
|
|||||||
| Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny. |
![]() |
|
|
Narzędzia tematu | Tryby wyświetlania |
|
|
|
WISŁA KRAKÓW
Od: 06.2008
Skąd: Reymonta 22
Offline |
#1
|
![]() Przed nami kolejny weekend z Ekstraklasą. Powoli przyzwyczajamy się do sloganu "piątki z Wisłą" po raz kolejny zostaliśmy docenieni przez Departament Rozgrywek Ekstraklasy i znowu zagramy swój mecz w piątek. Tym razem podopieczni Kazimierza Moskala wyjadą do Lubina, aby zmierzyć się z miejscowym Zagłębiem. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 18:00 a transmisję z tego pojedynku przeprowadzi stacja Eurosport 2 HD. Na dzień dzisiejszy nie jest znany główny rozjemca piątkowego meczu. Zapraszam na krótką zapowiedź zbliżającego się pojedynku. Terminarz XV kolejki Ekstraklasy. 06.11.2015 18:00 Zagłębie Lubin - Wisła Kraków 20:30 Cracovia - Śląsk Wrocław 07.11.2015 15:30 Termalica - Podbeskidzie Bielsko-Biała 18:00 Ruch Chorzów - Lechia Gdańsk 20:30 Jagiellonia Białystok - Piast Gliwice 08.11.2015 15:30 Górnik Zabrze - Korona Kielce 15:30 Lech Poznań - Górnik Łęczna 18:00 Legia Warszawa - Pogoń Szczecin Historia spotkań pomiędzy Zagłębiem Lubin a Wisłą Kraków. Sezon 2009/10 Zagłębie Lubin - Wisła Kraków 1:4, David Caiado 90 - Marcelo 1, Patryk Małecki 27,81, Łukasz Jasiński 69 (s) Sezon 2010/11 25 maja 2011, 19:00, Zagłębie Lubin - Wisła Kraków 0:3, Andraž Kirm 42, Maor Melikson 57 (k), Andrés Ríos 90 Sezon 2011/12, 19 lutego 2012, 14:30 Zagłębie Lubin - Wisła Kraków 2:2, Adam Banaś 17, David Abwo 80 - Ivica Iliev 30, Andraž Kirm 55 Sezon 2012/13 8 grudnia 2012, 15:45, Zagłębie Lubin - Wisła Kraków 4:1, Michal Papadopulos 9, Szymon Pawłowski 14, Róbert Jež 16, Aleksandyr Tunczew 53 - Łukasz Garguła 90 (k) Sezon 2013/14 31 marca 2014, 18:00 Zagłębie Lubin - Wisła Kraków 3:1, Manuel Curto 86, Piotr Brożek 90 (s), Michał Nalepa 90 (s) - Łukasz Burliga 73 Sezon 2014/15 - brak spotkań. Jak pokazuje powyższa statystyka spotkań, ostatnie zwycięstwo Biała Gwiazda zanotowała w 2011 roku, kiedy sięgała po mistrzostwo kraju. Od tego czasu remis i dwie porażki nie napawają zbytnim optymizmem przed piątkowym starciem. Co słychać u beniaminka? Zagłębie Lubin po roku gry na zapleczu Ekstraklasy wróciło w szeregi najlepszych drużyn w Polsce. Powrót póki, co nie jest tak okazały jakby sobie wszyscy tego życzyli w szczególności działacze i kibice miedziowego klubu. Zagłębie po czternastu seriach gier plasuje się w dolnej połowie tabeli, dokładnie na dziesiątej pozycji z dorobkiem osiemnastu punktów. Warto jednak zwrócić uwagę na fakt, że aktualnie tabela jest tak spłaszczona, że jedno zwycięstwo promuje Zagłębie tuż za pierwszą trójkę (oczywiście przy korzystnych wynikach innych spotkań). Także jest, o co walczyć a biorąc pod uwagę fakt, że podopieczni Piotra Stokowca ostatni raz wygrali 18 września z Cracovią na pewno będą chcieli się pokazać z dobrej strony przed własną publicznością i nie położą się przed Wiślakami. Ten mecz może okazać się decydujący dla Piotra Stokowca, którego posada jest lekko zagrożona ze względu na osiągane przez niego wyniki w ostatnim czasie. Celem Zagłębie na obecny sezon jest zapewnienie sobie bezpiecznego utrzymania w ekstraklasie, bo patrząc na kadrę i potencjał zawodników o pucharach raczej drużyna z Dolnego Śląska nie ma, co marzyć. W grze Miedziowych nie ma stabilizacji oraz powtarzalności, dobre mecze przeplatane są z fatalnymi, co wpływa na ich sytuację w tabeli. Wiele wskazuje na to, że szkoleniowiec Miedziowych będzie mógł skorzystać ze wszystkich swoich podopiecznych. Nikt nie pauzuje za nadmiar żółtych kartek ani nikt nie narzeka na urazy po ostatnim meczu z Piastem Gliwice. Piłkarze Zagłębie pod lupą TWSD. Zaczynając przegląda kadry naszych najbliższych przeciwników zacznę od obsady bramki, której strzeże Konrad Forenc. 