
|
|||||||
| Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny. |
| Wyświetl wyniki ankiety: Czy w ostatnim ligowym spotkaniu w tym roku ''Biała Gwiazda'': | |||
| Wygra! |
|
26 | 89,66% |
| Tylko zremisuje |
|
2 | 6,90% |
| Będzie musiała uznać wyższość rywali. |
|
1 | 3,45% |
| Głosujących: 29. Nie możesz głosować w tej ankiecie | |||
![]() |
|
|
Narzędzia tematu | Tryby wyświetlania |
|
|
|
WISŁA KRAKÓW
Od: 06.2008
Skąd: Reymonta 22
Offline |
#1
|
|
Tym razem temat meczowy zacznę w zupełnie inny sposób niż zwykle, ponieważ są rzeczy ważne ale i ważniejsze. Poniższe pismo skierowane jest do każdego kto czuje się KIBICEM WISŁY KRAKÓW!
Proszę Was aby każdy chociażby w minimalnym stopniu wsparł Towarzystwo Sportowe. Liczy się każdy grosz. Razem możemy więcej! ![]() Towarzystwo Sportowe "Wisła" Kraków 29 8591 0007 0020 0054 4894 0001 KBS Kraków, Rynek Kleparski 8 Tytułem: na cele statutowe WISŁA KRAKÓW TO NIE TYLKO TYTUŁY TO PRZEDE WSZYSTKIM DUMA, TRADYCJA, HISTORIA. VS. ![]() Witam, Przed nami ostatnie w tym roku spotkanie w Ekstraklasie. Nasza Wisła zmierzy swoje siły z drużyną Pogoni Szczecin. Mecz zaplanowano na zakończenie całej 21. kolejki T Mobile Ekstraklasy, ponieważ odbędzie się on w poniedziałek o godzinie 18:00. Transmisję z tego pojedynku przeprowadzi stacja Canal + Family HD oraz Eurosport 2 HD. W poprzedniej rundzie "Biała Gwiazda" szczęśliwie zremisowała w Szczecinie 0:0. teraz przyszedł czas na rewanż! Sędzią głównym poniedziałkowego spotkania będzie dobrze wszystkim znany Sebastian Jarzębak, którego sylwetki kibicom Białej Gwiazdy nie trzeba przybliżać. Będzie to jego powrót na Reymonta po pamiętnym meczu z Legią, gdzie nie zauważył lub nie chciał zauważyć wyjść piłki za linię końcową boiska. Historia spotkań pomiędzy Wisłą Kraków a Pogonią Szczecin: Sezon 2006/07 10 września 2006, 14:30 Wisła Kraków – Pogoń Szczecin 0:0 Sezon 2007/08 – brak spotkań Sezon 2008/09 – brak spotkań Sezon 2009/10 – brak spotkań Sezon 2010/11 – brak spotkań Sezon 2011/12 – brak spotkań Sezon 2012/13 17 marca 2013, 17:00 Wisła Kraków – Pogoń Szczecin 2:0, Radosław Sobolewski 37, Cwetan Genkow 82 ![]() Z obozu rywali. Pogoń Szczecin to obok Wisły Kraków jedno z dwóch pozytywnych zaskoczeń mijającej rundy. Zespół, który w poprzednim sezonie praktycznie do samego końca walczył o ligowy byt dziś plasuje się na 5 pozycji w ligowej tabeli z realnymi szansami na walkę o puchary. Podopieczni Dariusza Wdowczyka w dotychczasowych meczach zgromadzili 30 oczek, strzelając przy tym 29 bramek ale i tracą 27. Można więc powiedzieć, że praktycznie w każdym meczu z udziałem szczecińskiej drużyny pada minimum dwie bramki. Wyjątkiem są dwa mecze z krakowskimi drużynami z Wisłą 0:0 oraz z sąsiadką 1:0. Pogoń to zespół, który może pochwalić się najmniejszą liczbą porażek na wyjeździe, Portowcy schodzili z boiska tylko dwukrotnie przegrywając na wyjeździe było to w Warszawie i niespodziewanie w Łodzi. Ogólnie ich bilans to 4 zwycięstwa, 3 remisy i 2 porażki. Piłkarze Pogoni pod lupą. Przyglądając się kadrze naszego najbliższego rywala, naszą uwagę przykuje kilka znanych nazwisk, które reprezentują barwy ''granatowo-bordowych''. Przede wszystkim to osoba Marcina Robaka, który w tym sezonie dla Pogoni zdobył już 7 bramek i jest najlepszym strzelcem zespołu do swojego bramkowego dorobku napastnik dorzucił już 5 asyst przy bramkach swoich kolegów z drużyny. Warto