
|
|||||||
| Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny. |
![]() |
|
|
Narzędzia tematu | Tryby wyświetlania |
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 07.2003
Offline |
#1
|
|
Przez skromność pana Wisłockiego, o tym wspaniałym wydarzeniu w zasadzie cisza w mediach.
A przecież warto to nagłośnić: Cytat:
Proponuje kolejne inwestycje: - na hali można spokojnie zrobić duże Tesco, albo jakiś market budowlany. Pewne zyski, a koszykarki moga grać na obiektach Korony. - obiekty gimnastyczek można przerobić na biura - dziewczyny mogą trenować w dowolnej szkole w Krakowie. Ku chwale Wielkiej Wisły! PS: Niech mi ktoś jeszcze powie, że Wisła piłkarska i pozostałe sekcje to to samo... ![]()
Ddf
|
|
|
|
Senior Member
Od: 11.2016
Offline |
#2
|
|
przynajmniej sie wyjasnilo czemu takie zapisy w hipotece si e pojawily
![]()
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 03.2004
Skąd: Chrzanów
Online |
#3
|
|
Nie rozumiem zupełnie prześmiewczego tonu tego tematu. Przed jego założeniem z przyzwoitości zorientowałeś się, jakie Wisła miała możliwości odnośnie basenu, w jakim on jest technicznie stanie (nie tylko sam basen, ale przede wszystkim instalacje, pompy itp.), jakie koszty generuje utrzymanie tego obiektu i czy Wisłę po prostu na niego stać? W cytowanym artykule masz info o nowym basenie - rozumiem, że wziąłeś pod uwagę jak na rentowność wysłużonego basenu Wisły wpłynie nowoczesny obiekt w najbliższej okolicy? A niedługo ma dodatkowo powstać basen olimpijski w Krakowie...
TS ma olbrzymie kłopoty finansowe i szuka źródeł finansowania, pewnie wiesz. Basen mógł stać pusty i gnić, mógł też obiekt zostać wykorzystany, by na nim klub zarabiał. Ile będzie zarabiał, nie wiem - liczę, że zostanie to zakomunikowane i że władze TS nie dały się w kwestiach finansowych wykiwać. |
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 05.2007
Skąd: Bronowice
Offline |
#4
|
|
Cytat:
|
||
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 02.2005
Offline |
#5
|
|
Tak na szybkiego. Moim zdaniem nie wygląda to źle.
![]()
94 - Allah Akbar!!
|
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2008
Offline |
#6
|
|
Też nie do końca rozumiem co w tym złego? Przyszedł ktoś z głową, kto z nieużytków zrobi dochodową dzialalność, dając zapewne jednorazowy zastrzyk finansowy jak i późniejsze bieżące wpływy napewno większe niż dotychczas. Najistotniejsze obiekty, czyli jedna i druga hala zostały nie ruszone ( choć z tego co się orientuje Platinium udostępnia możliwość wynajęcia w określonych godzinach boiska do kosza na nowej hali, na co przez tyle czas żaden rekin biznesu nie wpadł), siłownia z tego co widziałem też jest na naprawdę wysokim poziomie, podejrzewam że w kolejce czeka rekatywacja "hotelu" i innych pustostanów.
Nie znam detali umowy - o ile dla TS cała ta inwestycja będzie przynosiła dochody (a domyślam się, że całkiem za darmo tego nie oddali) to zdecydowanie lepiej to oddac do uzytku Gibale niż zastanawiać się czy tam gdzie odpadł tynk to będzie grzyb w tym czy w przyszłym roku. |
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 03.2004
Skąd: Chrzanów
Online |
#7
|
|
Wiem, że info miałoby inny wydźwięk - założyciel tematu w swoim komentarzu poruszył jednak zupełnie inne kwestie. Zwróć uwagę, że to nie jest wywiad z Wisłockim, z władzami TS, tylko info wypuszczone przez Platinium. Może odpowiednie informacje dopiero przed nami?
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 07.2003
Offline |
#8
|
|
Przecież to jest śmierć sekcji odroczona w czasie.
Chciałbym widzieć twoje posta, gdyby zarządcy sekcji piłkarskiej zrobili coś podobnego. Np. na stadionie przy Reymonta zrobil centrum dla Jehowych, a piłarzy przenieśli na stadion Hutnika - bo taniej. Ciekawi mnie, czy też bys przyklasnął takiemu wychodzeniu z długów. Ta i wiele innych sytuacji tylko potwierdza fakt, że prawdziwa Wisła to ta piłkarska, reszta skecji jest tylko dodatkiem. Można je dowolnie usuwać, przenosić, zmieniać nazwy, podkupywać licencję innym klubom itd...\ Śmiesznie trochę, bo tyle się naczytałem o "świętej ziemi" przy Reymonta, a tymczasem TS oddaje najważniejszą część (po głównej hali) swoich obiektów prywatnej firmie, żeby zrobili sobie saunarium. Obok będę budować salo fitness. Jeszcze tylko wywalić te gimnastyczki i koszykarki (kino w tym miejscu na pewno by na siebie zarabiało!) i klub TS Wisła przestanie być taki bardzo wielosekcyjny... Co do kosztów remontu - wpis na hipotece wynosi 25 milionów złotych. Zbudowany od zera nowoczesny basen przy Kijowskiej - tyle właśnie kosztował. ![]()
Ddf
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 03.2004
Skąd: Chrzanów
Online |
#9
|
|
"Wisła" to piłka nożna i każda inna dyscyplina. Na przestrzeni dziesiątek lat w Towarzystwie Sportowym różne sekcje (od hokeja po sporty motorowe) rozpoczynały i zawieszały działalność (z różnych przyczyn). Są jednak priorytety, a takim od zawsze była i jest piłka nożna, z tym nikt nigdy nie dyskutował.
