
|
|||||||
| Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny. |
![]() |
|
|
Narzędzia tematu | Tryby wyświetlania |
|
|
|
WISŁA KRAKÓW
Od: 06.2008
Skąd: Reymonta 22
Offline |
#1
|
|
Sezon zasadniczy za nami, niestety mimo starań naszym piłkarzom nie udało się awansować od TOP8 i od najbliższej kolejki rozpoczną oni walkę o zwycięstwo w grupie spadkowej. Pierwszym rywalem Białej Gwiazdy będzie Górnik Zabrze. W dotychczasowych pojedynkach zanotowano dwa remisy 1:1.
Spotkanie obu ekip zaplanowano na niedzielny wieczór, a pierwszy gwizdek zabrzmi o godzinie 18:00. Polski Związek Piłki Nożnej wyznaczył już arbitra naszego meczu, będzie to Tomasz Kwiatkowski z Warszawy. Do tej pory arbiter ze stolicy aż sześciokrotnie prowadził mecze Białej Gwiazdy, co ciekawe żadne z nich nie zakończyło się zwycięsko dla drużyny z Grodu Kraka. Trzykrotnie padał rezultat remisowy ( Lechia 3:3, Ruch 0:0, Korona 1:1) oraz trzykrotnie schodziliśmy z boiska bez żadnej zdobyczy punktowej ( Łęczna 1:0, Derby 2:1, Podbeskidzie 2:1). Zapraszam na krótką zapowiedź graficzno-tekstową. Za przygotowanie graficzne odpowiada wolfu. ![]() Historia spotkań pomiędzy Wisłą Kraków a Górnikiem Zabrze: ![]() Wieści z Zabrza. Pierwsza liga puka? Górnik Zabrze to aktualnie ostatnia drużyna naszej Ekstraklasy, gdyby nie fakt, że po sezonie zasadniczym mamy jeszcze rundę finałową to Zabrzanie żegnaliby się z Ekstraklasą już w zeszłym tygodniu. Dzięki reformie ligi, mają jeszcze cień szansy na utrzymanie, sami muszą zacząć punktować i liczyć na korzystne rezultaty w innych spotkaniach. Jednak nawet ich ewentualne zwycięstwo w Krakowie, nie sprawi, że Górnicy uciekną ze strefy spadkowej, ich strata do bezpiecznej pozycji wynosi cztery oczka, a przed podziałem było to aż osiem. Jedno jest pewne, niedzielny mecz nie będzie lekkim spacerkiem z pewnym wynikiem, o każdy metr boiska trzeba będzie walczyć do upadłego, stawka jest dużo wyższa niż tylko trzy punkty. Podopieczni Jana Żurka nie mają praktycznie nic do stracenia, runda finałowa począwszy od spotkania w Krakowie o ostatni dzwonek na uratowanie dla śląskiego klubu Ekstraklasy. Czy misja ratowania 14-krotnego Mistrza Polski zakończy się happy end'em? O tym przekonamy się już za miesiąc. ![]() Piłkarze Górnika pod lupą TWSD. ![]() Dziś przyglądniemy się kluczowym zawodnikom naszego najbliższego rywala. Na pierwszy ogień idzie, były zawodnik Wisły Kraków, wieloletni kapitan - Radek Sobolewski, który mimo upływu lat, wciąż imponuje formą na krajowych boiskach. Wiele wskazuje na to, że dla Radka to może być ostatni sezon w karierze. 39-Letni zawodnik w tym sezonie zdobył dla Zabrzan już trzy bramki i zaliczył jedną asystę. Kolejnym ważnym punktem w zespole Jana Żurka jest Roman Gergel. Słowak w brawach Górnika w tym sezonie zdobył dziewięć bramek i asystował przy czterech trafieniach swoich kolegów. Co czyni go zdecydowanym liderem klasyfikacji strzelców śląskiego klubu. Bardzo dobry sezon rozgrywa również, młody obrońca Bartosz Kopacz, mimo pozycji na boisku ma już na swoim koncie cztery trafienia, co ciekawe, kiedy Bartosz Kopacz zdobywa bramkę Zabrzanie nie przegrywają spotkań. Liderem linii defensywnej jest jednak Adam Danch. 