The White Star Division - Wisła Kraków


Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło


Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Odpowiedź
 
Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
mr_kwolf
Senior Member
 
 
Od: 04.2006

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#91
Stary 02.04.2013, 08:06
szprotson napisał(a):Wyświetl post
takie mecze zgodowe aż chce sie oglądać.
nie dość ze nie wygraliśmy w gościach to na dodatek pozostawiliśmy Lechii możliwość wyboru wyniku.
Śląsk w Krakowie zachował się podobnie. Piękne zachowanie z ich i naszej strony.
"Nieważne, czy Wisła bedzie wtedy mistrzem Polski, czy ekipą I, II czy III ligową. Swe ostatnie mecze w karierze chcę rozegrać z Białą Gwiazdą na piersi."
Odpowiedz cytując
szprotson
Socios Wisła Kraków
 
 
Od: 06.2005
Skąd: z boiska

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#92
Stary 02.04.2013, 08:17
no Śląsk oczywiście, nawet Sebek po tym spotkaniu otrzymywał podziękowania w sms

niemniej jednak wracając do tematu, proponuje go zamknąc.
Mecz był Ku pamięci chłopaków i takim powinien być zapamiętany.
cały nasz chuligański trud tobie ukochana ojczyzno

Odpowiedz cytując
AS82
Banita
 
 
Od: 07.2005
Skąd: Krk

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#93
Stary 02.04.2013, 09:16
serek.c2 napisał(a):Wyświetl post
Tak - to Kulawik się skompromitował. Bo przecież zamiast Garguły mógł wstawić Bruda a zamiast Boguskiego Sikorskiego... Dajcie już sobie na wstrzymanie wielcy fachowcy od mody (dalej wypominajcie Kuli chujowy fryz czy niewyjściową kurteczkę...). Tomek z tym składem odwala kawał dobrej roboty, mimo beznadziejnego dzisiaj meczu spokojnie mogliśmy wywieźć z Gdańska trzy punkty. Materiał ludzki jest jaki jest i Kula wyciska z niego co się da.



I przed takimi fanami jak Ty na Reymonta - no ale Ty przecież od obecnej Wisły wolisz karmienie łabędzi.
Pisałem o taktyce i ustawieniu piłkarzy ,za to jest niestety odpowiedzialny Kulawik . Jakos Kaczmarek potrafił ustawić piłkarzy Lechii ,którzy raz po raz atakowali a jakoś wielkimi gwiazdami nie są . Może mamy słabych piłkarzy ,ale już nie wmawiaj ,że z nimi nic kompletnie nie da się zrobić ,bo się da tylko trzeba mieć trenera który ich jakoś ustawi.
Odpowiedz cytując
Gwiaździsty
Senior Member
 
Od: 04.2006

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#94
Stary 02.04.2013, 09:32
Mecz katastrofalny w wykonaniu naszych kopaczy. Obecność Garguły w składzie i to przez pełne 90 min. to sabotaż. Jak można trzymać kolejny raz na ławce prze 3/4 meczu Genkova skoro w poprzednim meczu wystarczył mu chyba kwadrans na strzelenie bramki uspokajajacej mecz a teraz w ciągu podobnego okresu stworzył większe zagrożenie niż reszta ekipy. No chyba, że w założeniu trenera jest gra na remis, a gdyby przy okazji coś wpadło no to może być.
Taką grą wyczyszcza trybuny z kibiców do reszty.
Odpowiedz cytując
serek.c2
Socios Wisła Kraków
 
