
|
|||||||
| Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny. |
| Wyświetl wyniki ankiety: Podczas okienka transferowego latem 2018 roku Wisła: | |||
| wzmocni się |
|
44 | 26,19% |
| osłabi |
|
97 | 57,74% |
| zmiany kadrowe nie będą odczuwalne |
|
27 | 16,07% |
| Głosujących: 168. Nie możesz głosować w tej ankiecie | |||
![]() |
|
|
Narzędzia tematu | Tryby wyświetlania |
|
Banita
Od: 05.2009
Offline |
|
|
|
|
|
Senior Member
Od: 09.2005
Skąd: tu i tam
Offline |
|
|
Ale co za głupoty piszesz? Była mega plota o starym Ruudzie a i tak wszyscy się jarali. Więc skończ z takimi dennymi porównaniami. Przychodzi jakiś koleś co grał kiedyś w Arminii, teraz nic nie grał przez rok a Ty porównania z Messim i Drogbą. Zachowaj umiar
|
|
|
|
Banita
Od: 07.2010
Offline |
|
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 11.2008
Offline |
|
|
Sport Raport z 13:00 - jeden z redaktorow jest w Zakopanem i rozmawiał z Maaskantem.
Ostatnio edytowane przez mitmichael : 14.06.2011 o godz. 13:03.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 11.2002
Offline |
|
|
Odnośnie Lameya - gość był swojego czasu warty ok 4 mln euro, czyli tyle, ile żaden obrońca Wisły w historii nie był (tylko Marcelo się zbliża).
Grał w Lidze Mistrzów największą ilość spotkań ze wszystkich piłkarzy obecnej kadry (jeśli się nie mylę grał jeszcze Jaliens). Grał w lidze niemieckiej, holenderskiej, w pierwszej lidze angielskiej, gdzie większość obecnych (i byłych) piłkarzy Wisły by sobie nie poradziła (np. Frankowski). Fakt, że lista kontuzji jest niemała, ale z tego co kojarzę (ktoś to analizował na forum tym lub tamtym) tylko dwie poważne. Głowacki miał poważnych więcej, a każdy by go w Wiśle chciał. Nie jestem znawcą od transferów, jest nim Stan, który wyszukuje graczy, jakich trener uważa za potrzebnych. Ja im ufam, bo pokazali, że się znają na robocie. Nie zmienię zdania tylko dlatego, że ktoś tam był kiedyś kontuzjowany i mało grał. Jak się nie uda, to trudno, gorszy niż Branco nie będzie, więc jest progres. Tak jak i jest progres Żurawski --> Iliev. Jeśli za każdego piłkarza, który odszedł lub odejdzie, przyjdzie inny, który będzie lepszy, to Wisła może mieć najsilniejszą drużynę w historii. Nazwiska, które się pojawiają w spekulacjach na to wskazują. Robisz błędne założenie, że Wisła jest obecnie zainteresowana robieniem pieniędzy z hodowli i sprzedaży piłkarzy. Lamey jest trenerowi potrzebny jako doświadczony zawodnik na kwalifikacje do LM. Nikt nie wziął go po to, żeby go sprzedać. Tak jak i zapewne Chaveza, Ilijeva, Sobolewskiego, Jaliensa, czy Pareikę i paru innych. Owszem, jeśli będą oferty dobre, to każdego sprzedadzą, ale to nie jest w tym momencie dla klubu najważniejsze. ![]()
Miała być demokracja, a tu każdy ma własne zdanie - Lech Wałęsa
|
|
|
|
Senior Member
Od: 11.2006
Skąd: Kraków
Offline |
|
![]() Раз два трзы, Туск ухади!
|
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2003
Skąd: Łańcut
Offline |
|
|
Ale nie jest normalne pisanie na temat gościa którego się nigdy nie widziało. Dodatkowo nie jest normalne rozwalanie każdego z tematów. Gdzie się nie wejdzie to płacz.
![]()
MISTRZ, MISTRZ, WISŁA MISTRZ!!!!!!!
|
|
|
|
WISŁA KRAKÓW
Od: 06.2008
Skąd: Reymonta 22
Offline |
||
Choć z drugiej strony w pierwszym sezonie rozegrał w Leicesterze 4 spotkania, więc nie wiemy do końca w roli kogo on tam przychodził - jako rezerwowy? Uzupełnienie składu? Do tego dochodzi aklimatyzacja zawodnika w zespole.
