The White Star Division - Wisła Kraków


Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło


Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Odpowiedź
 
Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
dragon
Senior Member
 
Od: 11.2002
Skąd: KRAKÓW

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#1
Stary 15.05.2010, 20:02. Analiza wicemistrzostwa - przyczyny i skutki :)
Analiza moja wiec subiektywna, ale moze ktos sie zgodzi ew. zakwestionuje

Przyczyny wicemistrzostwa:

- brak stadionu -> mecze wyjazdowe i pol-wyjazdowe
- brak pomyslu na gre ofensywna i zapalu w wiekszej czesci sezonu (wyniki "na styk"). Dopiero z Legia i Piastem wygrane wyraziste.
- oszczednosci transferowe
- brak reymontowskiej wrzawy tworzonej od kibicow, wspierajacej w trudniejszych momentach
- troche skuteczniej grajacy Lech :/

Skutki:

- gra Lidze Europejskiej zamiast LM (mniejsza presja może pójdzie lepiej i awansujemy dalej)
- mniejsza szansa na szybki zarobek , ale może dochodzac dalej zarobimy wiecej + dodatkowoz biletow na duzym stadionie jeśli chwilę pogramy w LE.

Perspektywa na przyszłość:

- gra na nowym stadione > 30 tys . miejsc
- szansa na nowych kibicow
- szansa na dodatkowe dochody z biletow na mecze pucarowe LE. Jeden mecz z biletami po 50 zl to 1,5 mln!! jak przyjdzie 30 tys. ludzi.
- szansa pokazania sie w kilku meczach pucharowych z europejskimi sredniakami, nabranie doswiadczenia
- czas na budowanie solidnej druzyny na przyszloroczne mistrzostwo i eliminacje LM (moze bez eliminacji jak Wisla Ruch i Lech zagraja ladnie?). Bedzie spokoj i mniejsza presja a to sprzyja pracy dobrym trenerom takim jak Kasperczak.

Potrzeby:

- zakup 2-3 dobrych zawodnikow (bramkarz - Onyszko , pomocnik - , napastnik - Micański)
- silna i mocna kamapnia reklamowa meczy aby sciagnąc minimum 22-24 tys. widzow na kazdy + komplet na mni. 3 mecze w rundzie (Lech, Legia, Cracovia)
W sercu moim...Wisła!! i na dobre i na złe....
Odpowiedz cytując
willow
a.k.a. morgenes
 
 
Od: 11.2002
Skąd: z Madagaskaru

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#2
Stary 15.05.2010, 20:09
A Ty nie widzisz, że taki temat już jest?
Do zamknięcia!
Odpowiedz cytując
dragon
Senior Member
 
Od: 11.2002
Skąd: KRAKÓW

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#3
Stary 15.05.2010, 20:17
jesli jest podobny to prosze o przeniesie watku. Dziekuje.
W sercu moim...Wisła!! i na dobre i na złe....
Odpowiedz cytując
arsfan90
Senior Member
 
 
Od: 02.2008

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#4
Stary 15.05.2010, 20:31
W tym momencie musimy się poważnie zastanowić nad jedną rzeczą. A mianowicie tym jak wykonuje swoje obowiązki zarząd Wisły?

Otóż według mnie sytuacja wygląda gorzej niż tragicznie. Najgorsze jest to że w radzie nadzorczej siedzą ludzie z TF-kable i cudowni doradcy Cupiała którym nie zależy za grosz na Wiśle!

Kilkanaście razy już wcześniej wspominany brak JAKIEGOKOLWIEK marketingu wśród kibiców!

Zero dogadania z miastem... I inne sprawy o których nie chce mi się nawet tutaj pisać...

Pora się obudzić! No chyba, że cały zarząd Wisły czekał na miejsce jakie będzie na koniec sezonu (wiemy że wicemistrzowskie) i dopiero teraz, w ostatniej chwili przed przeniesieniem na nowy stadion ma zamiar wstrząsnąć klubem jak i jego strukturami wewnętrznymi w co szczerze śmiem wątpić!

P.S Mimo mojej ogromnej niechęci do Lecha, muszę przyznać (obiektywnie), że w polsce to oni wyznaczają standardy zarządzania klubem i wszystkim co się z tym wiąże.