23-Letni bramkarz jest pewnym punktem w wyjściowym składzie Stokowca, mało tego młody bramkarz piastuje również funkcję kapitana drużyny. Żelazną linię defensywą tworzy dwójka doświadczonych obrońców zarówno Đorđe Čotra jak i Ľubomír Guldan rozegrali w tym sezonie wszystkie spotkania w pełnym wymiarze czasowym. W drugiej linii prym wjedzie Krzysztof Janus, który przed sezonem zamienił Wisłę Płock na ekstraklasowe Zagłębie. Szybko wkomponował się w grę Miedziowych i ma już na swoim koncie trzy bramki i cztery asysty. Ważną postacią w drużynie Piotra Stokowca jest również Jakub Tosik, jego gra jest przekleństwem dla wielu zawodników drużyn przeciwnych, zdecydowany i często grający z nadmierną ostrością zawodnik ma na swoim koncie już cztery napomnienia, jednak w meczu z Wisłą będzie mógł zagrać. W linii ataku niepodważalnie numerem jeden jest Michal Papadopulos, napastnik Miedziowych w tym sezonie strzelił już sześć bramek i jest najskuteczniejszym zawodnikiem w drużynie. Warto, więc uczulić naszych obrońców tego właśnie zawodnika. Wieści z Krakowa. Kolejny mecz u siebie i kolejny bezbramkowy remis. Kazimierz Moskal wraz z zawodnikami nie umie znaleźć recepty na wygrywanie przed własną publicznością, powoli zaczyna być to lekko irytujące, bo o ile jeden mecz można nazwać przypadkiem o tyle trzy mecze z rzędu to istne prawo serii, niestety nie takie, jakiego chcieliby kibice, trener i zapewne sami piłkarze. Mecz z Ruchem jednak już za nami a przed Wiślakami kolejny wyjazd, tym razem Lubin, teren ciężki i w ostatnich sezonach niesprzyjający wygrywaniu. Po ostatnim meczu nikt z Wiślaków nie narzeka na poważniejsze urazy, lekko nadciągnięty mięsień ma Denis Popović, ale raczej powinien być gotowy do gry przeciwko Zagłębiu, inaczej będziemy skazani na Alana Urygę w środku pola. Moskal - kolejny mecz o życie? Odcinek 1245. Posada trenera Białej Gwiazdy znowu się lekko rozgrzała, kolejny remis (ósmy w tym sezonie) chwały Moskalowi nie przynosi wręcz przeciwnie. W kontekście zmiany właściciela piątkowy mecz dla Moskala może być jednym z ważniejszych w obecnym sezonie. Kolejny remis lub nie daj Boże porażka może przechylić szalę goryczy i kolejne spotkania obecny szkoleniowiec obejrzy, co najwyżej z trybun lub przed telewizorem. Uwaga na kartki. Od ostatniego meczu nic się nie zmieniło, na żółte kartki uważać muszę Donald Guerrier oraz Maciej Jankowski, nikt chyba się nie obrazi jak obaj zawodnicy wykartkują się w piątkowym spotkaniu, aby być do dyspozycji trenera na ważne mecz z Cracovią, Lechem oraz Lechią. ![]() W samym sercu trybun, w jego centrum, pojawiło się w piątkowy wieczór słowo pasja. Określenie, które najdobitniej tłumaczy to dlaczego większość z nas pojawia się na Reymonta, choć nie ma wyników, działań marketingowych, czy drużyny, z którą chcielibyśmy w pełni się utożsamiać.