 
Od: 03.2004
Skąd: Chrzanów

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#95
Stary 02.04.2013, 09:59
AS82 napisał(a):Wyświetl post
Pisałem o taktyce i ustawieniu piłkarzy ,za to jest niestety odpowiedzialny Kulawik . Jakos Kaczmarek potrafił ustawić piłkarzy Lechii ,którzy raz po raz atakowali a jakoś wielkimi gwiazdami nie są . Może mamy słabych piłkarzy ,ale już nie wmawiaj ,że z nimi nic kompletnie nie da się zrobić ,bo się da tylko trzeba mieć trenera który ich jakoś ustawi.
I Kulawik jakoś ich ustawia o czym świadczą wyniki tej wiosny (a np. taki Probierz ustawić ich nie potrafił...). Przyszedł słabszy mecz w Gdańsku i po tym jednym spotkaniu uważasz, że trener się skompromitował? A może po raz kolejny skompromitowali się swoją grą tacy wirtuozi jak Wilk, Boguski czy Garguła?

szprotson napisał(a):Wyświetl post
Wilk jest dobry ale tylko bez piłki, wtedy jego cechy wolicjonalne mogą pokazać swą moc.
To może niech zmieni dyscyplinę na jakąś bez piłki?
Ostatnio edytowane przez serek.c2 : 02.04.2013 o godz. 10:16.
Odpowiedz cytując
szprotson
Socios Wisła Kraków
 
 
Od: 06.2005
Skąd: z boiska

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#96
Stary 02.04.2013, 10:07
Jakby Rafał nie był ....ewką to bym miał do niego pretensje za to że odpuszcza przy tak dobrej sytuacji (sytuacja przy prostopadłej piłce gdzie przestraszył sie bramkarza) a tak to pretensji nie mam, w koncu wiem na co go stać.
Wilk jest dobry ale tylko bez piłki, wtedy jego cechy wolicjonalne mogą pokazać swą moc. Identiko jak Chavez.
Brakuje nam w środku kogoś takiego jak np. Linetty który wczoraj zabrał sie z piłką, minął 2 rywali i na koniec przed szesnastką został wycięty. W naszej drużynie środkowi w ogole nie robią przewagi, co jest tragiczne.

jestem zaskoczony in plus tym ze nie ma zadnej informacji nt. Jovanovica, w koncu juz swoje w rundzie rozegrał, czas na kontuzje a on zaskakuje wszystkich i dalej jest zdrowy. I oczywiście, kto ogladał mecz ten wie dlaczego Partizan go nie żałował.
cały nasz chuligański trud tobie ukochana ojczyzno

Odpowiedz cytując
PlayLikeAPro
Senior Member
 
Od: 11.2011

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#97
Stary 02.04.2013, 10:55
A ja mam nadzieję że Garguła pogra sobie jeszcze trochę w młodej ekstraklasie, może czegoś się nauczy^^

TRAGEDIA.
Jedyna akcja jaką przeprowadziliśmy i nie była przypadkiem to zagranie Sarkiego do Genkowa. Proste i skuteczne wyjście skrzydłem i dośrodkowanie na dobrej wysokości. Genkov ma nieprzeciętne jak na naszą ligę umiejętności gry głową, kilka dobrych dośrodkowań w meczu i coś musi wpaść po jego główkach. Domagam się Sarkiego i Genkova od pierwszej minuty!!

Mały był tym razem bezproduktywny. ale to zasługa wielu dokładnych podań które do niego były kierowane przez naszych świetnych defensywnych i ofensywnych pomocników
Odpowiedz cytując
AS82
Banita
 
 
Od: 07.2005
Skąd: Krk

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#98
Stary 02.04.2013, 11:05
serek.c2 napisał(a):Wyświetl post
I Kulawik jakoś ich ustawia o czym świadczą wyniki tej wiosny (a np. taki Probierz ustawić ich nie potrafił...). Przyszedł słabszy mecz w Gdańsku i po tym jednym spotkaniu uważasz, że trener się skompromitował? A może po raz kolejny skompromitowali się swoją grą tacy wirtuozi jak Wilk, Boguski czy Garguła?



