
|
|||||||
| Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny. |
![]() |
|
|
Narzędzia tematu | Tryby wyświetlania |
|
|
|
WISŁA KRAKÓW
Od: 06.2008
Skąd: Reymonta 22
Offline |
#1
|
VS Nastroje po inauguracji wiosny w Krakowie nie są najlepsze. Biała Gwiazda tylko zremisowała z Górnikiem Łęczna i niebezpiecznie zbliżyła się do strefy spadkowej. Już w najbliższą sobotę pojawi się kolejna szansa na rehabilitację i udowodnienie, że dwa pierwsze mecze były wypadkami przy pracy. Czy tak się stanie dowiemy się już w weekend, kiedy Wiślacy zmierzą się przed własną publicznością z Podbeskidziem Bielsko-Biała. W pierwszym meczu obu ekip, Wisła zdeklasowała Górali, aplikując im aż sześć bramek. Było to jedno z niewielu spotkań pod wodzą Kazimierza Moskala, które zapadło w pamięć kibicom krakowskiego klubu. Sobotnie spotkanie, jest dla obu ekip bardzo ważne. Bielszczanie znajdują się w strefie spadkowej z identycznym bilansem punktowym jak zespół Tadeusza Pawłowskiego. Transmisję z tego spotkania przeprowadzi stacja Canal+ Sport, początek meczu o godzinie 20:30. Na dzień dzisiejszy nie znamy jeszcze głównego arbitra zbliżającego się meczu. Historia spotkań pomiędzy Wisłą Kraków a Podbeskidziem Bielsko-Biała. Sezon 2007/08 – brak spotkań. Sezon 2008/09 – brak spotkań. Sezon 2009/10 – brak spotkań Sezon 2010/11 – brak spotkań. Sezon 2011/12 - 29 października 2011, 18:00, Wisła Kraków – Podbeskidzie 0:1, Juraj Dančík 26 Sezon 2012/13 - 4 marca 2013, 18:30, Wisła Kraków – Podbeskidzie 0:0 Sezon 2013/14 12 kwietnia 2014, godz. 18:00 Wisła Kraków - Podbeskidzie 0:1, Michał Miśkiewicz (sam) 1. Sezon 2014/15 24 października 2014, 20:30, Wisła Kraków - Podbeskidzie 3:2, Dariusz Pietrasiak 62 (s), Łukasz Burliga 75, Semir Štilić 85 (k) - Maciej Iwański 38, 55. Powyższa statystyka pokazuje, że sobotni mecz nie będzie należał do najłatwiejszych. Bielsko zdecydowanie nam nie leży w meczach u siebie. Miejmy nadzieję, że po najbliższym meczu ta statystyka będzie bardziej korzystna dla piłkarzy Białej Gwiazdy niż obecnie. Z obozu Górali. Podbeskidzie Bielsko-Biała to aktualnie przedostatni zespół naszej Ekstraklasy. Małe różnice punktowe mogą jednak spowodować, że ewentualne zwycięstwo w Krakowie pozwoli bielszczanom na opuszczenie strefy spadkowej. Górale do stolicy Małopolski przyjadą podbudowani ostatnim dość przekonywującym zwycięstwie z Lechem Poznań. Przypomnę zespół z pod Klimczoka rozgromił Mistrza Polski aż 4:1. Warto zauważyć, że było to pierwsze zwycięstwo Bielska na własnym stadionie w tym sezonie. Do tej pory zespół Roberta Podolińskiego zdecydowanie lepiej radzi sobie na wyjazdach, w dwunastu spotkaniach Górale wywalczyli szesnaście punktów. Więc sobotnie spotkanie na pewno nie będzie należeć do łatwych, bo Podbeskidzie umie grać poza Bielskiem. Sobotniej rywalizacji smaczku dodaje wynik ostatniej konfrontacji pomiędzy obiema drużynami, przypomnę, że na jesieni Wisła rozgromiła w Bielsku Podbeskidzie aż 6:0, zapisując się na niechlubnej karcie historii bielskiego klubu. W najbliższym spotkaniu spodziewać się należy, że Górale będą chcieli coś udowodnić nie tylko sobie, ale przede wszystkim krakowskiej drużynie, więc ich determinacja i wola walki o korzystny rezultat może być tutaj kluczowa. Trener Podoliński ma do dyspozycji praktycznie wszystkich zawodników. W sobotę nie będzie mógł skorzystać tylko