
|
|||||||
| Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny. |
![]() |
|
|
Narzędzia tematu | Tryby wyświetlania |
|
WISŁA KRAKÓW
Od: 06.2008
Skąd: Reymonta 22
Offline |
#1
|
VS. ![]() Witam. Za nami pierwsze dwie wiosenne kolejki Ekstraklasy,w który zespół Białej Gwiazdy podejmował niżej notowanych rywali - mówiąc wprost outsiderów naszej ligi - GKS Bełchatów oraz Podbeskidzie Bielsko-Biała. W obu meczach Wiślacy nie stracili bramki ale co gorsze również ich nie strzelili, czego efektem jest imponujący bilans po początku wiosny: 2 punkty oraz bramki 0:0. Jak będzie w dalszej części sezonu? Jak piłkarze Wisły poradzą sobie z silniejszymi przeciwnikami, którzy staną na naszej drodze? O tym przekonamy się już w najbliższą sobotę, kiedy to podopieczni Tomasza Kulawika zagrają wyjazdowy mecz w Warszawie z Polonią. Aktualnie Wiślacy zajmują 13 pozycję z dorobkiem 20 punktów, natomiast Polonia Warszawa sklasyfikowana jest na 3 miejscu z 32 oczkami. O rywalu słów kilka: Najpierw nieobliczalny Wojciechowski a teraz Ireneusz Król. Jedno jest pewne Polonia nie ma szczęścia do właścicieli. Kiedy nowy właściciel przejmował klub wydawało się jednak, że sytuacja w stolicy zostanie opanowana. Pomimo zapewnień o uregulowaniu zaległości z racji wysokich kontraktów, opóźnienia w transakcjach były spore. Piłkarze początkowo, głośno nie mówili o swoich problemach skupiając się przede wszystkim na osiągnięciu jak najlepszego wyniku sportowego. I tak zespół Polonii składany na przysłowiowe ''za pięć dwunasta'' rundę jesienną zakończył na 3 pozycji tracąc do innego stołecznego klubu - Legii 5 oczek. Trzeba przyznać, że w większości spotkań w rundzie jesiennej przyjemnie patrzyło się na grę podopiecznych Piotra Stokowca, który podjął się ułożenia tego zespołu. ''Czarne Koszule'' swoją grę oparły przede wszystkich na młodym Wszołku, Teodoryczyku i Gruzinie Dwaliszwilim. Problemy zespołu pojawiły się podczas przerwy zimowej, piłkarze głośno zaczęli upominać się o swoje pieniądze a prezes Król nadal twierdził, iż zaległości będą uregulowane w najbliższym czasie. Podczas jednego z zagranicznych zgrupowań niektórzy piłkarze postanowili opuścić zgrupowanie i wrócić do kraju: Wladimer Dwaliszwili, Adam Kokoszka, Łukasz Piątek, Dorde Cotra oraz Sebastian Przyrowski i zwrócić uwagę na problemy finansowe. Kwestią kilku dni było tylko potwierdzenie ich odejścia z Konwiktorskiej. Ostatecznie w stolicy zostali Sebastian Przyrowski oraz Łukasz Piątek natomiast większa grupa Polonistów opuściła trzeci zespół Ekstraklasy, w tym zawodnicy, którzy w znaczącym stopniu znaczyli o sile ''Czarnych Koszul'' Transfery: Przybyli: Martin Baran, Piotr Grzelczak, Krzysztof Kopciński, Vytautas Lukša, Igor Morozov, Piotr Piekarski, Paweł Tarnowski, Jakub Tosik, Tomasz Wełna, Konrad Wrzesiński Ubyli: Marcin Baszczyński, Tomasz Brzyski, Dominik Budzyński, Edgar Çani, Đorđe Čotra, Wladimer Dwaliszwili, Siergiej Golatkin, Dimitrije Injac, Isidoro, Adam Kokoszka, Borys Rusak, Łukasz Teodorczyk A tymczasem na Reymonta: 180 minut bez straconej bramki... Całe dwa spotkania w Ekstraklasie nasza obrona