
|
|||||||
| Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny. |
![]() |
|
|
Narzędzia tematu | Tryby wyświetlania |
|
|
|
Senior Member
Od: 11.2016
Offline |
#1
|
![]() Aktualna tabela: ![]() Zestaw par nadchodzącej kolejki: ![]() A tak to widzi bukmacher (kursy od naszego sponsora z dnia zakładania tematu) ![]() Zapraszam do dyskusji ![]() ![]()
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 11.2002
Skąd: Nowa Sól-Ziemia Lubuska
Offline |
#2
|
|
Postawiłem 100 że wygramy w Gliwicach. Płock i Poznań mi nie weszły. Za derby wziąłem 1100
![]() Będzie ciężko ale liczę ,że Kuba w formie i po odpoczynku pokaże klasę. |
|
|
|
Senior Member
Od: 11.2016
Offline |
#3
|
|
ciekawe czy mecz sie odbedzie...
![]()
|
|
|
|
Senior Member
Od: 11.2002
Skąd: z rozporka
Offline |
#4
|
|
Trzeba punktować bo kurcze nie wiadomo jakie będą decyzję po 30 kolejce
|
|
|
|
Senior Member
Od: 12.2011
Skąd: Nowa Huta
Offline |
#5
|
|
Ostatnio jakby nie patrzeć lepiej punktujemy poza Reymonta ,Piast do tego po PP wiec wygramy
![]() |
|
|
|
Senior Member
Od: 08.2005
Offline |
#6
|
|
Mysle ze to moze byc ostatni mecz. jesli bedzie ta kolejka.
na sile chca dokonczyc rozgrywki |
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 09.2009
Skąd: Katowice
Offline |
#7
|
|
To jest naprawde jakis boski cud czy wrecz interwencja, ze my tak zaczelismy tę rundę... nieprawdopodobne. 14 ptk w 6 meczach, które zapewnią istnienie klubu.
Wyobrażacie sobie co by bylo gdybysmy wystartowali "normalnie" grajac w kratke raz sie wygra, raz sie przegra, a raz zremisuje i odrabiali srednio punkt na kolejke, bo przeciez tak naprawde wszystko sie wygra/odrobi w rundzie finałowej? Jak bardzo bylibysmy w dupie teraz? I jaki byłby kwik calej Polski, ze liga ma grac bo trzeba ratować Wisłę Kraków? xD A tak wiadomo, ze to po prostu PZPN jest pojebany Naprawde to jest az niemozliwe jak blisko kataklizmu bylismy.... jak sie nad tym zastanowic, to wygralismy w totka. |
|
|
|
Senior Member
Od: 08.2006
Offline |
#8
|
|
|
|
|
Senior Member
Od: 08.2003
Skąd: Kraków
Offline |
#9
|
|
Sezon się nie skończył. W takich warunkach łatwo o dekoncentrację. Trzeba punktować, bo z dołu mogą gonić, a nie wiadomo czego się spodziewać. Po mojemu spróbują rozegrać 30 kolejek, a my mamy trudny terminarz. Oby ostatni mecz z Arką o niczym nie decydował. Liczę, że podtrzymamy serię meczów bez porażki, ale Piast to nie niewidomi. Liczę na solidną grę w piłkę, ale jeszcze raz powtórzę: czy nasi na pewno będą mieć futbol w głowie?
![]()
Do what you mean and mean what you do.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 08.2007
Offline |
#10
|
|
|
|
|
Senior Member
Od: 12.2018
Offline |
#11
|
|
Czyli generalnie, to Kuba został olany i gramy (przynajmniej te jedną kolejkę). Szczerze mówiąc trudno sobie nawet wyobrazić jak cała ta sytuacja wpłynie na piłkarzy i czego właściwie można się spodziewać. Generalnie zapowiada się najdziwniejsza kolejka od lat (jak nie w historii) i równie dziwnie się to będzie się to oglądało.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2009
Offline |
#12
|
|
Ogólnie sytuacja jest chujowa. Po wpisie Kuby widać, że chlopaki też panikują. Sytuacja komfortowa nie jest, każdy ma rodziny, wiadomo, że na swoje zdrowie to ma się zawsze wyjebane, ale o zdrowie rodziny, a przede wszystkim dzieci dba się jak o swiętość. W zachodnich ligach już sportowcy pozarażani, u nas jeszcze zarazonych wiele nie jest, ale wiadomo, że jest to efekt kuli śniegowej i sytuacja prędko lepsza nie będzie. Także nie ograniczenie do maksimum środków bezpieczeństwa spowoduje rozprzestrzenianie choroby, czy granie w takiej sytuacji ma sens? Moim zdaniem nie. Bo temat jest na tyle groźny i glośny, że część pilkarzy może myslami nie być na mevczu, tylko gdzie indziej.
