
|
|||||||
| Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny. |
![]() |
|
|
Narzędzia tematu | Tryby wyświetlania |
|
|
|
Senior Member
Od: 07.2003
Skąd: Kraków
Offline |
#1
|
|
Proponuję zabawę polegającą na typowaniu prawdopodobnych scenariuszy w meczach decydujących o mistrzostwie w sześciu ostatnich kolejkach ligi.
Oto moja analiza: 25 kolejka: Wisła – Lech Gdyby nie absencja Głowy typowałbym nasze zwycięstwo. W obecnej sytuacji najbardziej prawdopodobny jest remis: Wisła 1 pkt, Lech 1 pkt Lechia – Ruch Lechia u siebie jest groźna, Ruch na wyjazdach sporo traci. W dodatku w ostatnim meczu rzutem na taśmę zdobyli punkty. Raczej będzie remis. Ruch 1 pkt Legia – Piast Trudno sobie wyobrazić by Legia straciła punkty u siebie z Piastem. Legia – 3 pkt 26 kolejka Piast – Wisła Ten mecz musimy wygrać. Nie ma innej opcji. Wisła – 3 pkt Korona - Legia Korona zremisowała ostatnio z Bełchatowem u siebie i będzie gryzła trawę bo walczy o utrzymanie. Może być remis. Legia – 1 pkt Lech – Lechia Nie podejrzewam by Lechia mogła zatrzymać Lecha u siebie. Lech – 3 pkt. Ruch – Bytom Ruch musi wygrać te derby. Ruch – 3 pkt 27 kolejka Śląsk – Lech Śląsk jest słaby na wiosnę, niespodzianki raczej nie będzie. Lech – 3 pkt Wisła – Korona Korona będzie zmęczona po Legii. Wisła – 3 pkt Ruch – Legia To Ruch powinien mieć więcej atutów w tym meczu. Ruch – 3 pkt, Legia – 0 pkt 28 kolejka Legia – Wisła Prawie nigdy na Łazienkowskiej nam się dobrze nie grało. Chyba będzie remis. Legia – 1 pkt, Wisła – 1 pkt Lech – Polonia Lech powinien ten mecz łatwo wygrać. Lech – 3 pkt Jagiellonia – Ruch Jaga z nożem na gardle powinna co najmniej zremisować. Ruch – 1 pkt 29 kolejka Polonia W-wa – Legia Polonia nie potrafi grać z Legią, nawet u siebie. Legia – 3 pkt Ruch – Lech Tutaj tez remis jest prawdopodobny. Ruch – 1 pkt, Lech – 1 pkt Cracovia – Wisła Tylko jeden możliwy wynik. Wisła – 3 pkt 30 kolejka Wisła – Odra Świętujemy mistrzostwo. Wisła – 3 pkt Lech – Zagłębie Łatwe zwycięstwo Lecha. Lech – 3 pkt Legia – Bełchatów Legia do końca walczy o trzecie miejsce i wygrywa. Legia: 3 pkt Korona – Ruch Ruch musi wygrać by obronić trzecie miejsce. Ruch – 3 pkt. Podsumowanie: Wisła zdobywa 14 pkt i ma w sumie 67 pkt- i MISTRZOSTWO Lech zdobywa 14 pkt i ma w sumie 63 pkt i wicemistrz Ruch zdobywa 12 pkt i ma w sumie 58 pkt – III miejsce Legia zdobywa 11 pkt i ma w sumie 56 pkt – IV miejsce Co Wy na to? |
|
|
|
Senior Member
Od: 11.2002
Offline |
#2
|
|
Jeśłi nie wygramy z Lechem u siebie to będą męczarnie do ostatniej kolejki.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 07.2006
Offline |
#3
|
|
mam nadzieje że o mistrzostwie zadecydują piłkarskie umiejętności a nie taka sytuacja
http://www.youtube.com/watch?v=9FqHxVPqxq0 Z dwóch meczów z czołówką Lechem i Legią trzeba minimum jeden wygrac.
