy od bardzo długiego czasu ? Po co przytaczasz patetyczne slogany typu Tradycja Wartośc Kibice Wspólnota co to ma wspolnego z obecną sportową rzeczywistością Dla Twojej wiadomości zacząłem Wiśle kibicować gdy sprzedali mecz i przegrali z Motorem Lublin 0:3 i spadli do 2 ligi. Miałem wątpliwa przyjemnośc poznać jak wygląda Dębica Bydgoszcz czy Stalowa Wola od strony sportowej. I nie chciałbym aby Wisła kisiła się tylko na krajowym podwórku. Ja się postaram ogarnąć bo moze nigdy nie zagramy w LM a Ty spróbuj sie obudzić.
Odpowiedz cytując
westersyl
Guest
 

Ignoruj użytkownika Pomoc
#53422
Stary 06.01.2012, 22:26
Tracy zawodnicy jak Chavez Jovanovic, Wilk, Melikson, Iliev, Genkov Garguła, Małecki mają jeszcze kontrakty stosunkowo długie także sianie paniki nie jest wskazane. Uważam, że ta drużyna ma naprawdę spory potencjał i przy odpowiednim przygotowaniu na pewno go zademonstruję. Czy kończące się kontrakty wielu zawodników wpłyną negatywnie na grę zespołu ? Przeszłość pokazuję, że to wcale nie musi iść w tę stronę bo taki Cantoro, Zienczuk czy Pawełek dziwnie odżywali kiedy kończyły im się umowy. Nie widzę tutaj powodów do pospiechu bo nie widzę ma zawodników nie do zastąpienia... szczególnie że większość tutaj teraz marudzących psioczy w większości na tych zawodników. Gdyby taki Pareiko czy Sobol mieli 25 lat to jestem przekonany że nie czekalibyśmy z decyzjami. Gdyby Jirsak z Pajliciem prezentowali równą formę również uważam że klub podjąłby z nimi rozmowy... uważam że włodarze klubu postępuję racjonalnie.

Generalnie powoli nam to idzie ale uważam że Wisła wychodzi z dziczy. Oczywiście wiele aspektów musi jeszcze ulec poprawie.
Ostatnio edytowane przez westersyl : 06.01.2012 o godz. 22:48.
Odpowiedz cytując
Gwiaździsty
Senior Member
 
Od: 04.2006

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#53423
Stary 06.01.2012, 22:47
Do wiecznych mękołów. Popatrzcie na sytuację np. Górnika i innych zespołow z ligi. Popatrzcie też na sytuację gospodarczą kraju, bo chyba wydaje si Wam, że jesteśmy Zieloną Wyspą . Jeśli tak to ten co tak mówił okazał się oszustem.
Odpowiedz cytując
tofik
Senior Member
 
 
Od: 02.2004

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#53424
Stary 06.01.2012, 22:56
Rzeczywiście to jest niepoważna sytuacja, że klub który przez 10 lat dominuje w lidze ani nie buduje sobie bazy treningowej ani nie tworzy planu szkolenia młodzieży. Klubowe struktury to nadal zagadka.
Ale odwróćmy sytuację i zadajmy sobie pytanie jakm prawem taki klub bez długofalowej polityki mógł tyle lat dominować ?

Wniosek jest jasny i wyraźny, że cała polska piłka to jest twór postawiony na głowie i dzicz Potrzeba nam nie tylko pieniędzy, ale i know how, którego nie posiadamy. Pilka w ogóle nie idzie do przodu w naszym kraju. To mogą zapewnić jedynie rządzący klubami doświadczeni menedżerowie z krajów o wysoko rozwiniętej kulturze piłkarskiej jak Holandia, Niemcy, Hiszpania, Francja.
Ostatnio edytowane przez tofik : 06.01.2012 o godz. 23:01.
..
Odpowiedz cytując
domin_czyzyny
Socios Wisła Kraków
 