z usług Adama Mójty, który został ukarany żółtą kartką w poprzedniej kolejce i zmuszony będzie pauzować właśnie w spotkaniu w Krakowie. Piłkarze Podbeskidzia pod lupą TWSD. Na kogo warto zwrócić uwagę, przeglądając skład naszych najbliższych rywali? Zaczniemy od obsady bramki, której strzeże Emilijus Zubas. Litewski bramkarza może się pochwalić największą ilością rozegranych minut z pośród wszystkich zawodników bielskiego klubu. Chluby nie przynosi mu jednak inna statystyka - straconych bramek, przeszło czterdzieści puszczonych goli, nie napawa zbytnio optymizmem. W linii obrony ustalanie składu zaczyna się od weterana Marka Sokołowskiego, który mimo upływu lat, wciąż ma pewne miejsce w wyjściowym składzie. Obok niego przeważnie występuje Adam Mójta, ale w tym spotkaniu obrońca Górali nie wystąpi. W drugiej linii warto zwrócić uwagę na Mateusza Możdżenia czy powracającego po kontuzji Daniela Chmiela. Najlepszym strzelcem zespołu jest Mateusz Szczepaniak, 25-letni pomocnik już siedmiokrotnie znajdował drogę do bramki rywali. Drugim strzelcem zespołu jest Robert Demjan, słowacki napastnik trafił już w tym sezonie sześć razy, ostatnio w pojedynku z Lechem Poznań. Inauguracyjny niewypał. Niestety, kibice Białej Gwiazdy nie mają dobrych humorów po ostatniej kolejce. Ich ulubieńcy tylko zremisowali z Górnikiem Łęczna 1:1. Widmo strefy spadkowej powoli zagląda im w oczy i każdy kolejny mecz będzie dla nas meczem o życiem. Szczególnie ten najbliższy będzie miał dość dużą wagę, ponieważ nasz rywal jest aktualnie tuż za naszymi plecami, z taką samą ilością punktów. Większość kibiców, po poniedziałkowym meczu zadaje sobie pytanie, czy aby na pewno osoba trenera pawłowskiego jest tą właściwą. Ja osobiście, nie widziałem w grze Wisły jakiegoś pomysłu, przemyślanej taktyki, no chyba, że naszym pomysłem na wiosnę jest gra długich piłek na Ondraska i modlenie się, że jedną lub dwie zgra a Brożek lub Guerrier zamieni to na bramkę. Spotkanie z Podbeskidziem będzie kolejnym ważnym egzaminem Tadeusza Pawłowskiego, jak wiemy terminarz nie jest dla nas łaskawy i do końca sezonu zasadniczego czekają nas same ciężkie mecze. Czas zacząć wygrywać! Handicap bramkowy nie da nam awansu, bez zwycięstw. Mam nadzieję, że trener Pawłowski zna regulamin rozgrywek i doskonale zdaje sobie sprawę, że samym dodatnim bilansem bramek nikt sobie jeszcze awansu czy utrzymania nie zagwarantował. Czas najwyższy zacząć gromadzić po trzy punkty za mecz i udowadniać na boisku, że pierwsze mecze były tylko małymi wypadkami. Rafał Wolski piłkarzem Wisły! Dziś już oficjalnie można powiedzieć, że Rafał Wolski został nowym zawodnikiem Białej Gwiazdy. Były gracz Legii został wypożyczony do czerwca z włoskiej Fiorentiny, gdzie nie mógł sobie wywalczyć miejsca nawet w kadrze meczowej. Czy to będzie zawodnik, który będzie w stanie pociągnąć drugą linię Białej Gwiazdy i zostać kreatorem naszych ofensywnych poczynań? Na pewno trener Pawłowski dzięki temu transferowi będzie miał więcej opcji przy ustalaniu pierwszego składu i teoretycznie zwiększy to nasz potencjał w ofensywie. Czas pokaże, czy decyzja o transferze Wolskiego była dla nas dobra czy okazała się totalnym niewypałem. Zmiany w składzie! Zmiany w składzie na najbliższe spotkanie są nieuniknione. Trener Pawłowski nie będzie mógł skorzystać z etatowych środkowych obrońców, zarówno Arkadiusz