28-Letni zawodnik, jest kapitanem zespołu i głównodowodzącym linią defensywy. Oprócz wyżej wymienionych warto również zwrócić uwagę, na takich graczy, jaka Aleksander Kwiek czy Maciej Korzym. Do formy po długiej kontuzji powoli wraca Mariusz Przybylski, który w ostatniej kolejce przerwał swoją serię spotkań bez zdobytej bramki. Pomocnik Górnika na trafienie czekał 31 miesięcy i 10 dni. Kogo zabraknie w Krakowie? Trener Jan Żurek nie ma zbyt łatwego życia. Jego podopieczni, co chwilę trapieni są kontuzjami czy drobnymi urazami. W Krakowie na pewno nie będzie mógł skorzystać z takich graczy jak Rafał Kosznik czy Erik Grendel, obaj zawodnicy, co prawda wznowili już treningi, jednak ograniczają się póki co do indywidualnych zajęć. W gronie rekonwalescentów można znaleźć natomiast takich piłkarzy jak Paweł Widanow, Radosław Sobolewski czy Mariusz Magiera. W Zabrzu mają nadzieję, że cała trójka będzie do dyspozycji trenera Żurka już w najbliższą niedzielę. Smutek na Reymonta, zamiast TO8, walka o utrzymanie. Niestety w sobotę ziścił się czarny scenariusz dla Wisły. Biała Gwiazda nie potrafiła wygrać przed własną publicznością z Zagłębiem Lubin, przez co pozbawiała się szans na awans do pierwszej ósemki i walkę o coś więcej niż. Z perspektywy trybun mecz na pewno mógł się podobać, ponieważ zarówno Wisła jak i goście z Lubina zadbali o emocję praktycznie do samego końca. Pojawia się jednak zasadnicze pytanie, czy Wisła na ewentualny awans do TOP8 zasłużyła czy też nie? Patrząc na wyniki osiągane przez cały sezon zasadniczy nasuwa się odpowiedź, że raczej nie. Zespół, który na własnym boisku potrafi wygrać tylko trzy spotkania, raczej nie zasługuje na grę w górnej ósemce. Taki obrót spraw spowodował, że Wiślacy do samego końca sezonu będą musieli skupić się tylko i wyłącznie na piłce i gromadzeniu punktów. Każdy punkt będzie tutaj na wagę złota, nie ma miejscu na pomyłki, czy lekceważenie przeciwników. Przygotowania do potyczki z Górnikiem Zabrze. Wiślacy po sobotnim meczu z Zagłębiem, dostali dwa dni wolnego na regenerację i odpoczynek. Od wtorku natomiast podopieczni Dariusza Wdowczyka, ostro zabrali się do pracy i przygotowań do niedzielnego pojedynku z Górnikiem Zabrze. Trener Białej Gwiazdy ma do dyspozycji praktycznie wszystkich zawodników. Indywidualnie trenują tylko Paweł Brożek narzekający an problemy mięśniowe oraz Krzysztof Mączyński wracający do pełni sił po operacji kolana. Przez ostatnie treningi Wiślacy szlifowali elementy taktyczne, oraz rozegrania stałych fragmentów gry, pierwsze efekty ich pracy powinniśmy widzieć już w najbliższym pojedynku. Czy okażą się one na tyle skuteczne, aby zaskoczyć defensywę Zabrzan? Miejmy taką nadzieję. Rzut oka na tabelę. Po rundzie zasadniczej Wisła plasuje się na 11 pozycji, jednak małe różnice punktowe sprawiają, że jej przewaga na przedostatnim Górnikiem Łęczna wynosi tylko dwa punkty. Jasne, zatem jest, że Wiślacy w najbliższych meczach nie mogą sobie pozwolić na jakąkolwiek stratę punktów. Uwaga na kartki! ![]() Jak pokazuje powyższa grafika Patryk Małecki, Tomasz Cywka oraz Arkadiusz Głowacki muszą wciąż mieć się na baczności, aby nie zobaczyć żółtej kartki. Dla tego pierwszego ewentualne napomnienie oznaczać będzie pauzę aż w dwóch spotkaniach Ekstraklasy. Ciekawostki. ![]() ![]() W samym sercu trybun, w jego centrum, pojawiło się w piątkowy wieczór słowo pasja. Określenie, które najdobitniej tłumaczy to dlaczego większość z nas pojawia się na Reymonta, choć nie ma wyników, działań marketingowych, czy drużyny, z którą chcielibyśmy w pełni się utożsamiać.
Kraków, 9 marca 2012. ![]() |
|
|
|
Senior Member
Od: 01.2015
Skąd: Kraków
Offline |
#2
|
|
Mobilizacja na murawie, mobilizacja na trybunach!