(Bez napinki proszę)
ARMIA BIAŁEJ GWIAZDY
Z NIĄ SIĘ LICZY KAŻDY
JESTEŚMY DUMĄ TEGO MIASTA
A W NASZYCH SERCACH BIAŁA GWIAZDA
I NAWET JEŚLI BĘDZIE ŹLE
MY NIGDY NIE PODDAMY SIĘ

Odpowiedz cytując
shinobi23
Senior Member
 
Od: 09.2009

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#5
Stary 15.05.2010, 20:46
Cytat:
A Ty nie widzisz, że taki temat już jest?
Nie ma takiego tematu. Był jakiś chujowy o przegranym sezonie, może dotyczył Legii ale Nasza Wisła zdobyła wicemistrzostwo. I to jest temat by o tym pogadać. A tamten ktoś zamknął w cholerę i dobrze.
Odpowiedz cytując
gigant
Joker the Great
 
Od: 06.2003
Skąd: Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#6
Stary 15.05.2010, 20:49
shinobi23 napisał(a):Wyświetl post
Nie ma takiego tematu. Był jakiś chujowy o przegranym sezonie, może dotyczył Legii ale Nasza Wisła zdobyła wicemistrzostwo. I to jest temat by o tym pogadać. A tamten ktoś zamknął w cholerę i dobrze.
Gratuluję podejścia. Prze*******iliśmy mistrzostwo, nie zdobyli wicemistrza.
90minut.pl o tabeli 2005/2006 napisał(a):
"Lech Poznań nie wystąpił o licencję na przyszły sezon i został przesunięty na ostatnie miejsce w tabeli. W przyszłym sezonie pod nazwą Lech Poznań występować będzie Amica Wronki."
Odpowiedz cytując
thechris
Senior Member
 
 
Od: 08.2003
Skąd: Somewhere between nowhere and goodbye

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#7
Stary 15.05.2010, 21:08
shinobi23 napisał(a):Wyświetl post
Nie ma takiego tematu. Był jakiś chujowy o przegranym sezonie, może dotyczył Legii ale Nasza Wisła zdobyła wicemistrzostwo. I to jest temat by o tym pogadać. A tamten ktoś zamknął w cholerę i dobrze.
Nie ośmieszaj się.

Sprezentowaliśmy tytuł kuchenkom i jesteśmy największymi frajerami od 1997 r. kiedy podobne sfrajerowała się Legia.
Odpowiedz cytując
1q2
Socios Wisła Kraków
 
Od: 02.2005

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#8
Stary 15.05.2010, 21:23
thechris napisał(a):Wyświetl post

Sprezentowaliśmy tytuł kuchenkom i jesteśmy największymi frajerami od 1997 r. kiedy podobne sfrajerowała się Legia.
E tam - ten sezon to w zasadzie kopia poprzedniego(pomijając szczegóły).Wtedy ciała po całości dała Amica a nam z problemami udało się to wykorzystać a teraz było odwrotnie.Nawet te remisy rok temu i w tym roku były dokładnie takie same i przyniosły takie same skutki.

Ok - teraz to nasze frajerstwo było o wiele bardziej 'hollywoodzkie' ale to w zasadzie jedyna różnica.

A przyczyny..poprzedni trener/zawodnicy/kontuzje/nie granie na R22/burdel w klubie.
Jak dla mnie Amica zasłużenie ten tytuł zdobyła, tak jak i my rok wcześniej - jednak jak ktoś słusznie zauważył - nie ma się nimi na dzień dzisiejszy co podniecać, bo mimo tego że my zagraliśmy chyba najgorszy sezon od czasów Cupiała (można dyskutować jeszcze ten co 8 miejsce zajęliśmy - ale tylu upokorzeń to tam nie było), to Amica zdobyła ten tytuł cudem.
Więc na dziś mimo iż gołym okiem widać że oni są na fali wznoszącej(w każdym aspekcie) a my opadamy - to de facto różnicy sportowej nie ma.
To jest pozytyw, tyle że jak u nas się nic nie zmieni a na to się nie zapowiada, to przyszły sezon może być o wiele mniej ciekawy
94 - Allah Akbar!!
Odpowiedz cytując
shinobi23
Senior Member
 