Od: 09.2010
Skąd: Kraków/Bolechowice

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#53425
Stary 06.01.2012, 23:01
elliot_ness napisał(a):Wyświetl post
Jak widzę Tobie wystarczy kolekcjonowanie tytułów MP , które po za statystyką nic wymiernego klubowi nie przynoszą. Niestety żyjesz w archaicznym świecie gdzie wierzysz , ze wychowankami zdobywa się sukcesy miedzynarodowe. Otóż zdradze Ci pewną tajemnice bez kasy możesz w domu długopisy skręcać. A ryzyko w biznesie jest nieodzowne a piłka nożna to ryzyko. A z tym ryzykiem w razie niepowodzen w LM walczymy zawszegdy mamy mistrzostwo. I zazwyczaj konczy się wyprzedaza najlepszych zawodników. Nie widzisz ,ze w marazmie trwamy od bardzo długiego czasu ? Po co przytaczasz patetyczne slogany typu Tradycja Wartośc Kibice Wspólnota co to ma wspolnego z obecną sportową rzeczywistością Dla Twojej wiadomości zacząłem Wiśle kibicować gdy sprzedali mecz i przegrali z Motorem Lublin 0:3 i spadli do 2 ligi. Miałem wątpliwa przyjemnośc poznać jak wygląda Dębica Bydgoszcz czy Stalowa Wola od strony sportowej. I nie chciałbym aby Wisła kisiła się tylko na krajowym podwórku. Ja się postaram ogarnąć bo moze nigdy nie zagramy w LM a Ty spróbuj sie obudzić.
MP jak i LM mnie średnio interesują... źle interpretujesz. Dla mnie ważniejsze są podstawy funkcjonowania klubu. Wole być w czołówce sportowych drużyn, grać z Legią, Lechem, Lechią, Śląskiem, Widzewem, itp. niż, aby S.S.A. się zadłużyła, i abyśmy skończyli jak Ci pisałem tam, gdzie kauflandowcy tyłkami szczekają, czyli spotykać z Radzionkowami, Sandecjami, itp.

Dla mnie ryzyko jest zbyt duże, lepiej budować podstawy (struktury, marketing, baza treningowa,itp. ) i spokojnie robić swoje. Kilak lat to zajmie. Kilka tysięcy sympatyków "sukcesów sportowych" przestanie pisać na forum i oglądać mecze w TV. Nic to nie zmieni... a klub zdobędzie twarde podstawy.

Droga na skróty i taktyka "na udo" - udo się albo nie udo jest głupotą. To nie biznes a hazard...

Wolę widzieć Kibiców, którzy kibicują Wiśle na Zagłębiu, Bełchatowie, Widzewie i tych, którzy kibicują w mieście, na osiedlach, pracy, szkole - niż tych co kibicują w meczach w LM czy na meczu, gdzie jest feta mistrzowska.

sukcesy sportowe mogą być, ale to nie jest podstawą naszej Wiślackiej społeczności... aby tak dużo ryzykować
Odpowiedz cytując
xanti1906
Senior Member
 
Od: 07.2010

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#53426
Stary 06.01.2012, 23:04
Nie wiem czy Iliev znowu ma taki długi kontrakt, to raz. Dwa, że MP to nie tylko statystyka, tylko szansa bicia się o LM, dlatego cholernie ważne jest zdobycie tego mistrza. Trzy - to jest rzeczywiście chore, że przez 10 lat totalnej dominacji nie ma żadnych profitów teraz. Na weszło jest artykuł o niemieckim szkoleniu i do tego powinniśmy dążyć.
http://www.weszlo.com/news/9072-Skad...zkola_mlodziez - zamieszczam, bo bardzo ciekawe.
Odpowiedz cytując
Pablo84
Senior Member
 
 
Od: 03.2004

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#53427
Stary 06.01.2012, 23:10
Bobek90 napisał(a):Wyświetl post
Dwie sprawy ktore chce skomentowac:

"Basalaj mowi ze Wisla nie ma pieniedzy. A przeciesz gramy w pucharach. (foch)"
No wiec moi drodzy, Wisla naprawde nie ma pieniedzy. Nasz budzet to okolo 40-45 mln zlotych. A wiec, Wisla w 2010 roku (rok bez pucharow, wiosna+jesien) ma przychod wynoszacy okolo 27 mln zlotych. Jak chyba widzimy wszyscy brakuje kilkunastu milionow by dopiac budzet. Wtedy dopielismy z kasy otrzymanej ze sprzedazy zawodnikow, teraz dopinamy z kasy otrzymanej za puchary. Proste jak drut. Naprawde nie mamy pieniedzy.
Frekwencja, mimo smiesznych cen, jest srednia, sponsorzy nie garna sie do klubu, takze... jest duzy margines do poprawy. I tym optymistycznym akcentem koncze ten watek.