Ostatnio edytowane przez AYALA : 22.04.2010 o godz. 08:50.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 11.2002
Offline |
#4
|
|
Tak jak AYALA napisał, przynajmniej jeden mecz (Amica, Legia) trzeba wygrać. Inaczej będzie bardzo nerwowo do samego końca. Teraz to jest gdybanie, ale już w sobotę wieczorem będziemy mądrzejsi. I oby szczęśliwsi
![]() |
|
|
|
Senior Member
Od: 11.2008
Skąd: Stołeczne Królewskie Miasto KRAKÓW
Offline |
#5
|
|
Moim zdaniem to "gdybanie" jest lekko mówiąc bez sensu...Proponuje zamknac temat, bo podchodzi troche pod "a co by było gdyby"...
|
|
|
|
Senior Member
Od: 11.2002
Offline |
#6
|
|
Mecz sobotni jesli wygra Lech to ma lepszy terminarz do konca i bedzie mial teoretycznie wieksze szanse. My wygrywajac zrobimy olbrzymi krok do tytulu, remis nie rozwiaze sprawy bo mamy przed soba i Legie, i Derby i mecze z druzynami ktore bija sie o utrzymanie.
W sumie nic odkrywczego ![]() Zwracam uwage na kolejke 29. Mozliwa jest powtorka z 2008 i zapewnienie sobie mistrza na derbach. Wtedy byl podwojny orgazm, teraz moze byc potrojny gdyby nasza bżydka kolezanka rownoczesnie spadala do 2 ligi Moze tez byc potrojne w****ienie, oni wygrywaja derby odbierajac nam mistrza i zalatwiajac sobie utrzymanie. Do tego musimy zrewanzowac sie za tragedie sosnowiecka. Tak czy siak derby zapowiadaja sie wyjatkowo ekscytujaco. Temat wydaje mi sie ze moze zaciekawic tych lubiacych sobie pogdybac i zwlaszcza na jakies 2-3 kolejki bedzie mozna ulozyc kilka scenariuszy, zarowno na gorze jak i na dole tabeli. ![]()
WISŁA PANY !!
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 06.2005
Skąd: z boiska
Offline |
#7
|
|
Przeciez to jest Polska.
Gramy u siebie, wygrywamy dziękuje dowidzenia A w razie porażki, Lech ucieka, na szzcescie na koniec przydupcaja mu -20 punktów i suma sumarum jestesmy pierwsi. \ ![]()
cały nasz chuligański trud tobie ukochana ojczyzno
![]()
|
|
|
|
Senior Member
Od: 08.2008
Offline |
#8
|
|
Moim zdaniem w walce o tytuł realnie liczą się tylko dwa zespoły. Już 20 marca analizowałem to w innym temacie (http://www.wislakrakow.com/forum/sho...728#post873728). Przewidywany scenariusz się sprawdził, więc aktualizując:
(na starcie Wisła 53, Lech 49 pkt) WISŁA D Lech W Gliwice D Korona W Legia W Cracovia D Odra LECH W Wisła D Lechia W Śląsk D Bytom W Ruch D Zagłębie W pogrubionych meczach bez niespodzianek, wygrywają gospodarze. Wisła w Gliwicach powinna zdobyć tyle samo pkt co Lech we Wrocławiu (mimo, że Śląsk jest nieco silniejszy u siebie). Jest 1 punkt zaliczki Wisły oraz: 1. kluczowy mecz Wisła - Lech 2. Wisła w Warszawie i Lech w Chorzowie 3. Cracovia - Wisła (i to wcale nie jest mecz wyjazdowy) Sprawa wygląda prosto: wygrana z Lechem - mistrzostwo jest przesądzone, remis z Lechem - jeśli Lech nie wygra w Chorzowie Wiśle w meczach z Legią i Cracovią wystarczy 1 punkt, jeśli Lech wygra w Chorzowie Wiśle w meczach z Legią i Cracovią potrzebne są 3 punkty, porażka z Lechem - trzeba wygrać w derbach i wywieźć z Warszawy tyle samo punktów co Lech z Chorzowa.
