
|
|||||||
| Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny. |
|
|
Narzędzia tematu | Tryby wyświetlania |
|
WISŁA KRAKÓW
Od: 06.2008
Skąd: Reymonta 22
Offline |
#1
|
|
Przed nami już siódma kolejka TM Ekstraklasy. Tym razem Biała Gwiazda na własnym boisku podejmie beniaminka – GKS Bełchatów. Spotkanie zaplanowano na piątkowy wieczór na godzinę 20:30. Transmisję z piątkowego meczu przeprowadzi stacja Canal+ Sport.
Historia spotkań pomiędzy Wisłą Kraków a GKS-em Bełchatów. Sezon 2007/08: 9 marca 2008 , 17: 00 , Wisła Kraków – GKS Bełchatów 2:0, Marek Zieńczuk 59, Paweł Brożek 89. Sezon 2008/09: 22 sierpnia 2008 , 20: 00 , Wisła Kraków – GKS Bełchatów 2:1, Paweł Brożek 27, Dariusz Pietrasiak 47 (s) – Cleber 69 (s) Sezon 2009/10: 15 sierpnia 2009, 20:45, Wisła Kraków – GKS Bełchatów 3:0, Arkadiusz Głowacki 27, Paweł Brożek 29, Marcelo 73. Sezon 2010/11: 15 kwietnia 2011, 20:00, Wisła Kraków – GKS Bełchatów 3:1, Maor Melikson 48, Cwetan Genkow 55, Cezary Wilk 80 – Mate Lacić 62. Sezon 2011/12: 19 września 2011, 18:30, Wisła Kraków – GKS Bełchatów 2:0, Dudu Biton 49,59. Sezon 2012/13: 19 sierpnia 2012, 14:30, Wisła Kraków – GKS Bełchatów 2:1, Maor Melikson 8 (k), Cwetan Genkow 90 – Maciej Szmatiuk 1. Sezon 2013/14: Brak spotkań. Z obozu Brunatnych. GKS Bełchatów po rocznej banicji wraca do Ekstraklasy. Tegoroczny beniaminek póki co jest na ustach wielu ekspertów między innymi dzięki świetnej grze i wysokiemu miejscu w tabeli. Bełchatowianie nie przegrali jeszcze spotkania w tym sezonie i zajmują wysokie 4 miejsce z dorobkiem 12 punktów. Wszyscy zapewne zastanawiają się na ile starczy pary beniaminkowi. Miejmy nadzieję, że w piątkowy wieczór Wisła nie będzie miała kłopotów z pokonaniem podopiecznych Kamila Kieresia. W Krakowie, zespół GKS-u kojarzy się przede wszystkim z przerwaniem kapitalnej serii bez porażki na własnym stadionie Wisły Kraków. Piłkarze Bełchatowa pod lupą TWSD. Oczywiście przeglądając kadrę naszego najbliższego rywala uwagę przykuwają dwie pozycję. Michał Mak i Mateusz Mak. Obaj zawodnicy mimo swojego młodego wieku są ważnymi postaciami w układance Kamila Kieresia. Bracia w przeszłości byli związani z krakowską Wisłą i co ruszą są do niej przymierzani jednak kwota odstępnego, jaką trzeba zapłacić za utalentowanych piłkarzy odstrasza potencjalnych kupców. Kolejnym ważnym punktem bełchatowskiej układanki jest Bartosz Ślusarski, napastnik z ekstraklasową przeszłością przybył do Bełchatowa przed rozpoczęciem nowego sezonu a Arki Gdynia. Pewnym punktem w bramce Brunatnych jest powracający do Bełchatowa Emilijus Zubas, który swego czasu miał już okazję występować w klubie z ul. Sportowej. Warto wymienić również defensora Błażej Telichowskiego, pomocnika Patryka Rachwała czy młodego Kamila Poźniaka i Kamila Wacławczyka. Zespół Bełchatowa to mieszanka doświadczenia z młodością, która póki co daje pozytywne efekty. Wieści z Reymonta. Jacek Bednarz out! Koniec bojkotu! Stało się! Dla wielu kibiców krakowskiej Wisły data 25 sierpnia na stałe wpisze się do historii klubu, ponieważ tego dnia ze stanowiskiem pożegnał się Jacek Bednarz. Osoba, przez którą konflikt na linii klub – kibice coraz bardziej się zaostrzał. Kibice bojkotowali mecze, Jacek