The White Star Division - Wisła Kraków


Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło


Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Zamknięty temat
 
Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
Wit.Ek.
Rankingowy ekspert
 
 
Od: 03.2003
Skąd: z Krakowa

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#1
Stary 22.08.2011, 17:51. Rozstawienia i rankingi UEFA. Sezon 2012/2013
Zasady moderowania tematu
Przedmiotem tego tematu jest dyskusja o tym:

  1. Jak zmienia się miejsce Polski w rankingu krajowym i polskich klubów w rankingu klubowym oraz o przyczynach tych zmian
  2. Jak może zmienić się miejsce Polski w rankingu krajowym i polskich klubów w rankingu klubowym oraz warunkach jakie muszą być spełniane by prognozowana zmiana się dokonała.
Dlatego pożądanymi są takie zestawienia lub komentarze o ile wynika z nich jak i dlaczego zmieniła się sytuacja Polski i polskich klubów w rankingu oraz jakie warunki muszą zostać spełnione by zmieniła się sytuacja Polski i/lub polskich klubów w rankingu.

Zasady tworzenia rankingów

Ranking klubowy.




Ranking klubowy jest zestawieniem klubów wg liczby punktów zdobytych w ciągu 5 lat poprzedzających bieżący sezon. Punkty zdobywane przez kluby w każdym sezonie są sumą:
  • Punktów zdobytych w rundach zasadniczych – wygrana 2 pkt, remis 1 pkt;
  • Punktów bonusowych przysługujących z tytułu:
    • Udziału wyłącznie w pierwszej rundzie eliminacji Ligi Mistrzów 0,5 pkt
    • Udziału co najwyżej w drugiej rundzie eliminacji Ligi Mistrzów 1 pkt
    • Awansu do grupy Ligi Mistrzów 4 pkt
    • Awansu do 1/8 finału Ligi Mistrzów 5pkt
    • Awansu do każdej kolejnej rundy Ligi Mistrzów – każda kolejna runda 1pkt
    • Udziału wyłącznie w pierwszej rundzie eliminacji Ligi Europejskiej 0,25 pkt
    • Udziału co najwyżej w drugiej rundzie eliminacji Ligi Europejskiej 0,5 pkt
    • Udziału co najwyżej w trzeciej rundzie eliminacji Ligi Europejskiej 1,0 pkt
    • Udziału co najwyżej w czwartej rundzie eliminacji Ligi Europejskiej 1,5 pkt
    • Awansu do ćwierćinału i każdej kolejnej rundy Ligi Europejskiej 1pkt
  • Punktów doliczanych zespołom grającym w fazie grupowej Ligi Europejskiej tak by liczba punktów zespołu, który awansował do grupy nie była niższa niż 2pkt.
  • 20% punktów rankingu krajowego zdobytych w danym sezonie.
Ranking Krajowy


Ranking Krajowy jest zestawieniem krajów wg liczby punktów zdobytych w ciągu 5 lat poprzedzających bieżący sezon.



Punkty zdobywane przez kraje w każdym sezonie są sumą:
  • Punktów zdobytych w rundach kwalifikacyjnych – wygrana 1 pkt, remis 0,5 pkt;
  • Punktów zdobytych w rundach zasadniczych – wygrana 2 pkt, remis 1 pkt;
  • Punktów bonusowych zdobytych w rundach zasadniczych.
Tak zliczone punkty dzielone są przez liczbę klubów reprezentujących kraj w rozgrywkach
el Nuero
Senior Member
 
 
Od: 02.2009
Skąd: Białystok - Rzym

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#2
Stary 26.08.2011, 17:27. Pytanie do forumowego eksperta
Wit.Ek - mam pytanie "punktowe", które i naszej Wisełki dotyczy. Dlaczego twoim zdaniem tak "nienormalnie" przydzielane są punkty za udział w grupowych fazach LM i LE? W LM za awans dostaje się 4 pkt. To rozumiem - trudni rywale, więc więcej punktów. W LE są 2 pkt., ale tylko "pocieszenia". W rzeczywistości skutkuje to paranoją, że klub który przegra wszystkie 6 meczów i ten, który wygra 1 a resztę przegra - otrzymuje na koniec 2 pkt. Przecież takie liczenie jest chore! Czy nie powinne być 2 pkt. doliczane do dorobku osiągniętego w grupie? Duży bonus (4 pkt.) + dorobek grupowy w LM, mały bonus (2 pkt.) + dorobek grupowy w łatwiejszych, przynajmniej teoretycznie, rozgrywkach LE. Gdzie tu logika

Pytam tak dociekliwie, bo jak zobaczyłem, ile punktów Wisełce zostanie za rok, to... aż złość człowieka bierze (za Levadię i Karabach). Każdy punkt byłby na wagę złota, a tymczasem w LE po pierwszym zwycięstwie traci się bonus. Czy oni się z głupimi na głowy pozamieniali z takim liczeniem? Wit.Ek - pomóż wytłumaczyć ten dylemat.
Wit.Ek.
Rankingowy ekspert
 
 
Od: 03.2003
Skąd: z Krakowa

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#3
Stary 02.09.2011, 20:14
el Nuero napisał(a):Wyświetl post
Wit.Ek - mam pytanie "punktowe", które i naszej Wisełki dotyczy. Dlaczego twoim zdaniem tak "nienormalnie" przydzielane są punkty za udział w grupowych fazach LM i LE? W LM za awans dostaje się 4 pkt. To rozumiem - trudni rywale, więc więcej punktów. W LE są 2 pkt., ale tylko "pocieszenia". W rzeczywistości skutkuje to paranoją, że klub który przegra wszystkie 6 meczów i ten, który wygra 1 a resztę przegra - otrzymuje na koniec 2 pkt. Przecież takie liczenie jest chore! Czy nie powinne być 2 pkt. doliczane do dorobku osiągniętego w grupie? Duży bonus (4 pkt.) + dorobek grupowy w LM, mały bonus (2 pkt.) + dorobek grupowy w łatwiejszych, przynajmniej teoretycznie, rozgrywkach LE. Gdzie tu logika .
Moim zdaniem logika jest następująca:

Za awans do LM klub dostaje 4 punkty bonusowe, które dolicza się do wyników osiągniętych.
Myślę sobie, że UEFA wprowadziła te punkty po to by "najlepsze kluby" zrzeszone chyba w czymś co się nazywa G18, które co roku grają w LM mogły jeszcze baqrdziej odskoczyć w rankingu klubowym.
Większa ilośc punktów to większa szansa na pierwszy koszyk w LM itp. Sądze, że właśnie dlatego wprowadzono te punkty bonusowe. Z "troski" o kluby, które ciągle szachują UEFĘ, że jesli nie będzie dla nich dobrze to zrobią osobną ligę a nie dlatego by wynagrodzić Wisełce, Debreczynowi albo innemu BATE, że przegrały wszystkie mecze z rywalami zktórymi nie miały szansy wygrać ani jednego meczu.

Czemu natomiast istnieją 2 pkt pocieszenia w LE?
Ano dlatego, by klub, który przegra wszystko w grupie albo tylko raz zremisuje nie miał mniej punktów niż klub, który za udział w IV rundzie kwalifikacji dostał 1,5 pkt pocieszenia.
Innymi słowy bez tych 2 pkt mogłoby się zdarzyć, że klub który odpadł w IV rundzie kwalifikacji dostałby więcej punktów do rankingu niż klub, który wygrał dwumecz w IV rundzie kwalifikacji.
Oczywiście, że lepiej było by gdyby 2 pkt nie były dodawane po to by klub nie zdobył mniej niż 2 pkt ale były by bonusowymi tak jak w LM ale nagle by się okazało, że kluby z "tanich marketingowo lig" pięły by się w górę bardziej niż kluby "marketingowo lepsze" grające w LM i tam dostające baty.

Jest jeszcze jeden przejaw troski o kluby grające w LM.
Otóż za wyjście z grupy kluby dostają 5 pkt bonusowych. WIecie czemu ? ANo dlatego, że
kluby które wyjdą z grupy LE by dojść do ćwierćfinału rozgrywją 2 dwumecze a więc mają szanse na zdobycie 8 pkt.
podczas gdy
kluby które wyjdą z grupy LM by dojść do ćwierćfinału rozgrywją 1 dwumecze a więc mają szanse na zdobycie 4 pkt.

By więc kluby, które wyjdą z LE nie miały szansy na zebranie o 4 punkty więcej niż klub wychodzący z LM
UEFA klubom które wyszły z grupy LM dodaje 5 pkt i po sprawie

Efekt tego taki, że jeśli w rundzie następującej po rozgrywkach grupowych dwukrotnie wygra klyb który wyszedł z:
Ligi Mistrzów to do rankingu klubowego dostanie za udział w tej rundzie 9 punktów
Ligi Europejskiej to do rankingu klubowego dostanie za udział w tej rundzie 4 punkty i szanse zdobycia kolejnych 4 o ile wygra w kolejnej rundzie oba mecze.

Tak właśnie zadbały kluby z najlepszych lig oto by w najważniejszym rankingu-rankingu klubowym, kluby z "gorszych" lig za bardzo nie mogły im zagrozić
Ostatnio edytowane przez Wit.Ek. : 02.09.2011 o godz. 20:30.
Karherop
Socios Wisła Kraków
 
 
Od: 02.2006

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#4
Stary 25.02.2012, 12:43
Małe podsumowanie jako ze juz nic nie ulegnie zmianie . Punkty rankingowe polskich drużyn :

Lech 22.483
Wisła 14.983
Legia 11.983
Śląsk 5.483
Jagiellonia 5.233
Ruch 4.983
Polonia 4.983
Inne 3.983

Co ważne co się tyczy naszego rankingu i ew drużyn Śląska , Poloni i innych . Rozstawienie w 2nd kwalifikacji EL ma na 99% każda polska drużyna . Dość wysoko podbiliśmy ranking klubowy w stosunku do lat poprzednich dla samej federacji . Oczywiście i tak jest to dopiero kropla w morzu potrzeb.

W 3nd kwalifikacji LE Wisła , Lech , Legia pewne rozstawienie, reszta na 90% raczej nie (próg z ostatniiego roku 6.833)

w 4nd kwalifikacji LE Lech pewne rozstawienie , Wisła i Legia ciężko wyrokować , reszta bez szans


W el LM
2nd wszystkie drużyny rozstawione
3nd Lech , pewne rozstawienie , Wisła i Legia na 70% ( bardzo dużo zależy od rozstrzygnięć w poszczególnych ligach . Reszta polskich klubów byłaby nierozstawoiona (95%)
4nd nie można tego wyrokować
----
DJVoytass
Junior Member
 