Od: 09.2009

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#9
Stary 15.05.2010, 20:57
Cytat:
Gratuluję podejścia. Prze*******iliśmy mistrzostwo, nie zdobyli wicemistrza.
Dziękuję.
Jakbyś był na wyjeździe z Krisbutem Myszków to doceniłbyś grę w Lidze Europejskiej.
Cały sezon na wyjeździe...
Nie ciesze się że nie mamy mistrza ale rozpaczać też nie ma co. stało się...
Przeanalizujmy więc wicemistrzostwo.
Odpowiedz cytując
gigant
Joker the Great
 
Od: 06.2003
Skąd: Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#10
Stary 15.05.2010, 21:02
shinobi23 napisał(a):Wyświetl post
Dziękuję.
Jakbyś był na wyjeździe z Krisbutem Myszków to doceniłbyś grę w Lidze Europejskiej.
Cały sezon na wyjeździe...
Nie ciesze się że nie mamy mistrza ale rozpaczać też nie ma co. stało się...
Przeanalizujmy więc wicemistrzostwo.
Również dziekuję. Przejeździłem całą druga ligę i mam w dupie Lige Europejską. Tęsknie za oczodołami na sektorach 3 i 4, wyjazdami do Knurowa i 3 tysiącami w Katowicach, w drugoligowych meczach o nic. Tęsknię za atmosferą. To że teraz nie podoba mi się minimalizm, chyba cię nie dziwi.
90minut.pl o tabeli 2005/2006 napisał(a):
"Lech Poznań nie wystąpił o licencję na przyszły sezon i został przesunięty na ostatnie miejsce w tabeli. W przyszłym sezonie pod nazwą Lech Poznań występować będzie Amica Wronki."
Odpowiedz cytując
crazykaro
Senior Member
 
 
Od: 01.2007
Skąd: Królewskie Miasto Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#11
Stary 15.05.2010, 21:01
Po pierwsze brak napastników.
Po drugie brak napastników
Po trzecie słabe przygotowanie do sezonu
Odpowiedz cytując
brylant17
Senior Member
 
 
Od: 07.2006
Skąd: Wschód Polski

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#12
Stary 15.05.2010, 21:02
-Zajechanie na obozie
-Brak dobrego bramkarza
-Brak odpowiedniej atmosfery w szatni
-Ku..anie machanie i gwiazdorstwo na boisku
-Granie na "wyjeździe"

Potrzeby:

-Nowy sponsor
- 3-4 nowych graczy
Piggy oddaj hajs
Odpowiedz cytując
TS Girl
Member
 
 
Od: 07.2009

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#13
Stary 15.05.2010, 21:07
Do tych wszystkich, nieco zbyt pesymistycznych wniosków, trzeba dorzucić zwyczajny pech (w tym sezonie występujący pod pseudonimem Mariusz Jop). Praktycznie do 28 kolejki byliśmy liderem, więc jako tako szło. Co nie znaczy, że zmiany w zespole nie są potrzebne.
Odpowiedz cytując
nowak
Member
 
Od: 12.2008

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#14
Stary 15.05.2010, 21:08
Zakończony sezon był poniekąd bardzo dziwny. Z pewnością wszystkie mecze na wyjazdach nie oscylowały najlepiej ale mimo to rosnąca przewaga w tabeli dawała nam wiele radości i przynosiła nadzieje. Niestety rzeczywistość brutalnej piłki pokazała swoje pazury. Nie można tutaj wskazywać 1 przyczyny jaką najchętniej dla niektórych z was byłby Mariusz Jop. Prawdą jest że ogólnie sezon ten był mizerny nie tylko dla nas bo i da innych Legia itp. Faworyci poprzednich sezonów nie pokazali się. Ale dosyć ogólnie jeżeli chodzi o Wisłę to na jej wynik wpłynęło :

1.Brak własnego stadionu
2.Oszczędność transferowa
3. Błędne transfery
4. Złe przygotowanie (skuteczność)
5.Brak potencjału nowej Wisły (młodzież)
6. Błędy sędziów
7. Zły dobór zawodników do kadry meczowej ściągamy napastnika a się go nie wystawia christow
czy kombinacja stoperów zamiast Clebera
Odpowiedz cytując
crazykaro
Senior Member
 
