The White Star Division - Wisła Kraków


Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło


Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

 
 
Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
Prev Poprzedni post   Następny post Next
kot
Senior Member
 
 
Od: 04.2003
Skąd: Witcherland

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#11
Stary 07.10.2012, 19:16
westersyl

pełna zgoda, że w całej Polsce znalazłbyś może 3 lepszych pilkarzy od tych przez Ciebie wymienionych, ale tak się pewnie sklada, że kosztują o wiele więcej niż ci wymienieni a i zarabiać chcą podobnie. Co do mlodzieży, to nie będę gdybał, a oprę się o fakty, że nawet cytowanego Chrapka, nikt nie chciał w Polsce i na świecie kupić czy wypożyczyć. Możliwe, że wszyscy się pomylili lub go nie odkryli, wraz z całą armią innych polskich piłkarzy, jak twierdzisz i Cupiał kiedyś odbierze sobie za niego połowę długu chociaż, a na pozostałych zbije majątek.. Wszystko jest mozliwe, a czy realne to już inna sprawa. Za prawie 15 lat Wisła Cupiała zarobila nieżle tylko na Błaszczykowskim i Żurawskim. Kałużnego, Kosę,Dudkę, Głowackiego, Gorawskiego i Brożka można zaliczyć jeszcze do sensownych transferów i na tym koniec z polskimi pilkarzami ( choć jedynie Błaszczykowski, był pozyskany prawie za darmo). Czy nie uważasz, że fakty za 15 lat prawie, nie potwierdzają twojego wishfull thinking ? Może za kolejne 15 lat coś się zmieni w szkoleniu polskiej młodzieży, ale na dziś to jest rozpacz i zgrzytanie zębów.

Jest jeszcze jedna reguła w światowej piłce, że mistrzowskie kluby nie funkcjonują na zasadzie gry młodzieżą a w ich skladach grają w dużych ilosciach, pilkarze zagraniczni. Ja wiem, że Cupiał i kibice Wisły wiedzą lepiej, jak zdobyć LM i świat, albo jak młodzież promować bez bazy szkoleniowo-treningowej, ale ja jednak zgadzam się z logiką i doświadczeniem światowym. Tak polskich, jak i zagranicznych pilkarzy, można trafić lub ściągnąć partaczy. O tym decydują działy sportowe klubów. W Wiśle zalążek takowego trwał za Basałaja 1 rok i został usunięty wraz z osobą mającą zakladać profesjonalne szkolenie młodzieży. Jak na 15 lat, to także uważam, że to o wiele za mało, o stabilizacji czegokolwiek nie mowiąc.

Co do Serbów, to grają oni od lat we wszystkich najlepszych ligach i klubach europejskich, a ceny za wielu z nich są nierzadko większe od całego dlugu Cupiała. Kadra mnie mało interesuje.
Ostatnio edytowane przez kot : 07.10.2012 o godz. 19:41.
Nie ma rzeczy niemożliwych.
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

 

Zasady wysyłania postów
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Włączony
MordkiWłączony
[IMG] code is Włączony
HTML code is Wyłączone

Skok do forum


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 21:03.