The White Star Division - Wisła Kraków


Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Inne > Hyde Park Sportowy (moderowane)
Nazwa użytkownika
Hasło


Hyde Park Sportowy (moderowane) Odpowiednie miejsce do wymiany poglądów na tematy sportowe, nie tylko piłkarskie, nie dotyczące jednak bezpośrednio "Białej Gwiazdy". O sytuacji w reprezentacji, innych polskich klubach czy ligach na świecie oraz o innych dyscyplinach sportu piszcie

 
 
Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
Prev Poprzedni post   Następny post Next
-ja123-
Senior Member
 
 
Od: 04.2006
Skąd: W-wa

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#10
Stary 15.09.2011, 08:15
Psychoza w Eindhoven
Miasto liczące 200 tys. mieszkańców czeka na piłkarzy Legii i jej kibiców, którzy dostali od organizatorów 1625 wejściówek. Ma ich przyjechać więcej - wybrali się nawet ci bez voucherów, które dopiero na miejscu można wymienić na bilety. Burmistrz Eindhoven Rob van Gijzel wprowadzi od środowego popołudnia do piątkowegoporanka stan wyjątkowy w mieście. Dzień przed meczem było wyjątkowospokojnie, ale dziś ma już obowiązywać zakaz noszenia metalowych puszek i szklanych naczyń.
Kibice innych drużyn niż Legia i PSV nie są w mieście mile widziani. Szczególnie fani Den Haag, którym van Gijzel zabronił wstępu do miasta do piątku do 6 rano - ma takie prawo. Kto zostanie zidentyfikowany w mieście jako kibic warszawskiego klubu, a nie będzie miał ani biletu, ani vouchera na bilet, zostanie zatrzymany. Jeśli dostanie zarzuty, grożą mu trzy miesiące więzienia albo 3800 euro grzywny. Tak działa w Holandii tzw. prawo piłkarskie. Zgodnie z nim burmistrz miasta może wydać niepożądanym osobom zakaz wstępu nie tylko na stadion, ale do całej dzielnicy lub kilku dzielnic. I Rob van Gijzel z Eindhoven z tego prawa skorzystał, robił to już przy okazji meczów PSV. Dziennikarze mają stale mieć przy sobie akredytacje oraz potwierdzenia hotelowej rezerwacji. Dziesiątki policjantów ma kontrolować polskie auta na drogach dojazdowych do Eindhoven, w mieście i okolicach położonego w centrum stadionu Philipsa wzmocnione patrole policyjne.
Co ciekawe wizyty w Eindhoven innych drużyn oraz kibiców nie prowadziły do takich działań, a fani mogli kupować wejściówki na miejscu po okazaniu dowodu osobistego. Teraz jest to niemożliwe.
http://legia.net/wiadomosci,43363-ps...eindhoven.html
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Inne > Hyde Park Sportowy (moderowane)

 
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Włączony
MordkiWłączony
[IMG] code is Włączony
HTML code is Wyłączone

Skok do forum


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 01:52.