Głowacki jak i Richard Guzmics zostali ukarani żółtymi kartkami i zmuszeni są do pauzy w najbliższym spotkaniu. Wiele wskazuje na to, że parę stoperów w sobotnim meczu tworzyć będą Alan Uryga i Maciej Sadlok. Patrząc na postawę tego pierwszego w pierwszych dwóch meczach można być pełnym obaw jak zaprezentuje się linia obrony w spotkaniu z Góralami. Zmiany czekają także drugą linię. Wszystko wskazuje na to, że Donald Guerrier, nie będzie w stanie wrócić do zdrowia. Tutaj szkoleniowiec Wisły ma większe pole manewru, bo zastąpić Haitańczyka może Patryk Małecki oraz Rafał Wolski lub nawet Boguski. Co wykombinuje Tadeusz Pawłowski? Jedno jest pewne, jakiego rozwiązania by się nie podjął będzie musiał wykazać się trenerskim nosem, w naszym położeniu nie ma już miejsca na błędy czy nieprzemyślane decyzje. Odczarować Twierdzę Reymonta! 183 dni, tyle czasu krakowska Wisła i jej kibice czekają na zwycięstwo na własnym stadionie. Ostatnie ligowe zwycięstwo na Reymonta Biała Gwiazda odniosła ze Śląskiem Wrocław, kiedy trenerem gości był jeszcze Tadeusz Pawłowski. Od tego czasu Wiślacy rozegrali na Reymonta siedem spotkań i w żadnym nie poznali smaku zwycięstwa, czas, aby zakończyć tą żenującą i niechlubną serię. Kolejna już dobra okazja nadarza się w najbliższą sobotę, miejmy nadzieję, że w końcu ta szansa zostanie wykorzystana i zaczniemy pisać nową i lepszą kartę naszej historii. ![]() W samym sercu trybun, w jego centrum, pojawiło się w piątkowy wieczór słowo pasja. Określenie, które najdobitniej tłumaczy to dlaczego większość z nas pojawia się na Reymonta, choć nie ma wyników, działań marketingowych, czy drużyny, z którą chcielibyśmy w pełni się utożsamiać.
Kraków, 9 marca 2012. ![]() |
|
|
|
Senior Member
Od: 06.2008
Skąd: planeta Ziemia
Offline |
#2
|
|
#Wisłomusisz
![]()
SERCE W BIELI KREW W BŁĘKICIE WISŁA KRAKÓW PONAD ŻYCIE!!!
Quo vadis Wisło? |
|
|
|
Senior Member
Od: 05.2005
Skąd: Kraków
Offline |
#3
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 01.2015
Offline |
#4
|
|
Urygo przed meczem wypij borygo!!!
|
|
|
|
Senior Member
Od: 12.2015
Offline |
#5
|
|
Jesli Uryga zagra w obronie... Boże miej nas w swojej opiece!
|
|
|
|
Senior Member
Od: 06.2009
Skąd: kmwtw
Offline |
#6
|
|
Dobry Jezu a nasz Panie, daj Urydze ostre sranie...
![]()
Anty PO-PiS!!!
|
|
|
|
Senior Member
Od: 07.2008
Skąd: Kraków
Offline |
#7
|
|
Haha nie mam pytań
![]() Mimo wszystko mam nadzieję, że Pawłowski odstawi dopalacze i zrezygnuje z gry dwoma napastnikami. Nie ma teraz czasu na zgrywanie takiego schematu, dlatego trzeba wykorzystywać "sprawdzone" warianty. Miśkiewicz - Jović, Uryga, Sadlok, Pietrzak - Popović, Cywka - Bałaszow, Wolski, Małecki - Ondrasek Z ławki wchodzi Brożek, może Crivellaro i Boguski (wiadomo, sextaśmy te sprawy). Skład ten opieram na przekonaniu, że Ondrasek się przełamie a Brożek nie jest jeszcze gotowy na grę od początku. Równie dobrze można przesunąć Wolskiego na skrzydło a Pawła na środek, ale co za dużo, to niezdrowo. Oprócz tego, ciekawe kiedy Tadziu da szansę Drzazdze. Tak chwalił się wprowadzaniem młodych w Śląsku, tymczasem nie dał nawet 10 minut wyróżniającemu się w sparingach piłkarzowi. ![]()
Wisła ponad wszystko
|
|
|
|
Junior Member
Od: 12.2015
Offline |
#8
|
|
Ten mecz oraz z Koroną to mecz o być albo nie być Pawłowskiego....Uryga w środku ? Jak przedmowcy chroń nas Boże...
