
|
|||||||
| Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny. |
![]() |
|
|
Narzędzia tematu | Tryby wyświetlania |
|
|
|
WISŁA KRAKÓW
Od: 06.2008
Skąd: Reymonta 22
Offline |
#1
|
![]() Ostatniego ligowego weekendu kibice Wisły nie będą wspominać być dobrze. Biała Gwiazda pojechała do Szczecina znacząco osłabiona i każdy zdawał sobie sprawę, że punkty na drugim końcu Polski będzie bardzo ciężko. Nikt jednak w najczarniejszych snach, nie przypuszczał, że Wiślacy zostaną aż tak zmasakrowani przez Portowców. Wynik 6:2 mówi wszystko, szacunek dla tych co wytrwali do końca meczu jak również tych, którzy znaleźli w sobie tyle siły aby oglądnąć skrót z tego spotkania. Sobotnie spotkanie to już jednak historia, teraz przyszedł czas, aby szybko pozbierać się po porażce i pokazać się z jak najlepszej strony podczas następnego spotkania z Arką Gdynia. To spotkanie zaplanowane zostało na sobotę 26 listopada a pierwszy gwiazdek zabrzmi o godzinie 20:30. Zapraszam na krótką zapowiedź zbliżającego się meczu. Historia spotkań oraz forma zespołów: ![]() Powyższa grafika jest formą testową, z upływem czasu będzie dopracowywana i zmieniana. Poszukiwania zaginionego zwycięstwa. W Gdyni na początku sezonu panowały optymistyczne nastroje, Arka, jako beniaminek radziła sobie całkiem dobrze. Kilka zaskakujących zwycięstw i niespodzianek sprawiło, że Arkowcy na dobrą chwilę zadomowili się tuż za podium. Teraz jednak podopieczni Grzegorza Nicińskiego nie potrafią wygrać meczu, a na ligowe zwycięstwo czekają już od 19 września, kiedy to po raz ostatni zainkasowali komplet punktów w starciu z Cracovią. Pozycja Arki z każdą kolejką jest coraz niższa i aktualnie Gdynianie plasują się na dziewiątej pozycji z dorobkiem dwudziestu punktów. Grzegorz Niciński musi się bardzo postarać, aby zmobilizować swoich podopiecznych do lepszej gry, bo zaraz może się okazać, że będą to jego ostatnie mecze w roli szkoleniowca nadmorskiego klubu. A jeżeli popatrzymy na terminarz zauważymy, że wcale tak lekko nie ma, oprócz spotkania w Krakowie w tym roku Arka podejmie jeszcze Ruch, Jagiellonie i Śląsk Wrocław. We wszystkich spotkaniach o punkty będzie niezwykle ciężko. Piłkarze Arki pod lupą TWSD. Dziś zapraszam do zapoznania się z najbardziej kluczowymi piłkarzami naszych najbliższych rywali. Próżno szukać tam gwiazd, czy piłkarzy, którzy na swoim koncie mają jakieś spektakularne sukcesy. Konrad Jałocha - zdecydowanie numer jeden w bramce Arki. Od początku sezonu pewny punkt i komplet rozegranych minut. Dawid Sołdecki - pozyskany z Niecieczy przed tym sezonem dość szybko wkomponował się w linię obrony i jest jej podstawowym zawodnikiem, ma na swoim koncie jedną bramkę. Adam Marciniak - po wojażach na Cyprze, Marciniak wrócił do Polski o zakotwiczył nad morze, praktycznie z miejsca stał się ważnym zawodnikiem naszych rywali. Były obrońca Cracovii na swoim koncie ma dwa trafienia. Marcus Vinicius -32-letni pomocnik jest najlepszym w tym sezonie strzelcem gdyńskiego klubu, do swojego strzeleckiego dorobku pięciu trafień, Brazylijczyk dołożył jedną asystę. Ciężko powiem szczerze wskazać jeszcze jednego czy dwóch piłkarzy, którzy są w stanie pociągnąć zespół do walki czy strzelić decydującą bramkę. Wychodzi na to, że problem Arki jest przede wszystkim brak zdecydowanego lidera środka pola oraz bramkostrzelnego napastnika, bo przecież nie będziemy podniecać się Dariuszem Zjawińskim, który do bramki rywali ostatni raz trafił w czwartej kolejce. Nieudany debiut trenerów. Po dość nieoczekiwanym odejściu Dariusza