
|
|||||||
| Hyde Park (moderowane) Pokój również moderowany, jednak tu nie trzeba mówić o piłce nożnej i kibicowaniu. Chcecie pogadać o czymś "niepiłkarskim" - wejdźcie tutaj. |
![]() |
|
|
Narzędzia tematu | Tryby wyświetlania |
|
|
|
Junior Member
Od: 07.2009
Offline |
#1
|
|
Witam
Chciałbym was bardzo prosić o pomoc związaną z rozdzieleniem Krakowa na 12 regionów (dzielnice, osiedla itp.). To znaczy jestem administratorem gry w przeglądarce internetowej gangsters.pl . Jest to gra, w której użytkownik wciela się w tak jakby kryminaliste, czyli gangstera. W tej właśnie grze tworzymy obecnie Gangi (możliwość zakładania własnej grupy przestępczej, czyli to taki dział do grupowych działań). Każdy gang będzie mógł przejmować dzielnice 100 największych miast w Polsce (+ Kołobrzeg, Wołomin i Zakopane). Nie mieszkam w Krakowie, stąd prośba do forumowiczów...do mieszkańców o pomoc przy odpowiednim nazewnictwie 12 dzielnic miasta. Oczywiście sam szukałem informacji o Krakowie i próbowałem podzielić miasto na 20 regionów, jednak na pewno nie zrobiłem tego tak dobrze, jak mógłby to zrobić mieszkaniec Krakowa. Poniżej wklejam moje dzielnice i prosiłbym bardzo o komentarz, czy rzeczywiście poprawnie podzieliłem miasto na 12 części. Jeżeli moje wymysły nie są odpowiednie to byłbym wdzięczny, gdyby ktoś podał swoje propozycje, które będą zgodne z rzeczywistością![]() Stare Miasto, Grzegórzki, Prądnik Czerwony, Prądnik Biały, Krowodrza, Bronowice, Zwierzyniec, Łagiewniki-Borek Fałęcki, Podgórze , Bieżanów-Prokocim, Czyżyny, Nowa Huta W gangsters dzielnic do Krakowa powinno być dokładnie 12 (niestety nie może być więcej, oraz również mniej). Dzielnice powinny być tak rozpisane, żeby zawierały one każdy skrawek miasta. To znaczy dla przykładu załóżmy, że dane miasto jest w kształcie np. kwadratowej szachownicy. Do tego miasta potrzebne są 64 dzielnice. Miasto powinno być tak rozdzielone, żeby dzielnice zawierały każdą część tej mapy (szachownicy). W tym przypadku akurat szachownica ma 64 pola, więc każde pole będzie należeć do jakiejś dzielnicy. Trochę nabazgrałem, ale mam nadzieję, że rozumiecie o co chodzi Do każdego miasta będzie również dostępna mapa google z zaznaczonymi dzielnicami, dlatego bardzo ważne jest dla mnie, aby regiony zawierały całe terytorium Krakowa. Poniżej wklejam również przykład odpowiedniego podziału Warszawy (niestety znalazłem taką mapkę tylko do stolicy).http://bip.warszawa.pl/NR/rdonlyres/..._biale_tlo.jpg |
|
|
|
Senior Member
Od: 09.2008
Offline |
#2
|
|
Grzechem dla mnie jest polaczenie Biezanowa z Prokocimiem.
Tak samo co sie stalo z Kurdwanowem ? podchodzi pod Borek Falecki Juz lepiej Pradniki polaczyc albo Bronowice z Krowodrza. ![]() Mapa sklepów z Białą Gwiazdą
http://tnij.com/mapa_sklepow_z_biala_gwiazda |
|
|
|
Senior Member
Od: 08.2007
Offline |
#3
|
|
Skoro chcesz oddzielić Kurdwanów, to czemu nie wydzielimy Wzgórz Krzesławickich od Nowej Huty?
![]() Ja bym Czyzyny z Hutą złączył... ![]()
WISŁA!!!
|
|
|
|
Senior Member
Od: 01.2007
Offline |
#4
|
|
|
Senior Member
Od: 08.2007
Offline |
#5
|
|
Przeczytales 1 post? Ma być 12 dzielnic, nie 15, nie 10, nie 18...
![]() ![]()
WISŁA!!!
|
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2008
Offline |
#6
|
|
Prądniki oba złączyć, a Mistrzejowice, Bieńczyce, Czyżyny, Wzgórza pod Nowa Hute podczepic.
ps. mathouse : Dzielnica XII Bieżanów-Prokocim ![]() |
|
|
|
Senior Member
Od: 08.2007
Offline |
#7
|
|
Bez przesady, jak można 1/3 miasta złączyć w 1/12?