To może niech zmieni dyscyplinę na jakąś bez piłki?
Kulawik ich wczoraj ustawił...chyba w roli worków treningowych
Odpowiedz cytując
serek.c2
Socios Wisła Kraków
 
 
Od: 03.2004
Skąd: Chrzanów

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#99
Stary 02.04.2013, 11:32
AS82 napisał(a):Wyświetl post
Kulawik ich wczoraj ustawił...chyba w roli worków treningowych
W przeciwieństwie do Ciebie nie będę oceniał trenera po jednym nieudanym występie prowadzonej przez niego drużyny - podsumowanie zrobi się po całej rundzie. Jak na razie wyniki go bronią. Podobnie beznadziejne mecze oglądaliśmy już za Maaskanta, Moskala czy Probierza. Może czas zauważyć, że nasi naprawdę dobrzy zawodnicy zwyczajnie się zestarzeli a reszta (może oprócz Małeckiego) to nadaje się co najwyżej do tartaku?
Odpowiedz cytując
Lysy
Senior Member
 
Od: 11.2002

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#100
Stary 02.04.2013, 12:15
Wracając do meczu , jest ktoś zorientowany jak wygląda zaplecze treningowe Lechii? Czy mają podobnie jak Wisła JEDNO boisko treningowe w dodatku w fatalnym stanie?


Kamil Kosowski napisał(a):
- To porozmawiajmy o przyczynach. Dlaczego Wisła zagrała najsłabszy mecz tej wiosny?
- Nie mam pojęcia. Choć trzeba wziąć pod uwagę fakt, że w ciągu ostatnich dwóch tygodni tylko dwa razy trenowaliśmy na normalnym boisku. A tak albo na sztucznej trawie, albo pod balonem - też na sztucznej nawierzchni. Wydaje mi się, że zawodnicy Lechii mieli większą swobodę w poruszaniu się po boisku. Wyglądali po prostu lepiej od nas. Trzeba to sobie powiedzieć otwarcie - Lechia była lepsza. W całym tym negatywnym dniu trzeba chyba tylko się pocieszać, że ciągle wiosną nie przegraliśmy. Przynajmniej nasi obrońcy stanęli na wysokości zadania, Sergei również, i nie straciliśmy bramki.
Odpowiedz cytując
WISŁAZWE
WISŁA KRAKÓW
 
 
Od: 06.2008
Skąd: Reymonta 22

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#101
Stary 02.04.2013, 12:17
Zagraliśmy słabo jak przeważnie po przerwie na reprezentację ale i tak jest plus awansowaliśmy na 8 pozycję.
W samym sercu trybun, w jego centrum, pojawiło się w piątkowy wieczór słowo pasja. Określenie, które najdobitniej tłumaczy to dlaczego większość z nas pojawia się na Reymonta, choć nie ma wyników, działań marketingowych, czy drużyny, z którą chcielibyśmy w pełni się utożsamiać.




Kraków, 9 marca 2012.






Odpowiedz cytując
hunter
Senior Member
 
Od: 11.2002
Skąd: Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#102
Stary 02.04.2013, 12:25
Lysy napisał(a):Wyświetl post
Wracając do meczu , jest ktoś zorientowany jak wygląda zaplecze treningowe Lechii? Czy mają podobnie jak Wisła JEDNO boisko treningowe w dodatku w fatalnym stanie?

Na Traugutta trenują na co dzień. Pełnowymiarowe boisko na którym grali ligę i ze swoich wizyt tam kojarzę, że na pewno jakieś boiska przed wejściem do budynku klubowego (zdaje się, że ze sztuczną nawierzchnią).
Odpowiedz cytując
X-Ray
Senior Member
 
 
Od: 10.2010
Skąd: Garmisch-Partenkirchen.

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#103
Stary 02.04.2013, 12:30
Cytat:
W przeciwieństwie do Ciebie nie będę oceniał trenera po jednym nieudanym występie prowadzonej przez niego drużyny - podsumowanie zrobi się po całej rundzie. Jak na razie wyniki go bronią. Podobnie beznadziejne mecze oglądaliśmy już za Maaskanta, Moskala czy Probierza. Może czas zauważyć, że nasi naprawdę dobrzy zawodnicy zwyczajnie się zestarzeli a reszta (może oprócz Małeckiego) to nadaje się co najwyżej do tartaku?
Po jednym nieudanym? Jak każdy mecz pod jego wodzą jest praktycznie nie udany...
Wiślacki kumplu, wpadnij na mój profil na Twitterze - TUTAJ.