"Mamy najszersza i najlepsza kadre w lidze"
Urban legend. Kadrowo nie jestesmy pod zadnym wzgledem lepsi od Lecha czy Legii. Sa oczywiscie minimalne roznice miedzy tymi zespolami, ale sa tak male ze kontuzja jednego zawodnika zmienia wszystko.
Co powinno martwic to fakt ze nasza kadra jest "malo przyszlosciowa". Srednia wieku jest wysoka, koncza sie kontrakty wielu zawodnikom (Biton)... Slowem tu nie ma duzego marginesu do poprawy. Mowiac inaczej, jesli Wisla 2011 spotkalaby sie z Apoelem 2011 za rok, dwa, trzy; to wynik bylby zawsze taki sam. Totalna dominacja Apoelu.
Mowiac krotko, w najblizszej przyszlosci jestesmy calkowicie zalezni od jakosciowych transferow do naszego klubu. Bez dodatkowego "Meliksona", bez "Bitona" za Bitona, nie bedziemy grac znaczaco lepiej. To martwi w kontekscie tego co sie dzieje w Legii. Szkolenie mlodziezy: slowo klucz.
Nie chce, mi się rozpisywać, więc:
[Budżet klubu jest z wyprzedzeniem na rok i zawsze jest zakładany wariant pesymityczny, czyli brak kasy z europejskich pucharów- nawet w takim klubie jak Wisła.Dodatkowo w sezonie z Sosnowca i Hutnika, w budżecie byly zapisane mniejsze wpływy z biletów etc.Więc nie wiem skąd ta dziura.(Chyba, że Wilczek coś zjebał)
-kasą za "puchary" będziemy dysponować za rok, chyba że Cupiał da a my mu oddamy .Tamten sezon powinnyśmy zamknąć na ogromnym plusie, głównie przez bilety z meczów i małe koszta wynajmu i ochrony.
Frekwencja jest jedna z najwyższych w lidze i była bardzo dobra do meczu z Apoelem.Atmosfera była bardzo dobra, była przychylnoc mediów,jednak po Cyprze coś .......neło.Wydaje mi się, że większy wpływ na frekwencja ma jednak to, że w PL jest drożyzna i ludzi zwyczajnie już nie stać na bilety.Za parę miesięcy za bilet w 1 stronę mpk zapłacimy 3.20- w dwie strony masz 6.40 a za 10 zł dojedziesz sobie autobusem do Zakopanego.
-sponsorzy faktycznie nie garną się do Wisły, ale duży wpływ ma na to, że nie ma podpisanej umowy między klubem a miastem jak i to, że skyboksy są delikatnie mówiąc niewłaściwe....Jeśli je poprawią nie będzie tragedii.
Ostatnio edytowane przez Pablo84 : 06.01.2012 o godz. 23:14.

Jak zniszczyć Państwo wg Sun Tzu(„Sztuka wojny”):
http://wolnemedia.net/polityka/instr...korzyc-narody/
Odpowiedz cytując
milosz
Senior Member
 
 
Od: 07.2011

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#53428
Stary 06.01.2012, 23:20
elliot_ness napisał(a):Wyświetl post
Jak widzę Tobie wystarczy kolekcjonowanie tytułów MP , które po za statystyką nic wymiernego klubowi nie przynoszą.
hahaha, nie no, to forum jest lepsze niż Latający cyrk Monty Pythona ... .

O co chodzi, o umiar, w krytyce o umiar...

______________

Dawno, dawno temu, kibice śpiewali na stadionie przy Reymonta 22 w Krakowie:

Życie bym dał, za krakowską Wisłę
O jakże bym chciał, by znów była mistrzem
O jakże bym chciał ...