Kraków, 9 marca 2012. ![]() |
|
|
|
Senior Member
Od: 06.2009
Skąd: kmwtw
Offline |
#2
|
|
Zwyciestwo z dzaga bylo, remis z ruchem tez. Wg schematu teraz porazka z miedziowymi, choc bardzo chcialbym sie mylic.
![]()
Anty PO-PiS!!!
|
|
|
|
Member
Od: 08.2010
Offline |
#3
|
|
Ostatnio był solidny remis.
Czas na zwycięstwo. 2-0 dla Naszych ![]() |
|
|
|
Senior Member
Od: 06.2009
Skąd: Kraków
Offline |
#4
|
|
Serce zawsze było u mnie nad rozumem. 2-1 dla Wisły.
|
|
|
|
Member
Od: 07.2015
Skąd: Los Angeles
Offline |
#5
|
|
Nie no, myślę, że tym razem będzie dobrze - remis!
![]() |
|
|
|
Senior Member
Od: 10.2015
Offline |
#6
|
|
Zaglebie w miare dobrze gra u siebie czyli 3Z-3R-1P, ostatno jednak 2 remisy z Leczna i Slaskiem. Licze na zwyciestwo, choc wiadomo ze na remis prawie pewny
|
|
|
|
Senior Member
Od: 08.2010
Offline |
#7
|
|
Liczę na trzy punkty i mam nadzieję, że się nie przeliczę. Jesteśmy w stanie pokonać Miedziowych, są oni w naszym zasięgu, Lubin to nie miejsce na potknięcia...
|
|
|
|
Senior Member
Od: 12.2002
Skąd: z dołu tabeli
Offline |
#8
|
|
Jako że ostatnimi czasy nasze wyniki mają się nijak do logiki, poprosiłem o pomoc stronę random.org.
RNG wytypowało Wisłę jako zwycięzcę tego pojedynku. |
|
|
|
Senior Member
Od: 06.2009
Skąd: Dom
Offline |
#9
|
|
padnie trochę bramek, bo obie drużyny otworzą się, ale jestem dobrej myśli że to my strzelimy jedną więcej
wygramy ten mecz ![]() ![]()
Lepiej zapobiegać niż leczyć
|
|
|
|
Senior Member
Od: 05.2010
Offline |
#10
|
|
Cóż można napisać? wygramy 2:1 albo 5:0? Wszystko zależy od tego jak bardzo otworzy się Zagłębie, ile da nam miejsca. Jak postawią autobus to mogą nawet wygrać. Oczywiście jako jeden z niepoprawnych optymistów mimo tego że zdrowy rozsądek podpowiada remis, obstawię 3:1 dla Wisły (czyli myślenie życzeniowe)
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 05.2015
Skąd: Podkarpacie/ ILLINOIS
Offline |
#11
|
|
tradycyjne piątka do zera Wisełka żegna frajera...