Cytat:
Głupia kobieta myśli „grubas, ciągle pije piwo”. A mądra zastanawia się, skąd on ma na to piwo.
Odpowiedz cytując
Konrad.
Socios Wisła Kraków
 
 
Od: 07.2003

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#104
Stary 02.04.2013, 12:48
X-Ray napisał(a):Wyświetl post
Po jednym nieudanym? Jak każdy mecz pod jego wodzą jest praktycznie nie udany...
W dalszym ciągu na wiosnę meczu nie przegraliśmy, mamy 9 punktów zdobyte, więcej ma tylko Lech i Legia, które kupowały w zimie piłkarzy a nie sprzedawały...

Postęp od jesieni jakiś jest. Szału nie ma, ale też nikt normalny go nie oczekiwał.
Ddf
Odpowiedz cytując
For_FuN_
Senior Member
 
Od: 08.2004

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#105
Stary 02.04.2013, 12:52
Tak czytam i sie zastanawiam, skad to zaskoczenie? Przeciez to dopiero pierwsza, solidna ekipa w tej rundzie(gralismy ze spadkowiczami, 3 druzyna od konca i z rozsprzedana Polonia). Teraz bedzie weryfikacja druzyny Kulawika, kiedy przyjda wlasnie spotkania z gorna polowka tabeli. Mysle, ze juz Piast pokaze nam miejsce w szyku i zdejmie klapki z oczy niektorych osob, ktore zauwazaja jakis postep w grze(ktora jest dramatyczna, za wyjatkiem moze jednego spotkania z Jaga). Pilkarze przechodza obok gry od poczatku sezonu, a dodajac do tego, ze to zadne asy...to mamy, to co mamy. Kompromitacja goni kompromitacje.
Odpowiedz cytując
Kociewiak
Senior Member
 
Od: 04.2011
Skąd: Gdańsk

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#106
Stary 02.04.2013, 13:05
Lysy napisał(a):Wyświetl post
Wracając do meczu , jest ktoś zorientowany jak wygląda zaplecze treningowe Lechii? Czy mają podobnie jak Wisła JEDNO boisko treningowe w dodatku w fatalnym stanie?
Na T29 dwa pełnowymiarowe trawiaste boiska (jedno podgrzewane) i jedno sztuczne. Wszystkie oświetlone.
Odpowiedz cytując
serek.c2
Socios Wisła Kraków
 
 
Od: 03.2004
Skąd: Chrzanów

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#107
Stary 02.04.2013, 13:51
X-Ray napisał(a):Wyświetl post
Po jednym nieudanym? Jak każdy mecz pod jego wodzą jest praktycznie nie udany...
Poprzednia runda mało mnie interesuje - nie On drużynę przygotował, ratował w trakcie sezonu co się dało. Teraz następuje weryfikacja. Ja jak niektórzy nie widzę kompromitacji Kulawika co mecz, bo widzę jakim składem trener dysponuje. Gdyby nie fatalne błędy sędziowskie tej wiosny na naszą niekorzyść zapewne liderowalibyśmy w tej rundzie. Zagraliśmy dwa bardzo słabe mecze - z Bełchatowem i Lechią. Proponuję jednak zerknąć jakie wyniki osiąga w tej rundzie ten wyśmiewany tu Bełchatów. Kulawik jak na razie broni się wynikami. I przy tej kadrze to jedyne co można zrobić - konkretny wynik. O zmianie stylu marzycie? Z Wilkiem, starzejącym się Sobolem albo Garguła czy Chrapkiem jako kreatorami gry? No to powodzenia...
Odpowiedz cytując
borys
Banita
 
Od: 07.2010

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#108
Stary 02.04.2013, 14:03
Serek, Kulawik wystawił Gargułę prawie z biegu, po jednym meczu rozegranym w ME, facet stracił miesiąc to jak ma się prezentować (nawet w formie to nie jakies duze wzmocnienie)?