Ostatnio edytowane przez prober : 22.04.2010 o godz. 11:57.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 08.2008
Offline |
#9
|
(na starcie Wisła 57, Lech 56 pkt) WISŁA W Legia W Cracovia D Odra LECH D Bytom W Ruch D Zagłębie Lech powinien wygrać u siebie zarówno z Bytomiem jak i z Zagłębiem. Liczę na przyzwoitość zawodników Wisły i w ciemno zakładam zwycięstwo u siebie z Odrą. Zostają trzy decydujące mecze: Wisła w Warszawie, derby Krakowa i Lech w Chorzowie. W zasadzie nie trzeba więcej pisać, Wisła musi zdobyć przynajmniej tyle samo punktów co poznaniacy (w przypadku równej ilości punktów mistrzem zostaje Lech). Sytuacja stała się trudna dla Białej Gwiazdy, ale całkowicie na własne życzenie. |
|
|
|
Senior Member
Od: 02.2006
Skąd: Kraków, miło się Gdynię wspomina
Offline |
#10
|
|
co by nie kombinował, i tak mamy na razie najlepszą sytuację mimo opłakanych niektórych popisów naszej Wisełki.
Najlepiej by było ustawić tabelę przed piłkarzami i w zależności od osobowości każdego (czyli jaką argumentację sobie przyswaja) ustawić albo z przodu choćby Ballentime'a albo z tyłu dobrą pałę i poprosić: - chłopy, nie spieprzcie tego. ![]() |
|
|
|
Senior Member
Od: 07.2003
Skąd: Kraków
Offline |
#11
|
|
25 kolejkę wytypowałem bez pudła.
Zostało jeszcze pięć kolejek ... |
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 02.2005
Offline |
#12
|
|
Ja na potknięcia Amiki bym nie liczył - to po pierwsze.
Dlatego tak jak ie należało kombinować w meczu ze Śląskiem(że niby bez Marcelo czy Głowy, by grali z Amiką), tak nie ma sobie w ogóle co zaprzątać głowy Legią i derbami. Podstawa to wygrać kolejne 2 mecze.Piast jest masakrycznie słaby, ale będą gryźć trawę, więc gra na pół gwizdka odpada. Korona - ich się bardziej boje bo są nieobliczalni i najpewniej też będą jeszcze grali o utrzymanie. W obu meczach jesteśmy faworytami więc jak nie damy dupy to będą minimum 4 punkty(de facto 3) i 3 kolejki. I tu zaczną się schody - Oczywiście najlepiej wygrać w Wawie, w Hucie i świętować mistrza po derbach.Jednak jeśli mamy stracić punkty to wolałbym żeby to było z Legią i by derby były naszym meczem o życie bo mistrz to jedno ale może jestem nienormalny, bo dla mnie priorytet to zmazać plamę z Sosnowca.Nie kosztem mistrza ale choćby kosztem nawet porażki w Warszawie. ![]()
94 - Allah Akbar!!
|
|
|
|
Senior Member
Od: 12.2008
Offline |
#13
|
|
A zobaczycie że i Śląsk i Lechia was zaskoczą i remis z pyrami ugrają
![]() |
|
|
|
Guest
|
#14
|
|
Senior Member
Od: 07.2006
Skąd: Wschód Polski
Offline |
#15
|
|
Nawet cię popieram Lechia zrobiła remis z Ruchem to czemu nie z Amicą?