"Śmierć" sekcji pływackiej (która już zawieszała działalność i całkiem niedawno ją - gdybyś nie wiedział - wznowiła) mogłaby nadejść szybciej - TS nie dysponuje bowiem środkami, które pozwoliłyby wyremontować obiekt, utrzymać go. Nie oddano basenu, żeby firma "zrobiła sobie saunarium", tylko po to, by mieć środki na utrzymanie innych sekcji, na bieżącą działalność, na rachunki... Jaki związek ma wpis do hipoteki z możliwością remontu basenu przez TS Wisła - nie wiem. Ale pewnie mi zaraz wytłumaczysz. |
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2009
Offline |
#10
|
|
Nie wiem co mysleć. Może jedyna opcja dla TS na chwilę obecną to jest zacząć czerpać pieniądze z terenów i obiektów podległych pod TS, a z sekcjami robić takie kombinacje jak chociażby ta powyżej. Bo utrzmywać na silę sekcje w taki sposób jak dotychczas i udawać, że to ma sens na dluższą metę i żyć w tych postPRLowskich obiektach, gdzie standardy się zmieniły bo mamy już trzecią dekadę XXI wieku, i po prostu dziś wstyd jest mieć takie obiekty, czy oferować hotel w takim stanie jaki przedstawia Hotel Biała Gwiazda to nie ma sensu. Trzeba doprowadzić do poprawy infrastruktury, rozwinięciu tego, jakichś przychodów regularnych, a dopiero wtedy rozwijać sekcje i je utrzymywać z tych biznesów pobocznych m.in. To musi być przedsiębiorstwo, które będzie miało rożne źródła dochodu, bo chcąc działac szerzej i mieć rożne sekcje, rozbudowane, to trzeba kasy, biznesów i pomyslów, dobrej kadry do zarzadzania. A nie kadra do dupy, obiekty PRLowskie a sekcje w rozsypce.
![]()
drozd:
Co powiesz jak okaże się, że Wisła awansuje, będzie grała lepiej niż wcześniej, a pomysły Królewskiego przyniosą jednak dobry efekt? Znajdziesz w sobie choć odrobinę taktu, by chociaż przeprosić?... ...Przeprosisz? Łaskawca. W dupę sobie wsadź przeprosiny pajacu zasrany. Jak nie awansujemy to przeproszę... ...Jak nie awansujemy to przeproszę, że nazwałem cię zasranym pajacem. Jeżeli awansujemy nie przeproszę i będę aktualną sraczkę przypominał. |
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 07.2003
Offline |
#11
|
||||
|
Cytat:
Cytat:
Dlatego nikt nie wyobraża sobie aby prawdziwa (moje słowo)/ priorytetowa (twoje) Wisła grała w piłkę poza Reymonta "bo taniej", a nikogo nie rusza gdy dzieje się to z innym sekcajmi. Nikt nie wyobraża sobie, aby prawdziwa/priortetowa Wisła zmieniła nazwę dla sponsora, a nikogo to nie rusza w przypadku Śnieżek, CanPacków, Platinimów itp... Nikt nie chce kupowania licencji dla prawdziwej/priorytetowej Wisły, a wszystkich waliło gdy LMM kupował licencję od Unii, czy dla szermierzy. "Śmierć" sekcji pływackiej (która już zawieszała działalność i całkiem niedawno ją - gdybyś nie wiedział - wznowiła) mogłaby nadejść szybciej - TS nie dysponuje bowiem środkami, które pozwoliłyby wyremontować obiekt, utrzymać go. Nie oddano basenu, żeby firma "zrobiła sobie saunarium", tylko po to, by mieć środki na utrzymanie innych sekcji, na bieżącą działalność, na rachunki... Jaki związek ma wpis do hipoteki z możliwością remontu basenu przez TS Wisła - nie wiem. Ale pewnie mi zaraz wytłumaczysz. Cytat:
Możesz przekazać Wisłockiemu jak zrobić koszykówkę kobiet dochodową - zwolnić wszystkich pracowników, zlikwidować drużynę, koszty jej utrzymania będą wynosiły 0 zł. Samą halę wynająć prywatnej firmie, która bierze na siebie koszty utrzymania i daje nam ochłapy z zysku. Ta da! "Sekcja" koszykówki przynosi pewny i stały zysk... Na tym cała sztuka polega, aby uratować finanse pozostawiając sekcje przy życiu... Cytat:
Bo chyba o tym czy wpisać 25 milionów, a nie 24 miliony nie decydował pan Wisłocki po studiach fikołkowych? A jaki jest związek? Pokazuje jak bardzo TS zadłużył tereny i co (potencjalnie, bo wiadomo, że miasto z Wisłockim rozmawiać nie będzie) można było za taką kwotę zrobić... Zresztą sam piszesz: Cytat:
No proszę cię... ![]()
Ddf
|
|||||
|
|
Hanys
Od: 12.2003
Offline |
#12
|
|
Konrad. - świat jest nieco inny niż Ci się wydaje. Nie ma szans utrzymać takiego "poziomu jakości" w szachach jak przy piłce. Każda dyscyplina rządzi się swoimi prawami i sorry, ale sekcja pływacka nigdy nie będzie wstanie dogonić tej piłkarskiej pod wieloma względami. Przecież likwidacja sekcji nie wzięła się z powietrza i widzi mi się kogoś.