zagrał na zero z tyłu. Czy nasza gra obronna przez przerwę zimową naprawiła błędy z rundy jesiennej, czy tworzy monolit? Czy może po prostu zespoły, z którymi do tej pory się mierzyliśmy nie miały w swoich szeregach napastników, którzy sprawili by trochę trudności naszym obrońcom? Testem dla naszej obrony będą mecze ze zdecydowanie mocniejszymi zespołami walczącymi o puchary czy o mistrzostwo. ...180 minut bez strzelonej bramki! Z tego, że Sergiej Pareiko i spółka zachowali czyste konto przez z 180 minut można się i cieszyć, ale z tego że nasi napastniczy przez 180 minut nie umieli skierować piłki do bramki przeciwnika cieszyć się na pewno nie można. Niemoc strzelecka naszych asów trwa w najlepsze, ani Genkov ani Boguski ( nie licząc PP) ani tym bardziej Sikorski nie umieli pokonać bramkarzy GKS-u Bełchatów i Podbeskidzia. Będą zmiany? Z Belgii wrócił Emanuel Sarki, czy dostanie szansę od trenera Kulawika w najbliższym meczu w Warszawie? Do składu wrócił na mecz z Podbeskidziem Gordan Bunoza, który zastąpił Jaliensa. Przyznać trzeba, że Bośniak wypadł pozytywnie i dał się zapamiętać kilkoma ofensywnymi wejściami, czego nie można było powiedzieć o Jaliensie w poprzednim meczu. Czy dobry wstęp zaowocuje pozostaniem w wyjściowym składzie na dłużej? Do składu po absencji kartkowej wróci Arkadiusz Głowacki, który najprawdopodobniej zastąpi Michała Czekaja i wraz z Osmanem Chavezem będzie tworzył parę stoperów. Co z Gargułą? Miała być pauza tylko w jednym meczu, a tu nasz najlepszy strzelec i reżyser gry po raz trzeci nie znalazł się nawet w meczowej kadrze. Jak będzie tym razem? Czy w tydzień Łukasz dojdzie do pełnej sprawności? Kamil Kosowski przed meczem z Podbeskidziem nabawił się lekkiego urazu, miejmy nadzieję, że uraz nie będzie na tyle poważny aby wykluczyć go z gry w sobotnim spotkaniu. Zagrożeni pauzą w następnym meczu w Wiśle Kraków są: Osman Chavez, Tsvetan Genkov. Ostatnie wizyty Wisły Kraków na Konwiktorskiej: Sezon 2007/08 Brak spotkań. Sezon 2008/09 16 sierpnia 2008, Polonia Warszawa - Wisła Kraków 0:2, Paweł Brożek 29, 89 Sezon 2009/10 3 kwietnia 2010, Polonia Warszawa - Wisła Kraków 0:1, Łukasz Piątek 90 (sam) Sezon 2010/11 28 listopada 2010, Polonia Warszawa - Wisła Kraków 0:1, Dariusz Pietrasiak 18 (sam) Sezon 2011/12 6 sierpnia 2011, Polonia Warszawa - Wisła Kraków 1:1, Bruno 24 -- Dudu Biton 66 Poniżej przedstawiam terminarz 18. kolejki T-M Ekstraklasy: 8 marca, piątek: 18:00 Zagłębie Lubin - Jagiellonia Białystok 20:45 Podbeskidzie Bielsko-Biała - Legia Warszawa 9 marca, sobota: 13:30 GKS Bełchatów - Widzew Łódź 15:45 Ruch Chorzów - Śląsk Wrocław 18:00 Polonia Warszawa - Wisła Kraków 10 marca, niedziela: 14:30 Pogoń Szczecin- Piast Gliwice 17:00 Górnik Zabrze - Lech Poznań 11 marca, poniedziałek: 18:30 Lechia Gdańsk - Korona Kielce Zapraszam do dyskusji! ![]() W samym sercu trybun, w jego centrum, pojawiło się w piątkowy wieczór słowo pasja. Określenie, które najdobitniej tłumaczy to dlaczego większość z nas pojawia się na Reymonta, choć nie ma wyników, działań marketingowych, czy drużyny, z którą chcielibyśmy w pełni się utożsamiać.
