The White Star Division - Wisła Kraków


Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło


Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Odpowiedź
 
Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
skeba
Senior Member
 
Od: 04.2006

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#1
Stary 15.04.2011, 20:45
Cytat:
Rios pokazuje dlaczego nie gra. Żenada - dali mu patelnię sama na sam i co?!
Człowieku, był Rios w rogu. Genkov z 2 metrów nie trafił w lepszej sytuacji. Dajcie Riosowi pograć.
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member
 
Od: 01.2005
Skąd: Z Krainy Deszczowców...

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#2
Stary 15.04.2011, 20:47
skeba napisał(a):Wyświetl post
Człowieku, był Rios w rogu. Genkov z 2 metrów nie trafił w lepszej sytuacji. Dajcie Riosowi pograć.
Genkov strzela gole, Rios nie.
Już za cztery lata,
Już za cztery lata,
Może będzie Ekstraklasa!
Odpowiedz cytując
fudi8
Member
 
Od: 12.2010

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#3
Stary 15.04.2011, 20:49
wolfy napisał(a):Wyświetl post
Genkov strzela gole, Rios nie.
Genkov ma kilka okazji na mecz, Rios wchodzi na 15 minut.
Odpowiedz cytując
PhantomRanger
Senior Member
 
Od: 09.2007

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#4
Stary 15.04.2011, 20:51
wolfy napisał(a):Wyświetl post
Genkov strzela gole, Rios nie.
Miesiąc temu zupełnie inaczej się o Genkovie wypowiadałeś. Niech Rios zagra kilka meczów i to conajmniej 30 minut w każdym i wówczas można wyrokować.
"W meczach powinni dawać z siebie wszystko! Ze zmęczenia powinni rzygać, mdleć, z wysiłku narobić w spodnie, cokolwiek!"- ANDRZEJ IWAN
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member
 
Od: 01.2005
Skąd: Z Krainy Deszczowców...

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#5
Stary 15.04.2011, 20:53
PhantomRanger napisał(a):Wyświetl post
Miesiąc temu zupełnie inaczej się o Genkovie wypowiadałeś.
Jakieś szczegóły?

Co wy macie z tym Riosem?
Już za cztery lata,
Już za cztery lata,
Może będzie Ekstraklasa!
Odpowiedz cytując
AS82
Banita
 
 
Od: 07.2005
Skąd: Krk

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#6
Stary 15.04.2011, 20:57
Przy 2-1 jak interweniował Pareiko i był faulowany to zawał serca ,myslalem ze znow bedzie z 2-0 na 2-2..
Odpowiedz cytując
tofik
Senior Member
 
 
Od: 02.2004

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#7
Stary 15.04.2011, 21:13
Rios niech zmieni dyscyplinę na piłkę plażową. Mało biegania, gra górą i będzie mógł sobie często z przewrotki postrzelać.

Co do meczu rzeczywiście piłką graliśmy lepiej, z kilku powodów.
- Więcej ruchu bez piłki w środku szczególnie dzieki Siwakowowi i Meliksonowi.
-Sobolewski nie grał wiec nie spowalniał akcji krótkimi podaniami na wysokość pasa.
- Koleś Git Małecki co pier taktyke bo nie jest frajerem nie pchał się na 3,4 obrońców więc akcje miały większą płynność.
Z drugiej strony brakowało mi jego agresji w wykorzystywaniu akcji więc coś za coś.
Ostatnio edytowane przez tofik : 15.04.2011 o godz. 21:19.
..
Odpowiedz cytując
yogul
Senior Member
 
 
Od: 05.2009

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#8
Stary 15.04.2011, 21:25
ja chyba inny mecz oglądałem, moim zdaniem słaba gra Wisły, mecz sporymi momentami nudny.

jedyne co, to Maor wielką klasę pokazał, świetne zagrania, tępo akcji i serce na Boisku.
Wilk musi poprawić grę jako pomocnik.
Białorusin moim zdaniem tragedia.
Jirsak gdy jest najbardziej wysuniętym środkowym pomocnikiem to też nic nie gra.
Obrona rozgrywa już coraz fajniej ale krycie przy wrzutkach...
Odpowiedz cytując
Barocco
Member
 