Widać, że Stan przyjął drogę - iż ściągamy zawodników, którzy już mają doświadczenia w europejskich pucharach, są to zawodnicy ograni w Europie i mający też sukcesy ze swoimi dotychczasowymi klubami. Myślę, że takie doświadczenie bardzo się nam przyda w tym roku w walce o LM. ![]() W samym sercu trybun, w jego centrum, pojawiło się w piątkowy wieczór słowo pasja. Określenie, które najdobitniej tłumaczy to dlaczego większość z nas pojawia się na Reymonta, choć nie ma wyników, działań marketingowych, czy drużyny, z którą chcielibyśmy w pełni się utożsamiać.
Kraków, 9 marca 2012. ![]() |
||
|
|
Senior Member
Od: 04.2004
Skąd: Getta
Offline |
||
Za 1,5 miesiąca znowu będzie szok i niedowierzanie jak odprawi nas z kwitkiem jakaś mało znana drużyna. Cytat:
Ostatnio edytowane przez zim zum : 14.06.2011 o godz. 13:03.
|
||
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 11.2008
Offline |
|
|
Jedno jest dziwne - z transfermarktu wyszukujecie zawodnikow, ktorych nie widzieliscie na oczy a chcecie by do Wisły dołaczyli a teraz o Lameyu, ktorego tez nie widzieliscie na oczy wypowiadacie sie tylko w zlym stopniu. Polityka na ten sezon to stawianie na pilkarzy doswiadczonych - Lamey i Iliev na pewno je maja chociaz rozne mieli poprzednie sezony.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 11.2006
Skąd: Kraków
Offline |
|
![]() Раз два трзы, Туск ухади!
|
|
|
|
Senior Member
Od: 07.2005
Offline |
|
Co do Lameya - przypuszczam, że jest to piłkarz podobnej klasy co Baszczyński, może nawet lepszy, bo grał bądź co bądź w lepszych klubach zachodnich. Sam fakt braku gry w ostatnim sezonie go nie dyskwalifikuje, a brak zakupu Cikosa determinuję tym, że zawodnik jest relatywnie drogi jak na swoje umiejętności.
Ostatnio edytowane przez bonawentura : 14.06.2011 o godz. 13:12.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 04.2004
Skąd: Getta
Offline |
|
Dalsza dyskusja nie ma sensu. Czas pokaże, kto miał rację. Ja osobiście się załamie jak kolejny rok z rzędu odpadniemy z jakimiś kuriozalnymi drużynami. |
|
|
|
Senior Member
Od: 11.2002
Offline |
|
--- A tak zupełnie na marginesie, żeby uświadomić forumowiczom, jak słabymi są menagerami, domorosłymi trenerami i generalnie lepiej, żeby zajęli się kibicowaniem, a nie tworzeniem fantasmagorii (żeby nie było, że kogoś obrażam - sam siebie też obejmuję tymi określeniami), pragnę przypomnieć, że tak wychwalanym Meliksonem czy Pareiką, czy też nawet nieco mniej wychwalanym Genkovem, nikt się obecnie nie interesuje. A tak krytykowanego Sivakova (nie będę się kłócił, że zawsze niesłusznie) nie jesteśmy w stanie wykupić, bo klub z ligi włoskiej nie chce go sprzedać (chyba nie dlatego, że jest tak słaby), a dodatkowo Sivakov ma na tyle dużo ofert z klubów rosyjskich i ukraińskich (mówił o tym Stan), że nas zwyczajnie na niego nie stać. Jakby Sivakov był taki słaby, to by zwyczajnie nie było na niego chętnych. A skoro jest tylu chętnych (a i nasz trener bardzo by chciał), to nie świadczy to o tym, że wszyscy się mylą i błądzą, a forumowicze TWSD są jedyni, którzy przejrzeli mistyfikację, tylko o tym, że piszemy tutaj dla zabawy nie mając o tym większego pojęcia. A zawodowcy robią swoje. ![]()
Miała być demokracja, a tu każdy ma własne zdanie - Lech Wałęsa
|
|
|
|
Senior Member
Od: 09.2007
Offline |
|
![]()
"W meczach powinni dawać z siebie wszystko! Ze zmęczenia powinni rzygać, mdleć, z wysiłku narobić w spodnie, cokolwiek!"- ANDRZEJ IWAN
|
|
|
|
Member
Od: 07.2010
Offline |
|
|
Teraz wpadłem na cos takiego , że może te 6 mln na transfery były, tylko miasto zagrało poniżej pasa i kazało Wiśle dokonczyc budowe stadionu za wlasne pieniadze , tlumaczac sie dziura budzetowa .... i 6 mln poszlo na stadion .