Wdowczyka, zarząd klubu postanowił powierzyć funkcję trenera pierwszego zespołu dwóm osobom, wybór mógł być tylko jeden: Kazimierz Kmiecik i Radosław Sobolewski. Pierwszy, ponieważ posiada niezbędne dokumenty do pracy na najwyższym poziomie rozgrywkowym a drugi, bo zna drużynę od podszewki - grał tutaj jak i również ostatnio był asystentem Dariusza Wdowczyka. Borykająca się wciąż z problemami finansowymi Wisła nie mogła sobie pozwolić na zatrudnienie trenera z "nazwiskiem" jak i dużymi wymaganiami finansowymi. Czy powierzenie drużyny Kmiecikowi i Sobolewskiemu to dobra decyzja czas pokaże. Pierwszy ich występ nie zebrał pochlebnych recenzji, osłabiona Wisła dała sobie strzelić w Szczecinie sześć bramek, a ustawienie, jakie zaproponowali trenerzy praktycznie w ogóle się nie sprawdziło. Należy jednak pamiętać, że było to podyktowane ogromnymi brakami kadrowymi, do Szczecina z różnych względów nie pojechali: Maciej Sadlok, Mateusz Zachara, Zdenek Ondrasek, Richard Guzmics czy Boban Jović i Patryk Małecki. Operacja Gdynia. Nie ma, co jednak rozpamiętywać sobotniej porażki zbyt długo, najlepiej w takiej sytuacji wyjść w następnej kolejce na boisko i pokazać sportową złość nie pozostawiając wątpliwości, kto jest lepszym zespołem. Okazja do tego nadarzy się już w najbliższą sobotę a Wiślacy do tego meczu powinni podejść podwójnie zmotywowani, po pierwsze wymazać plamę ze Szczecina pod drugie zrewanżować się Arce za sierpniową porażkę w Gdyni aż 3:0. Dużym plusem sobotniego spotkania będzie fakt, że duet Kmiecik -Sobolewski będzie miał do dyspozycji już praktycznie wszystkich zawodników, więc należy się spodziewać, że zobaczymy jak najbardziej optymalne zestawienie. Oczywiście nie mówię tutaj o Ondrasku, który raczej wypada z kolejnych spotkań. Dziś (w poniedziałek) Wiślacy wrócili do treningów i mocno pracują nad tym, aby w sobotni wieczór pokazać się z jak najlepszej strony. Zawodnicy zostali podzieleni na dwie grupy, pierwsza składała się z piłkarzy, którzy grali w Szczecinie i mieli oni rozbieganie oraz odnowę biologiczną. Pozostali natomiast mieli zajęcia, które pozwalały na udoskonalenie techniki panowania nad piłką. Jutro natomiast sztab trenerski spotka się z zawodnikami i przeanalizuje sobotni blamaż z Portowcami. Jak mówi Kazimierz Kmiecik: „Jutro mamy specjalną odprawę w związku z poprzednim spotkaniem. Usiądziemy i wspólnie przeanalizujemy błędy. Zwrócimy uwagę na aspekty, które wymagają poprawy. Przy okazji podsumujemy grę młodszych graczy” Co ważne po sobotnim spotkaniu nikt w drużynie nie narzeka na urazy. Uwaga na kartki. Zdenek Ondrasek, Adam Mójta i Richard Guzmics to zawodnicy, którzy w najbliższych meczach muszą uważać aby nie załapać żółtej kartki - ponieważ będzie ona skutkować pauzą w kolejnym spotkaniu w tym wypadku z Lechią Gdańsk. Debiut Przemysława Porębskiego. W Szczecinie szansę od sztabu szkoleniowego dostał 18-letni Przemysław Porębski, zagrał, co prawda tylko 3 minuty i nie przyczynił się do poprawy sytuacji Wisły w tym meczu, ale debiut to debiut. Dobra postawa na treningach jak i również w rozgrywkach CLJ poskutkowała powołaniem do kadry meczowej i krótkim epizodem na boiskach ekstraklasy. Miejmy nadzieję, że to pierwszy, ale nie ostatni występ Przemka w tym roku. ![]() W samym sercu trybun, w jego centrum, pojawiło się w piątkowy wieczór słowo pasja. Określenie, które najdobitniej tłumaczy to dlaczego większość z nas pojawia się na Reymonta, choć nie ma wyników, działań marketingowych, czy drużyny, z którą chcielibyśmy w pełni się utożsamiać.
