The White Star Division - Wisła Kraków


Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło


Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

 
 
Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
Prev Poprzedni post   Następny post Next
Piknik1906
Senior Member
 
Od: 01.2019

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#32
Stary 26.11.2023, 22:43
Jaroo1 napisał(a):Wyświetl post
Teoretyczni masz rację, praktycznie to bym z tym polemizował mając na uwadze Królewskiego.
Pamiętaj, że Królewski potrafi przepalić całą kasę, którą ma, a nawet więcej, żeby później płakać, że musi spłacać długi poprzedników z 2018 roku.
Awans to kasa i inne możliwości. Tak. Ale czy przy nierozważnej i rozrzutnej polityce finansowej taki awans może nam się odbić czkwaką?
Tu nie chodzi o odbijanie się czkawką bo w I lidze będzie na pewno gorzej niż w ESA. Gorzej, że przy tej efektywności zarządzania awans do ESA wcale nie uzdrawia sytuacji.

Ten sezon zakończymy zapewne (o ile zakończymy) na krytycznym poziomie długu. Powszechne oczekiwanie jest takie, że po ewentualnym awansie zaczniemy go znów spłacać.

Niestety liczby niezbyt te oczekuwania wspierają. Teraz brakuje nam jak wielokrotnie powtórzył prezes, 12 mln złotych na bieżący sezon. Prezes delikatnie to ujmując często podaje liczby nieprzesadnie precyzyjne, ale ta kwota padła tyle razy i jest na tyle zbliżona do poprzedniego sezonu, że chyba można w nią wierzyć.

Czyli jeśli awansujemy to wyższe wpływy z telewizji i dnia meczowego powinny zasypać tą dziurę. Jesteśmy więc na czysto. Tyle, że chyba nie ma złudzeń, że ta kadra ma szanse. Jeśli ją wzmocnimy (czytaj podrożymy) to klub znów będzie na minusie. I w sumie nie ma znaczenia o ile. Znaczenie ma generalny wniosek, że nie ma szans na jakiekolwiek spłaty i wyjście z dołka.

Oczywiście rację ma użytkownik @MaLk - brak awansu to już wielopoziomowa tragedia finansowa. Znacznie gorsza niż przy awansie i nawet spadku. Martwi to, że w żadnym ze scenariuszy nie widać szans na poprawę sytuacji i powrót do redukcji zadłużenia. Chyba, że drastycznie zmieni się jakość zarządzania, ale na to w obecnym układzie właścicielskim chyba nie ma co liczyć (opinia na podstawie wielu wypowiedzi większościowego akcjonariusza i prezesa).
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

 

Zasady wysyłania postów
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Włączony
MordkiWłączony
[IMG] code is Włączony
HTML code is Wyłączone

Skok do forum


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 20:28.