Wyświetl pojedynczy post
dragon
Senior Member
 
Od: 11.2002
Skąd: KRAKÓW

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#10684
Stary 19.10.2010, 22:17
Przyczyn dzisiejszego mordu politycznego jest kilka. Najwazniejsze z nich to:

1) Przyzwolenie najważniejszych osób w państwie na ciągłe OBRAŻANIE przeciwników politycznych (a właściwie "tych" z PiS).

Że tylko przypomnę:

- ministrem SZ w rządzie p. Tuska jest autor cytatu "dorżnąć watahę" ( w kontekście PiS)
- marszałkiem Sejmu jest Niesiołowski którego każda wypowiedź sprowadza się do lżenia i obrażania polityków PiS
- szefem kampaniii Prezydenta Komorowskiego został mianowany Palikot - człowiek, który od kilku lat regularnie, wulgarnie i obraźliwie wyrażał się o politykach PiS , a przede wszystkim śp. Prezydencie Kaczyńskim.

Te 3 przypadki jaskrawo pokazują jak obłudną była dzisiejsza wypowiedź Premiera o chęci "obniżania temperatury politycznego sporu" . Podjęte 3 powyższe decyzje personalne, mianowanie na najważniejsze stanowiska tak wulgarnych i agresywnych osób mówią same za siebie!!

Taka forma debaty publicznej to jest narzędzie do sprawowania władzy przez PO. . Może dlatego, że merytorcznych argumentów nie ma...

Teza o odpowiedzialności politycznej Premiera za taką agresję nie jest więc żadną przesadą a jedynie logicznym wnioskiem z analizy sytuacji.

Problem naszego kraju polega na tym, że cała armia "wolnych mediów" i "niezależnych dziennikarzy" już pracuje nad narzuceniem właściwej interpretacji zdarzeń i przekonaniem do takowej dużej części społeczeństwa. Dzisiejsze komentarze (np. ok południa profesora Kika w radiu lub te w TVN24) są tego najlepszym przykładem.


2). Nadmierna niczym nie ograniczana komercjalizacja mediów. Liczy się brutalność, wulgarność, przemoc, szok, skandal. Media promują skandalistów a to niestety kształtuje umysły wielu ludzi, często nieświadomych tego jak bardzo.

Tracą kontakt z rzeczywistością, umiejętność samodzielnego myślenia oraz opierania się na właściwych wartościach.
Ostatnio edytowane przez dragon : 19.10.2010 o godz. 22:42.
W sercu moim...Wisła!! i na dobre i na złe....