...a teraz są tacy niby-kibice dla których kolejny tytuł, to tylko statystyka, cóż signum temporis.
______________
Hmm, budowa bazy sportowej, czy akademii piłkarskiej jest koniecznością, ale kwestionowanie MP jako wartości samej w sobie, a nie tylko drogi do LM, to już jednak gruba przesada.
Ostatnio edytowane przez milosz : 06.01.2012 o godz. 23:55.
Odpowiedz cytując
Wisoman
Member
 
Od: 02.2008
Skąd: Wisła

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#53429
Stary 06.01.2012, 23:21
malkontenctwo szerzy się jak szarańcza...

Wszystko można co nie można byle z wolna i ostrożna
Odpowiedz cytując
Dzimi
Senior Member
 
 
Od: 05.2004

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#53430
Stary 06.01.2012, 23:40
FearTS napisał(a):Wyświetl post
.
Według transfermarkt w sezonie 2010/2011 zarobiliśmy prawie 33 mln złotych , a wydaliśmy prawie 9 mlnów.
W lecie 2011/12 wydaliśmy 3.4 mln złotych , a zyskaliśmy 500 tyś zł.

http://www.transfermarkt.pl/pl/wis%C5%82a-krakow/transfers-alle/verein_422.html
Zgadza się.


Ktoś tu się chyba przedtem rozpisał o tym że Wisła bez wydatków na transfery wydaje 40-45 mln złotych na sezon. Bzdura. Nasz Budżet bez uwzględnienia wpływów i wydatków na transfery wynosi ok. 25 mln złotych na rok/sezon. 40-45 milionów złotych to było owszem, ale dochodów za rok 2010 w którym sprzedaliśmy Marcelo, Diaza, Brożków i Głowackiego.

"Stały budżet" czyli ten bez wpływów i wydatków transferowych wynosi ok. 25 mln złotych na sezon i wystarcza w całości na pokrycie wszystkich wydatków na funkcjonowanie klubu. Budżet konstruuje się tak aby pensje i wszystkie niezbędne wydatki na bieżącą działalność klubu zostały pokryte przez wpływy stałe, biorąc pod uwagę najgorszy scenariusz dotyczący ich wysokości. Tylko w ostatnim sezonie Mistrz Polski otrzymał z tytułu praw do transmisji telewizyjnych meczy ekstraklasy dochód w wysokości około 11 mln zł, do tego dochodzą wpływy z reklam, biletów, sprzedaży pamiątek, sponsorów (było Tyskie, Bet-at Home) i inne. Na przestrzeni ostatnich 5-6 lat wpływy stałe, bez uwzględnienia okazjonalnych zysków z gry w pucharach i zysków ze sprzedaży zawodników można spokojnie szacować na średnio ok. 25 mln złotych na sezon, z wyłączeniem sezonu 2009/2010 (Sosnowiec/Hutnik), kiedy było to raczej ok 15 mln, a max. blisko 20 mln złotych.

Wpływy w takiej wysokości spokojnie powinny wystarczać na pokrycie kosztów funkcjonowania klubu i raczej na pewno nie dokładaliśmy do tego nic z forsy zarobionej na transferach, chyba że ewentualnie może tylko w nieszczęsnym sezonie 2009/2010. Za to w innych mogliśmy nawet zmniejszać dług i to bez uwzględniania wpływów z transferów (np. dochód na sezon 25 mln złotych, wydatki np. 21 mln złotych = 4 mln złotych do przodu + zysk z transferów (wpływy transferowe - wydatki transferowe)). Według ostatnich raportów z maja-czerwca 2011 na pensje zespołu wydawaliśmy 13 mln złotych rocznie, teraz może być to max 15-16 mln (doszło kilka transferów) Podobnie (nie więcej jak 15 mln złotych) było w kilku ostatnich sezonach, więc na wszystko łącznie z utrzymaniem nie tylko drużyny ale też trawnika na stadionie, sprzątaczek, miejsca na serwerze pod stronę www, na papier toaletowy, ciepłą wodę i prąd, autokar na wyjazdy, napoje i piłki na trening spokojnie wystarczało właśnie ok 20 mln złotych na sezon (uwaga: teraz wraz z oddaniem bardziej pojemnego stadionu kwota ta na pewno trochę wzrosła, ale wzrosły również przychody).


