The White Star Division - Wisła Kraków


Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło


Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Wyświetl wyniki ankiety: Czy obecna forma tematu meczowego jest dobra?
Tak, dla mniej jest w porządku 74 77,89%
Nie 7 7,37%
Jest jeszcze trochę do poprawy, dam znać co. 14 14,74%
Głosujących: 95. Nie możesz głosować w tej ankiecie

 
 
Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
Prev Poprzedni post   Następny post Next
WISŁAZWE
WISŁA KRAKÓW
 
 
Od: 06.2008
Skąd: Reymonta 22

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#1
Stary 01.08.2013, 13:29. [3 kolejka] ŚLĄSK Wrocław - WISŁA Kraków, 4 sierpnia, godzina 18:00


Witam,
za nami już dwie kolejki nowego sezonu w T-Mobile Ekstraklasie. Piłkarze Wisły w dotychczasowych spotkaniach zgromadzili na swoim koncie 4 punkty, co daje im 4 pozycje tuż za czołówką. W najbliższej kolejce podopieczni Franciszka Smudy zmierzą swoje siły z drużyną Śląska Wrocław. Wrocławianie po dwóch kolejkach na swoim koncie mają 1 punkt, dopisany im za remis w z Koroną Kielce.

Mecz przyjaźni we Wrocławiu zaplanowano na niedzielenie późne popołudnie. Początek meczu o godzinie 18:00.


Historia spotkań pomiędzy Śląskiem Wrocław a Wisłą Kraków:

Sezon 2006/07

Brak spotkań.

Sezon 2007/08

Brak spotkań.



Sezon 2008/09

23 listopada 2008, 16:45 Śląsk Wrocław - Wisła Kraków 2:1, Sebastian Mila 10, Krzysztof Ostrowski 69 - Antoni Łukasiewicz 76 (s)


Sezon 2009/10
2 października 2009, 20:00 Śląsk Wrocław – Wisła Kraków 1:3, Sebastian Dudek 80 (k) - Paweł Brożek 30, Piotr Ćwielong 57, Patryk Małecki 78.



Sezon 2010/11
21 kwietnia 2011, 20:00 Śląsk Wrocław – Wisła Kraków 2:0, Radosław Sobolewski 2 (s), Łukasz Gikiewicz 64

Sezon 2011/12
25 listopada 2011, 20:30 Śląsk Wrocław – Wisła Kraków 0:1, Rafał Boguski 50 (k)



Sezon 2012/13
17 maja 2013, 20:45 Śląsk Wrocław – Wisła Kraków 3:0, Sylwester Patejuk 2, Łukasz Gikiewicz 45,55.




Z obozu przyjaciół.


Śląsk Wrocław to 3 drużyna poprzedniego sezonu i reprezentant Polski na arenie międzynarodowej w rozgrywkach Ligi Europy. W II rundzie eliminacji odprawili zespół Rudar (4:0,2:2) natomiast w III zmierzą swoje siły z Club Brugge. Pierwsze spotkanie dziś we Wrocławiu, rewanż za tydzień w Belgii.

Widać, że drużyna Stanislava Levego póki co skupia się na międzynarodowych rozgrywkach o czym świadczyć może fakt, że najlepsi zawodnicy mecz z Jagiellonią rozpoczęli na ławce rezerwowych pojawiając się na boisku w drugiej części spotkania.

Czy podobnie będzie również w niedzielny spotkaniu przeciwko Wiśle Kraków? Czym tym razem zaskoczy rywali opiekun WKS-u?

Sparingi i transfery:

Śląsk Wrocław - MFK Karvina 3:1
Śląsk Wrocław - GKS Bełchatów 1:2
Śląsk Wrocław - Miedź Legnica 1:1
Śląsk Wrocław - Terek Grozny 3:2
Śląsk Wrocław - Admira Wacker Mödling 2:0
Śląsk Wrocław - Dukla Praga 2:2



Śląsk chcą skutecznie walczyć na dwóch frontach postanowił znacznie wzmocnić skład, priorytetem dla włodarzy WKS-u było zatrzymanie reżysera gry Sebastiana Mili - co po wielu próbach w końcu się udało. Zespół wzmocniło kilku zawodniku a co ważne Śląsk znacząco się nie osłabił, co może dać nadzieję we Wrocławiu na odzyskanie mistrzostwa Polski czy skuteczną walkę na arenie międzynarodowej.

