
|
|||||||
| Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny. |
| Wyświetl wyniki ankiety: Jakim wynikiem zakończy się spotkanie we Wrocławiu? | |||
| Śląsk wygra! |
|
9 | 20,93% |
| Padnie przyjacielski remis! |
|
10 | 23,26% |
| Wisła wygra! |
|
24 | 55,81% |
| Głosujących: 43. Nie możesz głosować w tej ankiecie | |||
![]() |
|
|
Narzędzia tematu | Tryby wyświetlania |
|
|
|
WISŁA KRAKÓW
Od: 06.2008
Skąd: Reymonta 22
Offline |
#1
|
VS. ![]() W ramach 27 kolejki TM Ekstraklasy będziemy świadkami braterskiego pojedynku,w którym nasza Wisła podejmować będzie w wyjazdowym spotkaniu Śląska Wrocław. Kibice obu ekip w przyjaźni żyją już od dłuższego czasu w związku z czym na trybunach szykuje się prawdziwe kibicowskie święto. Na boisku sentymentów nie będzie. Wisła w ostatniej kolejce wysoko jak na swoje możliwości wygrała z Koroną Kielce 3:0, natomiast Śląsk przegrał w Gliwicach z tamtejszym Piastem 3:2, grający w przewadze Wrocławianie stracili punkty i bramkę w doliczonym czasie gry. Przed tą kolejką Śląsk plasuje się na 5 pozycji z 40 punktami wciąż z realnymi szansami na grę w pucharach w przyszłym sezonie. Wiślacy dzięki zwycięstwu i sprzyjających wynikach w innych meczach awansowali na 7 lokatę i po 26 spotkaniach mają na swoim koncie 34 oczka. W jesiennym spotkaniu obu drużyn, Biała Gwiazda okazała się minimalnie lepsza wygrywając po bramce Ivicy Ilieva w 90 minucie. Wcześniej Sergiej Pareiko obronił rzut karny wykonywany przez Mateusza Cetnarskiego. Meldunek z Wrocławia. Śląsk nie ma już szans na obronę mistrzowskiego tytułu ale wciąż ma duże szansę na grę w europejskich pucharach, więc najbliższe mecze dla podopiecznych Stanislava Levego będą kluczowe. Przez własna głupotę i amatorkę jaką zaprezentowali w ostatnim meczu Wrocławianie spadli z trzeciego na piąte miejsce. Tym bardziej we Wrocławiu nie ma już miejsca na podobne mecze jeżeli naprawdę Śląsk chce zagrać w pucharach w najbliższym sezonie. Gikiewicz dzieli.. Zapytać można czy dzieli i rządzi czy tylko dzieli? Odpowiedź raczej jest jasna - tylko dzieli. Młody napastnik okazał się tym najbardziej prawym i doniósł na kolegę z zespołu, że ten na trening przychodzi po imprezie. Mowa oczywiście o Patriku Mrazie. Sytuacja podzieliła zespół, co ewidentnie widać po strzelonych bramkach przez Gikiewicza. Atmosfera w zespole na pewno nie jest idealna, do tego dochodzi zamieszanie z właścicielem klubu oraz z zaległościami finansowymi dla zawodników. Raczej przesądzone jest, że z klubem pożegna się gwiazda drużyny - Sebastian Mila. Wszystkie te czynniki na pewno mają negatywny wpływ na postawę Śląska w obecnych rozgrywkach. Pepe, Kaz, Mila, Sobota... Przeglądając skład naszych najbliższych przeciwników warto zatrzymać się przy kilku nazwiskach. Pierwszy z brzegu Piotr Ćwielong - były zawodnik Wisły Kraków w Śląsku gra o niebo lepiej niż na krakowskim podwórku, Pepe w tym sezonie strzelił już 7 bramek i jest najlepszym strzelcem WKS-u. Ćwielong jest jednym z ważniejszych ogniw zespołu Stanislava Levego. Ostatnimi czasy Pepe wyspecjalizował się w zdobywaniu bramek w ostatnich minutach spotkań - to uwaga do naszych obrońców, którzy swoją koncentrację powinni zachować do ostatniego gwiazdka piątkowego meczu. Kolejnym ważnym zawodnikiem w składzie Śląska jest - Przemysław Kazimierczak, który jestem jednym z dwóch piłkarzy WKS-u, który w tym sezonie rozegrał ponad 2000 tys. minut na ekstraklasowych boiskach. Kaz w swoim dorobku ma 3 bramki i 1żółtą kartkę. Niekwestionowanym liderem zespołu jest Sebastian Mila, który dzieli i rządzi w linii pomocy. Na swoim koncie Mila ma 6 bramek i 8 asyst, gra Śląska w dużym stopniu uzależniona jest od formy i dyspozycji ofensywnego pomocnika. Waldemar Sobota - wszędzie go pełno, potrafi niekonwencjonalnie zagrać, urwać się