Ważny mecz dla układu tabeli. Górnik gra ostatnio fatalnie, ale nie ma nic do stracenia zajmując ostatnie miejsce w tabeli także nie ma co lekceważyć przeciwnika. Może będzie nas z 12 tysięcy? |
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 11.2008
Offline |
#3
|
|
Grunt to 3 punkty. Mam nadzieje, ze mecz nie bedzie wygladał jak pierwszy z Gornikiem na Reymonta. Trzeba zrobic wszystko zeby jak najszybciej odskoczyc od miejsc, ktore moga umozliwic spadek. Roznica punktowa nie jest duza a nikt nam łatwo zwyciezyc nie da. Oby Brozek zagrał bo z Ondraskiem bardzo dobrze sie rozumieja a to dodatkowy procent w ataku
|
|
|
|
Senior Member
Od: 06.2008
Skąd: planeta Ziemia
Offline |
#4
|
|
Wazny mecz cos czuje ze pojedziemy Gornika ......
![]() ![]()
SERCE W BIELI KREW W BŁĘKICIE WISŁA KRAKÓW PONAD ŻYCIE!!!
Quo vadis Wisło? |
|
|
|
Senior Member
Od: 06.2010
Offline |
#5
|
|
Co się dzieje z Mączyńskim? Ile jego przerwa jeszcze potrwa?
|
|
|
|
Senior Member
Od: 09.2005
Skąd: NH
Offline |
#6
|
|
Jeszcze chwila i nie załapie się na Euro.
![]()
Półśrodki owocują ćwierćrezultatami
To z racji Cracovii i Wisły, na poziom tych drużyn nie ma chyba rady, wieszcz nawet stojąc na rynku, mruczy: Dziady, Dziady. L.J. Kern |
|
|
|
Senior Member
Od: 05.2015
Offline |
#7
|
|
Cytat:
Ostatnio edytowane przez krzaq12 : 15.04.2016 o godz. 08:52.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 06.2013
Offline |
#8
|
|
Na zdjęciu zamiast Kopacza jest Szeweluchin
![]() Ps. Tylko zwycięstwo |
|
|
|
Senior Member
Od: 04.2009
Skąd: GŚ
Offline |
#9
|
|
Otóż to.. ZWE do poprawy
![]() Mam wrażenie za aż za bardzo my, oczywiście na fali mediów podkreślających że były legionista, odmienił Wisłę pan Wolski.. Nie zagłaskajmy go, zagrał 3 skuteczne mecze i tyle.. Bardzo możliwe że obniży loty niedługo, wiadomo jak to jest na początku, pewnie chciał się pokazać.. Obym się mylił.. Powtarzam nie zagłaskajmy go, niech zapracuje na wykupienie, a tym samym na lepszą przyszłość.. Bo wątpię czy pogra tam jak wróci do Belgii.. ![]()
B.Cupiał o Danie Petrescu: "On jako trener Wisły w 2006 r. bardzo mi się podobał. Zdarzyło się, że kiedy grali słabiej, Petrescu zebrał ich o 6 rano i zamiast na boisko zaprowadził do jednej z naszych fabryk, żeby zobaczyli, jak ciężko ludzie pracują. To ja już wtedy wiedziałem, że to koniec. Wkrótce zaczęli grać przeciw niemu i musiałem go zwolnić. Niestety."
|
|
|
|
Guest
|
#10
|
Może się nie nazywać Wolski, ale musimy mieć kogoś kto gra jak On, Stilić, Melikson, albo Szymek itd. itp. Z Popovicem, Crivellaro itp. dziadami na rozegraniu nic nie osiągniemy - to pewne. |
|
|
|
Senior Member
Od: 04.2009
Skąd: GŚ
Offline |
#11
|
|
Okej cztery, Korona, Nieciecza, Ruch, Jaga.. Niech zagra następne cztery wtedy pomyslmy nad wykupem.. Owszem póki co dobrze rokuje.. Ale się szykuję mecz w niedzielę, teoretycznie, Górnik ma przebłyski dobrej gry, ale no właśnie, oby to u nas się nie odblokował, bo wszystkie zachwyty ostatnimi meczami odejdą w dal i wrócimy do punktu wyjścia, co wydaje się możliwe.. Wszyscy na R22 w niedzielę! Z Lubinem w analogicznym teraz czasie sprzedano 5 000 biletów więcej!!
![]()
B.Cupiał o Danie Petrescu: "On jako trener Wisły w 2006 r. bardzo mi się podobał. Zdarzyło się, że kiedy grali słabiej, Petrescu zebrał ich o 6 rano i zamiast na boisko zaprowadził do jednej z naszych fabryk, żeby zobaczyli, jak ciężko ludzie pracują. To ja już wtedy wiedziałem, że to koniec. Wkrótce zaczęli grać przeciw niemu i musiałem go zwolnić. Niestety."
|
|
|
|
Senior Member
Od: 09.2014
Offline |
#12
|
|
|
Senior Member
Od: 05.2004
Skąd: Krakow
Offline |
#13
|
|
będzie meczowa 18? Bo na ostatnim meczu jakaś tajemnica wielka była...
