The White Star Division - Wisła Kraków


Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło


Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

 
 
Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
Prev Poprzedni post   Następny post Next
WISŁAZWE
WISŁA KRAKÓW
 
 
Od: 06.2008
Skąd: Reymonta 22

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#1
Stary 21.11.2016, 23:26. [XVII KOLEJKA] WISŁA Kraków - Arka Gdynia, 26 listopada, godz. 20:30.


Ostatniego ligowego weekendu kibice Wisły nie będą wspominać być dobrze. Biała Gwiazda pojechała do Szczecina znacząco osłabiona i każdy zdawał sobie sprawę, że punkty na drugim końcu Polski będzie bardzo ciężko. Nikt jednak w najczarniejszych snach, nie przypuszczał, że Wiślacy zostaną aż tak zmasakrowani przez Portowców. Wynik 6:2 mówi wszystko, szacunek dla tych co wytrwali do końca meczu jak również tych, którzy znaleźli w sobie tyle siły aby oglądnąć skrót z tego spotkania.

Sobotnie spotkanie to już jednak historia, teraz przyszedł czas, aby szybko pozbierać się po porażce i pokazać się z jak najlepszej strony podczas następnego spotkania z Arką Gdynia. To spotkanie zaplanowane zostało na sobotę 26 listopada a pierwszy gwiazdek zabrzmi o godzinie 20:30.

Zapraszam na krótką zapowiedź zbliżającego się meczu.

Historia spotkań oraz forma zespołów:





Powyższa grafika jest formą testową, z upływem czasu będzie dopracowywana i zmieniana.

Poszukiwania zaginionego zwycięstwa.

W Gdyni na początku sezonu panowały optymistyczne nastroje, Arka, jako beniaminek radziła sobie całkiem dobrze. Kilka zaskakujących zwycięstw i niespodzianek sprawiło, że Arkowcy na dobrą chwilę zadomowili się tuż za podium. Teraz jednak podopieczni Grzegorza Nicińskiego nie potrafią wygrać meczu, a na ligowe zwycięstwo czekają już od 19 września, kiedy to po raz ostatni zainkasowali komplet punktów w starciu z Cracovią.

Pozycja Arki z każdą kolejką jest coraz niższa i aktualnie Gdynianie plasują się na dziewiątej pozycji z dorobkiem dwudziestu punktów.
Grzegorz Niciński musi się bardzo postarać, aby zmobilizować swoich podopiecznych do lepszej gry, bo zaraz może się okazać, że będą to jego ostatnie mecze w roli szkoleniowca nadmorskiego klubu.

A jeżeli popatrzymy na terminarz zauważymy, że wcale tak lekko nie ma, oprócz spotkania w Krakowie w tym roku Arka podejmie jeszcze Ruch, Jagiellonie i Śląsk Wrocław. We wszystkich spotkaniach o punkty będzie niezwykle ciężko.



Piłkarze Arki pod lupą TWSD.

Dziś zapraszam do zapoznania się z najbardziej kluczowymi piłkarzami naszych najbliższych rywali. Próżno szukać tam gwiazd, czy piłkarzy, którzy na swoim koncie mają jakieś spektakularne sukcesy.

Konrad Jałocha - zdecydowanie numer jeden w bramce Arki. Od początku sezonu pewny punkt i komplet rozegranych minut.

Dawid Sołdecki - pozyskany z Niecieczy przed tym sezonem dość szybko wkomponował się w linię obrony i jest jej podstawowym zawodnikiem, ma na swoim koncie jedną bramkę.

Adam Marciniak - po wojażach na Cyprze, Marciniak wrócił do Polski o zakotwiczył nad morze, praktycznie z miejsca stał się ważnym zawodnikiem naszych rywali. Były obrońca Cracovii na swoim koncie ma dwa trafienia.

Marcus Vinicius -32-letni pomocnik jest najlepszym w tym sezonie strzelcem gdyńskiego klubu, do swojego strzeleckiego dorobku pięciu trafień, Brazylijczyk dołożył jedną asystę.

Ciężko powiem szczerze wskazać jeszcze jednego czy dwóch piłkarzy, którzy są w stanie pociągnąć zespół do walki czy strzelić decydującą bramkę. Wychodzi na to, że problem Arki jest przede wszystkim brak zdecydowanego lidera środka pola oraz bramkostrzelnego napastnika, bo przecież nie będziemy podniecać się Dariuszem Zjawińskim, który do bramki rywali ostatni raz trafił w czwartej kolejce.


Nieudany debiut trenerów.

