The White Star Division - Wisła Kraków


Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło


Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

 
 
Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
Prev Poprzedni post   Następny post Next
WISŁAZWE
WISŁA KRAKÓW
 
 
Od: 06.2008
Skąd: Reymonta 22

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#21
Stary 26.08.2013, 13:42
Kilka słów, jeżeli można


Pierwszy raz od niepamiętnych czasów wróciłem do domu bardzo zadowolony z gry naszego zespołu. Odnieśliśmy zwycięstwo, które mogło być jeszcze bardziej okazalsze gdyby większym spokojem wykazał się Garguła czy Sarki.

Taką Wisłę chciałbym oglądać częściej, drużynę walczącą, grającą do ostatniego gwiazdka arbitra. Widzę na murawie gości, którzy prowadząc 2:0 dążą do strzelania kolejnych bramek, ta gra może się podobać. Ma to ''coś'' czego nie było w poprzednim sezonie.

Gra kombinacyjna, Brożek, Garguła, Chrapek - szukają się na boisku, chcą grać z pierwszej piłki, szybko, po ziemi. Wczoraj jedno z takich podań otworzyło drogę do bramki dla Garguły. Bardzo dobry mecz w/w trójki. Na plus od początku sezonu pracuje Bunoza, kto by się spodziewał, że zawodnik, którego mózg czasami nie reaguje jak kiedyś powiedział - dziś będzie pewniakiem w linii obrony do tego mającym zapędy do gry ofensywnej.



Żeby nie było tak słodko a balonik nie został napompowany chwilą uniesienia, należy zwrócić uwagę na postawę kilku innych zawodników m.in Emmanuel Sarki, chyba zagłaskany przez Kulawika, teraz nie może się do końca odnaleźć w tej drużynie, być może przyjdzie to z czasem wraz ze świeżością, ale póki co to nie wygląda za dobrze. Często podejmuje złe decyzje, taki jeździec bez głowy, zapominający o kolegach z zespołu i czasem o zadaniach defensywnych. Myślę, że Smuda wczoraj miał do niego słuszne pretensje i Sarki weźmie się za siebie w końcu, bo już raz na ławce siadł za nie wykonywanie zaleceń taktycznych.

Patryk Małecki, widać że chce ale czasem wracają jego stare nawyki, klapki na oczach i przed siebie, więcej pracy dla drużyny a będzie lepiej i tak już jest lekka poprawa po ostatnich meczach, ale zbytnio go chwalił nie będę bo stać go na dużo więcej!


Muszę przyznać, że nie byłem zwolennikiem zatrudnienia Smudy w Krakowie, ale obiektywnie patrząc bronią go wyniki, które po tych pięciu meczach w lidze i jednym w PP są naprawdę dobre. Widzę, że okres przygotowawczy został przepracowany solidnie i niektórzy zawodnicy wskoczyli na poziom nieosiągalny przez nich w poprzednim sezonie (Garguła, Bunoza, Chrapek). Oglądając mecze z tego sezonu widzę znaczną poprawę gry w porównaniu do poprzedniego roku, gdzie nie widziałem drużyny, nie widziałem pomysłu a ludzi, którzy robi na boisku ''coś'' bo muszą a nie z racji tego, że chcą to robić.

Smuda wpoił naszym zawodnikom kilka podstawowych zasad, wysoki i agresywny pressing, grę na jeden kontakt, kombinacyjną i walkę do ostatniego gwizdka. Co piłkarze starają się na boisku realizować. W zespole nie ma zbyt dużej rotacji przez co zawodnicy zgrywają się jeszcze bardziej i ta gra z meczu na mecz powinna się coraz bardziej zazębiać, a fragmentów po których ręce same składają się do braw powinno być coraz więcej.

Liczę, że Smuda i piłkarze nie zadowolą się tym co jest teraz a wciąż razem będę pchać ten wózek w dobrym kierunku aby wskoczyć na jeszcze wyższy poziom.
W samym sercu trybun, w jego centrum, pojawiło się w piątkowy wieczór słowo pasja. Określenie, które najdobitniej tłumaczy to dlaczego większość z nas pojawia się na Reymonta, choć nie ma wyników, działań marketingowych, czy drużyny, z którą chcielibyśmy w pełni się utożsamiać.




Kraków, 9 marca 2012.






Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

 
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Włączony
MordkiWłączony
[IMG] code is Włączony
HTML code is Wyłączone

Skok do forum


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 04:09.