 
Od: 06.2009

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#9
Stary 15.04.2011, 21:31
"Wilk musi poprawić grę jako pomocnik".

no musi poprawić i poprawi bo ma talent i zacięcie do ciężkiej pracy

"Obrona rozgrywa już coraz fajniej ale krycie przy wrzutkach.."

obrona rozgrywa coraz fajniej bo Jaliens od małego umiał wymienić kilka dobrych podań,
a krycie przy wrzutkach.. cóż lepszy w jednym gorszy w drugim - do warunków fizycznych Bunozy mu wiele brakuje - ale i tak uważam że opcja twardy Chavez i potrafiący rozegrać Jaliens jest lepsza niż dwóch drwali na środku obrony
Odpowiedz cytując
Mishau
Senior Member
 
 
Od: 05.2010

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#10
Stary 15.04.2011, 21:26
Dokladnie, moim zdaniem dzisiaj srodek pomocy dzięki Wilkowi wygladał najlepiej od czasu meczu z Arką(wtedy też Wilk grał cały mecz). Czarek potrai to co nie bardzo wychodzi Sobolowi- dobrze reguluje tempo gry i potrafi wyprowadzic pilke od obronców do ataku, kiedy trzeba dobrze przerzuci tak zeby akcja nie traciła tempa. Sobol niestety robi się co raz mniej zwrotny i taki jakby to określic drewniany.
Odpowiedz cytując
Simao1
Senior Member
 
 
Od: 07.2008
Skąd: Tarnów/Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#11
Stary 15.04.2011, 23:21
To już drugie z rzędu spotkanie, gdzie mocno widoczna zaczyna być "ręka" Maaskanta w grze zespołu. Po pięciu dniach piłkarze niemal nie czują zmęczenia biegając przez 90 minut jakby przed momentem weszli z ławki rezerwowych... Okres przygotowawczy, którego efekty są widoczne już teraz, został dobrze wykorzystany. Ta drużyna ma potencjał, pozostaje tylko czekać, aż zespół zgra się ze sobą na większą skalę niż dotychczas.

Magiczną postacią dzisiejszego meczu był bez wątpienia Maor Melikson. Pokłony w stronę Stana Valckxa za przeprowadzenie transferu tak utalentowanego piłkarza, za tak śmieszne pieniądze do naszej - bądź co bądź - słabej ligi. To właśnie Maor nadawał kolorytu dzisiejszej grze zespołu. Na chwilę obecną, to on wyrasta na gwiazdę Wisły i lidera zarazem. Oby grał dla nas jak najdłużej.

Niesamowita jest również postawa Sergieja Pareiki. Wreszcie mamy Bramkarza przez duże B. To również (a może i głównie) dzięki niemu mamy tak dużą przewagę punktową w tabeli. Dwa obronione rzuty karne świadczą tylko o jego klasie i doświadczeniu. On ma przecież 34 lata, a jak na bramkarza jest to wiek idealny. Przez kolejne 3-4 sezony może stanowić mocny punkt w naszej bramce.

Genkov... TSWetana trzeba pochwalić za gola na 2-0 (kolejny ukłon w stronę Meliksona, który zaliczył asystę) i nie oceniać poprzez pryzmat niewykorzystanych sytuacji. Nie da się, po prostu nie ma takiej możliwości, by być perfekcyjnym w każdej akcji. Na ma ideałów, a przecież nawet Messi, czy C. Ronaldo popełniają głupie błędy. Zresztą - po co daleko szukać? Wystarczy przypomnieć Pawła Brożka i wiele zmarnowanych "setek". Najważniejszym jest, że Genkov potrafi błyszczeć inteligencją na boisku. Wykonuje swoje zadanie we właściwy sposób, a kiedy się rozkręci na dobre, będziemy mieli kolejnego króla strzelców w drużynie.

Kirm i Jirsak - moim zdaniem dwójka cichych bohaterów tego spotkania. Pomimo, że nie zawsze byli widoczni, to wykonywali w dobry sposób swoje obowiązki. Podania, walka o piłkę i nieodstawianie nóg mówią same za siebie. Ta dwójka to pewne punkty drużyny (choć inni uważają ich za bezbarwnych).

