"Pamiętajmy jednak, że Polska na tle innych krajów jest w miarę dobrej kondycji i
gwałtownych ruchów nie potrzebujemy. "
A to coś nowego.
" Szkoda, że PiS nie przeprowadził niektórych reform w okresie swoich rządów, bo - zdaniem wielu ekonomistów - dobra koniunktura sprzyja takim zmianom."
Być może nie pamiętasz dlatego przypomnę że PiS wykorzystał koniunkturę do obniżenia obciążeń podatkowych co zdaniem bardzo dużej części ekonomistów (także z tych "obozu rządowego") miało bardzo duży wpływ na to że udało nam się w miarę bezboleśnie przejść przez kryzys.
Dodatkowo przypomnę Ci że na ukończeniu była reforma systemu finansów publicznych (konsolidacja) przygotowywana przez Gilowską. Moim zdaniem rozwiązanie absolutnie fundamentalne dla uzdrowienia sytuacji finansowej kraju. Niestety przedterminowe wybory a po wyborach PO nawet nie zinteresowało się tym tematem.
To wszystko w niecałe dwa lata. PO rządzi już trzy i co?
"bądźmy dokładni. reforma emerytur pomostowych - pozbawiająca przywilejów tysiące osób - została przeprowadzona przez PO, a Lech Kaczyński ją zawetował. Można przypuszczać, że zawetowałby również ustawę, pozbawiającą przywilejów służby mundurowe itp...
reforma emerytur pomostowych zagraniem PR raczej nie była

"
Była. Gdyby było inaczej to już w tym momencie (przypomnę że BK może podpisywać ustawy już od 10 kwietnia; ponad pół roku) mielibyśmy tę ustawę już dawnouchwaloną (przypomnę że takie sprawy jak: IPN, TVP, obsada NBP itp, załatwiano w tempie ekspresowym). A tymczasem ciągle nie ma nic. Chłopakom z PO bardziej niż o ustawę chodziło o to aby mieć kolejny argument w walce ze śp. prezydentem.
"pozdrawiam nowego kolegę"
Ja również