Bednarz wydawał śmieszne zakazy, buńczucznie chwalił się na konferencjach, że walczy z kibolstwem a tak naprawdę pozbawił klub zastrzyku gotówki. Teraz jest to już przeszłość – Bednarz nie ma już nic do powiedzenia w naszym klubie i miejmy nadzieję, że już nigdy tu nie wróci. Wraz z odejściem Jacka na trybuny wracają kibice, już od najbliższego spotkania z GKS-em Bełchatów na stadion, przy R22 wróci atmosfera jak za starych dobrych czasów, fanatyczny doping, który będzie prowadził piłkarzy do kolejnego zwycięstwa. Już dziś zachęcam wszystkich, aby nie czekali z zakupem biletu na ostatnią chwilę, tylko w miarę możliwości dokonali zakupów wcześniej. Póki, co system sprzedaży przez Internet nie działa tak sprawnie jakbyśmy sobie tego wszyscy życzyli, dlatego lepiej pofatygować się do Strefy Kibica osobiście. Dla wszystkich, którzy pracują do późna mamy dobrą wiadomość Strefa Kibica wydłużyła godziny otwarcia kas do godziny 22:00. Mobilizacja! Wszyscy na czerwono! Kibice Białej Gwiazdy już od poniedziałku prowadzą mobilizację na piątkowe spotkanie. Zachęcam każdego kto tego dnia wybiera się na R22, w szczególności na sektor C aby ubrał czerwoną koszulkę, tak aby stworzyć niesamowitą atmosferę. Każdy z nas za pewne czekał na ten dzień od 23 lutego, kiedy po raz ostatni dane mu było pojawić się na stadionie. Stwórzmy wspaniałą atmosferę, dopingując przez pełne 90 minut na pełnej korbie tak jak to było przed bojkotem. Niech kibicowska Polska wie, że kibice Wisły wrócili na należne im miejsce! Podbudowani i gotowi do walki! Debiut Stepińskiego? Piłkarze Wisły idą za ciosem, mało kto spodziewał się zwycięstwa w Szczecinie a już na pewno mało kto wierzył, że będzie ono tak przekonywające. Można by rzec, że Wisła wchodziła w obronę szczecińskiego zespołu jak nóż w masło, łatwo szybko i przyjemnie. A cały mecz i wynik dość dobitnie podsumował Dariusz Wdowczyk mówiąc wprost: Zabrakło nam argumentów. Miło patrzyło się na zawodników Wisły, którzy z polotem, szybkością i gracją rozrywali swoje akcje. Rzadko zdarzały się błędy i momenty dekoncentracji. Wszyscy są mile zaskoczeni postawą Wisły w meczach wyjazdowych, w porównaniu do poprzedniego sezonu.. No właśnie. Teraz Wiślaków czeka pojedynek przed własną publicznością z beniaminkiem z Bełchatowa, który podobnie jak Biała Gwiazda nie znał jeszcze goryczy porażki, mam nadzieję, że po tej kolejce to nadal zespół Franciszka Smudy będzie niepokonany na polskich boiskach. Oby piątkowy wieczór był dla nas szczęśliwy z wielu powodów. Do gry gotowy już powinien być Donald Guerrier, który ostatnio narzekał na uraz. Z obozu Wisły nie napływają niepokojące informacje na temat stanu zdrowia poszczególnych zawodników. Być może w piątek szansę debiutu dostanie nasz nowy nabytek, wypożyczony z niemieckiej Norymbergii – Mariusz Stepiński, który na początku tygodnia podpisał z Wisłą kontrakt. WSZYSCY NA REYMONTA! ![]() W samym sercu trybun, w jego centrum, pojawiło się w piątkowy wieczór słowo pasja. Określenie, które najdobitniej tłumaczy to dlaczego większość z nas pojawia się na Reymonta, choć nie ma wyników, działań marketingowych, czy drużyny, z którą chcielibyśmy w pełni się utożsamiać.
Kraków, 9 marca 2012. ![]() |
|
|

|
||||||
|
|