Przybyli:


Dudu Paraíba (O - CF Lobos de la BUAP),
Oded Gavish (O - Hapoel Beer Szewa),
Tomasz Hołota (P - Polonia Warszawa),
Rafał Kujawa (N - Pelikan Łowicz),
Patrick Majcher (N - zespół ME),
Marco Paixăo (N - AS Ethnikós Áchnas),
Robert Menzel (O - zespół ME),
Sebino Plaku (N - Skënderbeu Korçë),
Paweł Uliczny (P - zespół ME),
Jakub Wrąbel (B - zespół ME)


Ubyli:

Piotr Ćwielong (P - VfL Bochum 1848),
Cristián Díaz (N - ?),
Rok Elsner (P - AS Áris (Saloniki)),
Mateusz Fedyna (P - Miedź Legnica),
Łukasz Gikiewicz (N - AS Omónia Lefkossías),
Kamil Juraszek (O - Okocimski KS Brzesko),
Marcin Kowalczyk (O - Wołga Niżni Nowogród),
Éric Mouloungui (N - ?),
Johan Voskamp (N - Sparta Rotterdam),
Stefan Vuković (N - ?),
Marek Wasiluk (O - ? ),
Krzysztof Żukowski (B - ?)


Jak widać powyżej znaczących ubytków w kadrze Śląska nie ma, no może jedynie poza Piotrem Ćwielongiem, który poprzedni sezon miał jeden z lepszy w swojej karierze i wrocławianie postanowili to wykorzystać i sprzedać ''Pepe'' do VFL Bochum.



Pod lupą, czyli komu warto się przyjrzeć:

Patrząc na skład naszego najbliższego przeciwnika, należy chwilę uwagi poświęcić kilku kluczowym zawodnikom WKS-u. Sebastian Mila, zdecydowanie największa gwiazda drużyny ze stolicy Dolnego Śląska, reżyser gry, który po długi pertraktacjach zdecydował się podpisać ze Śląskiem nową umowę, jest to zawodnik, którego na boisku trzeba obdarzyć wyjątkową opieką ze strony naszych pomocników czy obrońców. Mila słynie z tego, że jednym podaniem potrafi otworzyć kolegom drogę do bramki, oraz perfekcyjnie wykonać rzut wolny.

Kolejnym zawodnikiem, któremu warto się przyjrzeć jest Waldemar Sobota, skrzydłowy Śląska imponuje szybkością i celnością swoich zagrań, pojedynki biegowe z naszymi obrońcami powinny być ozdobą niedzielnego spotkania. Należy mieć nadzieję, że w decydujących momentach to nasi obrońcy będą w nich górą.

Zatrzymać należy się także, przy nazwiska dwóch pozyskanych przez Śląsk zawodników - Paixăo i Plaku. Pierwszy z nich przybył do Wrocławia z ligi cypryjskiej w której strzelił 15 bramek - po pierwszych meczach, można zauważyć, że Marco lubi grę kombinacyjną i szuka się na boisku z Milą czy Sobotą. Drugi z zawodników, Sebino Plaku trafił do klubu z pomocą Stanislava Levego, który zna go z występów w Skënderbeu Korçë, z którym zdobył mistrzostwo Albanii. Przebojowy zawodnik, mogący grać zarówno w ataku jak i na lewej stronie pomocy.

Rywalizację bramkarzy w drużynie póki co wygrywa Rafał Gikiewicz, który swoją postawą wygryzł ze składu uznawanego z jednego z najlepszych bramkarzy Ekstraklasy - Kelemena.



Powiało optymizmem z Reymonta.


Po horrorze w Kielcach, zakończonym zwycięstwem ''Białej Gwiazdy'' morale drużyny poszło w górę, zawodnicy zobaczyli, że ciężka praca w okresie przygotowawczym zaczyna być owocna w ligowych meczach. Można się spodziewać, że zwycięstwo odniesione w takich okolicznościach jeszcze bardziej zespoli drużynę Franciszka Smudy - oby.

