|
Plusy zwiększenia ligi to:
1. wymuszanie szerszej kadry na zespołach, większe prawdopodobieństwo kartek, kontuzji, braku formy, obecni liderzy naszej E-klasy mają zespoły składające się z 13 zawodników i to spokojnie im wystarcza.
2. zmiana sposobu przygotowywania drużyn do sezonu na krótsze a intensywniejsze
3. stawianie na młodzież, nie każdego będzie stać zakupić nowych graczy, plus sytuacje losowe
Jako minusy wymieniacie:
1. Większa ilość meczów o pietruszkę - lepsze to niż 15 meczów sparingowych w okresie przygotowawczym. A i sezonów podobnych do obecnego, gdzie większość drużyn będzie walczyć o coś do końca będzie co raz więcej.
2. Niższe dochody z praw TV - bilety powinny załatwić tą kwestię
3. Brak zaplecza w 2 lidze. Nie musi spadać 4 drużyny mogą 2, a 4 będące powyżej grać w barażach pomiędzy sobą a pózniej drużynami z 2 ligi.
Ostatnio edytowane przez momo : 19.10.2010 o godz. 22:34.
|