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 11.2008
Offline |
#9
|
|
Jak Uryga zagra w obronie to Miskiewicz bedzie sie bardziej obawiał jego niz pilkarzy Podbeskidzia
|
|
|
|
Senior Member
Od: 08.2005
Offline |
#10
|
|
Uryga na stoperze... Stracilismy dwie brami w tym roku i w obu na nieskoczny Uryga stal kolo zawodnika głowkujacego. Własnie stał. Zero wyskoku.Jak widac w załączonych obrazkach
![]() ![]() Ustawienie go na srodku obrony spowoduje brak walki w powietrzu. Czy Pawlowski jest tak ślepy ze nei widzi prostej rzeczy: Uryga nie umie grac w pilke Powód: lierówka
Ostatnio edytowane przez bódyń : 25.02.2016 o godz. 14:09.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 04.2009
Skąd: GŚ
Offline |
#11
|
Następny Cywka, dostał szansę od początku z Łęczną i co? Mając okazję do strzału zachowuje się jak na futbolu amerykańskim, jak może zawodowy piłkarz nie trafić chociaż w bramkę z 18stu metrów? A podania itp. zaś nie były tak złe, tzn połowa dobrze połowę zepsuł.. Boguski we Wrocławiu najbardziej irytował podaniami, przyjęciem piłki, później już samym bytem.. Co raca to racja miał okazję, wiedział gdzie pobiec itp, no właśnie ale ta technika.. Jednym słowem mamy duży problem na środku i.. z chęcią przyjdę zobaczyć co wymyśliły nasze głowy. Do zobaczyska na R22! ![]()
B.Cupiał o Danie Petrescu: "On jako trener Wisły w 2006 r. bardzo mi się podobał. Zdarzyło się, że kiedy grali słabiej, Petrescu zebrał ich o 6 rano i zamiast na boisko zaprowadził do jednej z naszych fabryk, żeby zobaczyli, jak ciężko ludzie pracują. To ja już wtedy wiedziałem, że to koniec. Wkrótce zaczęli grać przeciw niemu i musiałem go zwolnić. Niestety."
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 07.2009
Skąd: R.K.C - AJ
Offline |
#12
|
|
Alan, zjedz snickersa bo zaczynasz gwiazdorzyć
![]() Wiśle się nie kibicuje. Wisłe się KOCHA. Cytat:
|
|
|
|
Senior Member
Od: 07.2006
Skąd: Kraków Wróblowice
Offline |
#13
|
|
Pawłowski jest śelpy... wszystkiego się można spodziewać... i ten CYwKA....
![]() POLSKIE KORZENIE - POLSKI KLUB
...Z tysięcy klubów, ja wybrałem ten, Ten boski Krakowski nasz TS I w każdej chwili czy dobrej czy złej, Będę kochał Wisełkę, na pewno to wiem!!! |
|
|
|
Senior Member
Od: 07.2006
Skąd: Wschód Polski
Offline |
#14
|
|
Podejrzewam,że będzie ostry wpi...ol
z Alanem na obronie.....![]()
Piggy oddaj hajs
|
|
|
|
Senior Member
Od: 07.2003
Skąd: At the heart of winter
Offline |
#15
|
|
Dajcie już spokój z tym Urygą. Wolicie Kujawę? Trudno, nie mamy lepszego wyjścia, lepszy Alan niż Krystian.
Najważniejsze, że nie zagra w pomocy. Tym się radujmy ! Cieszmy ! Bawmy ! |
|
|
|
Senior Member
Od: 11.2002
Skąd: A JAK MYŚLICIE?
Offline |
#16
|
|
Ludzie odpie....cie sie od Urygi .
Czy wy ,choc na chwile możecie dac mu spokój. Chciałbym by w sobote wszystkim pokazał ,że można na niego liczyc. ![]()
"Ścieżka sprawiedliwości wiedzie przez nieprawości
samolubnych i tyranię złych ludzi"...... |
|
|
|
Senior Member
Od: 07.2006
Skąd: Szczawnica
Offline |
#17
|
a czy on kiedykolwiek pokazał że można na niego liczyć? jest cienki jak dupa weża i tyle wtemacie. on nie ma żadnych plusow bo on nawet ze swoich bardz odobrych warunkow nie potrafi skorzystac ![]()
Jechałeś gdzieś kiedyś na 90 minut
|
|
|
|
Senior Member
Od: 11.2002
Skąd: A JAK MYŚLICIE?
Offline |
#18
|
|
A możesz mi wytłumaczyc , jak to jest że któryś z kolei trener stawia na Uryge w składzie a i w rep U20 jest podstawowym zawodnikiem ?
![]()
"Ścieżka sprawiedliwości wiedzie przez nieprawości
samolubnych i tyranię złych ludzi"...... |
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 11.2008
Offline |
#19
|
|
|
Senior Member
Od: 11.2002
Skąd: A JAK MYŚLICIE?