Od: 05.2011

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#5
Stary 30.03.2012, 13:10
Sytuacja wygląda dobrze za ostatnie 2 sezony. Gdybyśmy przez trzy kolejne punktowali w okolicach 5-5.5 pkt. rocznie to na pewno znaleźlibyśmy się w pierwszej piętnastce. Zwróćmy uwagę że Lech miał również jeden dobry sezon 2008/2009, w którym Polska zapunktowała aż 5 pkt. Niestety w następnym sezonie w decydującej rundzie eliminacji do le odpadł w rzutach karnych z Club Brugge (blamaż Wisły z Levadią pomijam milczeniem) - chodzi o to, że jak na dłoni widać tu o ile lepiej wyglądałaby nasza sytuacja teraz - perspektywa awansu do pierwszej piętnastki być może już za rok - gdyby wówczas chociaż jedna z naszych drużyn się zakwalifikowała do rundy zasadniczej i w niej zapunktowała jeszcze 2 - 2.5 punkta. Mam nadzieję że nie popełnimy już więcej gaf i w najbliższych sezonach będziemy regularnie kwalifikować 1-2 drużyny do fazy grupowej LE. Chodzi o regularność. Tylko tyle i aż tyle. W najbliższym sezonie aż trzy polskie drużyny będą miały współczynnik powyżej 11 pkt. - to naprawdę niezły punkt wyjścia. Trzeba jeszcze się zakwalifikować. Tak więc Wisła - do roboty w PP. Lech niech wygrywa dalej i wskoczy do pierwszej czwórki a Legia niech już wygra tą ligę. I proszę mi tu nie zarzucać że nie kibicuję Wiśle, bo kibicuję naszemu futbolowi.
marcin19876
Senior Member
 
Od: 06.2008

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#6
Stary 06.05.2012, 19:34
No to wszystko jasne:

1. ŚLĄSK WROCŁAW - eliminacje LM
2. Ruch Chorzów - eliminacje LE
3. legia warszawa - eliminacje LE
4. lech poznań - eliminacje LE

Chcąc nie chcąc trzeba kibicować wszystkim aby udało się poprawić wynik tego sezonu w ligach europejskich.
Startujemy w następnym sezonie z 18 miejsca!! Warto zauważyć że do 17 Izraela tracimy już tylko 1,375!!!także jest o co walczyć kiedy będą losowania 1 i 2 rundy LM i LE? wie ktoś?
Vojthas
Junior Member
 
Od: 07.2011

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#7
Stary 12.07.2012, 22:42
Za nami już pierwsze rundy kwalifikacyjne. Po meczach Lecha odrobiliśmy do Izraela 0,375pkt, niestety Białoruś zmniejszyła do nas stratę o 0,125pkt. W stawce nie ma już żadnej drużyny z Liechtensteinu, San Marino, Andory i Wysp Owczych.
W drugiej rundzie sytuacja przedstawia się następująco:
Śląsk-Buducnost - rywal nie z najwyższej półki, ale ukąsić może. Mimo to awans Śląska powinien być. (0,250)
Lech-Xezer - w zasadzie niewiele bardziej wymagający rywal od Zhetysu, więc wynik powinien być podobny (0,375)
Ruch-Metalurg Skopje - może być różnie, nie oczekujmy fajerwerków (0,125)
Legia-Metalurg Lipawa - też może być różnie, ale jednak tutaj stawiałbym na polski klub (0,5)
Łącznie:1,25+3 kluby dalej - całkiem przyzwoity wynik.
A co u naszych najgroźniejszych rywali w rankingu:
Białoruś (1,75 straty do Polski)
BATE-Vardar - mistrzowie Białorusi nie powinni mieć większych problemów (0,5)
Naftan-Crvena Zvezda - zdecydowanym faworytem Belgrad (0)
Szachtior S.-SV Ried - ten pojedynek może się skończyć różnie, ale bądźmy dobrej myśli (0,125)
FC Gomel-FK Renova - podobnie jak wyżej, aczkolwiek Gomel ma trochę więcej szans niż Soligorsk (0,250)
Łącznie:0,875+1 lub 2 kluby dalej - trochę stracą, ale gonić będą dalej. Grunt to odrobione 0,125 głupio stracone dzisiaj przez Lecha i dołożenie kolejnych 0,25pkt.
Izrael (1,0 przewagi nad Polską)
Hapoel Kiryat Shmona-MSK Zilina - czy ktokolwiek ma wątpliwości, że to Zilina przejdzie dalej? Ja nie (0)
Bnei Yehuda-Shirak Gyumri - może nie spacerek, ale obstawiałbym pewne zwycięstwo Izraelczyków (0,5)
Maccabi Netanya-KuPS Kuopio - ten wynik ciężko przewidzieć, ale chyba jednak przejdzie Netanya (0,25)
Łącznie:0,75+1 lub dwa kluby awansujące dalej oraz czekające w Q4 LE Hapoel Tel Awiw - odrabiamy 0,5pkt. i zostaje nam już tylko 0,5 do awansu na 17. miejsce
alarazboy1
Member
 
Od: 07.2010

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#8
Stary 19.07.2012, 14:52
UEFA przydziliła juz potencjalnych rywali dla Śląska (grono potencjalnych rywali pomniejszyło się do 5 ). Więc w jutrzejszym losowaniu (Śląsk jest nierostawiony) może trafić na :Anderlecht,BATE Borisov/Vardar,The New Saints/Helsingborg,CFR Cluj,F91 Dudelange/Red Bull Salzburg.
Grzana
Member
 
Od: 05.2010
Skąd: Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#9
Stary 19.07.2012, 21:03
Dzisiejsze wyniki:

Zwycięstwo Ruchu: + 1pkt
Remis Legii: + 0,5pkt
Remis Lecha: + 0,5 pkt
Bilans czwartkowy: 2/4=0,5 pkt.
Bilans tego tygodnia: +0,750pkt (+ 1 pkt za zwycięstwo Śląska)

Ogólnie Ruch zaskoczył mega pozytywnie...ale reszta bardzo ale to BARDZO mizernie. 1 drużyna w fazie grupowej będzie wielkim sukcesem polskiej piłki. Obym sie mylił.
OrzelCT
Junior Member
 
 
Od: 07.2008

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#10
Stary 20.07.2012, 01:37
Nie jest zle!
-Slask wraca do Wroclawia ze swietna zaliczka 0-2.
-Ruch tak samo, swietny powrot i dobry wynik u siebie 3-1(bardzo cenna bramka w doliczonym czasie)
-Lech mimo wszystko trafili na bardzo niewygodnego przeciwnika (2 tydz z rzedu podróżują po azji)
-Szkoda jedynie straconych pktow Legii. Prowadzac 2-1 i grajac z przewaga zawodnika powinni gladko ich pojechac.