Czarek Wilk - przyszły następca "Sobola". Wydaje mi się, że z każdą minutą na boisku zbliża się do momentu wygryzienia Radka ze składu. To wyłącznie kwestia czasu. Dzisiaj rehabilitacja za samobója w postaci strzelonej bramki, tym razem do właściwej siatki. Będą z niego ludzie.

Jeśli chodzi o obronę - Kew Jaliens powoli zaczyna przypominać gościa grającego niegdyś w kadrze narodowej "Oranje". Większość piłek, które posyłał do przodu były zapoczątkowaniem groźnej sytuacji (przykład: rozklepanie obrony serią podań w ostatnim kwadransie I połowy). Doświadczenie jest jego atutem, a z czasem będzie stawał się ostoją naszej defensywy, jak niegdyś Arek Głowacki. To samo tyczy się Chaveza, który bezbłędnie zastawia się w pojedynkach sam na sam z atakującymi. Podoba mi się jego sposób gry - również na plus. Warto też wspomnieć o bokach - i Cikos i Paljić pokazali się dzisiaj z dobrej strony niejednokrotnie włączając się w akcje ofensywne. To także ich zasługa, że mecz zakończył się wynikiem 3-1. Dobrze spisywali się również na ich nominalnych pozycjach.

Ale żeby nie było zbyt słodko...

Nie mogę się jedynie przekonać do Sivakova. Widać, że facet ma talent do gry, ale nie potrafi tego sprzedać na boisku. Dziś był widoczny tylko w kilku momentach na boisku, a posiadanie piłki w jego wypadku nie trwało zbyt długo, bo rozczarowywał stratami lub niecelnością podań. Mimo wszystko Maaskant stawia na niego w kolejnym spotkaniu. Dajmy mu jeszcze szansę, a na oceny przyjdzie moment.

To samo tyczy się Riosa. Jedyną różnicą jest jednak brak wiary Maaskanta w tego gościa. Strzela hattricki w ME, ale nie ma zbyt wiele czasu na zaprezentowanie się w pełnym wymiarze 90 minut na boisku Ekstraklasy. Jednak widać pewien postęp - z meczu na mecz gra coraz dłużej i jest nadzieja, że w końcu się odblokuje, a co za tym idzie stanie się godnym konkurentem dla Gienka i jednocześnie zyska poparcie w oczach trenera. Ja wciąż w niego wierzę

Garguła - pamiętamy wszyscy jego fantastyczne zagrania z meczów w kadrze, czy popisowe strzały z rzutów wolnych za czasów gry w GKSie Bełchatów. Niestety - kontuzje mają to do siebie, że potrafią zrujnować niejedną karierę. Ale Łukasz wciąż walczy i po serii zabiegów zamknął w swoim życiu etap, którego na pewno do udanych zaliczyć nie może. Dzisiaj pokazał chęć gry, choć czasu na to nie miał zbyt wiele. Mam nadzieję, że Maaskant da mu szansę, bo choćby samymi ambicjami nadrabia za brak optymalnej formy.

Jak na razie zespół się zgrywa, a drużyna to plac budowy. Fundamenty już mamy, a gra nabiera kolorytu. Miejmy nadzieję, że dotrzemy do mistrzostwa, a później powalczymy w pucharach, tym razem jednak z lepszym skutkiem niż w latach poprzednich. Cieszy świadomość Maaskanta, że ta drużyna potrzebuje wzmocnień jeśli pragnie zagrać w Champions League. Trener na szczęście wie co robi, o czym świadczą wyniki: 26 punktów na 30 możliwych w ostatnich 10 spotkaniach - to robi wrażenie!

Choć polska liga nie odstaje zbytnio od europejskich średniaków (choć to i tak nobilitacja dla Ekstraklasy uważać ją za takową), to właśnie dla takich drużyn jak Wisła warto ją oglądać. To właśnie "Biała Gwiazda" mieni się na tle pozostałych zespołów i mam nadzieję, że pozostanie tak przez długi czas!

Się rozpisałem...
Ostatnio edytowane przez Simao1 : 15.04.2011 o godz. 23:32.
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Włączony
MordkiWłączony
[IMG] code is Włączony
HTML code is Wyłączone

Skok do forum


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 21:33.