Kraków, 9 marca 2012. ![]() |
|
|
|
Senior Member
Od: 11.2002
Skąd: mam wiedzieć ;D
Offline |
#2
|
|
Ten mecz powinien dać odpowiedź na pytanie, gdzie właściwie jesteśmy.
Czy będziemy walczyć o pierwszą ósemkę, czy bronić się przed spadkiem. Trzeba teraz zdobyć 9 punktów i awansować w PP ![]() Tak, że tylko zwycięstwo! ![]()
Wisła Kraków
|
|
|
|
Senior Member
Od: 07.2011
Offline |
#3
|
|
Dokładnie,.ten mecz wyjaśni nam o co bedziemy grac
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 05.2005
Skąd: Wrocław
Offline |
#4
|
|
Chyba łatwiejszego rywala w ostatnich 5 meczach mieć nie będziemy - TYLKO zwycięstwo i poprawa nastrojów przed przyjazdem Gdańszczan, tutaj też Mandziarowców trzeba pokonać.....
![]()
JAZDA, JAZDA, JAZDA BIAŁA GWIAZDA !!!!!!!!!!!!!!!!!!
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 11.2002
Skąd: Nowa Sól-Ziemia Lubuska
Offline |
#5
|
|
Wygrać wszystko do końca roku i jest rewelacja w tabeli. Do podjęcia 12pkt. Do boju Wisełko
|
|
|
|
Senior Member
Od: 02.2011
Skąd: ze wsi
Offline |
#6
|
|
A co do meczu, to mam nadzieję, że nasi wyładują na Arce całą swoją frustrację i powiozą ich klikoma bramkami.
Ostatnio edytowane przez KOMINEK : 23.11.2016 o godz. 18:28.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2003
Offline |
#7
|
|
a wracając do aspektu sportowego.
Zmiażdżyć..... 3 bramki Brożek |
|
|
|
Senior Member
Od: 07.2010
Offline |
#8
|
|
Pomijając aspekt, w jakim się pojawia - fajna ta kolorowanka...
( inna kwestia, że czasami z C leci mniej mięsa niż z rodzinnego )![]()
Czesiu... Co ty robisz zarazo
|
|
|
|
WISŁA KRAKÓW
Od: 06.2008
Skąd: Reymonta 22
Offline |
#9
|
|
Możecie z łaski swojej nie ropierdalać tematu meczowego?
Nie rozmawiamy tu o pozdrowieniach. Tylko o samym spotkaniu. Dziękuję. ![]() W samym sercu trybun, w jego centrum, pojawiło się w piątkowy wieczór słowo pasja. Określenie, które najdobitniej tłumaczy to dlaczego większość z nas pojawia się na Reymonta, choć nie ma wyników, działań marketingowych, czy drużyny, z którą chcielibyśmy w pełni się utożsamiać.
Kraków, 9 marca 2012. ![]() |
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 07.2009
Skąd: R.K.C - AJ
Offline |
#10
|
|
Wracając do tematu...
Arka Gdynia ...a świnia ! Liczę na powtórkę z 1995r
Ostatnio edytowane przez Dariook : 23.11.2016 o godz. 18:32.
