The White Star Division - Wisła Kraków


Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Inne > Hyde Park Sportowy (moderowane)
Nazwa użytkownika
Hasło


Hyde Park Sportowy (moderowane) Odpowiednie miejsce do wymiany poglądów na tematy sportowe, nie tylko piłkarskie, nie dotyczące jednak bezpośrednio "Białej Gwiazdy". O sytuacji w reprezentacji, innych polskich klubach czy ligach na świecie oraz o innych dyscyplinach sportu piszcie

 
 
Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
Prev Poprzedni post   Następny post Next
jarcze
Senior Member
 
 
Od: 12.2005

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#1
Stary 19.12.2011, 00:32. Jak gra Standard Liege? - skład, system gry, stałe fragmenty itp.
W związku z tym, że przez najbliższe dwa miesiące wszyscy kibice Wisły żyć będą dwumeczem ze Standardem proponuję rozpoczęcie fachowej analizy tego jak gra Standard Liege. Przyjemnie byłoby gdyby ten temat przybrał formę jak najbardziej tematyczną i funkcjonował oddzielnie obok 'Wisła Kraków w europejskich pucharach'. Mile widziane wszelkie obserwacje, analizy oraz jeśli ktoś będzie miał na to czas i ochotę - montowane materiały video. To nie jest temat do dyskusji o naszych szansach tylko o analizie gry przeciwnika.

Wątki które możemy tu poruszać to np.:

- skład
- charakterystyka zawodników (sylwetki, nawyki, na jakich pozycjach mogą graći itp.)
- system gry
- zachowania zawodników w ataku pozycyjnym, kontrataku czy obronie
- sposoby rozegrania rzutów rożnych i wolnych

Może uda się nam zauważyć jakieś ciekawe elementy i dzięki temu ułatwimy pracę sztabowi szkoleniowemu?

Na początek ode mnie skład niedzielnego meczu 18 Kolejki Standard - Genk (ustawienie podobne do naszego) i trzy obserwacje:

---------------Bolat
Goreux-Felipe-Ciman-Pocognioli
--------Buyens-Vainqueur
Mpoku------Gonzalez------Sejias
---------------Cyriac

zmiany:
31 min. Batshuayi za Gonzaleza (zdaje się że miał problemy zdrowotne)
82 min. Berrier za Mpoku

skrót meczu:

http://www.youtube.com/watch?v=AgcyMeUcado


Swoją drogą to, że trener nie przeprowadził trzeciej zmiany może świadczyć o tym, że ich ławka rezerwowych nie jest w danym momencie zbyt mocna.

Obserwacje:

1. Rzuty wolne - najczęściej z prawej strony uderza je lewą nogą - co ważne celnie - lewy obrońca Pocognioli. Lubi strzelać bezpośrednio na bramkę. Ten zawodnik to najmocniejszy punkt w ich obronie.
2. Środkowy obrońca Ciman nie boi się włączyć do akcji ofensywnej i wspomagać kolegów nawet jako skrzydłowy.
3. Mpoku lubi kosić równo z trawą
Ostatnio edytowane przez jarcze : 22.12.2011 o godz. 16:16.
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Inne > Hyde Park Sportowy (moderowane)

 

Zasady wysyłania postów
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Włączony
MordkiWłączony
[IMG] code is Włączony
HTML code is Wyłączone

Skok do forum


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 23:09.