zwrócić również uwagę na japoński duet pomocników Portowców, którzy w tym sezonie są ważnymi postaciami w zespole Wdowczyka. Pierwszy z nich to Takafumi Akahoshi, który w dotychczasowych występach zdobył 6 bramek i zaliczył taką samą liczbę asyst. Drugi z egzotycznego duetu biegający po polskich boiskach to Takuya Murayama, który na listę strzelców wpisywał 4 razy. Warto wspomnieć jeszcze o linii obronnej szczecińskiej Pogoni w której rządzą i dzielą Adam Frączczak, Maciej Dąbrowski oraz Wojciech Golla. Pewnym punktem jest także bramkarz Radosław Janukiewicz, który jako jedyny z całego zespołu zagrał we wszystkich 20 spotkaniach w pełnym wymiarze czasowym. Na tą chwilę Dariusz Wdowczyka ma do dyspozycji najmocniejszy skład, nikt z zawodników nie narzeka na kontuzję oraz żaden nie musi pauzować za nadmiar żółtych kartek. Przygotowania Wisły. Po dwóch wyjazdowych klapach, przychodzi pora aby zrehabilitować się po części przed kibicami Białej Gwiazdy. Franciszek Smuda nie ma tak komfortowej sytuacji jak jego konkurent, ponieważ będzie zmuszony dokonać zmian w formacji defensywnej. Za kartki nie będzie mógł zagrać Gordan Bunoza w takim wypadku najprawdopodobniej na lewą stronę powędruje Piotr Brożek. Chyba, że Franz w tydzień będzie w stanie wymyślić coś innego i bardziej zaskakującego.. chociaż patrząc na element zaskoczenia w meczu z Jagiellonią to może trzymajmy się planu Brożek za Bunozę. Więcej zmian raczej nie będzie, bo po co zmieniać coś co u siebie funkcjonuje jak do tej pory bez zarzutu. Na pewno na kartki w tym meczu muszą uważać Donald Guerrier oraz Patryk Małecki, obaj mają na swoim koncie po 3 napomnienia i każde kolejne skutkować będzie pauzą w najbliższym meczu. Przerwa na pudle? Poniedziałkowy mecz będzie dla nas bardzo ważny od jego wyniku zależeć będzie czy Wiślacy zakończą rundę jesienną na trzecim miejscu podium czy może na dalszym miejscu. W wyniku zwycięstwa Lecha w poniedziałek trzeba będzie zgarnąć przed własną publicznością komplet punktów. Zadanie wydaje się teoretycznie łatwe ale jeżeli spojrzymy na poczynania Portowców już tak ciekawie nie jest. W ostatnim meczu trzeba więc spiąć się na 1906% i wywalczyć trzy oczka i spokojnie oczekiwać na rundę wiosenną, w której do rozegrania zostanie tylko 9 spotkań. My kibice pomożemy! W poniedziałek każdy ale to każdy wrzuca do puszki! Nie ma innej możliwości! Czujesz się Wiślakiem i leży Ci na sercu dobro Towarzystwa Sportowego - to pokaż to wrzucając pieniądze do puszek! CAŁA WISŁA ZAWSZE RAZEM! Miejmy nadzieję, że w poniedziałkowy wieczór stadion na Reymonta 22 wypełni się przynajmniej w połowie a nasz doping pomoże drużynie odnieść kolejne zwycięstwo i szlifować rekord Twierdzy na Reymonta. Wiadomo, że zawsze znajdą się narzekający na pogodę, porę, brak dobrego dojazdu, słabą grę na wyjazdach ale TY pokaż, że na R22 stawisz się bez względu na wszystko! Terminarz XXI kolejki T- Mobile Ekstraklasy: 13.12.2013 (piątek) 18:00 Jagiellonia Białystok – Widzew Łódź 20:30 Zawisza Bydgoszcz – Lech Poznań 14.12.2013 (sobota) 15:30 Korona Kielce – Podbeskidzie Bielsko-Biała 18:00 Śląsk Wrocław – Piast Gliwice 20:30 Górnik Zabrze – Lechia Gdańsk 15.12.2013 (niedziela) 15:30 Zagłębie Lubin – Ruch Chorzów 18:00 Legia Warszawa – Cracovia 16.12.2013 (poniedziałek) 18:00 Wisła Kraków – Pogoń Szczecin Zapraszam do dyskusji.
Ostatnio edytowane przez WISŁAZWE : 13.12.2013 o godz. 17:41.