Po dość nieoczekiwanym odejściu Dariusza Wdowczyka, zarząd klubu postanowił powierzyć funkcję trenera pierwszego zespołu dwóm osobom, wybór mógł być tylko jeden: Kazimierz Kmiecik i Radosław Sobolewski. Pierwszy, ponieważ posiada niezbędne dokumenty do pracy na najwyższym poziomie rozgrywkowym a drugi, bo zna drużynę od podszewki - grał tutaj jak i również ostatnio był asystentem Dariusza Wdowczyka.

Borykająca się wciąż z problemami finansowymi Wisła nie mogła sobie pozwolić na zatrudnienie trenera z "nazwiskiem" jak i dużymi wymaganiami finansowymi. Czy powierzenie drużyny Kmiecikowi i Sobolewskiemu to dobra decyzja czas pokaże.

Pierwszy ich występ nie zebrał pochlebnych recenzji, osłabiona Wisła dała sobie strzelić w Szczecinie sześć bramek, a ustawienie, jakie zaproponowali trenerzy praktycznie w ogóle się nie sprawdziło. Należy jednak pamiętać, że było to podyktowane ogromnymi brakami kadrowymi, do Szczecina z różnych względów nie pojechali: Maciej Sadlok, Mateusz Zachara, Zdenek Ondrasek, Richard Guzmics czy Boban Jović i Patryk Małecki.



Operacja Gdynia.



Nie ma, co jednak rozpamiętywać sobotniej porażki zbyt długo, najlepiej w takiej sytuacji wyjść w następnej kolejce na boisko i pokazać sportową złość nie pozostawiając wątpliwości, kto jest lepszym zespołem. Okazja do tego nadarzy się już w najbliższą sobotę a Wiślacy do tego meczu powinni podejść podwójnie zmotywowani, po pierwsze wymazać plamę ze Szczecina pod drugie zrewanżować się Arce za sierpniową porażkę w Gdyni aż 3:0.

Dużym plusem sobotniego spotkania będzie fakt, że duet Kmiecik -Sobolewski będzie miał do dyspozycji już praktycznie wszystkich zawodników, więc należy się spodziewać, że zobaczymy jak najbardziej optymalne zestawienie. Oczywiście nie mówię tutaj o Ondrasku, który raczej wypada z kolejnych spotkań.

Dziś (w poniedziałek) Wiślacy wrócili do treningów i mocno pracują nad tym, aby w sobotni wieczór pokazać się z jak najlepszej strony. Zawodnicy zostali podzieleni na dwie grupy, pierwsza składała się z piłkarzy, którzy grali w Szczecinie i mieli oni rozbieganie oraz odnowę biologiczną. Pozostali natomiast mieli zajęcia, które pozwalały na udoskonalenie techniki panowania nad piłką.

Jutro natomiast sztab trenerski spotka się z zawodnikami i przeanalizuje sobotni blamaż z Portowcami. Jak mówi Kazimierz Kmiecik: „Jutro mamy specjalną odprawę w związku z poprzednim spotkaniem. Usiądziemy i wspólnie przeanalizujemy błędy. Zwrócimy uwagę na aspekty, które wymagają poprawy. Przy okazji podsumujemy grę młodszych graczy”

Co ważne po sobotnim spotkaniu nikt w drużynie nie narzeka na urazy.


Uwaga na kartki.



Zdenek Ondrasek, Adam Mójta i Richard Guzmics to zawodnicy, którzy w najbliższych meczach muszą uważać aby nie załapać żółtej kartki - ponieważ będzie ona skutkować pauzą w kolejnym spotkaniu w tym wypadku z Lechią Gdańsk.



Debiut Przemysława Porębskiego.

W Szczecinie szansę od sztabu szkoleniowego dostał 18-letni Przemysław Porębski, zagrał, co prawda tylko 3 minuty i nie przyczynił się do poprawy sytuacji Wisły w tym meczu, ale debiut to debiut. Dobra postawa na treningach jak i również w rozgrywkach CLJ poskutkowała powołaniem do kadry meczowej i krótkim epizodem na boiskach ekstraklasy. Miejmy nadzieję, że to pierwszy, ale nie ostatni występ Przemka w tym roku.
W samym sercu trybun, w jego centrum, pojawiło się w piątkowy wieczór słowo pasja. Określenie, które najdobitniej tłumaczy to dlaczego większość z nas pojawia się na Reymonta, choć nie ma wyników, działań marketingowych, czy drużyny, z którą chcielibyśmy w pełni się utożsamiać.




Kraków, 9 marca 2012.






Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

 

Zasady wysyłania postów
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Włączony
MordkiWłączony
[IMG] code is Włączony
HTML code is Wyłączone

Skok do forum


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 08:58.