 
Od: 01.2007
Skąd: Królewskie Miasto Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#15
Stary 15.05.2010, 21:15
nowak napisał(a):Wyświetl post
Zakończony sezon był poniekąd bardzo dziwny. Z pewnością wszystkie mecze na wyjazdach nie oscylowały najlepiej ale mimo to rosnąca przewaga w tabeli dawała nam wiele radości i przynosiła nadzieje. Niestety rzeczywistość brutalnej piłki pokazała swoje pazury. Nie można tutaj wskazywać 1 przyczyny jaką najchętniej dla niektórych z was byłby Mariusz Jop. Prawdą jest że ogólnie sezon ten był mizerny nie tylko dla nas bo i da innych Legia itp. Faworyci poprzednich sezonów nie pokazali się. Ale dosyć ogólnie jeżeli chodzi o Wisłę to na jej wynik wpłynęło :

1.Brak własnego stadionu
2.Oszczędność transferowa
3. Błędne transfery
4. Złe przygotowanie (skuteczność)
5.Brak potencjału nowej Wisły (młodzież)
6. Błędy sędziów
7. Zły dobór zawodników do kadry meczowej ściągamy napastnika a się go nie wystawia christow
czy kombinacja stoperów zamiast Clebera
Patrząc z tej perspektywy to powinniśmy się ciszyć z tego 2. miejsca
Odpowiedz cytując
elomike
Senior Member
 
Od: 08.2008

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#16
Stary 15.05.2010, 21:09
Myślę że w Wiśle zmiany należy zacząć od góry. Trzeba powiedzieć stanowcze NIE konserwatywnym sposobom funkcjonowania w klubie, należy zorganizować ludzi od negocjacji z miastem, ludzi od marketingu, osobiście uważam że trener też jest do zmiany (jak dla mnie najlepszy byłby jakiś stosunkowo młody- 35-40 l.) Pomogłoby to wprowadzeniu jakiejś nowej myśli w konstruowaniu gry. Uważam, że czas starych wyjadaczy minął. Jop, Boguski, Cleber OUT, wprowadzać Mączyńskiego z Burligą. Nie na 4 minuty tylko na przykład na połowę meczu. Jeśli chodzi o sprawy kibicowskie, zobaczymy jak będzie to wyglądało na nowym stadionie. Ja bym dorzucił kilka nowych- starych przyśpiewek. Moim zdaniem po tych skromnych zabiegach Mistrz Polski będzie u Nas, bo to my jesteśmy marką w tym kraju.
Odpowiedz cytując
EvilGearPL
Banita
 
Od: 05.2010

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#17
Stary 15.05.2010, 21:34
Przyczyny:

-Fatalne przygotowanie
-Nawyki po Skorży (długie piłki na osamotnionego Brożka) (Tutaj zaczął to Henio powoli wyleczać ale ciągle coś z tego zostało)
-Brak transferów
-Sędziowie (chyba nie było jeszcze takiej rundy gdzie było tyle błędów na niekorzyść Wisły. Jasne na naszą korzyść też były ale znacznie, znacznie mniej)

Potrzeby:

-Transfery
-Transfery
-Czyszczenie w klubie (zarząd itd.)
-Sponsorzy
Odpowiedz cytując
murray
Senior Member
 
 
Od: 05.2010

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#18
Stary 15.05.2010, 21:37
Wg mnie kluczowym czynnikiem był brak organizacji. I to zarówno na boisku, jak i w gabinetach "góry". Władzę w klubie powinni mieć ludzie, którzy Wisłę mają w sercu, a nie ci, którzy chcieliby zarobić na Wiśle. Bo tylko ci zapaleńcy mogliby wprowadzić porządek, że każdy wiedziałby, co ma robić.
Bednarz miał wiele błędnych decyzji, ale trzeba było mu oddać, że porządek w papierach był. Gdy część jego obowiązków przejął Skorża zaczął się robić coraz większy burdel, czego skutkiem był kupno zawodnika z YouTube.
Dzisiejsza kadra zespołu to albo materiał wypalony, albo trenerzy nie umieli nic z niej wyciągnąć. Potrzeba trenera z charyzmą, który potrafi wpłynąć na piłkarzy i wykrzesać z nich maksimum. Jest to też sprawa szatni. Po odejściu Baszcza brakuje też piłkarza, który potrafi wstrząsnąć kolegami. Z całym szacunkiem, ale Głowa albo Sobol to milczki. To świetni piłkarze i są w każdym meczu zaangażowani, ale brakuje tego "czegoś".
A najważniejszym jest pomysł klubu na zapełnienie trybun nowego stadionu. Bo samo rozklejanie plakatów nic nie da. Tu trzeba dobrej strategii i sposobu na przyciągnięcie kibica, który zostawi trochę sałaty, bo tej może nam brakować. Dlatego trzeba walczyć o puchary, które przyniosą sponsorów i rozgłos.
Odpowiedz cytując
Lewy'88
Senior Member
 