Kraków, 9 marca 2012. ![]() |
|
|
|
Senior Member
Od: 06.2009
Skąd: Myślenice
Offline |
#2
|
|
Cóż z Groclinem na Konwiktorskiej jeszcze nie przegraliśmy, wypadało by podtrzymać tę passę...
|
|
|
|
Senior Member
Od: 02.2013
Offline |
#3
|
|
Pareiko - Jaliens, Czekaj, Chavez, Bunoza - Wilk, Kosowski (jeśli nadal kontuzjowany to Garguła), Iliev, Małecki - Sikorski, Boguski
Dwóch napastników. Sikorski instynktu podbramkowego nie ma za grosz (a to z kolei chyba jedyna piłkarska umiejętność Boguskiego), ale rozgrywa całkiem nieźle, Iliev/Małecki/Garguła do strzałów z dystansu, Boguski do dobitki. Piątek dostaje indywidualną eskortę w postaci Osmana. Alleluja i do przodu. ![]()
www.zlamacsport.blog.pl - sport w obiektywnej analizie
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 11.2008
Offline |
#4
|
|
Czyzby szykowało sie kolejne 0-0? Wszystko jest mozliwe
|
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2003
Offline |
#5
|
|
będą baty...
Polonia mimo wszystko prezentuje jakiś styl i gra swoją piłkę. My zaś nie gramy niczego. |
|
|
|
Senior Member
Od: 06.2008
Offline |
#6
|
|
jakie 0-0 oni bez 5- 6 podstawowych zawodników rozwalą nas jak się patrzy.....
|
|
|
|
Junior Member
Od: 02.2013
Offline |
#7
|
|
|
Guest
|
#8
|
|
Optymistycznie postawię na bezbramkowy remis
![]() |
|
|
|
Banita
Od: 02.2004
Offline |
#9
|
|
Polonia ma styl? Hahahaha. Przez prawie cały mecz z Lechią grali taką kopaninę, że żal było to oglądać (jedynie od momentu kiedy Wiśniewski zdobył bramkę dało się ten mecz oglądać, ale to było raptem kilka minut, a więc niewiele więcej od naszego występu w Bełchatowie). Wygrana w Poznaniu? Większego fartu w naszej lidze dawno nie widziałem. Polonia w drugiej połowie nie istniała, gospodarze stwarzali jedną okazję za drugą. Dobry styl Polonii ma polegać na tym, że broni się rozpaczliwie w dziewięciu, napastnik gra na lewej obronie, dopuszcza przeciwnika co chwilę do groźnej sytuacji i liczy się na cud? Polonia grała źle w obronie, bo jak można inaczej to nazwać, skoro Lech miał z dziesięć bramkowych okazji w drugiej połowie? Jesteśmy w stanie wygrać i powiem więcej, to my będziemy faworytami w tym spotkaniu.
Ostatnio edytowane przez KOALIK : 06.03.2013 o godz. 15:21.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 02.2006
Skąd: Jedlicze/Krosno
Offline |
#10
|
|
Ja również postawię na kolejne 0:0. Na tyle poważnie, że chyba wybiorę się do buka
![]()
What's new?
|
|
|
|
Member
Od: 07.2011
Offline |
#11
|
|
Wszystkie mecze w rundzie wiosennej po 0 - 0 to tez byl by ciekawy wyczyn.