![]() Wiśle się nie kibicuje. Wisłe się KOCHA. Cytat:
|
|
|
|
ANAJNARAB
Od: 05.2004
Skąd: od siebie
Offline |
#11
|
|
Macie temat zgodowy i tam zapraszam do dyskusji
![]()
|
|
|
|
Member
Od: 04.2016
Offline |
#12
|
|
Coś czuje, że to będzie mecz Brożka. Dużo ostatnio dawał zespołowi ale brakowało goli, a jak go dobrze znamy często się zacina na kilka meczy a potem strzela seriami
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 10.2010
Skąd: Pernambuco
Offline |
#13
|
|
Małecki, Brożek, Boguski
![]()
|
|
|
|
Senior Member
Od: 08.2007
Offline |
#14
|
|
Jaka jest osiemnastka na dziś?
|
|
|
|
Member
Od: 04.2016
Offline |
#15
|
|
"18" Załuska, Misiek, Jović, Głowa, Mójta, Bartosz, Żemło, Kujawa, Sadlok, Uryga, Brlek, Mąka, Mały, Popek, Boguś, Brozio, Zachara, Drzazga
|
|
|
|
Senior Member
Od: 06.2009
Offline |
#16
|
... ![]() ![]()
"Czy mogłem sie cofnąć - cofnąć do czego, do kogo, do jakiego mnie ? Nie ma żadnego momentu w przeszłości, który, cudownie zmieniony, odwróciłby bieg mojego życia, żadnej katastrofy, która mi sie przydarzyła, wskutek czego jestem inny, niż byc powinieniem; niczego takiego nie potrafie wskazać"
|
|
|
|
Senior Member
Od: 07.2011
Offline |
#17
|
|
Fajnie by było jakby Sobol dał szanse Bartoszowi na skrzydle i dał odpocząć Załusce, niech wroci Misiek. Wynik inny niż zwyciestwo bedzie porażką. Ten mecz powinien dać odpowiedź na pytanie czy odejście Wdowca spowodowało spadek wynikow czy szczecin był jednorazowym przypadkiem
|
|
|
|
Senior Member
Od: 01.2006
Offline |
#18
|
|
To mecz o zmazanie blamażu z Pogonią i rewanż za przegraną w rundzie poprzedniej! Tylko zwycięstwo! Panowie do boju!
|
|
|
|
Senior Member
Od: 08.2016
Offline |
#19
|
|
Ja o Urygę zaczynam być coraz bardziej spokojny, o wiele gorzej mi się robi jak Mójta gra w obronie...
Alan mężnieje powoli na tym stoperze, już nie jest takim zahukanym chłopcem jak dostanie piłkę, coraz częściej wie jaki użytek zrobić ze swoich warunków fizycznych na tej pozycji. Trzymam za niego kciuki i życzę mu jak najlepiej. Obstawiam: Załuska (Miśkiewicz) - Jović, Uryga, Głowacki, Sadlok - Boguski, Popović (Brlek), Mączyński, Małecki - Zachara, Brożek |
|
|
|
Senior Member
Od: 07.2011
Offline |
#20
|
|
A co sie dzieje z Guzmicsem ? Jakaś kontuzja ?
|
|
|
|
Senior Member
Od: 05.2011
Offline |
#21
|
|
Kontuzja kolana na zgrupowaniu reprezentacji. Ma wrócić na Lechię.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 06.2009
Offline |
#22
|
|
Ktos sie orientuje dlaczego Messi gra dla nas dzisiaj w koszulce Boguskiego?
![]()
"Czy mogłem sie cofnąć - cofnąć do czego, do kogo, do jakiego mnie ? Nie ma żadnego momentu w przeszłości, który, cudownie zmieniony, odwróciłby bieg mojego życia, żadnej katastrofy, która mi sie przydarzyła, wskutek czego jestem inny, niż byc powinieniem; niczego takiego nie potrafie wskazać"
|
|
|
|
Member
Od: 07.2015
Skąd: Los Angeles
Offline |
#23
|
|
Od dawna to mówię i piszę: Boguski w 11 najlepszych piłkarzy w historii Wisły. Chłop zasługuje na to jak nikt inny.