 
Od: 11.2009

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#19
Stary 15.05.2010, 22:08
murray napisał(a):Wyświetl post
Wg mnie kluczowym czynnikiem był brak organizacji. I to zarówno na boisku, jak i w gabinetach "góry". Władzę w klubie powinni mieć ludzie, którzy Wisłę mają w sercu, a nie ci, którzy chcieliby zarobić na Wiśle. Bo tylko ci zapaleńcy mogliby wprowadzić porządek, że każdy wiedziałby, co ma robić.
Bednarz miał wiele błędnych decyzji, ale trzeba było mu oddać, że porządek w papierach był. Gdy część jego obowiązków przejął Skorża zaczął się robić coraz większy burdel, czego skutkiem był kupno zawodnika z YouTube.
Dzisiejsza kadra zespołu to albo materiał wypalony, albo trenerzy nie umieli nic z niej wyciągnąć. Potrzeba trenera z charyzmą, który potrafi wpłynąć na piłkarzy i wykrzesać z nich maksimum. Jest to też sprawa szatni. Po odejściu Baszcza brakuje też piłkarza, który potrafi wstrząsnąć kolegami. Z całym szacunkiem, ale Głowa albo Sobol to milczki. To świetni piłkarze i są w każdym meczu zaangażowani, ale brakuje tego "czegoś".
A najważniejszym jest pomysł klubu na zapełnienie trybun nowego stadionu. Bo samo rozklejanie plakatów nic nie da. Tu trzeba dobrej strategii i sposobu na przyciągnięcie kibica, który zostawi trochę sałaty, bo tej może nam brakować. Dlatego trzeba walczyć o puchary, które przyniosą sponsorów i rozgłos.


ale *******isz człowieku co bednarz zrobił dla Wisły?jak Ciebie obchodzi tylko porządek w papierach to graruluje... sądzisz że zmiana trenera coś zmieni to się mylisz, zobacz ile razy w Wiśle był zmienieany trener i z jakim skutkiem, dragomir Okuka, Dan Petrescu, Zbigniew Kulawik, itd. część z nich nie powinna się znaleść we Wiśle nawet na trenera tymczasowego... DRUŻYNY NIE BUDUJE SIĘ W 1 SEZON trener powinien mieć parę lat na budowanie drużyny na miare LM... szczególnie w takich ligach jak polska.... Skroża nie powienien wg. mnie w ogóle wylatywać ale ok, jak wyleciał to z pewnością nie powinien wylecieć teraz Kasperczak, są wielcy zwolennicy Dana Petrescu którzy mówią że był zajebistym trenerem patrząc przez pryzmat tego gdzie trenował, **** z tym gdzie trenował jak Wisła pod jego wodzą skończyła n a 8 miejscu w tabeli... może gdyby miał więcej czasu i poparcie zarządu to by tak nie było ale nie ma co gdybać.. Trener musi mieć czas żeby coś osiągnąć i żeby go z tego UCZCIWIE ROZLICZAĆ
"Każdy ma w życiu swoje Westerplatte"
Odpowiedz cytując
SIMONE76
Junior Member
 
Od: 12.2003
Skąd: Słomniki

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#20
Stary 15.05.2010, 22:47
Jak Ty wypisujesz Zbigniew Kulawik to nie wiem kogo masz na myśli bo Ja znam ale Tomasza Kulawika.
ARMIA BIAŁEJ GWIAZDY
Odpowiedz cytując
Grantar
Senior Member
 
Od: 08.2003
Skąd: Tarnów

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#21
Stary 15.05.2010, 23:52
Mimo wszystko: DZIĘKUJĘ,
Piłkarzom, trenerom, sponsorom , kibicom.
Cieszmy się z wicemistrzostwa.
A decydenci niech pomyślą dlaczego nie ma mistrzostwa i ............ do dzieła.
"W życiu trzeba mieć pasję.... u mnie trafiło na piłkę " - Grantar kibic piknikowy.
Odpowiedz cytując
szczebrzeszcz
Senior Member
 
