Temat: Ekstraklasa
Wyświetl pojedynczy post
1q2
Socios Wisła Kraków
 
Od: 02.2005

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#5013
Stary 25.10.2010, 22:37
Ogryzek napisał(a):Wyświetl post
0 22 - to w sporej części wynika z kompleksów Polaków wobec cudzoziemców z Zachodu

To nie są żadne nieuzasadnione kompleksy.Jak zgadzam się że w biznesie , wielu innych zawodach/nauce itp nie powinniśmy mieć żadnych kompleksów , to cała nasza grubo ponad 20 letnia historia piłki nożnej, pokazuje że nie ma u nas osób , znających się dobrze na rzeczy.To nie przypadek że że ostatnim 'wielkim' Polakiem był Boniek i że w najmocniejszych 15 ligach, w pierwszym składzie gra kilku naszych rodaków.

Nie można też tego zwalić na jakąś genetyczną przypadłość.Po prostu jak są szkoleni(piłkarsko/mentalnie), tak to wychodzi na boiskach.

I tak samo się nie zgodzę z tym co 0 22 - to nie jest teoria czy dorabianie jej.Szkodliwe są właśnie takie teksty że Polak by już wyleciał czy że Kulawik miał lepsze wyniki.
Mourinho duża część kibiców wywalała przez ponad 1.5 roku, bo zespół co prawda zdobył mistrza(ale to było nawet nie minimum) ale przez dłuższy czas grał brzydko dla oka, odpadł szybko w pucharach itp.Wytrzymano presje i dostali najlepszy rok w historii klubu.

A u nas niestety oczekuje się wyników od razu i to nie że drużynie nie idzie, to zatrudnia się trenera a ten wymienia najsłabsze elementy, tylko drużynie nie idzie, wysprzedaje się to co działa - czeka się na cud z trenerem, zamiast cudu nadchodzi katastrofa, wymienia się trenera od którego od początku wymaga się nie wiadomo czego

I niektórzy to łapią pisząc właśnie że Kulawik był lepszy,inny to już by dawno poleciał itp - To akurat nie tylko Ty ale i np na weszlo jadą po Maaskancie co widzę że nie jest żadnym bezinteresownym działaniem, tylko zrobieniem miejsca choćby Cześkowi który najpierw dostał zielone światło by udowodnić że drużyna sprzedawała a on nie miał o tym pojęcia a teraz laurkę mu kumpel napisał

Maaskant urodził się i żył w NORMALNYM , jednym z lepszych piłkarsko krajów a nie w totalnej patologii jaką mieliśmy i jeszcze nadal mamy
Do tego szybko przeszedł na trenerkę, szkolił się, podpatrywał - na bank ma to coś w sobie co pozwala mu być 'Bossem' a nie kumplem drużyny czy kolesiem którym szatnia będzie pomiatała bądź lekceważyła.
Widać że jest ambitny , pracowity...Niczego więcej nie potrzebuje, natomiast on powinien mieć powiedziane jasno.Słuchaj chłopie, przyszedłeś w chwili rewolucji.Traktuj ten sezon jak poligon doświadczalny, w ramach możliwości masz wolną rękę - pracuj spokojnie, nie zapominając że to jest Wisła więc presja wśród piłkarzy na wynik musi być.Jak jej nie sprostają to pożegnamy się z nimi a nie z Tobą

Tak to powinno wg mnie wyglądać i efekty będą lepsze niż z Cześkami,Frankami i Maćkami.
94 - Allah Akbar!!
Odpowiedz cytując