The White Star Division - Wisła Kraków


Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło


Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Wyświetl wyniki ankiety: Jakim wynikiem zakończy się spotkanie pomiędzy Wisłą a Piastem?
Pewnym zwycięstwem Białej Gwiazdy! 53 50,48%
Skromnym zwycięstwem! 45 42,86%
Będzie remis. 5 4,76%
Zwycięstwem Piasta. 2 1,90%
Głosujących: 105. Nie możesz głosować w tej ankiecie

 
 
Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
Prev Poprzedni post   Następny post Next
WISŁAZWE
WISŁA KRAKÓW
 
 
Od: 06.2008
Skąd: Reymonta 22

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#1
Stary 11.09.2013, 10:12. [7 kolejka] WISŁA KRAKÓW - Piast Gliwice, 13 września, godz. 20:30.
VS.



Witam,
Po przerwie reprezentacyjnej wracamy do naszej ligowej rzeczywistości. W najbliższej kolejce nasza Wisła podejmować będzie zespół Piasta Gliwice, który w poprzednim sezonie był beniaminkiem Ekstraklasy i zajął w niej bardzo dobre 4 miejsce co pozwoliło gliwiczanom na rozpoczęcie europejskiej przygody.

Spotkanie pomiędzy Wisłą Kraków a Piastem Gliwice rozpocznie się w piątkowy wieczór o 20:30. Transmisję z tego spotkania przeprowadzi stacja Canal + Family HD.




Historia spotkań pomiędzy Wisłą Kraków a Piastem Gliwice:


Sezon 2006/07 Brak spotkań.
Sezon 2007/08 Brak spotkań

Sezon 2008/09

18 października 2008, 19:45 Wisła Kraków – Piast Gliwice, Rafał Boguski 45, Paweł Brożek 90.

Sezon 2009/10

24 października 2009, 17:00 Wisła Kraków – Piast Gliwice 2:1, Paweł Brożek 24, Marcelo 75 - Jakub Biskup 55

Sezon 2010/11 Brak spotkań.

Sezon 2011/12 Brak spotkań.

Sezon 2012/13

7 kwietnia 2013, 17:15 Wisła Kraków – Piast Gliwice 1:2, Ivica Iliev 8 - Damian Zbozień 70, Rudolf Urban 73



Jak widać mamy do wyrównania rachunki z gliwickim zespołem, który w zeszłym sezonie pokonał Białą Gwiazdę przy Reymonta. Chociaż początek meczu wcale nie zapowiadał tragedii, najpierw gol Ilieva, później obroniony rzut karny, ale 3 minuty w drugiej połowie wstrząsnęły naszym zespołem i ostatecznie beniaminek zainkasował za ten mecz 3 punkty.







Sylwetka rywala.





Piast Gliwice to drużyna która w lecie tego roku zadebiutowała na arenie międzynarodowej, przygoda gliwiczan nie była jednak zbyt udana ponieważ Piastunki nie zdołały przejść zespołu dobrze znanego w Polsce a szczególności kibicom Wisły Kraków – Karabachu Agdam. Azerski zespół znowu okazał się silniejszy od polskiego. Obecnie drużyna prowadzona przez Marcina Brosza skupia swoje siły na rozgrywkach Ekstraklasy i Pucharu Polski. Po 6 kolejkach Piast zajmuje 7. pozycję z 8 punktami na koncie i traci dwa oczka do zespołu Wisły Kraków, z którą zmierzy się w bezpośrednim pojedynku w najbliższy piątek.
Miejmy nadzieję, że po tym meczu przewaga Wiślaków zostanie zwiększona.


Piast pod lupą.

Na kogo trzeba zwrócić szczególną uwagę przyglądając się kadrze naszego najbliższego rywala? Warto zacząć już od bramki, Dariusz Trela wrócił do składu po kontuzji i nadal jest pewnym punktem swojej defensywy, owszem czasem zdarzają mu się niepewne interwencje ale zdecydowanie więcej jest tych po których ręce kibiców z Gliwic składają się do braw. Kolejnym ważnym ogniwem drużyny jest Tomasz Podgórski, który w środku pola dyryguje i napędza grę Piastunek. Wtóruje mu Ruben Jurado, na którego też warto zwrócić uwagę, potrafi niekonwencjonalnie zagrać czy zgubić obrońcę, w tym sezonie zdobył już dwie bramki. Zaskoczeniem jest dobra postawa Kamila Wilczka, który do Gliwic wrócił z Zagłębia Lubin i radzi sobie całkiem nieźle. W linii obrony króluje i to dosłownie Krzysztof Król, który wraz z Csaba Horváth’em zagrał we wszystkich dotychczasowych spotkaniach Piasta w tym sezonie.

W zespole z Gliwic nie ma już Marcina Robaka, który górnicze miasto zamienił na Szczecin, a trzeba przyznać, że było on jednym z reżyserów gry Piasta w poprzednim sezonie i to dzięki jego bramkom Piast mógł pokazać się na arenie międzynarodowej. Jak teraz poradzi sobie ofensywa Piasta bez głównego egzekutora przekonamy się w trakcie trwania całego sezonu.


Transfery i sparingi.






Piast do nowego sezonu przygotowywał się na własnych obiektach a także na zgrupowaniu na Węgrzech. Podczas tych przygotowań rozegrał 5 springów:

Piast Gliwice – Korona Kielce 1:0
Piast Gliwice – Honved Budapeszt 1:0
Piast Gliwice – Amkar Perm 2:3
Piast Gliwice – Raja Casablanca 1:1
Piast Gliwice - Ferencváros Budapeszt 1:1.