Od: 05.2003
Skąd: o tam

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#22
Stary 16.05.2010, 00:28
Ogryzek:
też tak uważam
ofensywny pomocnik i dobry skrzydłowy tego brakło
(dalej jest bramkarz )
Odpowiedz cytując
daeclan
Junior Member
 
 
Od: 07.2009

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#23
Stary 16.05.2010, 08:23
Pisanie dzisiaj o przyczynach przegrania mistrzostwa, to niestety płacz nad rozlanym mlekiem. Warto jednak pokusić się o kilka uwag.
Brak gry na własnym stadionie to bez wątpienia jedna z kluczowych przyczyn przegrania mistrzostwa. Gra nawet przy dwóch trybunach, ale na R22 to zupełnie inna sprawa, co pokazał Lech. Mistrzostwo wygrywają jednak ludzie zdeterminowani i zmotywowani. Tych elementów zabrakło Wiśle. Nikt nie potrafił ( potrafi?) walnąć
pięścią w stół, zarówno poza boiskiem jak i na nim. Mam wrażenie że dominowało myślenie: gramy źle a jakoś to mistrzostwo zdobędziemy, bo przewaga jest spora. Dzisiaj wiemy, że tego typu myślenie było i jest ogromnym błędem. Konsekwencją tego typu podejścia do sprawy, będzie to, że drużyny przyjeżdżające na R22 w następnym sezonie, nie będą do meczu z Wisłą podchodzić z takim respektem jak do tej pory. O przegrywaniu meczu w szatni, nie ma mowy. Chyba że zadziała magia R22 w co należy wierzyć.

Poza tym Wiśle brakuje boiskowego przywódcy, piłkarza który swoim zachowaniem i krzykiem podniesie morale w sytuacjach kiedy gra nie układa się zbyt dobrze ( słynne 0:1 w tym sezonie). Arek Głowacki, Sobolewski czy Paweł Brożek z miejsca należnego im w tej drużynie, nie spełniają roli boiskowych przywódców. Na ławkach trenerskich też siedzą "ugrzeczniaczki". Skoro tak, to grzecznie przegrywamy, a później w pomeczowych wywiadach płaczemy o limitach pecha itd.

Wiele osób mówi że w sumie 2 miejsce to też sukces. Przypominam co po Levadii mówili sami zawodnicy - zmazać tą klęskę miało być zdobycie mistrzostwa. Cel nadrzędny był więc wskazany. Zapomnieli? To może trzeba było przed każdym meczem wieszać wielki transparent z napisem - LEVADIA.
Bałagan stadionowo-organizacyjny przelał się niestety na wynik drużyny, należy wierzyć że to koniec prowizorki i mimo wszystko należy patrzeć z optymizmem w przyszłość.
Bo jak mawiali starożytni - chcącemu nie dzieje się krzywda.
I tego nalezy się trzymać.
Ważne są tylko te dni, których jeszcze nie znamy
Odpowiedz cytując
SV_
Senior Member
 
Od: 10.2008

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#24
Stary 16.05.2010, 08:28
Najgorsze jest to że nic nam z transferów na dłuższa metę nie przyjdzie, jeśli się nie wykorzeni gwiazdorstwa w tej drużynie. Kirm przyszedł - mecze z Levadia zajebiste - później sie dostosował, teraz Ba to samo, pierwsze mecze miodzio, lekka kontuzja i wczoraj pokazał jaka szybko sie umie dopasować do polskiej ligi. (Kiedys to samo z Jirsakiem było).

Tutaj trzeba kogoś ala Petrescu, pozbyć sie wszystkich panienek z drużyny.
Tyle dobrze że poleci Kasperczak, może jak ten szwab przyjdzie z całą swoją załogą to coś ruszy w strone europejskiego podejśćia do gry.