obrońcą, przeprowadzić szybki rajd prawą stroną boiska - dużą pociechę ma z niego zarówno trener jak i reszta drużyny, która często korzysta z jego ofensywnych autów. Jak ważnym jest piłkarzem w drużynie świadczy fakt, że ma on najwięcej minut spędzonych na boisku ze wszystkich piłkarzy Śląska. Sobota ma swoim koncie oprócz 4 bramek również 4 asysty. Oddadzą czy już oddali, a może nie ma o czym mówić? W Wiślackich kręgach, często można usłyszeć to pytanie, a o czym mowa? Oczywiście o pamiętnym Mistrzostwie Polski, które w ostatnim meczu poprzedniego Śląsk zapewnił sobie po zwycięstwie nad Wisłą w Krakowie. Niektórzy do dziś zastanawiają się czy Wisła podarowała Śląskowi mistrzostwo, nie zdobywając bramki w ostatnich minutach ( sytuacja Ilieva, czy Rojewskiego), czy podobno przechodząc obok meczu. Patrząc na naszą obecną formę, która zbytnio nie odbiega od tej zaprezentowanej w ostatniej kolejce, można stwierdzić że Wiślacy zagrali tak jak umieli najlepiej, bowiem do dziś mamy problemy ze zdobywaniem bramek w klarownych sytuacjach. Z drugiej strony dla niektórych Śląsk ''oddał'' już Wiśle 3 punkty w poprzedniej rundzie, przegrywając w Krakowie 1:0. Wielu liczyło na to, że prawdziwe ''oddanie przysługi'' nastąpi w półfinale PP, w którym oba kluby zmierzyły się niecały miesiąc temu. Tak się jednak nie stało i Śląsk zasłużenie awansował do finału tych rozgrywek. Dłużej nie ma się co rozwodzić nad tematem ewentualnego podarowania przez Wisłę mistrzostwa Śląskowi. Temat został zamknięty wraz z ostatnim gwizdkiem poprzedniego sezonu. Młodzież szaleje. Coraz odważniej i lepiej radzi sobie nasza krakowska młodzież. Zarówno Stolarski, Uryga jak i Chrapek w ostatnim meczu zaprezentowali się z dobrej strony i pokazali, że warto na nich stawiać. Podobnie powinno być w najbliższym meczu, o dziwo jednak największe obawy co do miejsca w wyjściowym składzie może mieć Michał Chrapek, który wskoczył na miejsce pauzującego za kartki Cezarego Wilka. O co jeszcze walczymy? Praktycznie przed każdym meczem zadajemy sobie to pytanie, koniec sezonu coraz bliżej a Wisła nadal nie jest do końca pewna utrzymania ani do końca nie straciła szansy na puchary. Nasze rozważania można zamknąć w jednym zdaniu: Jak wygram walczymy o puchary, jak przegramy to walczymy o utrzymanie. Czeka nas na pewno ciekawa końcówka sezonu, a praktycznie większość zależna jest od nóg, chęci i zaangażowania naszych piłkarzy. Historia spotkań pomiędzy Śląskiem Wrocław a Wisłą Kraków: Sezon 2007/08 - brak spotkań Sezon 2008/09 - 23 listopada 2008, 16:45, Śląsk Wrocław - Wisła Kraków 2:1, Sebastian Mila 10, Krzysztof Ostrowski 69 - Antoni Łukasiewicz 76 (s) Sezon 2009/10 - 2 października 2009, 20:00, Śląsk Wrocław - Wisła Kraków 1:3, Sebastian Dudek 80 (k) - Paweł Brożek 30, Piotr Ćwielong 57, Patryk Małecki 78 Sezon 2010/11 - 21 kwietnia 2011, 20:00, Śląsk Wrocław - Wisła Kraków 2:0, Radosław Sobolewski 2 (s), Łukasz Gikiewicz 64 Sezon 2011/12 - 25 listopada 2011, 20:30, Śląsk Wrocław - Wisła Kraków 0:1, Rafał Boguski 50 (k) Poniżej przedstawiam terminarz 27. kolejki T-M Ekstraklasy: 17 maja (piątek) 18:00 Ruch Chorzów - Pogoń Szczecin 20:45 Śląsk Wrocław - Wisła Kraków 18 maja (sobota) 13:30 Legia Warszawa - Lech Poznań 15:45 Podbeskidzie Bielsko -Biała - Piast Gliwice 18:00 Górnik Zabrze - Polonia Warszawa 19 maja (niedziela) 14:30 GKS Bełchatów - Zagłębie Lubin 17:00 Korona Kielce - Jagiellonia Białystok 20 maja (poniedziałek) 18:30 Widzew Łódź - Lechia Gdańsk Zapraszam do dyskusji! ![]() W samym sercu trybun, w jego centrum, pojawiło się w piątkowy wieczór słowo pasja. Określenie, które najdobitniej tłumaczy to dlaczego większość z nas pojawia się na Reymonta, choć nie ma wyników, działań marketingowych, czy drużyny, z którą chcielibyśmy w pełni się utożsamiać.