![]() W samym sercu trybun, w jego centrum, pojawiło się w piątkowy wieczór słowo pasja. Określenie, które najdobitniej tłumaczy to dlaczego większość z nas pojawia się na Reymonta, choć nie ma wyników, działań marketingowych, czy drużyny, z którą chcielibyśmy w pełni się utożsamiać.
Kraków, 9 marca 2012. ![]() |
|
|
|
Senior Member
Od: 11.2009
Skąd: z głębi duszy
Offline |
#2
|
|
tylko i wyłącznie zwycięstwo!
|
|
|
|
Senior Member
Od: 09.2011
Skąd: Trzebinia
Offline |
#3
|
|
Wygramy i przezimujemy na padium.. Kto po transferach (ich braku) przed sezonem spodziewał się tak wysokiego miejsca? Pogoń bez formy, nie wygrali w lidze 6 kolejnych spotkań. Zatrzymać Robaka i tych kamikadze i bedzie dobrze, trzeba liczyć że Guerrier Chrapek Garguła i Brozio coś z przodu wymyślą.
KSG gra z Lechijką więc łatwo mieć nie będzie, Amika gra aw Bydgoszczy wiec o 3 pkt bedzie miała ciężko. Wygrać i każdy Wiślak zime spędzi w dobrych humorach! Aha. i widzimy sie na meczu, nie odpuszczamy, to ostatni mecz! JJJBG!!!! |
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2003
Offline |
#4
|
|
Jakoś nie wierzę w zwycięstwo po ostatnich wpadkach.
Ktoś musi przerwać tę złą dla przyjezdnych passę na Reymonta. Pogoń ma na to wielkie szanse. Oczywiście, chciałbym się mylić. |
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 11.2008
Offline |
#5
|
|
Pogonii cos ostatnio nie idzie, 4 remisy 1-1 i porazka 1-3 z Legia, My na R22 wiadomo jaka forma i nawet wpadka z Jagiellonia i przegrana z Lechem nie powinna wpłynac na postawe jaka prezentujemy w tym sezonie na własnym stadionie. Widze tutaj tylko i wyłacznie pewne zwyciestwo
|
|
|
|
Guest
|
#6
|
|
obyśmy wygrali.
rozmiary i styl nie mają dla mnie żadnego znaczenia |
|
|
|
Senior Member
Od: 08.2010
Offline |
#7
|
|
Przydałoby się miłym akcentem zakończyć rok 2013.
Liczę na trzy punkty i ładne widowisko. |
|
|
|
Senior Member
Od: 04.2009
Offline |
#8
|
|
Potem przyjdzie czas na podsumowanie całej rundy, którą jak dotąd oceniam udanie. Mimo ostatnich porażek. Ale żeby nie zepsuć tego wrażenia trzeba koniecznie wgrać w poniedziałek. Styl nie jest istotny. Byleby były 3 punkty. Zawsze mam dziwna obawę przed meczem z drużyną, która słaba nie jest i wcześniej nie wygrała kilku spotkań pod rząd. Bo kiedyś musi przyjść przełamanie. Ale oby to były nieuzasadnione strachy.
PS nie chcę przywoływać złych wspomnień, ale czy tylko mnie po tych dwóch porażkach przypomniał się sezon 2006/07? Rudna jesienna była podobna, u siebie straciliśmy bramki, a wyjeździe nie wygraliśmy meczu. Gra była różna, ale szczęście po naszej stronie. Aż przyszły ostatnie 2 mecze ligowe z Bełchatowem i ŁKSem, które mocno sprowadziły nas na ziemię.Potem wszystko się posypało. Oby teraz tak nie było. mamy jeszcze jeden mecz, który trzeba wygrać i nadzieję, że wiosna będzie lepsza od jesieni. |
|
|
|
Member
Od: 09.2013
Offline |
#9
|
|
runda jak na na to co się działo przed sezonem i tak jest udana, w najgorszym wypadku 3 miejsce razem z Lechem, w najlepszym 2 razem z Górnikiem. Miał być dramatyczny bój o "ósemkę" a jest ligowe podium. Mankamentów jest sporo, potrzebujemy piłkarzy do praktycznie każdej formacji, mamy bardzo wąską kadrę i teraz zobaczymy jakimi transferami popiszą się nasi włodarze. Jeśli trafią z tymi transferami to Nawet Mistrzostwo będzie w naszym zasięgu, a europuchary bardzo prawdopodobne
|
|
|
|
Senior Member
Od: 08.2010
Offline |
#10
|
|
O zwycięstwo będzie bardzo ciężko.