To legendarne zadłużenie wyliczone gdzieś na początku 2005 roku na kwotę ok. 70-80 mln złotych już pewnie zostało w większości spłacone transferami z klubu. Żuraw 3 mln Euro, Franek 1 mln Euro, Gorawski 1,5 mln Euro, Szymkowiak 0,9 mln Euro, Uche 1 mln Euro, Wypożyczenia Kosy 4 x 0,5 mln Euro, Błaszczykowski 3,1 mln Euro, Dudka 2 mln Euro, Marcelo 3,8 mln Euro, Diaz 1 mln Euro, Głowacki 0,9 mln Euro, Brożki 2,5 mln Euro, Uche drugi raz 0,8 mln Euro.

Tak z grubsza, nie licząc drobniejszych sprzedaży, ekwiwalentu za wyszkolenie np. Kokoszki, to jest 23-24 mln Euro ze sprzedaży zawodników. Z tego dużo (blisko 10 mln Euro) było w roku 2005, potem Błaszczu i Dudka (2007-2008) za 5 mln Euro, a od lata 2010 sprzedaliśmy piłkarzy za 8,2 mln Euro, co razem z premią za przeprowadzkę Uche do innego klubu daje 9 mln Euro.

Po stronie zakupów w tym okresie od 2005 roku jest: Kryszałowicz (za Franka, 0,2 mln Euro), Baretto (0,4 mln Euro), Varga (0,2 mln Euro), Jirsak (0,7 mln Euro), Łobodziński (0,4 mln Euro), Kirm (0,45 mln Euro), Melikson (0,65 mln Euro), Genkov (~0,5-0,7 mln Euro), Wilk (0,1 mln Euro), Jovanović (0,3 mln Euro), Jovanic (0,3 mln Euro), Bunoza (0,4 mln Euro), Chavez (0,4 mln Euro). Reszta (Cleber, Marcelo, Diaz, Singlar, Niedzielan, Penksa, Garguła, Iliev i inni) przychodziła za darmo.

Razem ok 5,2 mln Euro, z ostatnimi wypożyczeniami (Cikos, Sivakov, Rios, Nunez, Biton, Diaz), max 6.5 mln Euro.

Tak więc chłodno kalkulując, minimum 15 mln Euro od 2005 roku z transferów jest jak nic. Ponieważ zaraz ktoś pewnie napisze, że to poszło raczej na pensje itp - zapraszam do lektury postu od początku.Reasumując jestem spokojny o to, iż ten 80 mln złotowy dług został już spłacony (jeżeli nie w całości, to na pewno w zdecydowanej większości).


Bobek90 napisał(a):Wyświetl post
Dwie sprawy ktore chce skomentowac:

"Basalaj mowi ze Wisla nie ma pieniedzy. A przeciesz gramy w pucharach. (foch)"
No wiec moi drodzy, Wisla naprawde nie ma pieniedzy. Nasz budzet to okolo 40-45 mln zlotych. A wiec, Wisla w 2010 roku (rok bez pucharow, wiosna+jesien) ma przychod wynoszacy okolo 27 mln zlotych. Jak chyba widzimy wszyscy brakuje kilkunastu milionow by dopiac budzet. Wtedy dopielismy z kasy otrzymanej ze sprzedazy zawodnikow, teraz dopinamy z kasy otrzymanej za puchary. Proste jak drut.
To co wyżej to właśnie do Ciebie. Zacznijmy od tego że mylisz podstawowe pojęcia, tzn. nie rozumiesz czym jest budżet i jak się go konstruuje. Nie znasz także wielu cyfr, które na przestrzeni ostatnich kilku lat się pojawiały, a które przytaczam wyżej. Jeżeli cyfra w nicku oznacza Twój rok urodzenia, nie dziwię się. Budżet w wysokości 40-45 mln nie oznacza wydatków o takiej wysokości, ale przychody o takiej wysokości. To pierwsze. Do reszty spraw spróbuj dojść sam.
Ostatnio edytowane przez Dzimi : 06.01.2012 o godz. 23:53.
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Włączony
MordkiWłączony
[IMG] code is Włączony
HTML code is Wyłączone

Skok do forum


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 23:10.