The White Star Division - Wisła Kraków


Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło


Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Wyświetl wyniki ankiety: Jakim wynikiem zakończy się spotkanie we Wrocławiu?
Śląsk wygra! 9 20,93%
Padnie przyjacielski remis! 10 23,26%
Wisła wygra! 24 55,81%
Głosujących: 43. Nie możesz głosować w tej ankiecie

 
 
Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
Prev Poprzedni post   Następny post Next
WISŁAZWE
WISŁA KRAKÓW
 
 
Od: 06.2008
Skąd: Reymonta 22

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#1
Stary 14.05.2013, 20:53. [27 kolejka] ŚLĄSK Wrocław - WISŁA Kraków, 17 maja 20:45.
VS.




W ramach 27 kolejki TM Ekstraklasy będziemy świadkami braterskiego pojedynku,w którym nasza Wisła podejmować będzie w wyjazdowym spotkaniu Śląska Wrocław. Kibice obu ekip w przyjaźni żyją już od dłuższego czasu w związku z czym na trybunach szykuje się prawdziwe kibicowskie święto. Na boisku sentymentów nie będzie. Wisła w ostatniej kolejce wysoko jak na swoje możliwości wygrała z Koroną Kielce 3:0, natomiast Śląsk przegrał w Gliwicach z tamtejszym Piastem 3:2, grający w przewadze Wrocławianie stracili punkty i bramkę w doliczonym czasie gry.

Przed tą kolejką Śląsk plasuje się na 5 pozycji z 40 punktami wciąż z realnymi szansami na grę w pucharach w przyszłym sezonie. Wiślacy dzięki zwycięstwu i sprzyjających wynikach w innych meczach awansowali na 7 lokatę i po 26 spotkaniach mają na swoim koncie 34 oczka.

W jesiennym spotkaniu obu drużyn, Biała Gwiazda okazała się minimalnie lepsza wygrywając po bramce Ivicy Ilieva w 90 minucie. Wcześniej Sergiej Pareiko obronił rzut karny wykonywany przez Mateusza Cetnarskiego.



Meldunek z Wrocławia.


Śląsk nie ma już szans na obronę mistrzowskiego tytułu ale wciąż ma duże szansę na grę w europejskich pucharach, więc najbliższe mecze dla podopiecznych Stanislava Levego będą kluczowe. Przez własna głupotę i amatorkę jaką zaprezentowali w ostatnim meczu Wrocławianie spadli z trzeciego na piąte miejsce. Tym bardziej we Wrocławiu nie ma już miejsca na podobne mecze jeżeli naprawdę Śląsk chce zagrać w pucharach w najbliższym sezonie.


Gikiewicz dzieli..

Zapytać można czy dzieli i rządzi czy tylko dzieli?
Odpowiedź raczej jest jasna - tylko dzieli. Młody napastnik okazał się tym najbardziej prawym i doniósł na kolegę z zespołu, że ten na trening przychodzi po imprezie. Mowa oczywiście o Patriku Mrazie. Sytuacja podzieliła zespół, co ewidentnie widać po strzelonych bramkach przez Gikiewicza. Atmosfera w zespole na pewno nie jest idealna, do tego dochodzi zamieszanie z właścicielem klubu oraz z zaległościami finansowymi dla zawodników. Raczej przesądzone jest, że z klubem pożegna się gwiazda drużyny - Sebastian Mila.

Wszystkie te czynniki na pewno mają negatywny wpływ na postawę Śląska w obecnych rozgrywkach.


Pepe, Kaz, Mila, Sobota...


Przeglądając skład naszych najbliższych przeciwników warto zatrzymać się przy kilku nazwiskach. Pierwszy z brzegu Piotr Ćwielong - były zawodnik Wisły Kraków w Śląsku gra o niebo lepiej niż na krakowskim podwórku, Pepe w tym sezonie strzelił już 7 bramek i jest najlepszym strzelcem WKS-u. Ćwielong jest jednym z ważniejszych ogniw zespołu Stanislava Levego. Ostatnimi czasy Pepe wyspecjalizował się w zdobywaniu bramek w ostatnich minutach spotkań - to uwaga do naszych obrońców, którzy swoją koncentrację powinni zachować do ostatniego gwiazdka piątkowego meczu.

Kolejnym ważnym zawodnikiem w składzie Śląska jest - Przemysław Kazimierczak, który jestem jednym z dwóch piłkarzy WKS-u, który w tym sezonie rozegrał ponad 2000 tys. minut na ekstraklasowych boiskach. Kaz w swoim dorobku ma 3 bramki i 1żółtą kartkę.

Niekwestionowanym liderem zespołu jest Sebastian Mila, który dzieli i rządzi w linii pomocy. Na swoim koncie Mila ma 6 bramek i 8 asyst, gra Śląska w dużym stopniu uzależniona jest od formy i dyspozycji ofensywnego pomocnika.