O Wisle kolejny raz usluszal by caly świat, może warto spróbować |
|
|
|
Junior Member
Od: 12.2011
Offline |
#12
|
|
Polonia nie wygra bo to polska Ekstraklasa, gdzie faworyci nie wygrywają. Myślę, że to będzie kopanina na 0-0 i niewykluczone, że nasze orły na dzikim farcie wtoczą farfocla, bo jak to mówią: raz do roku i noga od stołu strzeli.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 12.2011
Offline |
#13
|
|
Sugerujesz że Daniel coś strzeli? Mam stawiać u buka na Daniela? ;]
|
|
|
|
Junior Member
Od: 02.2013
Offline |
#14
|
|
Kulawik mówi Sport.pl, że na lewej pomocy za wysuniętego na szpicę Małego zagra... Burliga.
|
|
|
|
WISŁA KRAKÓW
Od: 06.2008
Skąd: Reymonta 22
Offline |
#15
|
|
Zmiana sędziego sobotniego meczu. Wczoraj pojawiła się informacja, że sobotni mecz poprowadzi Jarosław Rynkiewicz, który sędziował nam niedawno spotkanie z Jagiellonią Białystok z ramach Pucharu Polski.
Dziś nastąpiła zmiana głównego arbitra sobotniego spotkania, w/w zastąpił Bartosz Frankowski z Torunia. W tym sezonie arbiter z Torunia prowadził jedno spotkanie z udziałem Polonii Warszawa z Podbeskidziem Bielsko-Biała, zakończone zwycięstwem warszawiaków 1:0. Bartosz Frankowski w tym sezonie Wiślakom nie gwizdał. ![]() W samym sercu trybun, w jego centrum, pojawiło się w piątkowy wieczór słowo pasja. Określenie, które najdobitniej tłumaczy to dlaczego większość z nas pojawia się na Reymonta, choć nie ma wyników, działań marketingowych, czy drużyny, z którą chcielibyśmy w pełni się utożsamiać.
Kraków, 9 marca 2012. ![]() |
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2006
Skąd: Toruń - zapraszam;)
Offline |
#16
|
|
Bardzo dobry sędzie. I nie mówię tego w związku z tym że też pochodzę z Torunia, lecz na podstawie np. ostatniego meczu który prowadził Górnik - Jagielonia.
![]() |
|
|
|
Guest
|
#17
|
Jak Burliga znów się będzie plątał jak smród po gaciach jak to było z PBB to w następnej kolejce wystawi go pewnie jako środkowego napastnika... Wystawi teraz Małego w ataku, dzięki czemu ofensywna gra pomocy w całym meczu to będą może 2 niezłe zagrania Ilieva. Nie będzie miał kto szarpnąć, pójść skrzydłem, powalczyć... Obudź się Kula! To coraz bardziej wygląda jakbyś słabo wiedział kto, gdzie i jak ma grać.
Ostatnio edytowane przez arti : 07.03.2013 o godz. 20:11.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 11.2007
Offline |
#18
|
|
Niestety nie ma kto grać. Zakładając, że Kosa, Garguła, Sarki (chore, że z nim kontrakt podpisaliśmy) dalej kontuzjowani, to na skrzydle kto może zagrać?
Małecki, Burliga ewentualnie Boguski (wtedy musi w ataku drewno Sikorski), Iliev (wtedy nikogo nie mamy jako ofensywnego pomocnika). Kadrowa bieda. |
|
|
|
Senior Member
Od: 09.2005
Skąd: NH
Offline |
#19
|
|
To ja czegoś nie wiem na temat Selera, kontuzjowany? Wiedziałem, że pojechał po wizę i ale złożył podanie przez pomyłkę "rodzina na swoim", ale kontuzjowany? Ścierpła mu noga w samolocie?
![]()
Półśrodki owocują ćwierćrezultatami
To z racji Cracovii i Wisły, na poziom tych drużyn nie ma chyba rady, wieszcz nawet stojąc na rynku, mruczy: Dziady, Dziady. L.J. Kern |
|
|
|
Senior Member
Od: 04.2004
Skąd: Getta
Offline |
#20
|
|
|
Senior Member
Od: 05.2005
Skąd: Kraków
Offline |
#21
|
|
A tam gadacie głupoty... powraca myśl szkoleniowa Skorży - dzida na napastnika i może coś wpadnie
![]() |
|
|
|
Senior Member
Od: 06.2006
Skąd: inąd
Offline |
#22
|
Szkoda juz słow Kulawika nawet komentowac zreszta frekwencja na Podbeskidziu i ta garstka piknikow pokazala ze juz mało kto interesuje sie ta Bednarzowo-Kulawikową i gdzies tam Kapkową Wisłą. ![]()
WISŁA KRÓLOWA POLSKI
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 05.2003
Skąd: Poznań - emigracja
Offline |
#23
|
|
Niesamowite jak można być tak oderwanym od rzeczywistości i po tym co Burliga pokazał w ostatnim meczu go wystawiać?