Wszystko rozegra się w głowach piłkarzy, bo taki ostatni mecz. Wiadomo, odegrać, zgasić światło i na Karaiby. Jakoś słabo wierze w zdolności mobilizacyjne Smudy. No i zobaczymy ile kibiców będzie. |
|
|
|
WISŁA KRAKÓW
Od: 06.2008
Skąd: Reymonta 22
Offline |
#11
|
|
Meczowa osiemnastka na spotkanie z Pogonią Szczecin:
BRAMKARZE: Michał Miśkiewicz Gerard Bieszczad OBROŃCY: Arkadiusz Głowacki Marko Jovanovič Łukasz Burliga Piotr Brożek Paweł Stolarski Patryk Fryc POMOCNICY: Ostoja Stjepanovič Łukasz Garguła Michał Chrapek Donald Guerrier Patryk Małecki Emmanuel Sarki Michał Nalepa Fabian Burdenski NAPASTNICY: Paweł Brożek Rafał Boguski Kadra bez niespodzianek. Brak pauzującego za kartki Gordana Bunozy oraz kontuzjowanego Osmana Chaveza. ![]() W samym sercu trybun, w jego centrum, pojawiło się w piątkowy wieczór słowo pasja. Określenie, które najdobitniej tłumaczy to dlaczego większość z nas pojawia się na Reymonta, choć nie ma wyników, działań marketingowych, czy drużyny, z którą chcielibyśmy w pełni się utożsamiać.
Kraków, 9 marca 2012. ![]() |
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 10.2011
Skąd: Barlinek/Kraków
Offline |
#12
|
|
Tylko zwycięstwo! Wisełko tylko zwycięstwo!
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 05.2005
Skąd: Wrocław
Offline |
#13
|
|
Czy sędzia Jarzębak na dzisiejszy mecz założy w końcu soczewki kontaktowe
![]()
JAZDA, JAZDA, JAZDA BIAŁA GWIAZDA !!!!!!!!!!!!!!!!!!
|
|
|
|
Senior Member
Od: 06.2009
Skąd: Kraków
Offline |
#14
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2005
Skąd: North-east KR
Online |
#15
|
|
Raz się sprawdził to dlaczego nie
. Pogoni pewnie trzeba oddać za Legie...Niestety tak jak było za Kaspra żeby Wisła wygrywała musi pokonać nie tylko przeciwną drużynę. Ale kiedy nasza drużyna się z tym pogodzi to będziemy nie do zatrzymania. Stawiam na 4:2 dla nas. Ale w 11 nie dogramy. ![]()
Hej Nasz TS !!
|
|
|
|
Senior Member
Od: 06.2009
Offline |
#16
|
|
Mały od początku tak czuje
![]() |
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 10.2010
Skąd: Pernambuco
Offline |
#17
|
|
Coś mi sie wydaje, że nasi piłkarze upodobali sobie wyniki 1-0 i 3-0 więc, któryś z nich
ale nie pogardze inną wygraną |
|
|
|
Senior Member
Od: 09.2008
Offline |
#18
|
|
Będzie 2-1...nie wiem dlaczego, ale tak czuję
Brozio i Głowa![]() ![]()
Niegdyś uważałem, że cokolwiek jest lepsze niż nic. Dziś wiem, że czasem nic bywa lepsze niż cokolwiek......
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 10.2010
Skąd: Pernambuco
Offline |
#19
|
|
|
Senior Member
Od: 09.2008
Offline |
#20
|
![]()
Niegdyś uważałem, że cokolwiek jest lepsze niż nic. Dziś wiem, że czasem nic bywa lepsze niż cokolwiek......
|
|
|
|
Member
Od: 04.2011
Offline |
#21
|
|
Jarzebiak h*j
|
|
|
|
Senior Member
Od: 06.2009
Skąd: kmwtw
Offline |
#22
|
|
Boguski <3
![]()
Anty PO-PiS!!!