![]()
ZAWSZE WIERNE ZACHODNIE PODKARPACIE
WISŁA FC CHICAGO |
|
|
|
Senior Member
Od: 05.2012
Offline |
#12
|
|
bezbramkowy remis albo minimalna wygrana Miedziowych
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 02.2006
Offline |
#13
|
|
Może wygramy, może przegramy. Remis najbardziej prawdopodobny. Nie bez powodu.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 05.2005
Skąd: Kraków
Offline |
#14
|
|
Każdy wie jak Wisła zagra, każdy wie jak Zagłębie musi zagrać, żeby mieć minimum 1 pkt. Pytanie czy trener Zagłębia to idiota i zagra z nami radosny otwarty futbol.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2003
Offline |
#15
|
Probierz jest idiota dlatego wygraliśmy z Jagą. A Zagłębie raczej nie będzie grało otwartego futbolu. Pytanie, czy otwarty futbol zagra Moskal? |
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2005
Offline |
#16
|
|
Już bez przesady. Nas sie boją kiedy grają z nami w Krakowie. Zaglebie na pewno sie otworzy, padnie pare bramek. 3-2 dla Nas
|
|
|
|
Senior Member
Od: 06.2005
Skąd: Kraków
Offline |
#17
|
|
Nie wiadomo na 100%,czy Donald zagra
![]()
Bednarz=Landryna=......
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 02.2006
Offline |
#18
|
|
Uryga zagra za Poppovicia....
Występ Donalda jest zagrożony, więc Cywka z Crivellaro już zacierają ręce co tym razem spie***** w kolejnym spotkaniu. |
|
|
|
Senior Member
Od: 12.2002
Skąd: z dołu tabeli
Offline |
#19
|
|
Na lewym skrzydle zagra pewnie Burliga i Donalda wpuszczą na podpuchnięte Zagłębie. Jankes wywalczy żółtko i zostanie zmieniony przez Cywkę, który wejdzie na 8-kę a na 10-tkę przesunięty zostanie Mączyński. Mimo wszystko mam nadzieję, że Popović się wykuruje i nie będzie mi dane oglądać Alana w akcji. Co do występu Crivellaro byłbym raczej spokojny po ostatniej manianie, która odwalił z Ruchem.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 06.2009
Skąd: Dom
Offline |
#20
|
|
tak jak mówiłem, wygraliśmy,
jednak wynik lepszy jak gra, co ciekawe dziś byliśmy do bólu skuteczni, co mieliśmy to gol brawa za wynik i za 3 oczka, JAZDA JAZDA JAZDA BIAŁA GWIAZDA!! ![]()
Lepiej zapobiegać niż leczyć
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 05.2015
Skąd: Podkarpacie/ ILLINOIS
Offline |
#21
|
|
Czasem nie da się pogodzić pięknej gry z wynikiem, a w Naszym wykonaniu to prawie nigdy. Niech więc grają jak chcą byle wyniki były takie jak z Lechem, Śląskiem, Podbeskidziem, Jagą czy dziś.
![]()
ZAWSZE WIERNE ZACHODNIE PODKARPACIE
WISŁA FC CHICAGO |
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2009
Skąd: Wielkopolska
Offline |
#22
|
|
Wynik fajny, styl przeplatany - byly lepsze momenty i slabsze. Ale Boguś przy bramce dla lubina to chyba na grzyby się wybral, a Radek Cierzniak mimo że zagral dzis kolejny dobry mecz to w tej sytuacji zapomniał chyba, że rece
. W zasadzie dobrze, że Donald wykartkował sie na Zabrze, bo mimo ze nie jest teraz wybitnie dysponowany to zawsze gdzies tam sie może znależć i strzelic pejsatym. A jako ze ciezko nam wygrac dwa mecze z rzedu, a co dopiero trzy remis z Górnikiem moge wziac w ciemno .![]()
Z WIŚLACKIM pozdrowieniem
![]() Wiślak z Wlkp. Radosław Sobolewski – DZIĘKUJEMY!!
|
|
|
|
Senior Member
Od: 09.2007
Offline |
#23
|
|
Brawa za zwyciestwo!
Mimo to dzisiejsza gra Sadloka i Burego to bylo jakies nieporozumienie... dobrze ze skonczylo sie jak skonczylo ![]() ![]() ![]() |
|
|
|
Senior Member
Od: 12.2002
Skąd: z dołu tabeli
Offline |
#24
|
|
Na plus na pewno wynik przy bardzo przeciętnej grze (moim zdaniem gorszej niż z Ruchem).