![]()
Tylko Wisła!
|
|
|
|
Senior Member
Od: 05.2007
Offline |
#14
|
|
moge przegrać padake cały mecz byle 3pkt...
|
|
|
|
Guest
|
#15
|
|
musimy wygrać - mamy tylko 2 pkt przewagi nad miejscem spadkowym.
Nie ma prawa być żadnej depresji po remisie, poczucia wyższości, odprężenia, napięcia itp. pierdół. |
|
|
|
Senior Member
Od: 04.2008
Offline |
#16
|
|
Tak poczekajmy jeszcze cztery mecze jak czekalismy z kontraktem dla Cierzniaka a pozniej bedzie placz. Widac juz ze ten Wolski to choc w tej lidze wyglada i porusza sie jak piłkarz.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 09.2014
Offline |
#17
|
|
Garstka przedmeczowych ciekawostek. Szczególnie ta pierwsza inspiruje
![]() |
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2004
Skąd: Pod koniec VIII wieku powstało państwo Wiślan. Stolicą Wiślan jest Kraków
Offline |
#18
|
|
wolfu - to jaki jest bilans wszystkich spotkań pomiędzy Wisłą a Górnikiem? (Możesz dać linka?)
![]()
„Pierwotnie polską barwą narodową był »karmazyn« uważany w średniowieczu za najszlachetniejszy z kolorów. Wykorzystywany był on jako symbol dostojeństwa i bogactwa. Z uwagi na cenę barwnika potrzebnego do uzyskania tego koloru mało kto mógł sobie na niego pozwolić...
|
|
|
|
Senior Member
Od: 09.2014
Offline |
#19
|
![]() edit. pierwsza strona od góry jaka ukazała mi się w Google, tutaj już inny bilans aniżeli na grafice powyżej http://www.hppn.pl/liga/kluby/26,Wis...s-Wisla-Krakow |
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 04.2012
Offline |
#20
|
|
Nad E16 siedzi górnik, nie mam drabiny...
|
|
|
|
Member
Od: 02.2009
Offline |
#21
|
|
Głowacki to jest jednak maszyna, w nocy obronił pas, a dzisiaj jeszcze Sadloka klepie
|
|
|
|
Senior Member
Od: 07.2006
Skąd: Wschód Polski
Offline |
#22
|
![]() niech ten Sadlok idzie do tej 7egii bo mnie irytuje![]()
Piggy oddaj hajs
|
|
|
|
Senior Member
Od: 09.2014
Offline |
#23
|
|
Nie było tak źle. Wrócił stary, dobry Małecki, dawać go na EURO
Wolski na plus, Popović również, Głowacki. Słabiutki Sadlok i jeszcze gorszy Rysiek, straconej bramki nie będę komentował.Tak na marginesie, jeśli nie odejdzie nikt ważny, dokupimy bocznego i środkowego obrońcę, to mamy kadrę na puchary w przyszłym sezonie. A ofensywa - Mączyński(Popović) Wolski Małecki Donald(Boguski) - Brożek, Ondrasek wygląda wyśmienicie, nie mogę się doczekać ![]()
![]()
Ostatnio edytowane przez wolfu : 17.04.2016 o godz. 19:03.
|
|
|
|
Guest
|
#24
|
2. co do dokupienia to wolałbym skrzydłowego (nie mamy na prawą, chyba że Mały, a Guerrier wróci do swojej najlepszej formy na lewym) i napastnika za Brożka, a Pawła... może pora pożegnać? Co z Boguskim (kontrakt do czerwca)? |
|
|
|
Senior Member
Od: 09.2014
Offline |
#25
|
|
|
Guest
|
#26
|
|
|
Senior Member
Od: 06.2005
Skąd: Kraków
Offline |
#27
|
Nie mniej jako podwieszony ,rozrzucajacy piłki Brożek,to moim zdaniem to jest to w obecnym wieku,bo doświadczeniem chyba bije wszyskich(w ofensywie). ![]()
Bednarz=Landryna=......
|
|
|
|
Senior Member
Od: 09.2014
Offline |
#28
|
![]() |
|
|
|
Senior Member
Od: 04.2015
Skąd: Daleko
Offline |
#29
|
|
Moim zdaniem mamy za słabych obronców żeby ich zostawało 3 z tyłu
![]() TYLKO Wisła |
|
|
|
Senior Member
Od: 09.2010
Skąd: Tarnów
Offline |
#30
|
|
Głowacki tez miał mnóstwo strat. Wgl obrona masakryczna naszczescie to był górnik.
![]() lks Termalica Bruk-Bet Nieciecza - legła W-wa 3:0 ![]() |
|
|

|
||||||
![]() |
|
|