Czy ktoś ma numer do dilera Kulawika, chciałbym się zaopatrzyć w tak mocne środki odurzające ![]() |
|
|
|
Senior Member
Od: 07.2005
Skąd: Chrzanów
Offline |
#24
|
|
No faktycznie, cóż za debil, przecież ma do wyboru jeszcze Garetha Bale'a i Cristiano Ronaldo a ten stawia na Burligę... :/ Myślę że trzeba zmieniać trenera czym prędzej, bo jak to możliwe że z tak niezwykle bogatej kadry można wziąć akurat Burligę!?
![]()
"(...)Był oskarżony o organizowanie w sezonie 2003/2004 wśród piłkarzy zrzutki pieniędzy, z których później opłacali sędziów pomagających Kolporterowi Koronie w awansie do II ligi. W trakcie śledztwa prowadzonego w ubiegłym roku przez wrocławską prokuraturę obaj przyznali się do winy(...)"
"(...)wciągał w handel meczami i młodych, i starych, i Polaków, i obcokrajowców, i tych, którzy na kupowanie wyników mieli, i tych, którzy nie mieli (tym przecież pożyczał).(...)" |
|
|
|
Junior Member
Od: 02.2006
Skąd: Cieszyn
Offline |
#25
|
|
A co z Genkovem? Dalej plecy go bolą?
|
|
|
|
Guest
|
#26
|
|
Gdzieś tam było napisane, że go oszczędzają na Jagę.
@ Rob Zombie Zgoda, że sytuacja kadrowa jest słaba. Ale moim zdaniem akurat lewa strona w meczu z PBB jakoś funkcjonowała i współpraca Małego z Bunozą daje nadzieję na trochę ruchu i jakieś zagrożenie z tamtej strony. Zamiast to zostawić Kula wrzuca tam B, który nigdy tam nie grał i wstawiony ostatnio do pomocy żeby próbować kreować grę plątał się bez celu i sensu przez godzinę. Skończy się tak, że Mały będzie sam z przodu i nie będzie miał kto i jak mu dograć z pomocy albo zacznie się wracać po piłę, a wtedy z przodu nie będzie zupełnie nikogo. Moim zdaniem (zważywszy na absencję Kosy, Jaliensa i Genkova) skład taki jak ostatnio z 1-2 zmianami - Chrapek zamiast Burligi, może (a może nie) Głowa zamiast Czekaja i walczymy jak umiemy. |
|
|
|
Senior Member
Od: 10.2003
Skąd: strefa chillout'u
Offline |
#27
|
To jest tak jak z wystawianiem Sikorskiego w ataku - jak silną trzeba mieć wiarę żeby liczyć że coś strzeli? To już lepiej wystawić kogoś z ME, a nóż/widelec odpali? ![]()
c.d.n.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 05.2005
Skąd: Kraków
Offline |
#28
|
|
|
|
|
Senior Member
Od: 10.2003
Skąd: strefa chillout'u
Offline |
#29
|
Z drugiej strony może na miejscu trenera wypadałoby być bardziej konsekwentnym, a nie zmieniać koncepcji ataku w każdym meczu na wiosnę. ![]()
c.d.n.
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 06.2005
Skąd: z boiska
Offline |
#30
|
|
po co Stolarski jak mamy nowego skrzydłowego Burlige.
![]()
cały nasz chuligański trud tobie ukochana ojczyzno
![]()
|
|
|

|
||||||
![]() |
|
|