![]()
Piggy oddaj hajs
|
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2009
Offline |
#16
|
|
Ja moze nie bede sie bawil w typowanie kazdego meczu kolejek ktore pozostaly ale wydaje mi sie ze zarowno My, Lech, Legia jak i Ruch wszystkiego nie wygramy. Kazdemu zdarzy sie jakas wpadka. A jestesmy w takiej zajebostej sytuacji ze jesli np Lechowi i Legii zdarzy sie wpadka w postaci remisu to my mozemy soebie w tych 5 meczach pozwolic na remis i porazke
Moim zdaniem nie ma bata abysmy Mistrza nie zdobyli! Wisła: mozemy przegrac z Legia lub zremisowac, co tu duzo mowic jest to najciezszy mecz jaki nas czeka. Derby wygramy na 99%, po kompromitacji w tamtej rundzie teraz chłopaki musza dac z siebie 200%. Uwazam ze oni by sie pod ziemie zapadli gdyby nie wygrali tych derbow - choc oczywiscie moze byc roznie bo to jest sport i mozemy przewarzac a przegrac znowu 1:0. Co do pozostalych naszych meczow moze sie zdarzyc jakas wpadka chociaz watpie w to, nie wygrac ze slabym Piastem (i coz ze na wyjezdzie) czy Korona i Odra u siebie to by była przesada. Lech: Jedyne mecze gdzie ktos im moze urwac punkty to uwazam ze te wyjazdowe. Watpie aby u siebie dali ciała z wykartkowana Lechia, coraz słabsza Polonia B., czy tez juz opadajacym z formy Zagłebiem. Ale Slask czy Ruch nie obrazilbym sie gdyby ich zatrzymał ![]() Legia: Nygusy Łazienkowskiej wysmiewani przez swoich kibicow wreszcie wzieli sie za gre z ambicja. Moze ich gra nie wyglada jak gra Barcelony ale widac ze sie staraja bo nie chca byc totalnym posmiewiskiem i szczerze mowiac podoba mi sie to bo pomimo ze w pilke grac nie umieja to chociaz wykazuja ambicje a nia w polskiej lidze mozna wygrac wszystko... Spojrzałem teraz na terminarz Legii i... jest zajebiscie trudny! Koron (W), Ruch (W), Wisła (D), Polonia W. (W), Bełchatów (D). Jak dla mnie to moga wygrac 5 meczow z rzedu jak beda mieli farta a i moga przegrac 5 meczow z rzedu lub zremisowac i nie bede zdziwiony. Ruch: Mysle ze skupia sie na PP. W koncu tam wystarczy rozegrac tylko 2 mecze i graja w PE a w lidze maja jeszcze 5 spotkan i musza liczyc na potkniecia rywali. Do tego terminarz ligi jest tak napiety a oni jeszcze gdzies musza upchac te mecze pucharowe. Mysle ze niemozliwoscia jest aby zarowno w lidze jak i Pucharze dawali z siebie 100% w kazdym meczu. Uwazam ze odpuszcza lige chociaz stac ich w lidze na zwyciestwa z Legia czy Lechem i moze je odniosa ale na koniec zadowola sie 4 miejscem i PP. Tym bardziej ze terminarz tez maja ciezki a patrzac na ich ostatnia forme to nie jest ona najwyzsza (a moze juz sie oszczedzaja na Puchar?- no bo wybaczcie ale wczoraj nie dac sobie rady z Lechia ktora grała w 10. Juz nie chodzi nawet o to ze od razu musieli wygrac 4:1 ale o to ze ogolnie grali slabiej a bylo ich o 1 wiecej) Moim zdaniem tabela koncowa bedzie wygladała nastepujaco 1. Wisła 2. Lech 3. Legia 4. Ruch Jesli chodzi o dol tabeli to uwazam ze zespoly majace w tej chwili 27 pkt sa juz bezpieczne. W sumie wystarczy im jedno zwyciestwo i 30 oczek na koncie bo watpie aby na 5 meczow druzyny pokroju Arki czy Piasta wygrały po 3 mecze. A wiec kandydatow mam 4: Odra, Polonia W, Piast, Arka Odra: