|
O oświetleniu się nie wypowiadam bo ręce opadają jak powraca ten temat.
Tak się zastanawiam co będzie kiedy zamiast 15 tys. na mecz przyjdzie/przyjedzie 33 tys. kibiców. To będzie koszmar komunikacyjny 2 godziny przed i 2 godziny po meczu. Parkingi a raczej ich brak, to jest główny problem tego stadionu a nie że niby jest za ciemno na trybunach (bo ten który tyłka nie chce ruszyć sprzed telewizora nie widzi dokładnie twarzy na trybunach bo jest za ciemno).
A teraz zachwyty odnośnie stadionu Cracovii. Miałem przyjemność stać w korku na Focha więc sobie dokładnie go pooglądałem. Niby "gładki", pięknie wykończony, pięknie oświetlony ale ... Brak mu tego charakteru który ma nasz stadion. U nas podchodząc pod stadion czuje się skalę tej inwestycji. U nich z jednej strony stadion wygląda jak zaplecze towarowe w byle jakim hipermarkecie, później nijaka gładka ściana a na koniec piękne wejście wzorowane na twórczości architektów projektujących centra handlowe. Jako centrum handlowe byłaby to piękna inwestycja ale jako stadion .... nie czuję go.
Mimo wielu minusów jakie ma nasz stadion nigdy nie chciałbym żeby Wisła miała właśnie taki stadion.
|