Kraków, 9 marca 2012. ![]() |
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2012
Offline |
#2
|
|
Może być ciekawy mecz. Obstawiam remis, co pogrzebie szanse tych zespołów o marzeniu Ligi Europejskiej. Defensywę zestawić taką jaka była w meczu z Koroną. A w ataku, któryś z Boguski- Sikorski, powinien usiąść na ławce, obstawiam tego pierwszego, bo Sikorski, może coś się po przepychać z obrońcami Śląska, z czego skorzystają inni zawodnicy Wisły (na jego bramkę nie liczę). Na zmianę zdecydowanie Szewczyk, zobaczymy jak się zaprezentuje.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 07.2007
Offline |
#3
|
|
Orientuje się ktoś czy przed meczem we wrocku bez problemu kupię bilety?
![]()
Czy wygrywasz czy nie, Zawsze ja kocham Cię. W sercu moim Wisła, i na dobre i na złe.
|
|
|
|
WISŁA KRAKÓW
Od: 06.2008
Skąd: Reymonta 22
Offline |
#4
|
|
Bez problemu. W Krakowie do piątku do godziny 14:30 również możesz kupić. ![]() W samym sercu trybun, w jego centrum, pojawiło się w piątkowy wieczór słowo pasja. Określenie, które najdobitniej tłumaczy to dlaczego większość z nas pojawia się na Reymonta, choć nie ma wyników, działań marketingowych, czy drużyny, z którą chcielibyśmy w pełni się utożsamiać.
Kraków, 9 marca 2012. ![]() |
|
|
|
Senior Member
Od: 02.2013
Offline |
#5
|
|
drugi w tym sezonie mecz o wszystko (po rewanżu PP) i drugi ze Śląskiem, tym razem już TRZEBA wygrać
![]()
www.zlamacsport.blog.pl - sport w obiektywnej analizie
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 06.2005
Skąd: z boiska
Offline |
#6
|
|
Śląsk ostatnio gra takie dno, ze z Nami musi mu wyjść dobre spotkanie. Tak jak w PP widzieliśmy, bardzo duzo zalezy od tego jak wyłaczymy z gry Sebka i Waldka. No ale to Pepe Ćwielongi nas zapewne skarci, taka karma
A że Nasza gra ostatnio idzie ku lepszemu...to idealny moment by to s.......ic ![]() ![]()
cały nasz chuligański trud tobie ukochana ojczyzno
![]()
|
|
|
|
Senior Member
Od: 06.2008
Offline |
#7
|
|
Mam nadzieje ze Stolarski, Uryga i Chrapek znów zagrają od początku.....nie ma sensu już stawiać na tych naszych zagranicznych mistrzów piłkarskich...
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 05.2003
Skąd: Poznań - emigracja
Offline |
#8
|
|
No cóż powinni zagrać bo zagrali dobre mecze w całym wymiarze czasowym ostatnio nie ma co kombinować jak koń pod górę.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2012
Offline |
#9
|
|
Ciekawe kto zagra za Małeckiego, nie widzę, żadnej alternatywy...