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 11.2008
Offline |
#23
|
|
9 zwyciestwo z rzedu na R22 znowu Nasz stadion staje sie twierdza nie do przejscia i oby jak najdłuzej
|
|
|
|
Guest
|
#24
|
|
Wszystko dobre co się dobrze kończy
|
|
|
|
Senior Member
Od: 07.2010
Skąd: Kraków
Offline |
#25
|
|
Tak z innej beczki, to co się dziś działo na młynie to przechodzi ludzkie pojęcie ostatnio chodziłem na sektor E bo zabierałem na mecz dziewczynę, dziś poszedłem sam na C3 i większość dziewczyn z gimnazjum razem ze swoimi kolegami, palą papierosy jeden kolega max.14 lat wypalił chyba całą paczkę, koledzy nade mną tak mocno kopali w krzesełka że dwa plastiki poleciały na dół (taka rada dla nich że jak mają niszczyć WŁASNY DOM to niech się .......ną w głowe a nie niszczą krzesełka) Ja jako mały pajac z gimnazjum chodziłem na młyn ale na D1 albo D5 żeby poduczyć się piosenek i stopniowo poznawać "młyn" teraz nie ma żadnych hamulców chłopaczki 14 letnie siedzą w sercu młyna i jeden krzyknie o cracovii coś i już cieszą japę... szkoda słów.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 07.2009
Offline |
#26
|
|
Kolejna wygrana i jesteśmy nadal niepokonani na własnym boisku,szkoda tylko tego straconego gola bo mieliśmy jeden z najlepszych wyników we wszystkich ligach europejskich!
No i kilka faktów na koniec rundy i roku: Najlepszy strzelec ligi - Paweł Brożek 11 Goli(Wisła Kraków) Najmniej straconych bramek 19 (Wisła Kraków) Najmniejsza liczba porażek na własnym stadionie:0 (Wisła Kraków) Liczba meczów ligowych z rzędu bez porażki na własnym stadionie:11 Liczba meczów ligowych wygranych z rzędu na własnym stadionie: 9 !! Małe porównanie poprzedniego sezonu z obecnym 2012/2013 7. Wisła Kraków 30 10 8 12 28:35 38(punkty) 2013/2014 3. Wisła Kraków 21 10 7 4 30:19 37(punkty)
Ostatnio edytowane przez TymonPRO : 16.12.2013 o godz. 22:13.
![]()
Ce..... Nas Pojęcie, Którego Wy Nie Znacie <<<<<<<<* WIERNOŚĆ *>>>>>>>> <<< Dzisiaj wrogu Wczoraj Bracie>>>
|
|
|
|
Senior Member
Od: 09.2004
Offline |
#27
|
|
zagrozeni na derby są: Głowacki, Donald, Stjepanovic, Małecki
|
|
|
|
Senior Member
Od: 04.2009
Offline |
#28
|
|
Też zwróciłem uwagę na to, że mamy już 37 punktów. a przez cały poprzedni sezon uzbierali ich 38. To był trudny mecz. Pogoń zdominowała nas w pierwszych 20 minutach, choć nie miała sytuacji bramkowych. Po bramce na 1-0 Wisła kontrolowała przebieg meczu. Na początku drugiej połowy dobre okazje zmarnowali Donald i Garguła, chwile potem trafił Burliga. Wydawało się, że już jest po meczu, ale przez głupi błąd Piotrka brożka mieliśmy nerwowa końcówkę.
Mam wrażenie, że sędzia był nieźle pospinany powrotem na Reymonta. Popełnił sporo błędów na korzyść obydwu stron. |
|
|
|
Senior Member
Od: 06.2011
Skąd: z podziemia
Offline |
#29
|
|
Bardzo ważne zwycięstwo po ciężkim meczu - Pogoń, tak jak można było przewidywać to bardzo niewygodny przeciwnik dla każdej drużyny, dobrze grają na wyjazdach także skasowane 3 punkty dzisiaj bardzo cieszą. Największe brawa dla Pawła Brożka i Arka Głowackiego - zagrali tak, jak na liderów przystało, nieźle Michał Chrapek (chociaż od pewnego momentu oddychał rękawami) i Łukasz Burliga (ale w pierwszej połowie zdarzył mu się "wielbłąd"). Na minus Piotrek Brożek i mimo wszystko Marko Jovanović (niby strasznej padaki nie grał, ale strasznie niepewny od początku meczu).
Ogólnie - dobre zakończenie dobrej rundy! Tak trzymać ![]() ![]()
"Czuć się w klubie swoim, jak w domu ojczystym, oddychać pełną piersią, podkreślać na każdym kroku swój czysto-narodowy, a w czasach zaborczych także niepodległościowy charakter"
![]() |
|
|
|
Senior Member
Od: 07.2004
Skąd: Kraków
Offline |
#30
|
Miał pozytywne zrywy ale miał też nieudane dośrodkowania "na ślepo" bez podniesienia głowy, no i przede wszystkim: po 5 minutach gry na boisku, po stracie piłki wracał marszem w stronę swojej połowy! Ludzie na sektorze G bardzo dobrze to widzieli i Małecki zbierał tam bardzo niepochlebne opinie za swoje niepoważne podejście do gry (nie wmówi mi nikt, że po 5 minutach na boisku musiał oddychać rękawami). |
|
|

|
||||||
![]() |
|
|