wislak68 napisał(a):

Była. Gdyby było inaczej to już w tym momencie (przypomnę że BK może podpisywać ustawy już od 10 kwietnia; ponad pół roku) mielibyśmy tę ustawę już dawnouchwaloną (przypomnę że takie sprawy jak: IPN, TVP, obsada NBP itp, załatwiano w tempie ekspresowym). A tymczasem ciągle nie ma nic. Chłopakom z PO bardziej niż o ustawę chodziło o to aby mieć kolejny argument w walce ze śp. prezydentem.
|
pragnę ci przypomnieć, że weto prezydenta zostało odrzucone głosami PO, PSL i SLD. PiS był przeciw. Nie bardzo widzę tutaj zagranie PR ze strony Platformy. Wręcz przeciwnie.
wislak68 napisał(a):

"Pamiętajmy jednak, że Polska na tle innych krajów jest w miarę dobrej kondycji i gwałtownych ruchów nie potrzebujemy. "
A to coś nowego.
|
na skraju bankructwa chyba nie jesteśmy. W dalszej części wypowiedzi zaznaczyłem, że zmiany są konieczne w ciągu najbliższego roku, dwóch.
wislak68 napisał(a):

|
Dodatkowo przypomnę Ci że na ukończeniu była reforma systemu finansów publicznych (konsolidacja) przygotowywana przez Gilowską. Moim zdaniem rozwiązanie absolutnie fundamentalne dla uzdrowienia sytuacji finansowej kraju.
|
nie doszło do skutku, więc nie ma o czym gadać.
wislak68 napisał(a):

|
Być może nie pamiętasz dlatego przypomnę że PiS wykorzystał koniunkturę do obniżenia obciążeń podatkowych co zdaniem bardzo dużej części ekonomistów (także z tych "obozu rządowego") miało bardzo duży wpływ na to że udało nam się w miarę bezboleśnie przejść przez kryzys.
|
oczywiście, że pamiętam. W końcu PO również była "za".
Chodziło mi jednak o mało popularne decyzje, tzn. reformę przywilejow emerytalnych, czy też o podniesienie wieku emerytalnego.
pozdrawiam