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 11.2008
Offline |
|
Ostatnio edytowane przez mitmichael : 14.06.2011 o godz. 13:24.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 05.2009
Offline |
|
|
Dla pochopnie krytykujących poczynania transferowe Białej Gwiazdy - nie ocenia się książki po okładce!
|
|
|
|
Senior Member
Od: 02.2011
Skąd: ze wsi
Offline |
|
|
Kiedy otwiera się letnie okno transferowe? Czy aby nie za dwa tygodnie? Tymczasem ton wielu postów jest tak minorowy, jakby się właśnie zamknęło! Wiem, że czas leci i eliminacje do LM ante portas, ale rozpacz z powodu braku transferów gotówkowych wydaje mi się mocno przedwczesna.
Lamey faktycznie nie rzuca na kolana, z tym, że każdy, kto na podstawie jego osiągnięć, zwłaszcza z ostatniego roku, popada w depresję (4 mecze w sezonie, śmieją się z niego na forum Leicester, uuuuhhh), powinien na Ilieva reagować orgazmicznie (król strzelców ligi serbskiej, ponoć jej ubiegłosezonowy MVP, oooohhh). No a na problemy z przedwczesnym (orgazmem, rozpaczą,bez różnicy) rada jest prosta i skuteczna: spokój i długie ruchy. |
|
|
|
Junior Member
Od: 06.2010
Offline |
|
Frankowski? |
|
|
|
Senior Member
Od: 08.2003
Skąd: Tarnów
Offline |
|
|
Gdyby Wisła w losowaniu drużyny, z którą ma grać decydujący mecz o wejście do Ligi Mistrzów, wylosowała Leicester (10 drużynę II ligi angielskiej) to ... ..... cieszylibyśmy się !!!
W tej drużynie Lamey grzał ławę. Więc nie wiem na jakiej podstawie twierdzicie, że Lamey pomoże wejść Wiśle do LM w przeciwieństwie do "beznadziejnego" Cikosa .... Śmiem twierdzić, że jednak nie zadecydowały tu względy czysto sportowe a finansowe. Slovan przesadził.
Ostatnio edytowane przez Grantar : 14.06.2011 o godz. 13:33.
![]()
"W życiu trzeba mieć pasję.... u mnie trafiło na piłkę " - Grantar kibic piknikowy.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 05.2010
Offline |
|
|
|
|
|
WISŁA KRAKÓW
Od: 06.2008
Skąd: Reymonta 22
Offline |
||
Wnoszą do zespołu doświadczenie, spokój, ogranie w Europie - z nie jednego piec chleb jedli.To czego nam brakowało do tej pory, mogą wziąć na siebie część presji, która na pewno będzie jak co roku w związku z grą w europejskich pucharach, dotychczas w poprzedniej Wiśle, nie było zawodników którzy, potrafili by udźwignąć presji gry w Europie, teraz kiedy pozyskujemy zawodników ogranych w nich spoczywa nadzieja, że oni tą presję udźwigną, jest przecież też Jaliens, Pareiko, Chavez - ważne i doświadczone ogniwa tej drużyny. Moim zdaniem może to zaowocować awansem przynajmniej do LE. Oczywiście, będzie tak jak mówisz - czas pokaże kto miał rację i czy te transfery obecnie przeprowadzone będę strzałami w ''10'' czy też nie. Osobiście, w tym roku jakoś mniej obawiam się tej kompromitacji, jest parę czynników które przemawiają za tym, że wcale tak źle być nie musi: - nowy trener - nowa taktyka gry - nowi zawodnicy - brak polskiej myśli szkoleniowej - wypromowanie się w Europie. Jestem optymistą przed tymi eliminacjami, jednak czasem pojawiają się przed oczami wpadki z Tallina czy Karabachu.
![]() ![]() W samym sercu trybun, w jego centrum, pojawiło się w piątkowy wieczór słowo pasja. Określenie, które najdobitniej tłumaczy to dlaczego większość z nas pojawia się na Reymonta, choć nie ma wyników, działań marketingowych, czy drużyny, z którą chcielibyśmy w pełni się utożsamiać.
Kraków, 9 marca 2012. ![]() |
||
|
|
Member
Od: 07.2010
Offline |
|
|
http://sport.onet.pl/pilka-nozna/cha...wiadomosc.html . Dla tych co łączyli Nwaogu z Wisła , chłopak wyrażnie mówi ze chce wyjechac z Polski , nie podoba mu sie w naszym kraju ...