Mimo wszystko mysle ze wszystkie druzyny powinni przejsc do 3 rundy bez ogromnych klopotow.

Ok a tak w temacie:
W tym roku powinnismy sie skupic przede wszystkim na druzyny z miejsc od 14 do 21 bo powyzej jak i ponizej dzieli nas spora liczba punktow.

Podsumowanie pierwszych meczow 2 rundy:
Czerwony: Niekorzystny
Zolty: korzystny
Zielony: Bardzo korzystny


Jak widac sporo zielonego i zoltego, i poza poza Szwajcaria(skutecznosc 100%) duzo druzyn z naszego rejonu potracilo punkty.
Pragne najbardziej zwrocic uwage na mecze 2r LM bo awans do 3LM daje gwarantowane 4 mecze w eliminacjach a jak widac powyzej mistrz Izraelu, Austrii i Chorwacji zaliczyli wtope i sa duze szanse na ich odpadniecie.

A oto jak prezentuje sie ranking druzyn z naszego rejonu po pierwszych meczach 2 rundy:





Puki co stracilismy 0.375 pkt (mamy 1.125 na 1.500 mozliwych) co daje nam 75% skuteczności.
W chwili obecnej ranking powyzszy nie odzwierciedla za bardzo na jakim poziomie stoimy bo sporo druzyn zaczelo (i zaczynaja) przygode z pucharami od dalszych rund eliminacyjnych ale puki co myślę ze mozemy byc (w miare) zadowoleni bo odrobilismy juz prawie pkt do Israela i Austrii.

Pozostaje nam liczyc na szczesliwe jutrzejsze losowanie. Zeby Ruch uniknal rakiety i Slask nie trafil na Anderlecht!
Rogo
Junior Member
 
Od: 07.2012

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#11
Stary 24.07.2012, 20:37
wszystko na to wskazuje ,że obecny sezon nie będzie zbyt dobry w wykonaniu klubów austryjackich,
Salzubrg odpada mimo zwycięstawa 4:3 z Dudelange, a to oznacza (o ile Śląsk awansuje do 3 rundy el. LM), że Śląsk zagra co najmniej 4 meczy w fazie eliminacyjnej
martin_6
Senior Member
 
Od: 03.2009

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#12
Stary 24.07.2012, 22:12
Rogo napisał(a):Wyświetl post
Salzubrg odpada mimo zwycięstawa 4:3 z Dudelange, a to oznacza (o ile Śląsk awansuje do 3 rundy el. LM), że Śląsk zagra co najmniej 4 meczy w fazie eliminacyjnej
Czytam kilkukrotnie, ale za nic nie potrafię dostrzec związku. Mi się wydaje, że Śląsk miałby jeszcze 4 mecze w eliminacjach (w razie przejścia Czarnogórców) NAWET w wypadku zwycięstwa Austriaków
Dziś tylko wiara pozostała w nas
Że przyjdzie kiedyś taki czas,
Że na drzewach zamiast liści
Będą wisieć komuniści!

UWAGA!!! Z OKAZJI OTWARCIA STADION ZAMKNIĘTY!
Rogo
Junior Member
 
Od: 07.2012

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#13
Stary 25.07.2012, 19:13
martin_6 napisał(a):Wyświetl post
Czytam kilkukrotnie, ale za nic nie potrafię dostrzec związku. Mi się wydaje, że Śląsk miałby jeszcze 4 mecze w eliminacjach (w razie przejścia Czarnogórców) NAWET w wypadku zwycięstwa Austriaków
niedokładnie się wypowiedziałem ,chodziło mi o to ,że nasz mistrz zagra 4 mecze więcej w el. niż mistrz austrii o ile Śląsk awansuje

jak narazie Helsingborg prowadzi 2:0
arek90
Junior Member
 
Od: 02.2012

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#14
Stary 24.07.2012, 21:14
niestety dalej przechodzi izraelska Shmona
pepemasta
Member
 
Od: 10.2008

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#15
Stary 26.07.2012, 08:22
Czy jesli Ruch awansuje to bedzie rozstawiony w 4 rundzie? Mnie sie wydaje ze tak , poniewaz przejmie wspolczynnik Pilzna ktore na ta chwile jest przed ostatnia druzyna rozstawiona w 4 rundzie?
Czy jesli Slask wygra z helsinborgiem to bedzie rozstawiony w 4 rundzie? Mnie sie wydaje ze nie poniewaz przejmie wspolczynnik Szwedow ale i tak bedzie nie rozstawiony, czy moze cos sie zdarzyc zeby Slask byl rozstawiony czy jest to nawet teoretycznie nie mozliwe?
mr_kwolf
Senior Member
 
 
Od: 04.2006

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#16
Stary 26.07.2012, 09:11
pepemasta napisał(a):Wyświetl post
Czy jesli Ruch awansuje to bedzie rozstawiony w 4 rundzie? Mnie sie wydaje ze tak , poniewaz przejmie wspolczynnik Pilzna ktore na ta chwile jest przed ostatnia druzyna rozstawiona w 4 rundzie?
Czy jesli Slask wygra z helsinborgiem to bedzie rozstawiony w 4 rundzie? Mnie sie wydaje ze nie poniewaz przejmie wspolczynnik Szwedow ale i tak bedzie nie rozstawiony, czy moze cos sie zdarzyc zeby Slask byl rozstawiony czy jest to nawet teoretycznie nie mozliwe?
Nie ma czegoś takiego jak przejmowanie współczynników.