Sam Garguła przed meczem mówił, że LOGIKA wskazywała by na to, że zagra Chrapek - było w studiu przedmeczowym.

Efekt, graliśmy w 10.

Nie było Garguły jakoś to wyglądało. To był strzał w kolano.
Odpowiedz cytując
serek.c2
Socios Wisła Kraków
 
 
Od: 03.2004
Skąd: Chrzanów

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#109
Stary 02.04.2013, 14:18
Nigdzie nie broniłem tej decyzji Kulawika - uważam jednak, że sensownie jest oceniać kogoś za całokształt a nie za jeden mecz, jedno posunięcie.
Odpowiedz cytując
syryls
Senior Member
 
Od: 10.2011

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#110
Stary 02.04.2013, 14:47
Nie wiem co robił przez 70 minut Genkov i Sarki na ławce a co robił prawie cały mecz na boisku Garguła i Boguski... Ja rozumiem że Kulawik większą wagę przywiązuje do Polaków no ale kur... ile tragicznych meczów musi zagrać Garguła aby go posadzić na ławce tyle co Sikorski w poprzedniej rundzie gdzie straciliśmy przynajmniej 3 punkty z Jagiellonią
Odpowiedz cytując
borys
Banita
 
Od: 07.2010

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#111
Stary 02.04.2013, 14:54
serek.c2 napisał(a):Wyświetl post
Nigdzie nie broniłem tej decyzji Kulawika - uważam jednak, że sensownie jest oceniać kogoś za całokształt a nie za jeden mecz, jedno posunięcie.
Kulawik, w jednym z wywiadów mówił, że od momentu przygotowań gra drużyny była układana pod... Gargułe.
Wiec kontuzja mogła zadziałać jak błogosławieństwo. Guła druzyny nie pociagnie to juz chyba wiemy od dawna.
Odpowiedz cytując
Wertian
Senior Member
 
Od: 02.2007
Skąd: NH

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#112
Stary 02.04.2013, 15:14
Garguła powinien zrobić przysługę sobie oraz całej polskiej piłce i zakończyć karierę.
"Not to touch the earth not to see the sun"
Odpowiedz cytując
szprotson
Socios Wisła Kraków
 
 
Od: 06.2005
Skąd: z boiska

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#113
Stary 02.04.2013, 15:48
Wertian napisał(a):Wyświetl post
Garguła powinien zrobić przysługę sobie oraz całej polskiej piłce i zakończyć karierę.
a dlaczego nie reszta?

Jeśli Garguła powinien zakończyc kariere, czyli chłop który pod koniec rundy był jedynym grającym w piłke to co mają powiedzieć inni ?
Co powinien zrobić taki Daniel Brud ?
cały nasz chuligański trud tobie ukochana ojczyzno

Odpowiedz cytując
borys
Banita
 
Od: 07.2010

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#114
Stary 02.04.2013, 15:53
Nie zaczynac jej

Garguła (jak i reszta) sa ciency jak sik komara, tym bardziej dziwi pomysł oparcia w głownej mierze gry na jednym zawodniku.
Odpowiedz cytując
lazy
Senior Member
 
Od: 10.2003
Skąd: strefa chillout'u

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#115
Stary 02.04.2013, 16:36
Zostawcie już tego biednego Gargułę. Zepsuł się sto lat temu zanim przyszedł do Wisły. Teraz to już tylko sobie tak popyka do emerytury. Pytanie zasadnicze jest dlaczego w podstawowym składzie gra Boguski a nie Genkov?
Czy ktoś zna odpowiedź? Czy w ogóle istnieje odpowiedź?
c.d.n.
Odpowiedz cytując
Lysy
Senior Member
 
