The White Star Division - Wisła Kraków


Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło


Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Wyświetl wyniki ankiety: Czy Wisła przełamie wyjazdową niemoc w Zabrzu?
TAK! 29 42,65%
NIE! 39 57,35%
Głosujących: 68. Nie możesz głosować w tej ankiecie

 
 
Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
Prev Poprzedni post   Następny post Next
WISŁAZWE
WISŁA KRAKÓW
 
 
Od: 06.2008
Skąd: Reymonta 22

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#1
Stary 06.11.2013, 19:57. [16 kolejka] Górnik Zabrze - WISŁA Kraków, 8 listopada godzina 20:30
VS.





Rundę jesienną krakowska Wisła zakończyła na drugim miejscu w tabeli tuż za nią z taką samą ilością punktów uplasował się nasz piątkowy rywal – Górnik Zabrze. Pojedynek w Zabrzu będzie więc bardzo ważny dla obu zespołów. Mimo tego, że mamy kalendarzową jesień i jesteśmy w listopadzie zapraszam na pierwszą kolejkę rundy wiosennej. Czas na rewanże!

Piątkowe spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:30 a transmisję z Zabrza przeprowadzi stacja Canal + Sport HD.


W pierwszym meczu rozegranym na Reymonta Biała Gwiazda bezbramkowy zremisowała z Górnikiem Zabrze.


Historia spotkań pomiędzy

Górnikiem Zabrze a Wisłą Kraków:


Sezon 2006/07

4 marca 2007, 14:30 Górnik Zabrze – Wisła Kraków 0:4, Paweł Brożek 35,45, Jean Paulista 51, Patryk Małecki 82

SEZON 2007/08

2 grudnia 2007, 18:15 Górnik Zabrze - Wisła Kraków 1-3, Jerzy Brzęczek 79 - Jean Paulista 10, Radosław Sobolewski 23, Marek Zieńczuk 39.

SEZON 2008/09

5 października 2008, 14:30 Górnik Zabrze - Wisła Kraków 1-1, Przemysław Pitry 54 - Radosław Sobolewski 84

SEZON 2009/10

Górnik Zabrze grał w I lidze.

SEZON 2010/11

17 października 2010, 17:00 Górnik Zabrze - Wisła Kraków 1:0, Aleksander Kwiek 83

SEZON 2011/12

3 maja 2012, 18:00, Górnik Zabrze - Wisła Kraków 2:0, Mariusz Przybylski 18, Arkadiusz Milik 66.

SEZON 2012/13

30 maja 2013, 18:00, Górnik Zabrze – Wisła Kraków 0:1, Michał Chrapek 21


Ogólnie Wisła mierzyła się z Górnikiem Zabrze na wyjazdach 47 razy. 14 razy górą był zespół z Zabrza, tylko 7 razy padł remis a aż 26 razy zwyciężała Wisła.











Era po Nawałce.





W Zabrzu w ostatnich dniach zaczęło się nowe życie, po odejściu trenera Adama Nawałki zabrzanie zostali póki co bez stałego szkoleniowca. Zespół z doskoku prowadzi Bogdan Zając a jego następcą ma zostać Jerzy Brzęczek aktualnie trenujący drugoligowy Raków Częstochowa, na tą chwilę są to jednak medialne spekulacje i domysły dziennikarzy. Jedno jest pewne rozdział Adam Nawałka w Zabrzu został definitywnie zamknięty i teraz włodarze śląskiego klubu stoją na przed trudnym wyborem. Bo nowy szkoleniowiec na pewno będzie porównywany do poprzedniego co nie ułatwi nowemu trenerowi pracy początkowej fazie. Co prawda za rządów Nawałki zespół nie osiągnął jakiś znaczących sukcesów sportowych, brak mistrzostwa Polski czy awansu do europejskich pucharów ale wielu ekspertów pochlebnie wypowiadało się o pracy nowego selekcjonera. Nie wątpliwie Adam Nawałka ma szczęście do piłkarskich talentów, on odkrył braci Brożków czy Arkadiusza Milika, którego Górnik sprzedał za dość spore pieniądze.


Jak teraz będzie się prezentowała gra zabrzańskiego Górnika pod wodzą nowego szkoleniowca? Czy zespół zmieni swoją filozofię gry, czy ujdzie z nich powietrze i po dobrej jesieni, którą górnicy zakończyli na podium przyjdzie słabsza wiosna i śląski zespół zmieni się w ekstraklasowego średniaka? Na te pytania odpowiedzi poznamy już w najbliższym czasie.








Górnik ma kim straszyć!





