The White Star Division - Wisła Kraków


Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło


Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Odpowiedź
 
Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
WhiteDoctor
Senior Member
 
Od: 04.2011

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#1
Stary 25.01.2014, 19:13. Kwestia roku 1951 czyli zdobywca PP zostaje MP...
krótko dla tych co nie znają sytuacji:

w sezonie 1951 ligę wygrała Wisła ale to Ruch został Mistrzem Polski ponieważ ustalono.. że to właśnie zdobywca Pucharu Polski będzie w tym sezonie Mistrzem Polski, w lidze natomiast Ruch był na miejscu.. 6; w następnym sezonie(1952) co ciekawe zasada ta już nie obowiązywała, zapewne dlatego, że Ruch ligę wygrał, sezon wcześniej (1950) również zasada taka nie obowiązywała, a co ciekawe Ruch walkę o MP przegrał właśnie z Wisłą i to o 1 punkt; jak dla mnie ewidentna ustawka której wyprostowanie trzeba załatwić bo czyste to nie było na pewno, w efekcie Ruch 14 MP, Wisła 13 MP zamiast tych liczb w odwrotnym położeniu

linki:

http://pl.wikipedia.org/wiki/I_liga_...e_nożnej_(1950)
http://pl.wikipedia.org/wiki/I_liga_...e_nożnej_(1951)
http://pl.wikipedia.org/wiki/I_liga_...e_nożnej_(1952)

http://pl.wikipedia.org/wiki/Puchar_...nej_(1950/1951)
http://pl.wikipedia.org/wiki/Puchar_...e_nożnej_(1952)


zapraszam do dyskusji i jeśli ktoś ma jakiś kontakt do klubu z którym można by było normalnie o tej sprawie pogadać byłbym wdzięczny
Odpowiedz cytując
picasso
Senior Member
 
 
Od: 07.2005

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#2
Stary 25.01.2014, 19:18
ale regulamin był znany przed rozgrywkami.tak więc Wisła wiedziała co trzeba zdobyc by mieć mistrza.jak dla mnei sytuacja chora i kuriozalna ale nie można mówić,że był to jakiś przekręt.
dziękuję za uwagę
Odpowiedz cytując
WhiteDoctor
Senior Member
 
Od: 04.2011

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#3
Stary 25.01.2014, 19:27
picasso napisał(a):Wyświetl post
ale regulamin był znany przed rozgrywkami.tak więc Wisła wiedziała co trzeba zdobyc by mieć mistrza.jak dla mnei sytuacja chora i kuriozalna ale nie można mówić,że był to jakiś przekręt.
o właśnie zapomniałem tego dopisać, była tak informacja? przed pierwszym meczu? istnieje jakiś dowód na to(wycinek starej gazety itp)?
Odpowiedz cytując
4karol4
Senior Member
 
 
Od: 04.2009

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#4
Stary 25.01.2014, 20:56
Idiotyzm ten został u nas wprowadzony na wzór braterskiego ZSRR. Bo przecież rozgrywki ligowe to taki kapitalizm - lepszy wygrywa. A w sporcie chodzi o to, żeby wszyscy mieli równe szanse, tak jak w życiu wszyscy powinni mieć po równo. A właśnie w pucharze biorą udział wszystkie drużyny z danego kraju, a nie tylko z najwyższej klasy rozgrywkowej. Nieważne, że w sporcie przecież chodzi o to, żeby być lepszym od innych, to sprzeczne z ideałami komunizmu. Dlatego towarzysze radzieccy wpadli na pomysł żeby zdobywcę krajowego pucharu ogłosić mistrzem. A nasi towarzysze ochoczo ten pomysł skopiowali. Nawet w ZSRR szybo się zorientowali, że to kretynizm, to i u nas się z tego wycofali. Pech chciał, ze taki regulamin obowiązywał w sezonie kiedy wygraliśmy ligę :(

Nie wiem, czy regulamin był znany przed sezonem. Ale na pewno w latach '80 Wisła próbowała coś działać w tym zakresie. Na początku 3 RP kiedy był szał (przynajmniej z pozoru) na prostowanie PRLowskich bredni, powstała jakaś komisja przy PZPN, czy tam Ministerstwie Sportu, która chciała przywrócić tytuł Wiśle. Sprawa upadła, bo chyba nie znaleźli na to podstawy prawnej. Tak czy siak, to my i Górnik wygrywaliśmy ligę 14 razy. A jako, że na 2 i 3 miejscu byliśmy znacznie więcej razy od Górnika, to uważam nas za najbardziej utytułowany klub
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź

Zasady wysyłania postów
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Włączony
MordkiWłączony
[IMG] code is Włączony
HTML code is Wyłączone

Skok do forum


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 18:40.