Jankowski zagrał dziś jak ostatnie drewno, zero czucia piłki, gość ma problemy z prostym przyjęciem i dryblingiem, nie wiem czy nie był najgorszy na boisku. Donald jak ma grać "na odwal się" to już wolę na boisku jakiegoś młodzika, przynajmniej zostawi na boisku serducho. Uryga dziś poprawnie, ale był to mecz bez praktycznie żadnej presji na niego ze strony przeciwnej. Jović przy takiej grze... daje mu max pół roku u nas. Nie wiem czy jest w E-klasie ktoś z lepszą kondycją od niego. |
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 10.2010
Skąd: Pernambuco
Offline |
#25
|
|
Szkoda tych wszystkich remisów jak s....ysyn :/ i pomyśleć, że gdyby wygrać z Górnikiem, Termalica, Ruchem i Koroną to grzalibyśmy dupy na V-ce mistrzu jesieni.
Jest nad czym pracować. ![]()
|
|
|
|
ANAJNARAB
Od: 05.2004
Skąd: od siebie
Offline |
#26
|
|
No cóż grali tak że żeby bolały. Trzy punkty są ale prawdę mówiąc mogło być i zero. Niestety potwierdza się hasło jeśli ktoś nie postawi autobusu przed swoją bramką cos tam zawsze strzelimy przy zmasowanej obronie gramy z przodu na zero
![]()
|
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2003
Offline |
#27
|
|
Wynik jest fajny, ale na grę żal było patrzeć.
Przede wszystkim raziła nieumiejętność spokojnego i celnego oddawania piłki w obronie. Tyle piłek, co straciliśmy przez niechlujność oddawania ich partnerom to głowa mała. Otwarta gra Zagłębia skończyła się tym, że to my strzelaliśmy. Gdyby jednak Zagłębie strzeliło pierwsze i potem ustawiło autobus, było źle. Donald całkiem bez sensu. Już miałem nadzieję, że po 10 minutach pokazów na boisku, Moskal będzie miał jaja, żeby go zdjąć. Cud, że DG77 strzelił gola. Brożek, mimo asyst cały czas nie ten. Żal patrzeć na jego ociężałe ruchy i złe stanie na nogach. Boguski dzisiaj był królem przyjęcia piłki odbijającej się na kilka metrów. Jankowski, zagubiony. Ogólnie, jak zwykle, brakowało w wielu momentach umiejętności pokazywania się partnerom, lub ich dostrzegania. Było jak za Kasperczaka: wszyscy stoją i czekają nie wiadomo na co. |
|
|
|
Senior Member
Od: 06.2006
Skąd: inąd
Offline |
#28
|
|
A co tutaj taka cisza?
jak jest remis ,czy porazka to wpisow jest x3 .... Dzis grali .....przecietnie,zeby nie powiedziec słabo.Momentami bardzo slabo Najgorszy byl chyba Burliga ktory chyba z szatni wogole nie wyszedl, Mozna powieidziec ze dzis los oddal ,to co zwykle.... ,zwlaszcza na R22 odbieral,czyli sa 3 pkt. Gra slaba są punkty,gramy "pięknie" jest zazwyczaj remis. Eh . ![]()
WISŁA KRÓLOWA POLSKI
|
|
|
|
Senior Member
Od: 04.2012
Offline |
#29
|
|
Oprócz oczywistych wniosków, warto zwrócić uwagę, że całkiem dobry mecz zagrał Uryga. Nawet raz, koło 70 minuty piętą zagrywał
Dobrze, że Donald się wykartkował teraz, na derby powinien być w swojej dyspozycji. Trzy punkty cieszą, lepsze zwycięstwo po takiej grze niż "piękne remisy". |
|
|
|
Senior Member
Od: 05.2004
Skąd: Krakow
Offline |
#30
|
W sumie jemu brakuje koordynacji i zwinności, im bardziej będzie nad tym pracował, tym lepszym piłkarzem będzie. Może coś z tego będzie. Ławka widzę mu pomogła ![]()
Tylko Wisła!
|
|
|

|
||||||
![]() |
|
|