The White Star Division - Wisła Kraków


Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Inne > Hyde Park Sportowy (moderowane)
Nazwa użytkownika
Hasło


Hyde Park Sportowy (moderowane) Odpowiednie miejsce do wymiany poglądów na tematy sportowe, nie tylko piłkarskie, nie dotyczące jednak bezpośrednio "Białej Gwiazdy". O sytuacji w reprezentacji, innych polskich klubach czy ligach na świecie oraz o innych dyscyplinach sportu piszcie

 
 
Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
Prev Poprzedni post   Następny post Next
rw88
Senior Member
 
Od: 01.2010

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#11
Stary 20.01.2014, 09:36
fialo napisał(a):Wyświetl post
Jeżeli chodzi o poziom emocji piłka nożna nie ma startu.
Nie miałbym nic przeciwko temu żeby piłka ręczna była traktowana w naszym kraju jako absolutny sport numer jeden, strategiczna dyscyplina drużynowa. Sport bardzo widowiskowy, emocjonujący, kontaktowy, agresywny, zarówno wymagający fizycznie, jak i dużej dozy techniki (rzutu, ruchu) oraz wiedzy taktycznej - indywidualnej i drużynowej. W dodatku jest to sport, w którym na naszym kontynencie jest spora rywalizacja - Niemcy, Dania, Francja, Szwecja, Hiszpania, Chorwacja, Islandia, Węgry, Serbia, Norwegia, Słowenia, Czarnogóra, Macedonia, Polska...w tych krajach piłka ręczna jest absolutnie w TOP3 sportów drużynowych, w większości na pierwszym i drugim miejscu.

Powinniśmy stawiać mocno na hokej, piłkę ręczną i koszykówkę, niestety topi się miliony w piłce nożnej, w której tych milionów u nas i tak zawsze będzie za mało, oraz w siatkówce, która wzbudza nikłe zainteresowanie w skali nawet europejskiej - Włochy, Rosja, Polska, Bułgaria...i to by było na tyle europejskich krajów, w których siatkarze budzą duże zainteresowanie, więc co to za rywalizacja A i tak w takiej rzeczywistości nie możemy się przebić choćby na regularny numer trzy w hierarchii...

Tak czy siak w takich sportach jak hokej, a w szczególności piłka ręczna, siatkówka i koszykówka w żaden sposób nie jesteśmy ograniczeni infrastrukturą (bo hala jest przy co drugiej szkole), nie jesteśmy ograniczeni pogodą i warunkami zimowymi, które są bez znaczenia w treningu hokeistów, czy koszykarzy...no i konkurencja nie jest tak olbrzymia jak w piłce nożnej, a jednocześnie są to sporty znaczące w skali świata, lub kontynentu europejskiego, z pewnością nie niszowe (poza siatkówką).
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Inne > Hyde Park Sportowy (moderowane)

 
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Włączony
MordkiWłączony
[IMG] code is Włączony
HTML code is Wyłączone

Skok do forum


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 23:04.