Cracovia (W), Arka (D), Zaglebie (W), Slask (D), Wisła (W). Ich szans upatruje w meczach u siebie z Arka czy Slaskiem. Mysle ze druzyna ta zostala tak wzmocniona ze stac ich na przynajmniej 2 zwyciestwa u siebie. A i w meczach z Cracovia czy Zagłebiem moga urwac pkt. Z nami wiadomo musza przegrac Zdobycze 6-9 pkt Polonia W: Bełchatow (D), Jaga (D), Cracovia (W), Legia (D), Polonia B (W) Oni na wyjazdach graja przyzwoicie, chyba nawet lepiej niz u siebie tak wiec uwazam ze kazdy z tych meczow sa w stanie wygrac jak i przegrac. Nie zdziwia mnie zadne wyniki w kazdym z tych meczow Daje im te 6-7 pkt Piast: Wisła (D), Lechia (W), Slask (D), Arka (W), Cracovia (D) W 26 kolejce zycze im porazki 6-7 pkt ale jak pisalem wczesniej mysle ze to i tak bedzie za mało Arka: Jaga (W), Odra (W), Bełchatow (D), Piast (D), Slask (W) Trudne mecze. Jaga ma 27 pkt i jeszcze by im sie to zwyciestwo przydalo aby byc pewnym utrzymania dlatego sadze ze pokonaja Arke. Pozniej czeka ich Odra ktora rowniez potrzebuje pkt i watpie aby zawiedli w tym meczu. Potem maja 2 mecze u siebie. 2 sa w stanie wygrac jak zagraja na 110% i jeszcze beda mysleli ze dadza rade sie utrzymac. Pozniej Slask ktory mysle ze wygra z wrogiem, co najgorzej zremisuje 6-7 pkt (te 6 pkt to i tak taki optymistyczny wariant jak dla mnie) A wiec tak jak na gorze strzelam ze tabela pozostanie bez zmian juz do konca to i na dole tak typuje. Polonia W po tym 2 tygodniowym odpoczynku zaczela cos grac i jak mowie azdy mecz sa w stanie wygrac, Odra W sie wzmocnila i czas działa na ich korzysc natomiast Piast jest w slabej formie, to samo Arka. Uwazam ze wlasnie Arka i Piast spadna. Co tu duzo mowic, emocji nie zabraknie. Terminarz jest tak scisly ze niemal od tamtego tygodnia do 15 maja codziennie czekaja nas mecze Ekstraklasy. Super bo nawet nie ma czasu na zbyt wielkie przewidywania bo tabela zmienia sie z dnia na dzien i z dnia na dzien mamy wiecej puzzli ulozonych. Wszystko wyjasni sie szybciej niz nam sie wydaje przeciez koncowe rozstrzygniecia mozemy poznac nawet za 15 dni Wisła Mistrz, Lech 2 miejsce i znowu balonik peknie, Legia 3 miejsce ale nie zagraja w pucharach bo zagra w nich zdobywca PP (moim zdaniem Ruch) - i tego zycze Legii dla dobra kibicow. Spadaja sledzie i Piast, szkoda ze zostaje Cracovia ktora w obecnej chwili powinna grac w I lidze i tam walczyc o awans mam nadzieje sportowy a nie przy zielonym stoliku. Mialem sie nie rozpisywac troche sie rozpisalem, ale jak mozna zaanalizowac 5 kolejek w jednym zdaniu ![]()
drozd:
Co powiesz jak okaże się, że Wisła awansuje, będzie grała lepiej niż wcześniej, a pomysły Królewskiego przyniosą jednak dobry efekt? Znajdziesz w sobie choć odrobinę taktu, by chociaż przeprosić?... ...Przeprosisz? Łaskawca. W dupę sobie wsadź przeprosiny pajacu zasrany. Jak nie awansujemy to przeproszę... ...Jak nie awansujemy to przeproszę, że nazwałem cię zasranym pajacem. Jeżeli awansujemy nie przeproszę i będę aktualną sraczkę przypominał. |
|
|
|
Senior Member
Od: 01.2003
Skąd: Kraków
Offline |
#17
|
|
Przydałby się taki kalkulator w excelu jak ktoś zrobił w zeszłym roku, więc jakby się komuś nudziło to zachęcam...