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 11.2008
Offline |
|
|
Lamey nie gral poł roku z powodu kontuzji a gdzie te drugie poł roku? jak sam powiedzial nowy trener Leicesteru (Sven-Göran Eriksson) podobnie jak teraz Smuda miał ustalonych w głowie własnychh pilkarzy dlatego dla niego nie bylo miejsca. To nie oznacza, ze jest slaby tylko ze miał nieudany sezon wiec na prawde wstrzymajcie sie z krytyką.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 11.2004
Skąd: C.K. Kraków
Offline |
|
|
Kew,ten to będzie podporą naszej obrony. W Holandii grał na MŚ,no i w ogóle doświadczenie z Eredevise. Och,ach
Genkov, daj Pan spokój,drugi Christov, po co on nam tutaj. Do tego w Dynamo go już nie chcą. Szrot. Mellikson, niby dobry ale w tym Izraelu to nie kryją tak dobrze i może sobie pozwolić na takie rajdy. No też nie wiem. Pareiko. Stary dziad, gdzie on grał,i to jeszcze reprezentant Estonii, to oni w piłkę grają? Chavez, Honduras, Panie najsłabszy na boisku a na MŚ oglądałem ich wszystkie mecze. Szrot. Takie mniej więcej lamenty można było przeczytać gdy podpisywano kolejnych graczy. Kolejność przypadkowa. I jak widać na powyższym zestawieniu,kto gdzie grał nie ma za wielkiego znaczenia. Co z tego,że Kew to gość z zajebistym CV jak sprawia wrażenie faceta, który ukradł paszport holendrowi i się pod niego podszywa.Bo gra to tak średnio,delikatnie mówiąc. Wszyscy inni spisywali się znakomicie. Dlatego zanim coś powiecie jednoznacznego o Lameyu, poczekajcie jak kopnie kilka razy piłkę. Zarzucanie Stanowi,że robi sobie u nas jakiś prywatny folwark jest niedorzeczne i śmieszne. ![]()
Wydarzenia nie zawsze spełniają nasze oczekiwania, ale zawsze jest dla nich jakieś logiczne wytłumaczenie. Często nie jest ono krzepiące, ale zawsze logiczne.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 08.2003
Skąd: Tarnów
Offline |
|
Na http://www.transfermarkt.de/en/micha...eler_4344.html jest napisane że kontuzję miał w 2010 r. Żeby była jasność (tak jak napisałem już dzisiaj) życzę sobie by Lamey był lepszy od Cikosa ... tylko że Wisłę powinno stać na obu ....
Ostatnio edytowane przez Grantar : 14.06.2011 o godz. 13:44.
![]()
"W życiu trzeba mieć pasję.... u mnie trafiło na piłkę " - Grantar kibic piknikowy.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 09.2010
Skąd: londyn
Offline |
|
|
do kolegi fialo moglbys wypisywac te swoje teorie, gdyby Stan podpisal go na 3 lub 4 lata i wtedy nawet ja zaczalbym sie zastanawiac, ale gosc jest podpisany na rok, za darmo(chyba wiemy czemu), doswiadczony.nawet teraz na oficjalnej Maaskant powiedzial to co ja wczoraj napisalem, ze jest to doswiadczony zawodnik i nie mamy czasu na pilkarzy, ktorzy sie ucza.proste, bo Cupial lchce LM teraz a nie za rok czy za 2 lata.Stan z tym co ma a nie ma wiele, sam podkreslal, ze jak znajdzie sie jakas perelka to wtedy sie pogada i kasa sie znajdzie, wiec czego wymagacie od chlopa, ze bez kasy kogo ma sprowadzic.to ze przyszedl tu ze wzgledu na Stana, Kew tez przyszedl ze wzgledu na Stana.myslisz, ze Mielcarski albo Bednarz by zadzwonili do Kew i tez by przyszedl
jak dla mnie sa duze szanse na grupe LE a wszystko ponad to to bedzie cud, miod.a i jeszcze do kolegi flemengisty, ktory znowu raz psioczy na dziennikarzy a nastepnym razem podpiera sie ich "informacjami" ze kasy na Cikosa nie ma a Maaskant bardzoooo go chcial.z tego co ja pamietam to Stan mowil chyba na oficjalnej to czytalem, ze byla opcja wykupu Cikosa, ale trener Maaskant nie zdecydowal sie na nia.pozdrawiam Cupial chce sukcesu juz teraz i jak Holendrzy go szybko nie osiagna to poleca.im tak samo jak Cupialowi zalezy na sukcesie, bo nie ukrywajmy, Maaskant nigdy tego nie ukrywal chca isc na zachod dolepszych klubow a ja tu wyczytuje, ze Stan sam dolki pod soba kopie i Lamey'apo kolezensku di Wisly wstawia, no Boze! im ten sukces jest rownie potrzebny jak Cupialowi, bo jak zrobia cos w malo znanym klubie z niczego to bez problemu znajda zatrudnienie w znanym klubie w przyszlosci, wiec zastanowcie sie co czasami piszecie.pozdro |
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 11.2008
Offline |
|
|
|
|

|
||||||
![]() |
| Narzędzia tematu | |
| Tryby wyświetlania | |
|
|