Waldemar Sobota - wszędzie go pełno, potrafi niekonwencjonalnie zagrać, urwać się obrońcą, przeprowadzić szybki rajd prawą stroną boiska - dużą pociechę ma z niego zarówno trener jak i reszta drużyny, która często korzysta z jego ofensywnych autów. Jak ważnym jest piłkarzem w drużynie świadczy fakt, że ma on najwięcej minut spędzonych na boisku ze wszystkich piłkarzy Śląska. Sobota ma swoim koncie oprócz 4 bramek również 4 asysty.


Oddadzą czy już oddali, a może nie ma o czym mówić?


W Wiślackich kręgach, często można usłyszeć to pytanie, a o czym mowa? Oczywiście o pamiętnym Mistrzostwie Polski, które w ostatnim meczu poprzedniego Śląsk zapewnił sobie po zwycięstwie nad Wisłą w Krakowie. Niektórzy do dziś zastanawiają się czy Wisła podarowała Śląskowi mistrzostwo, nie zdobywając bramki w ostatnich minutach ( sytuacja Ilieva, czy Rojewskiego), czy podobno przechodząc obok meczu.

Patrząc na naszą obecną formę, która zbytnio nie odbiega od tej zaprezentowanej w ostatniej kolejce, można stwierdzić że Wiślacy zagrali tak jak umieli najlepiej, bowiem do dziś mamy problemy ze zdobywaniem bramek w klarownych sytuacjach.

Z drugiej strony dla niektórych Śląsk ''oddał'' już Wiśle 3 punkty w poprzedniej rundzie, przegrywając w Krakowie 1:0. Wielu liczyło na to, że prawdziwe ''oddanie przysługi'' nastąpi w półfinale PP, w którym oba kluby zmierzyły się niecały miesiąc temu. Tak się jednak nie stało i Śląsk zasłużenie awansował do finału tych rozgrywek.

Dłużej nie ma się co rozwodzić nad tematem ewentualnego podarowania przez Wisłę mistrzostwa Śląskowi. Temat został zamknięty wraz z ostatnim gwizdkiem poprzedniego sezonu.




Młodzież szaleje.

Coraz odważniej i lepiej radzi sobie nasza krakowska młodzież. Zarówno Stolarski, Uryga jak i Chrapek w ostatnim meczu zaprezentowali się z dobrej strony i pokazali, że warto na nich stawiać. Podobnie powinno być w najbliższym meczu, o dziwo jednak największe obawy co do miejsca w wyjściowym składzie może mieć Michał Chrapek, który wskoczył na miejsce pauzującego za kartki Cezarego Wilka.


O co jeszcze walczymy?

Praktycznie przed każdym meczem zadajemy sobie to pytanie, koniec sezonu coraz bliżej a Wisła nadal nie jest do końca pewna utrzymania ani do końca nie straciła szansy na puchary. Nasze rozważania można zamknąć w jednym zdaniu: Jak wygram walczymy o puchary, jak przegramy to walczymy o utrzymanie.

Czeka nas na pewno ciekawa końcówka sezonu, a praktycznie większość zależna jest od nóg, chęci i zaangażowania naszych piłkarzy.



Historia spotkań pomiędzy Śląskiem Wrocław a Wisłą Kraków:


Sezon 2007/08 - brak spotkań

Sezon 2008/09 - 23 listopada 2008, 16:45, Śląsk Wrocław - Wisła Kraków 2:1, Sebastian Mila 10, Krzysztof Ostrowski 69 - Antoni Łukasiewicz 76 (s)

Sezon 2009/10 - 2 października 2009, 20:00, Śląsk Wrocław - Wisła Kraków 1:3, Sebastian Dudek 80 (k) - Paweł Brożek 30, Piotr Ćwielong 57, Patryk Małecki 78

Sezon 2010/11 - 21 kwietnia 2011, 20:00, Śląsk Wrocław - Wisła Kraków 2:0, Radosław Sobolewski 2 (s), Łukasz Gikiewicz 64

Sezon 2011/12 - 25 listopada 2011, 20:30, Śląsk Wrocław - Wisła Kraków 0:1, Rafał Boguski 50 (k)




Poniżej przedstawiam terminarz 27. kolejki T-M Ekstraklasy:

17 maja (piątek)

18:00 Ruch Chorzów - Pogoń Szczecin
20:45 Śląsk Wrocław - Wisła Kraków

18 maja (sobota)

13:30 Legia Warszawa - Lech Poznań
15:45 Podbeskidzie Bielsko -Biała - Piast Gliwice
18:00 Górnik Zabrze - Polonia Warszawa

19 maja (niedziela)

14:30 GKS Bełchatów - Zagłębie Lubin
17:00 Korona Kielce - Jagiellonia Białystok

20 maja (poniedziałek)

18:30 Widzew Łódź - Lechia Gdańsk




Zapraszam do dyskusji!
W samym sercu trybun, w jego centrum, pojawiło się w piątkowy wieczór słowo pasja. Określenie, które najdobitniej tłumaczy to dlaczego większość z nas pojawia się na Reymonta, choć nie ma wyników, działań marketingowych, czy drużyny, z którą chcielibyśmy w pełni się utożsamiać.




Kraków, 9 marca 2012.






Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

 
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Włączony
MordkiWłączony
[IMG] code is Włączony
HTML code is Wyłączone

Skok do forum


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 16:10.