|
Zastanawiające jest wasze podejście do transferów...
Zachowujecie się jakby niemal każdy zawodnik w Polskiej lidze był gorszy od obecnie przez nas posiadanych, a tak nie jest...oczywiście można pisać, że na zawodnikach klasy Sernasa, Robaka itp. Europy nie zwojujemy...może i nie, tyle że w chwili obecnej mamy spore kłopoty ze zwojowaniem ligi Polskiej, a ostatni mecz jedynie mydli oczy, bo gra którą obserwowaliśmy była nijaka zaróno w ofensywie jak i defensywie(tutaj była tragiczna ale co tam).
Ja też chciałbym zawodników klasy Europejskiech, tyle że takich można trafić przypadkiem, a wydanie kwoty rzędu 1 mln Euro niczego nie gwarantuje, co dobitnie pokazuje przykład Ntibazonkizy z Cracovi...jest to zawodnik niezły, w wielu elementach wręcz bardzo dobry...tyle, że w wielu jest również beznadziejny co sprawia, że błyszczeć to on może jedynie w poukładanym, dobrym zespole. Uważam, że pozbycie się Kebaba, Mużina, Jirska, Łobo, Cikosa i jeszcze kilku innych i ściągnięcie wyróżniających się zawodników z Polskiej ligi może nam wyjść na dobre, oczywiście tych "polskich" należy uzupełnić zagranicznymi transferami i może coś z tego będzie.
Lamentowanie na temat zawodników z Polskiej ligi pokazuje, że sami nie wiemy czego chcemy, niestety jeszcze przez wiele lat nie będziemy w stanie rywalizować z Europejskimi średniakami(pomijam wyskoki Lecha, który remisuje raczej fartem niż dobrą grą). Zmieni się to dopiero wtedy gdy będziemy w stanie wykładać na jeden transfer kilka milionów, a chwilowo musimy odzyskać prymat w naszej lidze, do czego mogą się przydać zawodnicy, których na codzień obserwujemy w naszych rozgrywkach.
|