Powinni ligę zawiesić do odwolania. Dać sobie czasna decyzję, ktora po prostu bedzie uzalezniona od długości panowania wirusa i wtedy decydować czy liga się kończy po 26, czy 30 czy 37 kolejkach, może w czerwcu a może dogać w lipcu czy sierpniu (bo w sumie nikt nie powiedzial, że tak nie mozna). Nie ma co kusić losu bo jak widać predzej czy później choroba się rozwinie bardziej i w końcu zachoruje i tak jakiś piłkarz. Także bez sensu jest na sile grać 1 czy 5 kolejek, a za miesiąc i tak być w tym punkcie co dziś bo paru pilkarzy zachoruje i wtedy bedzie trzeba bezdyskusyjnie lige zawiesić. ![]()
drozd:
Co powiesz jak okaże się, że Wisła awansuje, będzie grała lepiej niż wcześniej, a pomysły Królewskiego przyniosą jednak dobry efekt? Znajdziesz w sobie choć odrobinę taktu, by chociaż przeprosić?... ...Przeprosisz? Łaskawca. W dupę sobie wsadź przeprosiny pajacu zasrany. Jak nie awansujemy to przeproszę... ...Jak nie awansujemy to przeproszę, że nazwałem cię zasranym pajacem. Jeżeli awansujemy nie przeproszę i będę aktualną sraczkę przypominał. |
|
|
|
Senior Member
Od: 08.2005
Offline |
#13
|
|
Zawieszono rozrywki w Hiszpani,Wloszech, Francji. Dzis dolaczy zapewne Anglia.
Oprocz tego nie graja: Czechy, Austria, Chorwacja, Dania, Holandia, Iran, Irlandia, Japonia, Litwa, Malta, Portugalia, Rumunia, Szwajcaria Belgia Grecja i Słowenia. Wg livescore. Ale oczywiscie Ekstraklasa gra. 30 miejsce w Europie zobowiazuje |
|
|
|
Senior Member
Od: 11.2002
Skąd: Kraków
Offline |
#14
|
|
Też tego nie kumam. Zrobić teraz miesiąc/dwa przerwy, a później gramy dalej. Przerwa między kolejnym sezonem tydzień/dwa i po problemie. Do tego EURO w 2021, Ligę Narodów odwołać i cała sprawa załatwiona, wszystkie ligi mogą spokojnie dograć sezon i na jesień ruszyć z nowym, na puchary też byłby czas.
Oczywiście to wszystko przy założeniu, że do 2 miesięcy będzie po epidemii. Jeżeli nie to brak sportu będzie nas interesował najmniej. Z drugiej strony te płacze mnie trochę denerwują. Piłkarze nie chcą jechać na mecz i grać, mimo że i tak 'pracują' w teoretycznie zamkniętej grupie o mniejszym ryzyku. Kasjerka w sklepie ma przejebane i idzie do pracy. ![]()
the future's uncertain
and the end is always near |
|
|
|
Senior Member
Od: 06.2007
Offline |
#15
|
|
Wiadomo, że chodzi o pieniądze.
Piłkarze nie chcą grać ale ciekawe czy będą chętni zrzeknąć się chociaż części wynagrodzenia (mówię ogólnie o całej lidze). Dla mnie w obecnej formie nie ma sensu ciągnąć tego cyrku dalej. |
|
|
|
Senior Member
Od: 11.2007
Skąd: Kraków - Београд
Offline |
#16
|
|
A czy ktokolwiek we Wloszech, Hiszpanii, Holandii czy Francji wymaga od pilkarzy zrzeczenia sie czesci wynagrodzenia za zawieszona lige? Przeciez to jest jakis chory absurd.