Jedynie sytuacja jak losowanie kolejnej rundy przed rozstrzygnięciem rywalizacji w rundzie wcześniejszej można sprawić, że można skorzystać na wysokim współczynniku rywala. Jest to spowodowane tym, iż podczas losowania za współczynnik pary liczony jest współczynnik zespołu rozstawionego.

Znaczy jak teraz było losowanie 3 rundy el LE to para Lech/Khazar była rozstawiana na podstawie współczynnika Lecha, więc jak Khazar ich przejdzie to skorzysta na ich współczynniku.
W przypadku 4 rundy el LE tak nie będzie, bo losowanie odbędzie się po rozstrzygnięciu rywalizacji w trzeciej rundzie.

Mam nadzieje, że nie zamieszałem za bardzo.
Ostatnio edytowane przez mr_kwolf : 26.07.2012 o godz. 09:13.
"Nieważne, czy Wisła bedzie wtedy mistrzem Polski, czy ekipą I, II czy III ligową. Swe ostatnie mecze w karierze chcę rozegrać z Białą Gwiazdą na piersi."
-Spartakus-
Junior Member
 
Od: 05.2011
Skąd: Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#17
Stary 26.07.2012, 08:57
Współczynników się nie przejmuje, można przejąć jedynie rozstawienie Ależ szczęście Dinama Zagrzeb, zainkasowali 0,250 pkt dla kraju i w 90. minucie awansowali dalej ;( Oby dzisiaj nasze kluby się popisały i zdobyły kolejne 0,750 pkt do krajowego.
Grzana
Member
 
Od: 05.2010
Skąd: Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#18
Stary 26.07.2012, 21:01
Dzisiejsze wyniki:

Zwycięstwo Ruchu: + 1 pkt
Zwycięstwo Legiii: + 1 pkt
Zwycięstwo Lecha: + 1 pkt
Bilans czwartkowy: 3/4=0,750 pkt.
Bilans tego tygodnia: 0,750 pkt(+ 0 pkt za KOMPROMITACJE Śląska)
Łączne ilość punktów zdobytych w tej rundzie: 0,750pkt+ 0,750 pkt= 1,5 pkt

Ogólnie nie jest źle ( albo ja będąc pesymistą spodziewałem się gorszych wyników), unikneliśmy wpadek pokroju odpadniecia Jagielloni w zeszłym sezonie choć koło kompromitacji Śląska cięzko przejść obojętnie. Osobiście nadal uważam że jedna drużyna w fazie grupowej LE bedzie bardzo dobrym wynikiem. Tako rzecze wróżbita Maciej.
<Crasch>
Senior Member
 
 
Od: 09.2006
Skąd: Wrocław

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#19
Stary 26.07.2012, 21:29
Grzana napisał(a):Wyświetl post
Dzisiejsze wyniki:

Zwycięstwo Ruchu: + 1 pkt
Zwycięstwo Legiii: + 1 pkt
Zwycięstwo Lecha: + 1 pkt
Bilans czwartkowy: 3/4=0,750 pkt.
Bilans tego tygodnia: 0,750 pkt(+ 0 pkt za KOMPROMITACJE Śląska)
Łączne ilość punktów zdobytych w tej rundzie: 0,750pkt+ 0,750 pkt= 1,5 pkt

Ogólnie nie jest źle ( albo ja będąc pesymistą spodziewałem się gorszych wyników), unikneliśmy wpadek pokroju odpadniecia Jagielloni w zeszłym sezonie choć koło kompromitacji Śląska cięzko przejść obojętnie. Osobiście nadal uważam że jedna drużyna w fazie grupowej LE bedzie bardzo dobrym wynikiem. Tako rzecze wróżbita Maciej.
Niewiem czemu uważasz za kompromitacje wynik, ktory i tak dawal wygraną? Zagrali słabo, ale to raczej wynik tego że po pierwszym meczu pilkarze myśleli że nie bedą musieli się za bardzo sprężyć.
Podsumowując w dwumeczu Śląsk i tak był lepszy.
Levadia....TO była kompromitacja, bo nie było awansu.

ps. Z taką grą o LM mogą tylko pomarzyć. pozostaje mieć nadzieję że na nastepne mecze kogoś albo kupią albo zaczną grać lepiej.
shaggy
Senior Member
 
 
Od: 06.2009

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#20
Stary 26.07.2012, 21:14
Po dzisiejszych meczach mamy 1,875 pkt
anthony09
Senior Member
 
 
Od: 04.2009

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#21
Stary 26.07.2012, 21:52
ANALIZA PO III RUNDZIE PUCHARÓW EUROPEJSKICH

Zapunktowali dla nas następująco:
Śląsk: 2 LM - 0,250 = 0,250 pkt-a do rankingu krajowego / powinno być 0,500 pkt-a = 50%
Lech: 1. el. LE - 0,375 + 2. el. LE 0,375 = 0,75 pkt-a do rankingu krajowego / powinno być 1 pkt-a = 75%
Legia : 2 el. LE - 0,125 = 0,375 pkt-a do rankingu krajowego / powinno być 0,500 pkt-a = 75%
Ruch: 2 el. LE - 0,500 = 0,500 pkt-a do rankingu krajowego / powinno być 0,500pkt-a = 100%