![]() ![]() ![]() ![]() ![]() |
|
|
|
Senior Member
Od: 09.2008
Offline |
#8
|
![]() Choc nie od dzisiaj wiadomo ze ci ktorzy nieraz sie ganiaja po ulicach potem robia interesy ale to juz inna sprawa ![]() ![]() Mapa sklepów z Białą Gwiazdą
http://tnij.com/mapa_sklepow_z_biala_gwiazda |
|
|
|
Senior Member
Od: 09.2006
Skąd: Prądnik Biały/Strusia
Offline |
#9
|
|
Może podzielić na Starą i Nową Hutę
|
|
|
|
Senior Member
Od: 12.2006
Offline |
#10
|
|
jak dobrze przeczytalem to nie ma być podział terytoriów kibicowskich , jakby tak mialo być to 120 okregow by powstalo
proponuje taki podział ( nie kibicowski!!!!!!) 1)Stare Miasto 2)Nowa Huta 3)Podgórze 4)Prądniki 5)Krowodrza – Bronowice- Zwierzyniec 6)Dębniki 7)Swoszowice 8) Kurdwadnow – Wola Duchacka 9) Borek – Łagiewniki 10)Bieżanów - Prokocim- Płaszow 11)Grzegórzki – Czyżyny 12)Wzgórza Krzesławickie - Mistrzejowice - Bieńczyce co do gierki moze byc ciekawa , chetnie zagram w cos podobnego jak menel game tam akcja rozgrywa w pewnym nielubianym mieście :(
Ostatnio edytowane przez madenn : 28.07.2009 o godz. 20:34.
|
|
|
|
Vide Cul Fide
Od: 09.2004
Skąd: W13
Offline |
#11
|
|
chyba was pojebalo z tymi Pradnikami zeby laczyc.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 10.2007
Skąd: Kraków
Offline |
#12
|
|
no nie do konca. Prądniki (PBZ + PBW + PCZ) tworzą długą wąską formę na mapie północnego krakowa. Duży teren ciekawa dzielnica do gry.
Oto moja propozycja (wiem że zaraz posypią się uwagi i niecenzuralne słowa ale wezcie pod uwage ze nie ma to byc zwiazane z kibicami tudzież z dokładnością co do przecznic że Wiślicka to już Huta a Bora Komorowskiego Prądnik Cz , natomiast lewy pas tej ulicy to Czyżyny. Trzeba gdzieniegdzie zaokrąglić coś pod coś podpiąć więc Wszyscy zamieszkujący wschodni i Północnow Wschodni kraków ( na mapie dzielnica 5) bardzo prosze o wyrozumiałość. ![]() ewentualnie jakby sie komus bardzo niepodobalo to połączyć Wole Duchacka z Bieżanowem i Prokocimiem a z Huty wydzielić Mistrzejowice Wzgórza i Bieńczyce. Pozdro Powód: staram sie dogodzić
Ostatnio edytowane przez PaluchTSW : 29.07.2009 o godz. 12:17.
![]()
http://de.youtube.com/watch?v=y29L97YdHoI
Białaaaaaaaaa Gwiazdoooooooo Najbardziej na świecie kochamy ten nasz TS... I dalej do boju do boju krocz Wisełko....... Zwyciężaj potęgą swoją wszystkich wkoło ..... A my wierni fani podążać będziemy wciąż .... Za Tobą, za Tobą Ty nasza drużyno ! |
|
|
|
Junior Member
Od: 07.2009
Offline |
#13
|
|
dzięki wielkie za pomoc
a w szczególności za tą mapkę![]() a nie da się jakoś rozdzielić nNowej Huty? Blondas napisał, że można ewentualnie na Starą i Nową hutę. Tylko wtedy trzeba by było połączyć jakoś te mniejsze dzielnice, czyli np. 10 z 11 albo 1 gdzieś podłączyć (np. z 2). |
|
|
|
Senior Member
Od: 10.2007
Skąd: Kraków
Offline |
#14
|
|
wersja alternatywna
![]() ![]()
http://de.youtube.com/watch?v=y29L97YdHoI
Białaaaaaaaaa Gwiazdoooooooo Najbardziej na świecie kochamy ten nasz TS... I dalej do boju do boju krocz Wisełko....... Zwyciężaj potęgą swoją wszystkich wkoło ..... A my wierni fani podążać będziemy wciąż .... Za Tobą, za Tobą Ty nasza drużyno ! |
|
|
|
Senior Member
Od: 11.2002
Skąd: Krakow - Kazimierz
Offline |
#15
|
|
Podgorze i Kazimierz
Ja bym odlaczyl Kazimierz od Srodmiescia i stowrzyl Wolna Dzielnice Kazimierz ![]() ![]()
|
|
|

|
||||||
![]() |
|
|