Wyświetl pojedynczy post
Siwy_89
Senior Member
 
 
Od: 07.2004

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#10775
Stary 21.10.2010, 18:34
wislak68 napisał(a):Wyświetl post
Była. Gdyby było inaczej to już w tym momencie (przypomnę że BK może podpisywać ustawy już od 10 kwietnia; ponad pół roku) mielibyśmy tę ustawę już dawnouchwaloną (przypomnę że takie sprawy jak: IPN, TVP, obsada NBP itp, załatwiano w tempie ekspresowym). A tymczasem ciągle nie ma nic. Chłopakom z PO bardziej niż o ustawę chodziło o to aby mieć kolejny argument w walce ze śp. prezydentem.
pragnę ci przypomnieć, że weto prezydenta zostało odrzucone głosami PO, PSL i SLD. PiS był przeciw. Nie bardzo widzę tutaj zagranie PR ze strony Platformy. Wręcz przeciwnie.

wislak68 napisał(a):Wyświetl post
"Pamiętajmy jednak, że Polska na tle innych krajów jest w miarę dobrej kondycji i gwałtownych ruchów nie potrzebujemy. "

A to coś nowego.
na skraju bankructwa chyba nie jesteśmy. W dalszej części wypowiedzi zaznaczyłem, że zmiany są konieczne w ciągu najbliższego roku, dwóch.

wislak68 napisał(a):Wyświetl post
Dodatkowo przypomnę Ci że na ukończeniu była reforma systemu finansów publicznych (konsolidacja) przygotowywana przez Gilowską. Moim zdaniem rozwiązanie absolutnie fundamentalne dla uzdrowienia sytuacji finansowej kraju.
nie doszło do skutku, więc nie ma o czym gadać.

wislak68 napisał(a):Wyświetl post
Być może nie pamiętasz dlatego przypomnę że PiS wykorzystał koniunkturę do obniżenia obciążeń podatkowych co zdaniem bardzo dużej części ekonomistów (także z tych "obozu rządowego") miało bardzo duży wpływ na to że udało nam się w miarę bezboleśnie przejść przez kryzys.
oczywiście, że pamiętam. W końcu PO również była "za".

Chodziło mi jednak o mało popularne decyzje, tzn. reformę przywilejow emerytalnych, czy też o podniesienie wieku emerytalnego.

pozdrawiam
Ostatnio edytowane przez Siwy_89 : 21.10.2010 o godz. 20:57.