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 06.2005
Skąd: z boiska
Offline |
#10
|
|
Miśkiewicz-Burliga,Stolarski,Głowacki (Bunoza) Uryga - Wilk,Chrapek,Garguła,Sarki,Boguski - Sikorski
tak to widze. Ewentualnie wymiana beznadziejnego ostatnio Garguły na ....Bruda? Karwa fa, ale alternatywa. Czy moze np. na srodku Wilk Chrapek a przed nimi zawieszony za Sirkoskim - Ivica? Po bokach superszybki Szarki Szark i nieprzewidywalny Boguś. Śląsk ma srednia obrone, taki Ivica na jeden zamach mógłby zabrać ze czterech naraz ![]()
cały nasz chuligański trud tobie ukochana ojczyzno
![]()
|
|
|
|
Senior Member
Od: 08.2004
Skąd: okolice Krakowa
Offline |
#11
|
ja Boga kocham tylko nie ten Bunoza. On idealnie sprawdza się na parkiecie w knajpie a nie na boisku. Przecież gorszego obrońcy to my w całej Wiśle nie mamy. Drewno, wolny, niepewny. Ivice popieram bo jak trzeba to zakręcić pięknie umie a i serce do walki ma. Do tego murzynek na skrzydle i jedziemy po zwycięstwo. ![]()
Dumny po zwycięstwie
Wierny po przegranej Zbanowany za napisanie "matoł", "jeba*y złamas", "3 kretynów" o ludziach dla których flaga Polski do góry kołami to coś normalnego na twarzy |
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 06.2005
Skąd: z boiska
Offline |
#12
|
E: no tak, jest jeszcze tykająca bomba.
Ostatnio edytowane przez szprotson : 17.05.2013 o godz. 10:27.
![]()
cały nasz chuligański trud tobie ukochana ojczyzno
![]()
|
|
|
|
WISŁA KRAKÓW
Od: 06.2008
Skąd: Reymonta 22
Offline |
#13
|
![]() W samym sercu trybun, w jego centrum, pojawiło się w piątkowy wieczór słowo pasja. Określenie, które najdobitniej tłumaczy to dlaczego większość z nas pojawia się na Reymonta, choć nie ma wyników, działań marketingowych, czy drużyny, z którą chcielibyśmy w pełni się utożsamiać.
Kraków, 9 marca 2012. ![]() |
|
|
|
Senior Member
Od: 08.2003
Skąd: Tarnów
Offline |
#14
|
|
Optymalnie wg mnie
Bunoza- Uryga -Chavez -Stolarski szkoda Głowy bo w ostatnim meczu był naprawdę jak za dawnych dobrych lat ![]()
"W życiu trzeba mieć pasję.... u mnie trafiło na piłkę " - Grantar kibic piknikowy.
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 06.2005
Skąd: z boiska
Offline |
#15
|
masz na myśli brak zwrotności zwinnosci i innych cech motorycznych? Jedyne czym mnie ostatnio przekonywał to tym ze potrafił w polu karnym wybic pilke .... ![]()
cały nasz chuligański trud tobie ukochana ojczyzno
![]()
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 05.2003
Skąd: Poznań - emigracja
Offline |
#16
|
|
Może Genkov się obudzi do grania? Chyba ma kontrak do 2014 więc powinno mu zależeć na transferze czy coś?
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 06.2005
Skąd: z boiska
Offline |
#17
|
|
za nazwisko go wsadzać do gry? po cholere?
zreszte ponoc jest odstrzelony niczym upośledzona łania. ![]()
cały nasz chuligański trud tobie ukochana ojczyzno
![]()
|
|
|
|
Senior Member
Od: 06.2008
Offline |
#18
|
|
Miśkieiwcz, Stolarski, Głowacki, Uryga, Burliga, Sarki, Chrapek, Wilk, Boguski, Kosowski, Buksa
![]() |
|
|
|
Member
Od: 08.2012
Offline |
#19
|
|
Buksa już nie jest zawodnikiem Wisły.