![]() ![]() ![]() Po burzy słońce wychodzi zza chmur... |
|
|
|
Senior Member
Od: 04.2007
Offline |
#18
|
|
Jeszcze w kwestii liczb odnośnie naszej drogi do mistrzostwa.
Od ostatniej liczbowej reformy rozgrywek (15 zespołów od sezonu 05/06) nie było mistrza kraju , który zanotował by w sezonie więcej niż 4 porażki (my w tej chwili mamy ich na koncie 5 ) . Jednak z drugiej strony trzeba podkreślić , że ,,nadrabiamy'' te starty pkt spowodowane porażkami , małą liczbą remisów. Straciliśmy w tym sezonie do tej pory 21 pkt , natomiast zespoły mistrzowskie z lat 05/06 , 06/07 i 08/09 straciły kolejno 24 , 28 i 27 pkt . Wiadomo , że to tylko liczby i aby uzyskać pełne odniesienie , trzeba spojrzeć na szerszy kontekst a konkretnie jak wygląda sytuacja ze zdobyczami/stratami pkt u ,,grupy pościgowej'' . Jednak jakieś pewne ogólne wnioski czy założenia , można wyciągnąć . |
|
|
|
Senior Member
Od: 11.2002
Offline |
#19
|
|
Jesli przegramy z Legią i parchami to Lech ma 80% szans na mistrza.
|
|
|
|
Banita
Od: 05.2009
Offline |
#20
|
|
|
Senior Member
Od: 11.2002
Offline |
#21
|
|
|
Senior Member
Od: 02.2004
Offline |
#22
|
|
Z każdym meczem zawodnicy dochodzą do coraz to lepszej dyspozycji. Trzeba patrzeć na to optymistycznie, może nie będziemy musieli oglądać na Lecha ?
![]()
.
. |
|
|
|
Senior Member
Od: 06.2006
Skąd: inąd
Offline |
#23
|
heh tez mam wrazenie ze my sie dopiero rozkrecamy troche pozno ale keidys ta turbosprezarka wlaczyc sie musi ![]() ciezki mecz czeka nas napewno z Legia,jak tam bysmy wygrali to w derbach zjemy Pasy i swieto ![]() uff ..troche sie rozmarzylem ale co tam ![]() ![]()
WISŁA KRÓLOWA POLSKI
|
|
|
|
Banita
Od: 10.2003
Skąd: Kraków
Offline |
#24
|
trzeba zlapac idealna forme na eliminacje do Ligi Mistrzów ![]() Ciekawe co wtedy powiedza przeciwnicy Henka? ze przejął druzyne w gazie po Panu Macku? |
|
|
|
Senior Member
Od: 08.2009
Skąd: Bieżanów
Offline |
#25
|
|
Jeżeli wygramy z Legią lub Lech w którymś meczu się potchnie to mistrz bedzie blisko. Nie mozemy sobie pozwolić na remisy lub porażki w tej fazie rozgrywek. Z meczu na mecz gra wygląda coraz lepiej i to napewno cieszy.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 07.2003
Skąd: Kraków
Offline |
#26
|
|
Ciekawy felieton we wczorajszej Gazecie Wyborczej pióra Jacka Sarzało:
Czy mistrzem Polski zostanie zespół, który w najważniejszym meczu sezonu nie strzelił gola, nie potrafił zorganizować porządnej akcji, a jego gra mogła być śmiało wzięta za antypopisy ligowego przeciętniaka, który nie ma żadnych atutów? Wiele wskazuje, że tak. Rozpatrując sprawę czysto teoretycznie, o mistrzostwie może jeszcze myśleć pięć zespołów. Opracowywać zestaw wyników koniecznych do wywalczenia korony przez PGE GKS to jednak wyjątkowe science fiction. Choć matematyka daje bełchatowianom formalną nadzieję, rozsądek każe ich natychmiast skreślić. Zostają cztery ekipy. Do soboty przeważała opinia, że Lech powinien wygrać z Wisłą, a później jeszcze łatwiej odrobić resztę brakujących punktów. Ale po remisie w meczu na szczycie podział szans zmienił się radykalnie. Obrońca tytułu ma ich dziś zdecydowaną większość. Czołówka tabeli i rozkład spotkań czterech kandydatów. 