Pilka to rozrywka - nic wiecej. Nie jest to w tej chwili potrzebne. ![]()
Косово је СРБИЈА!!
|
|
|
|
Senior Member
Od: 06.2007
Offline |
#17
|
|
Nie porównujmy topowych lig do polskiego gówna owiniętego w sreberko. Tam na pewno istnieje jakieś planowanie w porównaniu do Ekstraklasy. U nas kluby w normalnej sytuacji nie potrafią spiąć budżetów, więc co dopiero teraz.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 08.2005
Offline |
#18
|
|
https://weszlo.com/2020/03/13/live-r...-naglych-pzpn/
11:14 Dodajmy, że to nie tylko arogancja w Ekstraklasie. W pierwszej lidze także â według doniesień â nie było żadnego zbierania opinii, a w II lidze refleksja przyszła po fakcie, czyli po zebraniu. 11:13 PODSUMOWUJĄC SYTUACJĘ W ESA: PZPN podjął decyzję po konsultacji z przedstawicielami lig. ESA dała zdecydowany głos, że Ekstraklasa chce grać grać. Problem w tym, że nie było konsultacji ze wszystkimi klubami, tylko ci âprzedstawicieleâ tak uznali. Na co liczyli? Że wszyscy się podporządkują? Że w tak kluczowej, delikatnej sprawie, można innym narzucić swoją wolę? To już nawet nie jest kwestia formalizmu, że taka rzecz powinna zostać skonsultowana. To jakiś, sami nie wiemy, brak porozumienia na głębokim poziomie â to powinno być oczywiste, że w sprawie, która może wpłynąć na zdrowie i życie zainteresowanych dzwonimy i pytamy o opinię. A tutaj totalnie nic. Niebywała ignorancja władz Ekstraklasy. Skandal, etyczny samobój z trzydziestu metrów w okienko. |
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 11.2006
Skąd: 4 km od R22
Offline |
#19
|
|
Jak zawsze rację są dwie:
Społecznie patrząc: piłkarze jako pracownicy nie różnią się niczym lub nie powinni się różnić od innych zawodów, które pracę wykonują w okresie pandemii/epidemii. Zdroworozsądkowo patrząc: piłkarze grają dla publiczności, a skupiska obecnie są potencjalnym źródłem rozprzestrzeniania się wirusa. Czy gra bez publiczności ma sens? Niech sobie odpowie każdy kto miał okazję oglądać chociażby ostatnio równolegle 2 mecze w LM: Liv-AM i PSG-Borussia⌠Poza tym, czy naprawdę nie da się przeżyć 2-4 tygodni bez naszej ligi? Osobiście wolałbym poczekać i zobaczyć zdrowych piłkarzy za jakiś czas niż drużynę poskładaną z kogokolwiek bo reszta będzie się leczyć przez następne 3 miesiące. |
|
|
|
Senior Member
Od: 11.2004
Offline |
#20
|
|
Nie, dyrektywa społeczna jest taka, że kto może, pracuje zdalnie, aby nie mnożyć kontaktów międzyludzkich; kto nie może pracować zdalnie, a czyja praca nie jest niezbędna, to nie pracuje.
Uważam, że ligę trzeba przerwać. Zdrowie piłkarzy, pracowników, sędziów, dziennikarzy, kierowców autobusów jest ważniejsze. Siedząc w domu, mogą sobie na skype zastanawiać się, co dalej. Piłkarzom należą się wynagrodzenia, chociażby dlatego, że będą biegać po parkach i indywidualnie trenować, pozostawać w gotowości do wykonywania pracy. Ale wyobrażam sobie, że PZPN/Ekstraklasa w porozumieniu z piłkarzami mogłaby zadecydować o obniżeniu najwyższych wynagrodzeń do jakiegoś średniego pułapu w imię solidarności społecznej. Powszechny konsensus pewnie nie będzie wchodził w grę, więc można zapłatę nadwyżki odłożyć po porozumieniu na inne czasy albo w razie braku jakiegokolwiek porozumienia, i jeszcze lepiej, spróbować iść z tym do sądu, skorzystać z klauzuli rebus sic stantibus. Myślę, że z art. 357^1 KC będą masowo korzystały kluby piłkarskie, hotele, biura podróży etc. i bardzo szybko ustali się linia orzecznicza. Naprawdę nie trzeba zarabiać 60 tys. miesięcznie, żeby zabezpieczyć byt bliskim; a nie wypada, kiedy stanął cały kraj. Skoro prawo dopuszcza kierowanie się zasadami współżycia społecznego, także w odniesieniu do zobowiązań już powstałych - to należy z tego skorzystać. Nigdy nie myślałem, że to napiszę, ale jeśli to nie jest nadzwyczajna zmiana stosunków i siła wyższa, to co nią jest.
