fialo napisał(a):

|
Jeżeli chodzi o poziom emocji piłka nożna nie ma startu.
|
Nie miałbym nic przeciwko temu żeby piłka ręczna była traktowana w naszym kraju jako absolutny sport numer jeden, strategiczna dyscyplina drużynowa. Sport bardzo widowiskowy, emocjonujący, kontaktowy, agresywny, zarówno wymagający fizycznie, jak i dużej dozy techniki (rzutu, ruchu) oraz wiedzy taktycznej - indywidualnej i drużynowej. W dodatku jest to sport, w którym na naszym kontynencie jest spora rywalizacja - Niemcy, Dania, Francja, Szwecja, Hiszpania, Chorwacja, Islandia, Węgry, Serbia, Norwegia, Słowenia, Czarnogóra, Macedonia, Polska...w tych krajach piłka ręczna jest absolutnie w TOP3 sportów drużynowych, w większości na pierwszym i drugim miejscu.
Powinniśmy stawiać mocno na hokej, piłkę ręczną i koszykówkę, niestety topi się miliony w piłce nożnej, w której tych milionów u nas i tak zawsze będzie za mało, oraz w siatkówce, która wzbudza nikłe zainteresowanie w skali nawet europejskiej - Włochy, Rosja, Polska, Bułgaria...i to by było na tyle europejskich krajów, w których siatkarze budzą duże zainteresowanie, więc co to za rywalizacja

A i tak w takiej rzeczywistości nie możemy się przebić choćby na regularny numer trzy w hierarchii...
Tak czy siak w takich sportach jak hokej, a w szczególności piłka ręczna, siatkówka i koszykówka w żaden sposób nie jesteśmy ograniczeni infrastrukturą (bo hala jest przy co drugiej szkole), nie jesteśmy ograniczeni pogodą i warunkami zimowymi, które są bez znaczenia w treningu hokeistów, czy koszykarzy...no i konkurencja nie jest tak olbrzymia jak w piłce nożnej, a jednocześnie są to sporty znaczące w skali świata, lub kontynentu europejskiego, z pewnością nie niszowe (poza siatkówką).