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 07.2009
Skąd: R.K.C - AJ
Offline |
#24
|
|
Brawo Boguski, brawo Kmiecik i Sobol, brawo Wisła !!! Jak za pięknych dawnych lat!
![]() Wiśle się nie kibicuje. Wisłe się KOCHA. Cytat:
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 01.2015
Offline |
#25
|
|
Super mecz. Prawie wszystko nam wychodzilo. Fajnie sie to ogladalo. Oby z pyrami w srode bylo podobnie, ewentualnie 0:0
|
|
|
|
Senior Member
Od: 11.2002
Skąd: Kraków
Offline |
#26
|
|
Drużyna zareagowała pozitiwnie jakby powiedział Henryk. Fakt, że mieliśmy szczęście kiedy Zjawiński kopnął prosto w bramkarza i w minucie odwróciliśmy losy tego meczu. To dobrze, że czasem szczęście jest przy nas
![]() Nie byłem dzisiaj na R22 ale ból dupy komentatorów po tej nie wykorzystanej sytuacji Zorro trwał do końca meczu. Aż niedobrze od tego było. No i dzisiaj mogli dla Wisły strzelać tylko ci na B. Boguski, Brlek. Brożek. Tylko Bartosz z metra do pustaka nie wbił ![]() Tydzień temu my w dupę. Teraz my wygrywamy 5:1, a Szczecin dostaje czwórkę. Ta liga to naprawdę LOTTO Ekstraklasa. ![]()
Kibic z sektora A wizytówką klubu
|
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2009
Skąd: Wielkopolska
Offline |
#27
|
![]() Od 15 minuty naprawdę dobrym mecz w naszym wykonaniu. Świetne szydła, zbieranie piłek, nieziemski RB9 . Oby tak dalej. Natomiast zawsze kiedy jest wrzuta w nasze pole karne mam wielkie obawy, duża niepewność w naszych poczynaniach. Nie wiem też dlaczego Załuska próbuje dryblować zamiast szybko wybijać piłkę, kiedy jest pod presją. Jest bramkarzem, a nie ofensywnym pomocnikiem i nie powinien tak ryzykować, kiedyś to może skończyć się tragicznie. Liczę na równie dobry mecz z Lechem. Obyśmy ruszyli tylko od pierwszej minuty. ![]()
Z WIŚLACKIM pozdrowieniem
![]() Wiślak z Wlkp. Radosław Sobolewski – DZIĘKUJEMY!!
|
|
|
|
Banita
Od: 07.2005
Skąd: Krk
Offline |
#28
|
|
Na duży plus Uryga
|
|
|
|
Senior Member
Od: 04.2012
Offline |
#29
|
|
Piękny mecz naszych. Boguski znowu hattrick, który jak wiemy zdarza się raz na osiem lat
Środek pola dzisiaj też bardzo dobry mecz, Mąka i Brlek po profesorsku. Mały, Jovic i Sadlok wrócili, więc wróciła jakość na skrzydła. Gorzej, że w PP zagra Mójta... Bardzo pewny występ Urygi, muszę przyznać, że po każdym kolejnym meczu jestem coraz bardziej pozytywnie zaskoczony, jak Alan sobie radzi. Jedynie co nie pasuje, to Załuska. W następnym meczu numer z ręcznikiem w bramce może nie przejść. Gość jest na poziomie Buchalika - co nie leci w niego, to gol. Nie wiem, czy obroniłby strzał na bramkę dla Arki, ale fakt, że gość nawet nie podjął próby obrony jest imo skandaliczny. |
|
|
|
Senior Member
Od: 10.2006
Skąd: C:/WINDOWS/Pulpit
Offline |
#30
|
No tak, bo nie przyjdą....
Ostatnio edytowane przez JrQ- : 27.11.2016 o godz. 18:54.
|
|
|

|
||||||
![]() |
|
|