Najbardziej znaczące w Gliwicach były transfery z klubu. Piast pożegnał się z Marcinem Robakiem, Adrianem Sikorą czy Pawłem Oleksym. Natomiast w ich miejsce sprowadzono Krzysztofa Króla, Kamila Wilczka czy Csaba Horváth’a.



Reprezentacyjna i sparingowa Wisła.






Przerwa na reprezentację spowodowała, że kilku zawodników naszego klubu udało się na zgrupowania swoich reprezentacji. Najbardziej zadziwiający był fakt powołania przez Waldemara Fornalika – Pawła Brożka. O słuszności tej decyzji nie będziemy tu dyskutować. Oprócz Pawła na zgrupowania wyjechali: Michał Chrapek, Michał Nalepa, Patryk Fryc, Paweł Stolarski, Osman Chavez, Donald Guerrier i Ostoja Stjepanović. Jak widać trochę tego jest, więc trener Smuda musiał kadrę uzupełnić młodymi zawodnikami a także w sobotnim sparingu w Kalwarii – Cleberem seniorem, który zagrał w jednej drużynie ze swoim synem Lucasem. Sparing zakończył się zdecydowanym zwycięstwem Białej Gwiazdy (8:1).



Operacja Piast.


Wiślacy do meczu z Piastem przygotowują się w okrojonym składzie. Do zespołu dołączyło kilku młodych zawodników a także kolejny testowany zawodnik – Marcinho. Napastnik ma trenować z naszym klubem przez około dwa tygodnie a później sztab trenerski ma podjąć decyzję o przyszłości Brazylijczyka, pierwsze opinie są bardzo pochlebne.

Cel przed drużyną jest jasny, zainkasowanie w piątek 3 punktów i podtrzymanie dobrej passy meczów bez porażki. Piłkarze mają sobie coś do udowodnienia po słabym spotkaniu w Szczecinie, gdzie formą nie zachwycili swoich Kibiców i rzutem na taśmę przywieźli z dalekiej podróży jeden punkt. O ile nasza defensywa jest najlepsza w lidze o tyle ofensywa nadal wymaga pracy, plan pracy z napastnikami trochę pokrzyżowało powołanie Pawła Brożka, ale trenerzy nie robili z tego zbytniej afery.

W sparingu w roli napastnika wystąpił Rafał Boguski, który zdobył dwie bramki. Czy jednak dobry występ przeciwko rywali z dolnej półki da mu przepustkę do pierwszego składu, czy jednak Smuda wróci do żelaznego ustawienia w drugiej linii?

Ostatnio na ławce siadł Emanuel Sarki, który w poprzednim meczu( Lech Poznań) nie do końca wykonywał polecone przez trenera zadania i za karę odesłany został na ławkę rezerwowych. Przypuszczać jednak można, że spotkanie z Piastem Sarki rozpocznie w wyjściowym składzie, w końcu przed własną publicznością zespół Wisły ma prezentować bardziej ofensywny styl gry niż w meczach wyjazdowych.

Ważne, że przy tak szczupłej kadrze póki co żaden z zawodników nie narzeka na kontuzję, oby taki stan rzeczy utrzymywał się jak najdłużej, bo we wrześniu czeka nas mały maraton grania co 3 dni.





Uwaga na kartki!

Gordan Bunoza, Michał Nalepa, Ostoja Stjepanović – ta trójka zawodników musi szczególnie uważać na żółte kartki w najbliższym meczu. Wszyscy mają po 3 upomnienia i każde następne skutkuje pauzą w następnym spotkaniu.







Terminarz VII kolejki T-Mobile Ekstraklasy.

13 września (piątek)

18:00 Widzew Łódź – Podbeskidzie Bielsko Biała
20:30 WISŁA KRAKÓW – Piast Gliwice

14 września ( sobota)

15:30 Zawisza Bydgoszcz – Cracovia Kraków
18:00 Śląsk Wrocław – Lech Poznań
20:30 Korona Kielce – Legia Warszawa

15 września (niedziela)

15:30 Jagiellonia Białystok – Ruch Chorzów
18:00 Pogoń Szczecin – Lechia Gdańsk

16 września (poniedziałek)

18:00 Górnik Zabrze – Zagłębie Lubin


Zapraszam wszystkich do dyskusji na temat zbliżającego się spotkania a także do wyrażenia swojej opinii na temat prowadzenia tematów meczowych. Ostatnia ankieta pokazała, że jest kilka rzeczy, które wam nie odpowiadają, dlatego proszę aby takie informacje przekazywać czy to w temacie czy na PW. Będę wdzięczny za wszelkiego rodzaju wskazówki. Dołożę wszelkich starań aby ulepszyć temat wedle potrzeb forumowiczów.
Ostatnio edytowane przez WISŁAZWE : 12.09.2013 o godz. 17:21.
W samym sercu trybun, w jego centrum, pojawiło się w piątkowy wieczór słowo pasja. Określenie, które najdobitniej tłumaczy to dlaczego większość z nas pojawia się na Reymonta, choć nie ma wyników, działań marketingowych, czy drużyny, z którą chcielibyśmy w pełni się utożsamiać.




Kraków, 9 marca 2012.






Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

 

Zasady wysyłania postów
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Włączony
MordkiWłączony
[IMG] code is Włączony
HTML code is Wyłączone

Skok do forum


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 18:31.