Offline |
#20
|
![]()
"Ścieżka sprawiedliwości wiedzie przez nieprawości
samolubnych i tyranię złych ludzi"...... |
|
|
|
Senior Member
Od: 08.2005
Offline |
#21
|
|
|
Senior Member
Od: 06.2009
Skąd: kmwtw
Offline |
#22
|
|
Wszyscy wiedza przeciez, ze Alan w fmie ma 4 gwiazdki potencjalu!
![]()
Anty PO-PiS!!!
|
|
|
|
Senior Member
Od: 07.2008
Skąd: Kraków
Offline |
#23
|
|
Różnych mędrców ostatnio tutaj spotkałem, ale żeby bronić Urygi? Gość jest totalnie drewniany i tylko z racji słabej pamięci nie jestem w stanie stwierdzić, w jakiej kolejności ułożyć podium składające się z Urygi, Bruda i przykładowo takiego Strąka.
Umiejętności piłkarskie może i jakiekolwiek posiada, jeśli problem leży w sferze psychicznej, to marsz z nim do psychologa i niech odbudowuje się w rezerwach aż będzie gotowy. Na pewno jednak nie jest to usprawiedliwienie, wystarczy jak słabą psychiką usprawiedliwiają się nasze nieloty narciarskie. ![]()
Wisła ponad wszystko
|
|
|
|
Senior Member
Od: 09.2004
Offline |
#24
|
|
nie bronie Alana ale jesli chcecie być obiektywni to bura należy sie każdemu piłkarzowi o predyspozycjach ofensywnych za 1 strzelony gol w 6 ostatnich meczach. Skuteczność jak cholera.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 11.2002
Skąd: A JAK MYŚLICIE?
Offline |
#25
|
|
No właśnie ,to nie jest tylko problem Urygi , ale zaczynając od trenera wszystkich po kolei.
![]()
"Ścieżka sprawiedliwości wiedzie przez nieprawości
samolubnych i tyranię złych ludzi"...... |
|
|
|
Senior Member
Od: 07.2003
Skąd: At the heart of winter
Offline |
#26
|
Jak Alan łapie kartkę, to nie za ostre wejścia, ale za spóźnione wejścia. Już nawet najemnik Cywka był bardziej agresywny w poniedziałek, niż wychowanek, Krakus. Możliwe że gość ma kosmiczny potencjał, ale rezerwa jest w głowie. |
|
|
|
Senior Member
Od: 11.2002
Skąd: A JAK MYŚLICIE?
Offline |
#27
|
Dostaje piłke i podaje do najbliższego ,jeśli jeszcze gra ktoś typu Mąka ,czy Popovic to oni dostając od niego podanie są w stanie coś zagrac. Gorzej jak jest Cywka ,nie dużo od niego kratywniejszy. Druga sprawa to szybkośc ,ale jej brakuje chyba każdemu zawodnikowi naszej drużyny - nawet Donaldowi. ![]()
"Ścieżka sprawiedliwości wiedzie przez nieprawości
samolubnych i tyranię złych ludzi"...... |
|
|
|
Senior Member
Od: 08.2003
Skąd: Kraków
Offline |
#28
|
|
Arek Głowacki nazwał kiedyś Urygę "wentylem bezpieczeństwa", chociaż patrząc na to jak go beształ w inauguracyjnych meczach tej rundy nie wiem, czy nasz Kapitan by się teraz nie ugryzł w język. O zaletach i wadach Urygi możemy mówić długo, albo krótko, na pewno dosadnie. On już dawno przestał być młodym, zdolnym. Dla mnie on się nie nadaje do systemu z dwoma środkowymi pomocnikami. A za komentarz na temat jego gry niech wystarczą skróty z ekstraklasa.tv jak się Alan zachował przy bramce dla WKS i GŁ. Nie mylmy strzeleckiej impotencji z pijanym saperem w obronie. Bo to dwa różne systemy walutowe. Gdybym miał taką moc, to do końca okienka transferowego sprowadziłbym DPŚ.
![]()
Do what you mean and mean what you do.
|
|
|
|
Member
Od: 09.2015
Offline |
#29
|
|
Nie no bez jaj że w środku pola postawimy na wielką niewiadomą Wolskiego i niemającego pojęcia o
grze defensywnej Popovica Chcąc nie chcąc Cywka jest niezbędny w środku pola i to mocno wspomagający Urygę - który wiadomo że zagra na DC |
|
|
|
Senior Member
Od: 09.2014
Offline |
#30
|
|
Przyjeżdża do nas przedostatnia drużyna Ekstraklasy, do tego zowiąca się Podbeskidziem, a ja mam ogromne obawy co do remisu chociażby... do czego to doszło...
|
|
|

|
||||||
![]() |
|
|