1. Wisła Kraków 25 54 39-16 2. Lech Poznań 25 50 39-18 3. Legia Warszawa 25 48 33-15 4. Ruch Chorzów 25 47 36-23 Wisła Z kim gra: Piast Gliwice (w), Korona Kielce (d), Legia Warszawa (w), Cracovia (w), Odra Wodzisław (d). Krakowianie mają co prawda gorszy bilans bezpośrednich potyczek z Lechem (0:1 i 0:0), ale czteropunktowa nadwyżka pozwala im nawet przegrać jeden z pięciu pozostałych do końca sezonu meczów, np. w 28. kolejce z Legią w Warszawie. I to przy założeniu, że Lech wszystkich rywali do mety rozgrywek pokona. Wisła jest w lepszej sytuacji jeszcze z jednego powodu - w najbliższych trzech kolejkach gra zawsze przed poznaniakami, którzy wychodząc na boisko, będą już znać wynik największego konkurenta (w dwóch ostatnich rundach wszyscy grają o tej samej porze). Przy spodziewanych zwycięstwach zespołu Henryka Kasperczaka może to być czynnik wręcz demotywujący graczy Lecha, którzy będą widzieć coraz mniejszy sens gonienia Wisły, skoro ta i tak bez przerwy wygrywa (o ile w ogóle już nie uszło z nich powietrze po sobocie...). A sytuacja odwrotna, czyli ewentualne potknięcie, wcale jeszcze nie oznacza spacerku dla Lecha, bo przecież dopiero wtedy będzie musiał koniecznie wygrać. Krakowianie teraz w każdej kolejce będą stawiać Lecha pod presją, i to jest ich podstawowy kapitał szans oraz nadziei. Lech Z kim gra: Lechia Gdańsk (d), Śląsk Wrocław (w), Polonia Bytom (d), Ruch Chorzów (w), Zagłębie Lubin (d). Poznaniacy nie mają ruchu do wykonania poza takim, że sami muszą raczej odnieść komplet zwycięstw. A i to może być dużo za mało. Przeciwników do końca sezonu mają niby bardziej przyjaznych niż Wisła, ale także ten argument może zakończyć żywot już we wtorek - zauważmy, że jeżeli Wisła wygra tego dnia w Gliwicach, prawdopodobnie podpisze spadkowy wyrok na Piaście. A to w perspektywie oznaczać może również, że pozostali, którzy staną jeszcze krakowianom na drodze, będą już bezpieczni. I Wisła może w takim razie bez najmniejszych konsekwencji wpisać w koszty zdobycia tytułu porażkę z Legią. Na szkodę Lecha działa także statystyka, która mówi, że w tym wieku nie było przypadku, by zespół, który pięć kolejek przed końcem sezonu miał taką stratę do lidera, został mistrzem. Trzykrotnie różnica między dwoma pierwszymi zespołami była porównywalna do tegorocznej (4-6 pkt) i zawsze prowadzący dowoził przewagę. Przy odległości większej (trzykrotnie Wisła miała nadwyżkę 10 lub więcej punktów) zmian oczywiście też nie było. Jeśli nawet tytuł szedł w ręce drużyny, która po 