emj10 napisał(a):

Dobrze powiedział przed chwilą prof. Czapiński, którego znam osobiście i cenię, że konflikt nie dotyczy tylko polityków, a rodzi się w głowach zwykłych obywateli i jeśli nic się nie zmieni w sferze mentalnej ludzi, zaczynając od edukacji szkolnej poprzez dorosłe życie to nastąpi jedynie eskalacja nienawiści.
Dlatego proponuję zacząć od siebie, zrobić sobie rachunek sumienia, sprawdzić czy jesteśmy fair wobec innych i dopiero później wróćmy do wylewania wiadra pomyj na polityków. Oni tylko odzwierciedlają naszą polską rzeczywistość.
|
Ta. Bo nienawisc rodzi sie sama z siebie. Bo 5 lat temu byla tez taka nienawisc do politykow i wyborcow pomiedzy soba. Jasssne.
Przypomne tylko ze lat temu wiecej niz 5 byla na gorze partia, ktora rzeczywiscie miala powody do wzbudzenia w sobie sporych odruchow wymiotnych przez swoje dzialania.
Najgorsze jest to ze zaden dziennikarzyna na co dzien karmiacy sie jak najgorszymi emocjami, podsycajacy je i eskalujacy swoimi komentarzami oburza sie gdy dzisiaj przeczyta w sieci komentarze ludzi ze jest posrednio wspolwinny. ANI JEDEN nie zajaknie sie "u mnie wiecej nie bedzie relacji z tego typu polityki, takich wypowiedzi". Jest tylko swiete oburzenie ze "to tamci sa gorsi!" i tym podobne. Zero, zero refleksji. Zero odpowiedzialnosci za wlasne slowa. W 40 milionowym kraju jest jeszcze sporo swirow, karmcie ich dalej i podsycajcie ten plomien nienawisci.W komentarzach nie widzialem ani jednego ze niepojetym jest zabijanie za poglady. Sa tylko usprawiedliwienia ze "to oni zaczeli" i ze "tamten to byl swir na pewno". Pozostaje tylko czekac na kolejne ofiary.