P.S. - tych co śpiewali wczoraj "Nic się nie stało" po sezonie w którym przegraliśmy derby, przegraliśmy najważniejsze mecze, a kopacze wykazali ZERO ambicji - chyba poniosło
Odpowiedz cytując
yoda79
Senior Member
 
Od: 12.2003
Skąd: Mazury- tu też są Wiślacy

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#25
Stary 16.05.2010, 08:33
SV_ napisał(a):Wyświetl post
P.S. - tych co śpiewali wczoraj "Nic się nie stało" po sezonie w którym przegraliśmy derby, przegraliśmy najważniejsze mecze, a kopacze wykazali ZERO ambicji - chyba poniosło
Miałem słabą transmisję i tego nie słyszałem. To byli tacy Niemożliwe...
A jeśli tak to gratuluję - mylcie dalej miłość do klubu z miłością do kopaczy,w tym sezonie na dodatek bez wielkich umiejętności i co gorsze bez ambicji.
Tylko Wisła!
Odpowiedz cytując
Arturo
Member
 
Od: 02.2004
Skąd: Zawiercie

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#26
Stary 16.05.2010, 08:58
W poprzednim sezonie Wisła wygrała 6 meczów na wyjeździe, z czego większość w drugiej rundzie, na finiszu ekstraklasy. Miałem duże obawy przed tym sezonem ponieważ zawsze twierdziłem i będę twierdził, że największą bronią Wisły jest Reymonta.

Obawy poniekąd się potwierdziły bo gra Wisły przez cały sezon wpasowała się w tło Sosnowca i Nowej Huty, tyle, że rywale robili prezent Wiśle i wcale nie chcieli zdobywać MP.

Jestem przekonany, że w przyszłym sezonie będzie lepiej w meczach domowych - 4 porażki i 3 remisy z tego sezonu nie mają prawa się powtórzyć. Inną kwestią jest czy bilans meczów na wyjeździe będzie równie korzystny - tylko 2 remisy i 2 porażki.

Co do europejskich pucharów to jest źle - droga do LM jest duuużo łatwiejsza niż do LE. Awans do fazy grupowej będzie graniczyć z cudem (po pierwsze trzeba ominąć drużyny niemieckie, francuskie, hiszpańskie, po drugie trzeba wyeliminować drużynę klasy np. Bruggi).
Visca el Barça!
Odpowiedz cytując
murray
Senior Member
 
 
Od: 05.2010

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#27
Stary 15.05.2010, 23:43
Lewy'88 napisał(a):Wyświetl post
ale *******isz człowieku co bednarz zrobił dla Wisły?jak Ciebie obchodzi tylko porządek w papierach to graruluje... sądzisz że zmiana trenera coś zmieni to się mylisz, zobacz ile razy w Wiśle był zmienieany trener i z jakim skutkiem, dragomir Okuka, Dan Petrescu, Zbigniew Kulawik, itd. część z nich nie powinna się znaleść we Wiśle nawet na trenera tymczasowego... DRUŻYNY NIE BUDUJE SIĘ W 1 SEZON trener powinien mieć parę lat na budowanie drużyny na miare LM... szczególnie w takich ligach jak polska.... Skroża nie powienien wg. mnie w ogóle wylatywać ale ok, jak wyleciał to z pewnością nie powinien wylecieć teraz Kasperczak, są wielcy zwolennicy Dana Petrescu którzy mówią że był zajebistym trenerem patrząc przez pryzmat tego gdzie trenował, **** z tym gdzie trenował jak Wisła pod jego wodzą skończyła n a 8 miejscu w tabeli... może gdyby miał więcej czasu i poparcie zarządu to by tak nie było ale nie ma co gdybać.. Trener musi mieć czas żeby coś osiągnąć i żeby go z tego UCZCIWIE ROZLICZAĆ
Nie napisałem, że to jest tylko to, co mnie obchodzi. Akapit wcześniej poruszyłem temat organizacji i go kontynuowałem. To po raz.
Po dwa zmiany trenera są uzasadnione, jeżeli trener z materiałem nic nie zrobi, a tak uważam jest z Kasperczakiem, aczkolwiek nie rozpaczałbym, gdyby został na następny sezon.
Po trzy Petrescu zostawił drużynę na 2 miejscu po 7 kolejkach, a 8 miejsce zawdzięczamy mądrej polityce kadrowej.
Odpowiedz cytując
Adam
Member
 