25. kolejce nie była na czele tabeli, to tylko dlatego, że i tak miała wówczas dokładnie taką samą zdobycz punktową jak lider. Legia Z kim gra: Korona Kielce (w), Ruch Chorzów (w), Wisła Kraków (d), Polonia Warszawa (w), PGE GKS Bełchatów (d). Problem jest jeden: skoro sam trener, a także niektórzy piłkarze otwarcie przyznają, że mistrzostwo Polski już im raczej uciekło, to trudno o większe objawy demotywacji. Korzystne dla Legii jest tylko to, że z Ruchem zmierzy się trzy dni przed rewanżowym meczem chorzowian w półfinale PP (po 1:1 w pierwszym spotkaniu u siebie z Pogonią Szczecin sytuacja Ruchu nie jest wybitnie wesoła), oraz to, że Wisłę może być stać na porażkę w stolicy. Tylko że i w przypadku tych dwóch wygranych wciąż brakować będzie własnego kompletu zwycięstw. A pozostali przeciwnicy wcale nie należą do łatwych do schrupania: mecz z Koroną już dziś, a więc w terminie, w którym kielczanie jeszcze potrzebują punktów, warszawska Polonia może ich potrzebować do końca sezonu. Ruch Z kim gra: Polonia B. (d), Legia (d), Jagiellonia Białystok (w), Lech (d), Korona (w). Jeśli Ruch nie potrafi wygrać w Gdańsku - to znaczy, że sam skazuje się na minimalizowanie szans. Niby chorzowianie grają jeszcze u siebie i z Legią, i z Lechem - ale do Wisły mają już siedem punktów straty. A właściwie osiem, bo ich bilans z krakowianami jest ujemny. Gdyby Ruch odrobił różnicę do Wisły, a po drodze wyprzedził jeszcze Lecha i Legię - byłby to cud nad cudy. W tabelce szans kolejność i procentowe zasoby pretendentów widzę dziś tak: 1. Wisła 70 2. Lech 20 3. Legia 8 4. Ruch 2 |
|
|
|
Banita
Od: 07.2005
Skąd: Krk
Offline |
#27
|
|
Pozostaje sie modlić o taki scenariusz:
Legia - Wisła 0:0 , Cracovia - Wisła 0:1 , Wisła - Odra 2:0 (7 punktów) Lech - Polonia Bytom 2:0 , Ruch - Lech 1:1 , Lech - Zagłebie 2:0 (7 punktów) czyli 1 punktem przewagi wygrywamy Mistrza |
|
|
|
Senior Member
Od: 09.2003
Skąd: Kraków
Offline |
#28
|
|
Trzeba wygrać w Warszawie.
Nie ma innej opcji. Jeżeli chcemy być dalej mistrzem Polski musimy umieć zwyciężyć w meczu przeciwko Legii. Dotyczy to zarówno umiejętności piłkarskich jak i mentalnego nastawienia piłkarzy. |
|
|
|
Member
Od: 01.2008
Skąd: Rbk
Offline |
#29
|
|
O tuż to , mecz w Warszawie jak najbardziej będzie decydował , i pokaże nam czy Wisła zasłużyła na Mistrza Polski.
Powód: literówka
Ostatnio edytowane przez ~SKWARU~ : 02.05.2010 o godz. 18:07.
![]()
Rabka-Zdrój.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 08.2008
Offline |
#30
|
|
W każdym razie, przy całej sympatii do Kasperczaka (który zmienił przez ostatnie sześć tygodni pod kilkoma względami zespół) jeżeli ta drużyna nie zdobędzie mistrzostwa Polski to eliminacji do Ligi Mistrzów nie ma co żałować, zawodnicy ani fizycznie ani mentalnie nie są gotowi na jakiekolwiek sukcesy w Europie.
|
|
|

|
||||||
![]() |
|
|