-------------------
suma= + 1,875 pkt-a

Możliwości rywalizacji 18.Polski z 17.Izraelem

3/4 DRUŻYNY ROZPOCZYNAJĄ III RUNDĘ PUCHARÓW EUROPEJSKICH

JAK NA RAZIE to

+ 1,875 Polski
vs + 1,000 pkt-a Izraela = + 0,875

Warte zaznaczenia są niżej wypisane mecze:

MSK Zilina (Svk) - Hapoel Kiryat Shmona (Isr) 1-0 , 0:2 0,250---> awans Hapeol Kiryat Shmona, niestety Żilina odpadła

Macabii Netanya
(Isr) - KuPS Kuopio (Fin) 1:2 , 1:0 0,250 --> brak awansu Netanyi

Yehuda
(Isr) - Shirak Gyurmi (Arm) 2:0, 1:0 + 0,500 --> awans Yehuda

+
Hapoel Tel-Aviv rozpoczyna w IV rundzie i będzie na 100% rozstawionyMożliwości rywalizacji 18.Polski z 16.Szwajcarią

4/4 DRUŻYNY ROZPOCZYNAJĄ III RUNDĘ PUCHARÓW EUROPEJSKICH

JAK NA RAZIE to

+ 1,875 Polski
vs + 1,250* pkt-a Szwajcarii = + 0,625
Warte zaznaczenia są niżej wypisane mecze:

Flora Tallin (Est)- FC Basel (Sui) 0:2 , 0:3 --> wiadomo :(
FC Luzern4 runda el.LE
Young Boys (Sui) - Zimbru (Mol) 1:0 , 0:1 karne 4:2 --> awans Young Boys :((. a tak niewiele brakło
Servette (Sui) - Gandzasar (Arm) 2:0, 3:1 --> awans Servette

Możliwości rywalizacji 18.Polski z 15.Danią

4/5 DRUŻYNY ROZPOCZYNAJĄ III RUNDĘ PUCHARÓW EUROPEJSKICH

JAK NA RAZIE to

+ 1,875 Polski
vs + 0,8 pkt-a Dani = + 1,075

Warte zaznaczenia są niżej wypisane mecze:
dodatkowo:
FC Nordsjælland Den - faza grupowa LM --> gwarantowane 0,800 pkt-a do rankingu krajowego
FC Kobenhawn - 3 runda el. LM vs Club Brugge
FC Midtjylland 4 runda el. LE
AC Horsens - 3 runda LEvsDacia / Elfsborg
Aarhus
(Den) - Dila (Gru) 1:2 , 1:3 ---> odpada Aarhus

! DANIA JESZCZE NIE WYGRAŁA PUNKT-A NA BOISKU!
Kiedyś w Wiśle grali reprezentanci Polski, kiedyś Reprezentacja Polski opierała się na zawodnikach Wisły, a teraz ? Teraz nastały czasy, że Reprezentacja opiera się na cudzoziemcach, a Wisła na piątym sorcie europejskim ...
-
1906 poparcia ikon Wisły Kraków
S.A.
Arek Głowacki
za 10 lat wspaniałych występów, z czego za 299 występy
Tomasz Frankowski
za 253 występy / 156 bramek
Paweł Brożek za 246/ 110 bramek
Marcin Baszczyński za 9 lat na R22 i 334 występy
Gucio25
Forumowy Di Caprio
 
 
Od: 07.2005

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#22
Stary 26.07.2012, 22:46
Dania przy odrobinie szczęścia zakończy sezon z 0pkt na boisku w ogóle.
mam taką teorię - wychodzi na to, że póki się zaczyna we wczesnych rundach i jest się dalej w rankingu, to trzeba próbować naprawdę nazbierać jak najwięcej punktów, gra się więcej meczy i jest więcej szans na wygrywanie ze słabszymi, bo później jak jest się wyżej w rankingu - jest więcej drużyn i się później zaczyna gre to i ciężej wygrać bo nie gra się z ogórami i jak już cos się ugra to dzieli się te punkty przez większą liczbę..

widać to doskonale na przykładzie Danii, która była na wysokim miejscu w rankingu, ma 5 drużyn w pucharach, dwie w LM, z czego jedna w fazie grupowej, ale w tym wypadku i Nordsjaelland ma małą szansę na zdobycie punktów i Kopenhaga ma małą szansę na awans do LM, a w LE już jednej drużyny nie ma, dwie też nie są pewniakami do awansu..
jarcze
Senior Member
 
 
Od: 12.2005

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#23
Stary 26.07.2012, 23:34
Bułgarzy mają nie wesoło. Odpadły wszystkie 4 ekipy.
Karherop
Socios Wisła Kraków
 
 
Od: 02.2006

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#24
Stary 27.07.2012, 06:15
Gucio25 napisał(a):Wyświetl post
Dania przy odrobinie szczęścia zakończy sezon z 0pkt na boisku w ogóle.
mam taką teorię - wychodzi na to, że póki się zaczyna we wczesnych rundach i jest się dalej w rankingu, to trzeba próbować naprawdę nazbierać jak najwięcej punktów, gra się więcej meczy i jest więcej szans na wygrywanie ze słabszymi, bo później jak jest się wyżej w rankingu - jest więcej drużyn i się później zaczyna gre to i ciężej wygrać bo nie gra się z ogórami i jak już cos się ugra to dzieli się te punkty przez większą liczbę..

widać to doskonale na przykładzie Danii, która była na wysokim miejscu w rankingu, ma 5 drużyn w pucharach, dwie w LM, z czego jedna w fazie grupowej, ale w tym wypadku i Nordsjaelland ma małą szansę na zdobycie punktów i Kopenhaga ma małą szansę na awans do LM, a w LE już jednej drużyny nie ma, dwie też nie są pewniakami do awansu..
nawet nie żartujcie , Dania ma w tej chwili 0.8 pkt , a kilka drużyn nieźle rozstawionych .Jeszcze za wczesnie aby cokolwiek wyrokować.