Ostatnio edytowane przez czaro : 13.03.2020 o godz. 11:54.
![]()
Konta "czaro" na innych portalach (w tym tt) nie są moje. Nie odpowiadam za publikowane tam treści.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 08.2005
Offline |
#21
|
|
na weszlo.com pisza ze ekstraklasa zawieszona
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 03.2005
Skąd: Kraków
Offline |
#22
|
|
Przynajmniej papieru toaletowego ze stadionow nie beda wynosili do domu ludzie...
![]()
"Kradzione szczęścia nie daje..."
|
|
|
|
Senior Member
Od: 11.2016
Offline |
#23
|
|
^^^ myśle że nie czas na śmieszkowanie
dobrze że zrobili to teraz , a nie jak w kilku innych ligach , dopiero po przypadkach zarażeń wśród piłkarzy troche żenujące , że nie wczoraj po apelu Kuby a dopiero po oficjalnym buncie Górnika Zabrze , i nieoficjalnym Płocczan mimo wszystko i tak lepiej niż FIA z GP Australii , tam była żenada po całości , która napewno nie pomoże zachamowaniu pandemii... ![]()
|
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2005
Skąd: North-east KR
Offline |
#24
|
|
Racja. Ciekawe ile to potrwa.
![]()
Hej Nasz TS !!
|
|
|
|
Senior Member
Od: 07.2006
Skąd: Wschód Polski
Offline |
#25
|
|
Liga nie szybko wróci,dzisiaj w stanie futbolu Królewski rzucił pomysł by grać wiosna-jesień i na jesień zakończyć obecny sezon,a na wiosnę grać nowy.
![]()
Piggy oddaj hajs
|
|
|
|
Senior Member
Od: 11.2016
Offline |
#26
|
|
w naszych warunkach klimatycznych , wiosna-jesien bylabya sporo lepsza i mowilo sie o tym od lat , ale nie bylo okazji , wiec pomysl calkiem nieglupi
prośba do admina : czy można prosić o edycje tematu z [XXVII kolejka] Piast Gliwice - Wisła Kraków, 14-03-2020, 17:30 na [XXVII kolejka] Piast Gliwice - Wisła Kraków, termin nieustalony ? ![]()
|
|
|
|
Senior Member
Od: 09.2019
Offline |
#27
|
|
Termin już ustalony, wracamy do gry...
30 maja, godz. 17:30. Prawie 3 miesiące przerwy bez piłki, ciekawe jaką formę zaprezentujemy. Ciężko cokolwiek napisać oprócz tego, że musimy ten mecz wygrać! Jedyny plus tej przerwy to powrót Turgemana.
Ostatnio edytowane przez Cycu : 10.05.2020 o godz. 21:55.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 11.2016
Offline |
#28
|
|
poprosze admina o aktualizacje tematu
przy okazji bo temat o budowie stadionu malo kto czyta jak wyglada sytuacja z kosztami wynajmu stadionu na taki mecz bez publicznosci ? ![]()
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 02.2006
Offline |
#29
|
|
Jako twórca posta sam go możesz edytować...
Garbarnia płaciła za kilka sektorów + zaplecze 20 tys zł na mecz. Pewnie u nas będzie podobna kwota lub nawet mniejsza. |
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 02.2005
Skąd: NBZ
Offline |
#30
|
|
No my nie będziemy wynajmować żadnych sektorów...
|
|
|

|
||||||
![]() |
|
|