Od: 05.2010
Skąd: Krk

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#28
Stary 15.05.2010, 21:39
To ze nie graliśmy u siebie na Reymonta to jedna przyczyna ale druga był doping... sorry byłem dzisiaj na meczu z Odra przez całe 90 minut sektory 2 i 3 ostro dopingowały druzyne... było nas w tych sektorach mało(wiadomo ograniczone trybuny) Ale dawaliśmy z siebie wszystko... po drugiej stronie siedziały "pikniki" i co? przez 90 minut słowem sie nie odezwali! Równie dobrze mogło by ich tam nie być i nic by sie nie zmieniło!
Jak druzyna ma dobrze grać jak niema PEŁNEGO zaangazowania na CALYM stadionie? Rozumiem ze mozna chciec sobie tylko poogladać mecz ale od tego jest telewizja jak ktoś przychodzi na mecz to musi dawać z siebie WSZYSTKO!
Odpowiedz cytując
Coglin
Senior Member
 
 
Od: 11.2002
Skąd: mam wiedzieć ;D

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#29
Stary 15.05.2010, 21:44
co do przyczyn - to jakby sie tak przyjrzec z boku, to wlasciwie nie wiadomo dlaczego ten klub jeszcze funkcjonuje. wyglada to troche tak, jakby byl u nas wlasciciel, ktorgo ciagle nie ma i pilkarze z trenerem. a reszta? jaka reszta?
i poki to sie nie zmieni to bedzie jak jest od jakiegos czasu - zdobedziemy mistrza albo nie, kogos sprzedamy, sprowadzimy jakas gwiazde z Indii, z pucharow pewnie wylecimy i wszyscy sie beda zastanawiali czy i kogo Cupial wywali.
praktycznie w klubie nie ma niczego i nie wiadomo kiedy to sie zmieni.

skutki - nie wiadomo, bo u nas mozna sie spodziewac wszystkiego. raczej nic mnie nie zdziwi, lacznie z np. wycofaniem sie Cupiala
Wisła Kraków
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków
 
 
Od: 02.2006

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#30
Stary 15.05.2010, 21:52
Sezon zaczął sie od falstartu ( ogromnego ) , potem niezłe mecze w lidze ( 6 kolejnych zwycięstw ) , aż do spotkania z Lechem ( 10 kolejki ) w Poznaniu gdzie sędzia nam lekko przekręcił mecz .

Tytułu nie przegralismy w 29 kolejce , ale o wiele wcześniej . Gdybysmy na jesieni nie przegrali frajersko z Legią i Cracovią to drużyna wtedy by już odjechała reszcie stawki na dobre . Lech był w ogrymnym dołku do września i wielu wtedy juz ich skreslalo .

Drugim momentem katastroficznym było fatalne przygotowanie do rundy reważnowej , wyglądało to nawet gorzej niż mecze ze słynna Levadią . Kontuzje kontuzjami , ale ktoś za ten zespół odpowiadał .

Wejście w druzyne Kasperczaka uratowało o tyle , że drużyna złapała drugi odddech i kto wie , może to dało nam wicemistrzostwo .

Najwięksi i przegrani sezonu z którymi trzeba ( lub można ) się pożegnać :
- Kirm ( za szybko zrównał się poziomem z polskimi ligowcami )
- Jop ( ...)
- Pawełek ( grabi sobie u kibiców i nie stroni od kiksów )
- Gołoś ( kontuzjogenny jak Dawidowsk)
- Jirsak ( w 90% spotkkań bezproduktywny )
- Christov ( nieporozumienie )

dać jeszcze jedną szanse
... - Paweł Brożek ( cień zawodnika sprzed dwóch lat , ciągłe granie na niego przynosi więcej strat niz korzyści , choc kto wie czy nie wróci dawny blask .)
- Juszczyk ( choś jego drugie przyjście raczej śmieszyło , to nie wyglądał tak źle )
- Łobodziński
- Diaz
- KASPERCZAK


Przypuszczam że w lecie nie zajdą wielkie zmiany personalne w Wiśle , sądze tak z 3 powodów :

1) Brak środków na pozyskanie nowych zawodników
2) Kasperczak raczej przekona p Cupiała do pozostawienia go w klubie , lepszych do wzięcia nie widać
3) Nie ma nikogo kto za wczasu zająl by się transferami , fatalne zarządzanie w klubie

oczywiście jest i opcja że Bogusław Cupiał widząc jaka buduje się 'potęga' w Poznaniu będzie chciał wpompować w Wisłe spora kasę , ale lepiej się zbytnio nie łudzić ..
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź

Zasady wysyłania postów
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Włączony
MordkiWłączony
[IMG] code is Włączony
HTML code is Wyłączone

Skok do forum


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 10:22.