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 05.2003
Skąd: Poznań - emigracja
Offline |
#20
|
|
|
Senior Member
Od: 06.2008
Offline |
#21
|
|
Jak to nie jest zawodnikiem Wisły?!?! kto był tak inteligenty i wyrzucił go z Wisły
Ostatnio edytowane przez marcin19876 : 16.05.2013 o godz. 14:52.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 05.2011
Skąd: Wrocław
Offline |
#22
|
|
Buksa jest w kadrze na oficjalnej, żadnej informacji o odejściu nigdzie nie ma
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 06.2005
Skąd: z boiska
Offline |
#23
|
|
haha
jest w kadrze na oficjalnej DOBRE kadra na oficjalnej to ostatnie wiarygodne miejsce ![]() ![]()
cały nasz chuligański trud tobie ukochana ojczyzno
![]()
|
|
|
|
Member
Od: 08.2012
Offline |
#24
|
|
Na facebooku dokładnie to na profilu .............. została podana wiadomość że Buksa od poniedziałku nie jest zawodnikiem Wisly .Mam nadzieje że to nie jest prawda.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 08.2003
Skąd: Kraków
Offline |
#25
|
|
Adam Buksa wyjechał do Barcelony (ale nie do słynnej La Masia) do szkółki piłkarskiej. Mam wrażenie, że to bardziej decyzja rodziców Adama niż to, że ktoś go wyrzucił z Wisły, ale może też brakło determinacji żeby na niego na poważnie postawić.
Powód: dodanie nawiasu
Ostatnio edytowane przez Adenalix : 16.05.2013 o godz. 20:16.
![]()
Do what you mean and mean what you do.
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 06.2005
Skąd: z boiska
Offline |
#26
|
|
brakło determinacji by postawić na ilunastoletniego piłkarza? 16nasto ? no ....a bez jaj
przyszedł menago, pokazał rodzicom perspektywe lepsze niz w Polsce i dziękuje. Młody tutaj nie ma prawa głosu. ![]()
cały nasz chuligański trud tobie ukochana ojczyzno
![]()
|
|
|
|
Senior Member
Od: 02.2013
Skąd: Kraków
Offline |
#27
|
|
a ja mam nadzieję , że Sikorski zagra. Bardzo chłopaka polubiłem bo widać że mu bardzo zależy. Wolę jego niż drewniaka Genkova i dziewczynkę Bogusia bo wiem , że Daniel da z siebie wszystko a może i się przełamie bo przypomnę że kiedyś, jeszcze zanim grał w Polonii prezentował niezły poziom
Proponuje zrobić akcję by wszyscy przyszli na ostatni mecz sezony na Reymonta z Zagłebiem Lubin. Zobaczyć ostatni raz ( mam nadzieję) połowę tego szrotu. Niech sobie klub troche dorobi jeszcze na koniec, żeby to była zachęta dla młodych na nast. sezon TYLKO WISŁA ! |
|
|
|
Guest
|
#28
|
Tyle to pewnie każdy młody z ME potrafi za dużo mniej kasy niż DS. Mam nadzieję, że po sezonie wyjazd. |
|
|
|
Senior Member
Od: 02.2006
Skąd: Jedlicze/Krosno
Offline |
#29
|
|
Pasowałoby się odegrać za wtopę w pucharze. Śląsk prezentuje podobną formę do Wisły. Jednak jeśli miałbym obstawiać, stawiam na remis.
![]()
What's new?
|
|
|
|
WISŁA KRAKÓW
Od: 06.2008
Skąd: Reymonta 22
Offline |
#30
|
|
Jak informuje dzisiejszy DP: Wisła zagra równiez bez kontuzjowanego Arkadiusza Głowackiego. Do Wrocławia udali się natomiast ostatnio kontuzjowani: Marko Jovanović oraz Tsvetan Genkov.
Sędzią głównym dzisiejszego pojedynku będzie Bartosz Frankowski z Torunia. W tym sezonie Frankowski sędziował Wiśle dwa spotkania ( zwycięstwo i remis) 18. kolejka Ekstraklasy: Polonia Warszawa - Wisła Kraków 1:2 23. kolejka Ekstraklasy: Jagiellonia Białystok - Wisła Kraków 2:2 Arbiter z Torunia po raz pierwszy będzie prowadził spotkanie z udziałem aktualnych mistrzów Polski. ![]() W samym sercu trybun, w jego centrum, pojawiło się w piątkowy wieczór słowo pasja. Określenie, które najdobitniej tłumaczy to dlaczego większość z nas pojawia się na Reymonta, choć nie ma wyników, działań marketingowych, czy drużyny, z którą chcielibyśmy w pełni się utożsamiać.
Kraków, 9 marca 2012. ![]() |
|
|

|
||||||
![]() |
|
|