emj10 napisał(a):

Zacząłem czytać ten raport FH i jakoś w połowie postanowiłem z ciekawości sprawdzić kto jest jego autorem. Rzeczywiście człowiek w jakimś tam stopniu związany z PiS, piszący we Frondzie, więc miłości do PO bym się u niego nie spodziewał.
http://arturbazak.salon24.pl/241226,...-freedom-house
Zastanawia mnie czemu taki wielki NGO jak FH nie mógł znaleźć sobie jakiegoś eksperta, który widzi sytuację w naszym kraju z boku i potrafi ją skonfrotnować z sytuacją w innych państwach.
|
Jakie T. Pisuła ma konotacje z PiS-em? Oraz co znaczy "piszący we Frondzie"?
Co zaś do FH to sporządzanie raportów przez tą organizację nie polega na tym że jeden człowiek siada i pisze, a FH firmuje to swoją marką. To co autor raportu napisze jest następnie weryfikowane przez 7-12 osób, a następnie losowo wybrane osoby(w liczbie 10) zaangażowane w FH oceniają poziom poszczególnych "składników demokracji" już na podstawie zweryfikowanego od strony merytorycznej raportu.