Chociaż w zespole z Roosvelta nie ma gwiazd o które biją się czołowe kluby Ekstraklasy czy zagranicy, skład Górnika wygląda bardzo ciekawie. Widać, że zawodnicy tworzą na boisku kolektyw, uzupełniając się nawzajem i dodając sobie pewności siebie. Pod wodzą Nawałki funkcjonowało to w większości spotkań bez zarzutu. Warto zwrócić w szczególności uwagę na Radosława Sobolewskiego, który w nowym klubie przeżywa drugą młodość, były zawodnik Wisły Kraków zdobył już 4 bramki co jest imponujący rezultatem biorąc pod uwagę fakt, że występuje na pozycji defensywnego pomocnika. Co ciekawe jest jednym z czołowych piłkarzy, którzy spędzili na boisku najwięcej minut. Postacią numer jeden jest zdecydowanie Préjuce Nakoulma, napastnik z Burkina Faso w tej rundzie aż 7 razy wpisywał się na listę strzelców. Tuż za jego plecami z 6 bramki na koncie plasuje się młody napastnik – Mateusz Zachara dla którego będzie to najlepszy sezon w dotychczasowej karierze, nie dość że wywalczył sobie miejsce w składzie to jeszcze odpłaca zaufanie trenera, strzelanymi bramkami oraz dobrą grą. W środku pola wraz z Soblem rządzi Mariusz Przybylski, człowiek od czarnej roboty również rundę jesienną może zaliczyć do udanych. Zdecydowanie jasnym punktem zespołu jest Paweł Olkowski, który jako jedyny zagrał we wszystkich 15 kolejkach w pełnym wymiarze czasowym oraz może się poszczycić największą liczbą asyst w zespole, mam ich na koncie już 6 i jest współliderem klasyfikacji.





Wyjazdowy problem Wisły.




Nie ma chyba nic bardziej frustrującego niż nasze mecze wyjazdowe. Podopieczni Franciszka Smudy w tych spotkaniach zachowują się jak dzieci we mgle, ich gra przyprawia o szybsze bicie serca a i czasem oczy same się zamykają z niedowierzania, że zespół zajmujący druga pozycje w tabeli może się tak prezentować w meczach wyjazdowych. Do tej pory z siedmiu wyjazdów przywieźliśmy osiem punktów co nie jest najgorszym wynikiem w lidze ale.. Ale chyba nie przystoi drużynie z czuba tabeli?


Gdzie znaleźć złoty środek do poprawy naszej gry w tych meczach? O to trzeba by zapytać już trenera Smudę, co dzieje się z jego piłkarzami podczas wyjazdów? Nieraz zdarzało się nam zagrać dobre 45 minut a potem przez następne 45 minut czekać co zrobi z nami przeciwnik ale w ostatniej kolejce piłkarzy Wisły przeszli samych siebie.

Jaki wstrząs musi nastąpić w drużynie aby ta zaczęła się prezentować tak jak w meczach przed własną publicznością? Mecz z Górnikiem będzie szansą do rehabilitacji, będzie szansą pokazania że Wisła potrafi dobrze zagrać na wyjeździe. Nasz najbliższy przeciwnik jest górniej części tabeli i preferuje bardziej ofensywny styl gry niż nasi dotychczasowi rywale co może spowodować więcej miejsca w środkowej strefie boiska. Może ale nie musi jak popatrzymy kto gra w środku w zabrzańskim zespole… No właśnie.






Kontuzje, przemęczenie – mało czasu na regenerację.





Do mecz z Górnikiem zostało raptem kilka dni a problemy nas nie omijają. W poniedziałkowym meczu kontuzji nabawił się Paweł Brożek i jego udział w piątkowym meczu stoi pod znakiem zapytania. Co prawda sztab medyczny zrobi wszystko aby postawić Pawła na nogi ale zobaczymy jak to wyjdzie w rzeczywistości. Kolejnym narzekającym na uraz jest Gordan Bunoza. Zawodnik odpoczywał w poniedziałek i dostał czas na wyleczenie mięśnia przywodziciela – czy uda mu się ta sztuka do piątku?


Granie co 3 dni nie wpływa dobrze na formę naszych zawodników, biorąc pod uwagę fakt że dysponujemy jedną z najkrótszych ławek w Ekstraklasie trzeba się liczyć z tym, że z biegiem czasu w nasze szeregi wdzierać się będzie przemęczenie i efekt ciężkich nóg co raczej nie ułatwi nam zdobywania punktów. Być może szansę dostaną zmiennicy, ale czy oni prezentują formę która pozwala mieć nadzieję, że nie będzie widać zbytniej różnicy? Miejmy nadzieję, że trener Smuda właściwie rozdysponuje siłami naszych piłkarzy i nie odczujemy w znacznym stopniu spadku formy.








Terminarz XVI kolejki T-Mobile Ekstraklasy:



8 listopada (piątek)

18:00 Jagiellonia Białystok – Zawisza Bydgoszcz
20:30 Górnik Zabrze – Wisła Kraków

9 listopada (sobota)

15:30 Piast Gliwice – Cracovia
18:00 Podbeskidzie Bielsko-Biała – Lechia Gdańsk
20:30 Lech Poznań – Ruch Chorzów


10 listopada (niedziela)

15:30 Śląsk Wrocław – Korona Kielce
18:00 Widzew Łódź – Legia Warszawa

11 listopada (poniedziałek)

18:00 Pogoń Szczecin – Zagłębie Lubin


Zapraszam do dyskusji!
W samym sercu trybun, w jego centrum, pojawiło się w piątkowy wieczór słowo pasja. Określenie, które najdobitniej tłumaczy to dlaczego większość z nas pojawia się na Reymonta, choć nie ma wyników, działań marketingowych, czy drużyny, z którą chcielibyśmy w pełni się utożsamiać.




Kraków, 9 marca 2012.






Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

 

Zasady wysyłania postów
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Włączony
MordkiWłączony
[IMG] code is Włączony
HTML code is Wyłączone

Skok do forum


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 02:32.