Od: 11.2002

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#116
Stary 02.04.2013, 17:44
lazy napisał(a):Wyświetl post
Zostawcie już tego biednego Gargułę. Zepsuł się sto lat temu zanim przyszedł do Wisły. Teraz to już tylko sobie tak popyka do emerytury. Pytanie zasadnicze jest dlaczego w podstawowym składzie gra Boguski a nie Genkov?
Czy ktoś zna odpowiedź? Czy w ogóle istnieje odpowiedź?
Istnieje taka, że Genkov jest bardzo przeciętnym zawodnikiem, więc nie ma żadnej straty gdy nie gra. Gdyby istniała taka możliwość to zamieniłbym ich obu na Pawła Brożka (pretensje do łysej pały, że nie mamy napastnika z prawdziwego zdarzenia) .
Odpowiedz cytując
tofik
Senior Member
 
 
Od: 02.2004

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#117
Stary 02.04.2013, 18:49
Paweł Brożek, który w 3 lata za granicą strzelił 4 bramki byłby lepszy od każdego z ofensywnych zawodników jakich teraz posiadamy.
..
Odpowiedz cytując
Drozd
Senior Member
 
Od: 03.2005
Skąd: North-east KR

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#118
Stary 02.04.2013, 19:00
lazy napisał(a):Wyświetl post
Zostawcie już tego biednego Gargułę. Zepsuł się sto lat temu zanim przyszedł do Wisły. Teraz to już tylko sobie tak popyka do emerytury. Pytanie zasadnicze jest dlaczego w podstawowym składzie gra Boguski a nie Genkov?
Czy ktoś zna odpowiedź? Czy w ogóle istnieje odpowiedź?
Bo Boguski potrafi coś oprócz przystawienia głowy albo nogi. Natomiast szpica to nie jego pozycja. Powinien grać tam gdzie Garguła, a na szpicy Genkov. Niestety słoniowaty Garguła chyba musi mieć plac.
Hej Nasz TS !!
Odpowiedz cytując
dulli78
Senior Member
 
 
Od: 06.2011
Skąd: z podziemia

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#119
Stary 02.04.2013, 19:16
To że nie przegraliśmy tego meczu możemy zawdzięczać nieskuteczności Lechii oraz dobrej grze obrońców. To paradoks ale tak właśnie jest - przy tak dużej ilości strat przez tzw. linię pomocy jestem podbudowany tym, że obrońcy nie pękli i często ratowali tyłek drużynie przed niebezpiecznymi sytuacjami. Lechia pomimo przewagi nie stworzyła sobie dużo dogodnych sytuacji bramkowych, a powinna bo takie prezenty jakie rozdawali Wilk, Sobol i Garguła to nie zdarzają nawet na Święta Bożego Narodzenia.

borys napisał(a):Wyświetl post
Nie zaczynac jej
I co zadowolony jesteś? Ulżyło ci, bo sobie pojechałeś po wychowanku klubu? Daniel Brud pewno gra w każdym meczu i jest odpowiedzialny za wszystkie porażki?
"Czuć się w klubie swoim, jak w domu ojczystym, oddychać pełną piersią, podkreślać na każdym kroku swój czysto-narodowy, a w czasach zaborczych także niepodległościowy charakter"




Odpowiedz cytując
borys
Banita
 
Od: 07.2010

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#120
Stary 02.04.2013, 20:33
dulli78 napisał(a):Wyświetl post
I co zadowolony jesteś? Ulżyło ci, bo sobie pojechałeś po wychowanku klubu? Daniel Brud pewno gra w każdym meczu i jest odpowiedzialny za wszystkie porażki?
Stwierdzilem fakt. Nie gral, nie gra i mam nadzieje, ze grac nie bedzie.
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź

Zasady wysyłania postów
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Włączony
MordkiWłączony
[IMG] code is Włączony
HTML code is Wyłączone

Skok do forum


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 00:06.