The White Star Division - Wisła Kraków


Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło


Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

 
 
Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
Prev Poprzedni post   Następny post Next
WISŁAZWE
WISŁA KRAKÓW
 
 
Od: 06.2008
Skąd: Reymonta 22

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#1
Stary 26.11.2012, 09:47. [14 kolejka] WISŁA Kraków - Górnik Zabrze, 1 grudnia, godz. 18
VS.




Do końca rundy jesiennej pozostały nam tylko dwie kolejki, w których to piłkarze spod Wawelu zagrają odpowiednio z Górnikiem Zabrze oraz z Zagłębiem Lubin. Po 13 kolejce Biała Gwiazda zanotowała diametralny skok w tabeli z 12 pozycji awansując na 8. Podopieczni Tomasza Kulawika w dwóch ostatnich meczach zanotowali dwa zwycięstwa, wygrywając z dwoma najlepszymi zespołami poprzedniego sezonu ( Śląsk Wrocław 1:0, Ruch Chorzów 2:1)


Teraz przed nami potyczka z jedną z rewelacji tej rundy, zespołem Górnika Zabrze. Zabrzanie to zespół, który długo w lidze był niepokonany, przegrał dopiero w 11 kolejce przed własną publicznością z Zagłębiem Lubin. Po 13 kolejkach Górnik plasuje się na 4 pozycji z dorobkiem 22 punktów.

Trenerem Górnika jest dobrze znany w Krakowie Adam Nawałka, który już od kilku sezonów pracuje z piłkarzami ze Śląska. Na kogo trzeba zwrócić uwagę analizując grę gości przed sobotnim spotkaniem?

Na pewno będzie to duet napastników: Arkadiusz Milik i Prejuce Nakoulma, którzy łącznie strzelili 10 z 18 bramek Zabrzan w tej rundzie. Oprócz wspomnianej dwójki ważnym ogniwem zespołu jest człowiek od czarnej robot Mariusz Przybylski, który wszystkie dotychczasowe spotkania rozegrał w pełnym wymiarze czasu.

W drużynie gości występuje kilku zawodników, którzy w przeszłości mieli związek z zespołem Białej Gwiazdy: Bartosz Iwan, Aleksander Kwiek, Krzysztof Mączyński, Mariusz Magiera.

Ostatnio Zabrzanie złapali lekką zadyszkę, po przegranej z Zagłębiem, zremisowali w Warszawie z Polonią 1:1 oraz w ostatniej kolejce w bezbarwnym meczu 0:0 z Pogonią Szczecin.


Piłkarze Wisły, przed meczem z Ruchem zadeklarowali, że chcą do końca rundy wygrać wszystkie trzy mecz, pierwszy krok uczynili w niedzielę pokonując na wyjeździe sąsiada w tabeli Ruch Chorzów 2:1, po dwóch bramkach Łukasza Garguły, który zresztą wybrany został piłkarzem kolejki. Trener Kulawik, miał mały problem z zestawieniem linii obrony naszego zespołu, ponieważ za kartki pauzować musiał Bunoza, a co za tym idzie czekały nas kolejne roszady w linii defensywnej. Na bokach oglądaliśmy nieporadnego Jovanovicia, który w kilku sytuacjach dał się ograć jak dziecko, nie lepiej było po drugiej stronie, gdzie Frederiksena zastępował Łukasz Burliga.


Na mecz z Górnikiem do kadry wróci już Bunoza, więc zapewne po raz kolejny czekają nas przemeblowania w składzie. Wątpliwe by do zdrowia wrócił Tsvetan Genkov, który nabawił się kontuzji, na pewno natomiast w sobotnim meczu wykluczony jest udział Arkadiusza Głowackiego oraz Ivicy Ilieva, którzy są kontuzjowani i w tej rundzie an boisku się już nie pojawią.

Czym tym razem zaskoczy nas trener Kulawik? Czy szansę gry od pierwszej minuty dostanie Quioto, tak jak to było w meczu z Ruchem? Czy może drzwi do pierwszego składu otworzył sobie Daniel Sikorski, który asystował przy jednej z bramek?

Mecz z Górnikiem będzie dla nas ciężkim i ważnym spotkaniem, każdy kto choć raz rzucił okiem na tabele, może zauważyć, iż ewentualne nasze zwycięstwo w sobotę zniweluje naszą stratę do Zabrzan do jednego oczka.

Trzeba przyznać, że trener Kulawik miał sporo racji, twierdząc, że w Chorzowie zobaczymy odpowiedzialnych ludzi, tak też się stało, na pewno byli oni bardziej odpowiedzialni, niż w spotkaniu z Koroną Kielce, gdzie straciliśmy pewne trzy punkty w ostatniej minucie. Wczoraj nie popełniliśmy błędu z Kielc i nie cofnęliśmy się pod własną bramkę a potrafiliśmy jeszcze wyjść z kontrą i strzelić drugą bramkę.

Przypomnę jeszcze, że na spotkaniu Wisła Kraków - Górnik Zabrze, kibice Wisły prowadzą protest, szerzej o proteście przeczytacie w temacie Bojkot, oraz na stronie Stowarzyszenia.



Ostatnie potyczki pomiędzy Wisłą Kraków a Górnikiem Zabrze:

Sezon 2007/08:

14 sierpnia 2007, Wisła Kraków - Górnik Zabrze 2:0, Cleber 4 (karny), 26 Paweł Brożek.

Sezon 2008/09:


24 kwietnia 2009,Wisła Kraków - Górnik Zabrze 3:1, Paweł Brożek 29, Rafał Boguski 72, Paweł Brożek 83 - Adam Banaś 14.

Sezon 2009/10:

Brak rozegranych spotkań, Górnik w I lidze.

Sezon 2010/11:

30 kwietnia 2011, Wisła Kraków - Górnik Zabrze 0:2, Michal Gasparik 24, Daniel Sikorski 81.

Sezon 2011/12:

20 listopada 2011, Wisła Kraków - Górnik Zabrze 0:1, Michał Jonczyk 87.




Poniżej przedstawiam plan 14 kolejki T-M Ekstraklasy:



30 listopada, piątek

18:00 Jagiellonia Białystok - GKS Bełchatów
20:45 Lech Poznań - Śląsk Wrocław

1 grudnia, sobota:

13:30 Pogoń Szczecin - Podbeskidzie Bielsko-Biała
15:45 Widzew Łódź - Korona Kielce
18:00 Wisła Kraków - Górnik Zabrze

2 grudnia, niedziela:

14:30 Lechia Gdańsk - Zagłębie Lubin
17:00 Legia Warszawa - Ruch Chorzów

3 grudnia, poniedziałek:

18:30 Piast Gliwice - Polonia Warszawa.

Zapraszam do dyskusji.
W samym sercu trybun, w jego centrum, pojawiło się w piątkowy wieczór słowo pasja. Określenie, które najdobitniej tłumaczy to dlaczego większość z nas pojawia się na Reymonta, choć nie ma wyników, działań marketingowych, czy drużyny, z którą chcielibyśmy w pełni się utożsamiać.




Kraków, 9 marca 2012.






Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

 

Zasady wysyłania postów
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Włączony
MordkiWłączony
[IMG] code is Włączony
HTML code is Wyłączone

Skok do forum


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 11:59.