Wygląda to tak samo jak płacze sportowców innych dyscyplin, że nikt się tym tak nie emocjonuje jak piłką nożną. Taki jest świat, nie zrobisz poziomu piłkarskiego w szermierce czy szachach. ![]()
MECZE, BRAMKI, SKRÓTY WISŁY Z 20 LAT.
Ponad 1000 GB - coś potrzeba pisz na PW lub e-mail [email protected] 22 płyty DVD, a na nich cały sezon 2017/18 i 2018/19 (mecze, skróty, bramki) oddam za 100 zł + koszt wysyłki |
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 03.2004
Skąd: Chrzanów
Online |
#13
|
|
Nie uogólniaj proszę i nie pisz kogo co rusza, a już na pewno nie pisz tego w moim kierunku. Mi nigdy nie podobała się nazwa sponsora wbita w człon nazwy klubu, tak jak nie podobało mi się "łączenie" z Unią, aby grać w ekstraklasie koszykarzy. Podobnie nie jestem szczęśliwy, gdy którakolwiek sekcja jest zmuszona zawiesić działalność ze względów finansowych/innych. Rozumiem jednak, że są sytuacje bez wyjścia i zapewne w takiej się Towarzystwo znalazło, jeśli mówimy o basenie i sekcji pływackiej.
Zakładasz pewne rzeczy, teoretyzujesz (pokazuje jak bardzo TS zadłużył tereny i co potencjalnie można było za taką kwotę zrobić), nie mając wiedzy na temat umów pomiędzy Wisłą a Platinium, czy ogólnie o sytuacji finansowej Towarzystwa. Zapewne nie sprawdziłeś, czy wpis w hipotece dotyczy jedynie basenu (o ile w ogóle dotyczy)? Zapomniałeś, że planują jeszcze inną, dużo większą inwestycję? Sam mam wątpliwości w związku z inwestycjami Platinium. Nie mam jednak szczegółowej wiedzy na ten temat, dlatego nie będę drwił z każdego ruchu Towarzystwa. Przechodząc do Twojego porównania. Nikt nie wyobraża sobie, by Wisła piłkarska grała poza Reymonta. Oczywiście, jeśli będzie nas stać na wynajem obiektu, to nigdy do tego nie dojdzie i każdy wyprowadzce byłby przeciwny. Jeśli jednak nie będzie nas stać? Taką możliwość już rozważaliśmy jako klub... Jeśli gra na Reymonta przekraczałaby możliwości finansowe klubu, miałoby to się wiązać z upadkiem, to rozumiem, że wolałbyś spółkę położyć, niż zagrać w przykładowym Sosnowcu? A co, jeśli stadion nie nadawałby się do rozgrywania spotkań ze względów bezpieczeństwa, wymagałby gruntownego remontu - na to spółki piłkarskiej nie stać, co wtedy Konrad? Kolejny raz silisz się na ironizowanie (koszykarki) - mi się w takiej formie nie chce rozmawiać. Nie jestem przedstawicielem TS, więc jak chcesz zadać jakieś pytania Wisłockiemu, zrób to osobiście (jest choćby na tt). |
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 08.2016
Offline |
#14
|
|
Podtrzymuję opinię, że "srebra rodowe" powinny być używane w działalności TS, bo kiszenie ich w schowku prowadzi jedynie do tego, że budynki się rozsypią, okres użytkowania wieczystego upłynie, sekcje będą wegetować, a poziom sportowy będzie szorował po dnie.
Inną sprawą jest oczywiście ocena sposobu tego wykorzystania. Czy ten akurat projekt w takiej a nie innej wersji ma ręce i nogi? Nie mam pojęcia, za mało mamy danych, żeby to ocenić. Wyjdzie w praniu. |
|
|
|
Banita
Od: 09.2018
Skąd: NH
Offline |
#15
|
|
Jak to często bywa na forum. Trzeba się przy........ić dla samej zasady. Za dobrze jest.
Wyjdzie Misiek to Wam da (zainwestuje) i będziecie przeszczęśliwi. |
|
|

|
||||||
![]() |
|
|