Przygotowania do meczu ze Śląskiem rozpoczęły się już we wtorek, razem z Wiślakami trenował już Paweł Brożek, który jest przewidziany do gry w niedzielnym spotkaniu. Będzie to powrót na polskie boiska po 2,5- letniej przerwie. Miejmy nadzieję, że będzie to powrót marzenie zarówno dla samego piłkarza jak i Kibiców Wisły Kraków.


Widać było, że zespół stara się wykonywać założenia taktyczne wydane przez Smudę, gra po ziemi, szybkie podanie czy wysoki pressing po stracie piłki - wiadomo, że do ideału jeszcze daleko, ale porównując grę Wisły z poprzedniego sezonu a na to co prezentujemy teraz można mieć nadzieję, że ta gra z biegiem czasu będzie wyglądała lepiej i będzie się zazębiać.

Garguła playmaker, jest napastnik!


Łukasz Garguła został bohaterem Wisły Kraków w poprzednim meczu, strzelił dwie bramki i rozprowadzał akcje Wiślaków, czy wraca stary dobry Guła, którego pamiętają kibice z występów w GKS-ie Bełchatów? Tego nie wiemy, ale za pewne większość z nas chciałby aby Łukasz w końcu przestał kojarzyć się tylko z gumą do żucia, czy kontuzjami. Oby dobry mecz w Kielcach był jednym z wielu w tym sezonie w wykonaniu Garguły.

Oficjalnie jak już każdy wie, pozyskaliśmy napastnika! Najbardziej z takiego obrotu sprawy cieszy się Franciszek Smudy, który zawsze cenił sobie grę Brożka, wierzymy więc że pod skrzydłami Smudy, Paweł wróci do dyspozycji i będzie nas radował swoimi bramki. Konkurencja w ataku na pewno wzrośnie a i może nasz trener zdecyduje się na grę dwa napastnikami. Nic nie tracimy a zyskać możemy wiele!




Czas na rewanż!

Większość z nas pamiętam jeszcze nasze niedawne mecze we Wrocławiu czy to w ramach rozgrywek pucharowych czy ligowych. W obu tych spotkaniach nasza gra nie zachwycała w szczególności w spotkaniu ligowym, gdzie Śląsk rozbił nas 3:0, klepiąc nas praktycznie przy każdej bramce. Czas aby piłkarze z Białą Gwiazdą na piersi wzięli rewanż za poprzedni sezon i godnie zaprezentowali się w starciu z braćmi z Wrocławia.




Szymon Marciniak posędziuje w niedzielę.


Szymon Marciniak został wyznaczony do sędziowania niedzielnego starcia pomiędzy Śląskiem Wrocław a Wisłą Kraków. Arbiter z Płocka w poprzednim sezonie sędziował 6 spotkań z udziałem WKS-u i 5 z udziałem ''Białej Gwiazdy''.


Terminarz III kolejki T-Mobile Ekstraklasy:


2 sierpnia (piątek)

18:00 Cracovia - Ruch Chorzów
20:30 Zawisza Bydgoszcz - Pogoń Szczecin

3 sierpnia (sobota)

18:00 Widzew Łódź - Korona Kielce
20:30 Legia Warszawa - Podbeskidzie Bielsko-Biała

4 sierpnia ( niedziela)

15:30 Górnik Zabrze - Piast Gliwice
18:00 Śląsk Wrocław - Wisła Kraków
20:30 Zagłębie Lubin - Lech Poznań

5 sierpnia (poniedziałek)

18:00 Lechia Gdańsk - Jagiellonia Białystok



Zapraszam do dyskusji!

Załączone obrazki
Typ pliku: jpg forum-slask-wisla-2013j.jpg (189,8 KB, 580 wyświetleń)
Ostatnio edytowane przez rav : 01.08.2013 o godz. 21:33.
W samym sercu trybun, w jego centrum, pojawiło się w piątkowy wieczór słowo pasja. Określenie, które najdobitniej tłumaczy to dlaczego większość z nas pojawia się na Reymonta, choć nie ma wyników, działań marketingowych, czy drużyny, z którą chcielibyśmy w pełni się utożsamiać.




Kraków, 9 marca 2012.






Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

 

Zasady wysyłania postów
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Włączony
MordkiWłączony
[IMG] code is Włączony
HTML code is Wyłączone

Skok do forum


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 16:44.