Ela napisał(a):

http://www.rp.pl/artykul/15,551891.html
W krajach muzułmańskich - gdy kobieta zostaje zgwałcona - winę przypisuje się jej i skazuje na biczowanie.
W Polsce taki pogląd również pokutuje : " Sama sobie winna, na pewno prowokowała, ma za krótką spódnicę, zbyt obcisłe spodnie, po co tamtędy szła itp "
W całej sprawie związanej z wczorajszym zabójstwem dostrzegam podobne mechanizmy.
|
Wszystko to piękne może i słuszne.
Nie odpowiedziałaś jednak na moje pytanie dotyczące tego co nas dziwi.
Nie dziwi Cię że Prezes w ciągu 50 minut na konferencji prasowej przed całą Polską , zbadał sprawę, osądził i wydał wyrok .... rozumiem że takie zachowanie jest w Twoim rozumowaniu normalne i nie nosi w sobie znamion agresji i podburzania tłumu