Równie dobrze te wszystkie analizy np kolegi anthony09 mogą byc o dupę rozbic , jesli np Lech , Ruch i Legia odpadną po tej rundzie , a takiej opcji nie ozna wykluczyc .

Bonifikaty za występy we wczesnych rundach dają pewien handicap , ale badzmy szczerzy , prawdziwe punkty są w fazie grupowej , eliminacje to mają zaledwie `50% wartości .
Gucio25
Forumowy Di Caprio
 
 
Od: 07.2005

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#25
Stary 27.07.2012, 10:55
Karherop napisał(a):Wyświetl post
nawet nie żartujcie , Dania ma w tej chwili 0.8 pkt , a kilka drużyn nieźle rozstawionych .Jeszcze za wczesnie aby cokolwiek wyrokować.
nieźle rozstawionych?

zostało im 4 drużyny:
1) AC Horsens - 3 runda LE - nierozstawione
2) FC Midtyjlland - 4 runda LE - nierozstawione
3) FC Kopenhaga - jedyna z Danii która ma rozstawienie, ale to nie jest już ta Kopenhaga z przed kilku lat i równie dobrze może odpaść już w tej rundzie z Club Brugge.
4) FC Nordsjaelland - faza grupowa LM - o jakim rozstawieniu tu może być mowa? 4 koszyk, trafia mistrz Danii do grupy z samymi silnymi przeciwnikami, jest duża szansa na to, że przegra wszystkie 6 meczy i nie zarobi żadnego punktu dla Danii, jedynie te 0,8 zagwarantowane.

wiadomo że to są tylko dywagacje, ale w przypadku np. Nordsjaellandu oni mogą skończyć puchary z 0,8pkt dla kraju, a w przypadku gdy zespół zaczynałby od 2 rundy eliminacji (Śląsk) to oni przez same rundy eliminacyjne mogą zdobyć 1,5pkt do rankingu krajowego.. zdecydowanie w obecnej sytuacji nie jest to korzystny układ dla Danii. oczywiście że prawdziwe punkty są w fazie grupowej, ale jak się gra tylko w niej nic nie grając wcześniej to i mniej szans na punkty do zdobycia, a mówimy tu o mistrzach typu Nordsjaelland, czy Śląsk, którzy wielkich szans w fazie grupowej LM nie mają.
Karherop
Socios Wisła Kraków
 
 
Od: 02.2006

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#26
Stary 05.08.2012, 23:07
Karherop napisał(a):Wyświetl post
Równie dobrze te wszystkie analizy np kolegi anthony09 mogą byc o dupę rozbic , jesli np Lech , Ruch i Legia odpadną po tej rundzie , a takiej opcji nie ozna wykluczyc .
coś czułem to nosem że niezły łomot się święcił , zapomniałem tylko o Śląsku , ale on akurat po prostu zbierze baty od jeszcze 1 przeciwnika

w ostatnie przyzwoite lata w pucharach zostały bardzo ładnie roztrwonione , brawa dla pełnych pychy polskich klubików
mkp13
Member
 
Od: 07.2010

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#27
Stary 26.07.2012, 23:27
Na wstępie powiem krótko - chyba jedno z lepszych losowań z ostatnich lat (przynajmniej na "papierze" - jak jest w praktyce to się zobaczy)

Szkoda tych kilku awansów naszych rywali (krajów, które są blisko nas w rankingu) w ostatnich sekundach meczów + po dogrywkach;/ Chodzi tutaj np o Dinamo Zagrzeb czy Youngs Boys.

Tak na szybko przejrzałem sytuacje +- 2 miejsca obok nas w rankingu. Skupiłem się na tym czy możemy spaść poniżej 18 miejsca. Moim zdaniem 18 miejsce powinniśmy bez problemu utrzymać. Chyba, że sezon marzeń będą mieć Rumuni lub Czesi. Dużo będzie zależało od Ruchu, który wiadomo z kim gra

Rumunia
2 drużyny w 3 rundzie LM
Cluj - Slovan
Fenerbahce - Vaslui
Rapid - Herenvenn
Steaua - Spartak Trnava
Dinamo od 4 rundy LE

Bardzo dobra para to Cluj - Slovan. Ktoś odpadnie całkowicie z pucharów, jednak wygrany wchodzi min. do grupy LE. Taka sama sytuacja z Cluj i miejmy nadzieje, że odpadnie z zespołem z Turcji. Jeżeli chodzi o nadrobienie ok. 3.5 wydaje się mało prawdopodobne.

Czechy
Cluj - Slovan
Ruch - Victoria Pilzno
Admira - Sparta Praga
Twente - Mlada
Jak wyżej przy Rumunach + arcy ważne spotkanie Ruchu.

Czemu pominąłem Białoruś i Chorwację?

Sheriff Tiraspol - Dinamo Zagrzeb
Athletic Bilbao - Slaven Koprivnica
Inter - Hajduk Split

Szkoda tego awansu Dinama, bo wydaje się, że rozegra jeszcze min. 4 mecze. Co do reszty to chyba gorzej trafić nie mogli 1 drużyna już odpadła.

Bate - Debrecen
Gomel - Liverpol
Więc taka sama sytuacja. Jedna najprawdopodobniej 4 mecze, choć nie przekreślam Węgrów. Los jednej drużyny wydaje się być przesądzony. Pozostałe 2 już odpadły.

I na koniec Polska - w porównaniu do wyżej wymienionych drużyn to losowanie bardzo dobre - jak już na wstępie wspomniałem wszystko wyjdzie w grze jednak Szwedzi to nie drużyny pokroju Inter, Atletic, Liverpol itp. Przydałoby się przede wszystkim awans Śląska (min. gr LE) oraz Lecha (rozstawienie w 4r). Jak dla mnie i Legia upora się z Riedem z Austrii. Najbardziej trzeba obawiać się o wynik Ruchu, jednak ich awans powinien nas utrzymać już na pewno na 18 miejscu.
Ostatnio edytowane przez mkp13 : 26.07.2012 o godz. 23:37.
Alex_Morgan
Junior Member
 
 
Od: 07.2012
Skąd: California

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#28
Stary 29.07.2012, 10:06
Wielką szanse na awans do grupy ma mistrz Izraela Hapoel Shmona, który w III. rundzie el. LM zmierzy się z Neftci Baku. Bardzo prawdopodobne, że Izraelczycy wyeliminują mistrza Azerbejdżanu, a co za tym idzie będą mieli już min. fazę grupową LE, przy dobrych wiatrach nawet LM. Natomiast od IV. rundy el. LE swój udział w europejskich pucharach zaczyna Hapoel Tel-Awiw i jeśli nie zdarzy się jakaś niespodzianka to również i oni zagrają w fazie grupowej LE. Jak widać, mimo słabego początku eliminacji, Izrael nie jest bez szans. Więc jeśli Polska marzy o ich wyprzedzeniu to min. 2 kluby muszą awansować do grupy, w co wierzę. Patrząc w górę Szwajcaria wydaje się nie do ruszenia. Bardziej liczyłbym na wyprzedzenie Austrii lub Danii. Jak wiadomo Austria ma wyjątkowo słaby sezon, a ich największa nadzieja na pkt - Salzburg już popłynął. Myślę, że Legia poradzi sobie z SV Ried, a Admira i Rapid Wiedeń odpadną w III. rundzie lub play-off. Gdyby rzeczywiście tak się stało to Austrię mamy na widelcu, wystarczyłoby nieźle zapunktować. Sytuacja Danii była opisana post wyżej, a Cypr wydaje się mieć cztery mocne ekipy, więc nie zakładam, że wypadną z TOP 15. Gdyby spojrzeć w dół wydaję się, że mamy sporą przewagę na Białorusią czy Chorwacją. Ci pierwsi szansę na zapunktowanie mają tylko za pośrednictwem BATE, bo jak wiadomo Gomel zmierzy w III. rundzie z Liverpoolem FC. Taka sama sytuacja w przypadku Chorwacji, Hajduk zmierzy się z Interem, a Koprivnica z Athletic Bilbao, więc jedyną szansę na zdobycz punktową ma Dinamo Zagrzeb. Zawsze trzeba uważać też na Rumunię, bo pamiętamy co zrobili w sezonie 2005/2006, ale mamy nad nimi pewną przewagę - punkty zdobyte przez kluby rumuńskie dzielą się przez 5. Podsumowując trzeba patrzeć do przodu, zdobywać pkt i możliwe, że awansujemy na wyższe pozycje, ale nie wolno zapominać, że z tyłu też jest groźnie i, że kilka krajów jest zainteresowane wyprzedzeniem nas w rankingu.
jacekbum
Senior Member
 
Od: 06.2012

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#29
Stary 31.07.2012, 17:49
AZS_Lublin Partizanowi dajesz tylko 20% szans z mistrzem Cypru? napisz,że się pomyliłeś...bo chyba nie pisałeś tego poważnie.Drużyny na tym samym poziomie a Serbowie rewanż grają u siebie więc obiektywnie 50/50 może mały plusik dla Partizana za rewanz u siebie.
AZS_Lublin
Senior Member
 
Od: 08.2008

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#30
Stary 31.07.2012, 20:35
jacekbum napisał(a):Wyświetl post
AZS_Lublin Partizanowi dajesz tylko 20% szans z mistrzem Cypru? napisz,że się pomyliłeś...bo chyba nie pisałeś tego poważnie.Drużyny na tym samym poziomie a Serbowie rewanż grają u siebie więc obiektywnie 50/50 może mały plusik dla Partizana za rewanz u siebie.
Biorąc pod uwagę ostatnie sezony w pucharach chyba mi nie powiesz, że faworytem są Serbowie?
Cypr na 13 lokacie, Serbia na 24. Cypr 24,200 a Serbia 13,00 czyli aż 11 pkt różnicy. To są tylko cyferki, ale w pewien sposób oddają to co się obecnie dzieje.
Wskaż mi serbską drużynę, która ostatnio zaatowakał puchary?
W zeszłym sezonie Partizan w IV r elem LE grał pierwszy mecz na wyjeździe. I to nic nie dało. Mocniejsi okazali się półamatorzy z Irlandii i Partizan popłynął. 1:1 w Irlandii i 1:2 w Belgradzie.
Z resztą przykładów jest więcej, jak choćby Vojvodiny NS która uległa zespołowi z Lichtensteinu.

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Zamknięty temat

Zasady wysyłania postów
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Włączony
MordkiWłączony
[IMG] code is Włączony
HTML code is Wyłączone

Skok do forum


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 06:10.