Feniks1983 napisał(a):

|
Ja nadal uwazam ze w Polskiej lidze nie ma zawodnikow wartych takiej kasy wiec czasy chyba sie nie zmienily, a raczej pojawili sie nowobogaccy ktorzy probuja pokazac swoja wielkosc (krzyz im na droge). Szkoda tylko ze w ten sposob psuja okrutnie rynek no ale kto bogatemu zabroni.
|
Co to znaczy w tym przypadku psuć rynek? Masz na myśli tworzenie bańki spekulacyjnej? Zabronioną ustawą niedozwoloną praktykę przedsiębiorcy? Co dokładnie?
Towar wart jest tyle, ile klient gotowy jest za niego dać. Podstawowa zasada wolnego rynku - prawo popytu i podaży, te sprawy.
A co do nowobogackich, to Cupiał, Walter, Kulczyk i Wojciechowski - oni wszyscy są siebie warci. Każdy z nich to śmierdzące new money i żaden, wzorem wielu amerykańskich old money i brytyjskich, a nawet coraz częściej rosyjskich new money, nie zamierza służyć swoim majątkiem społeczeństwu. Nie sądzę też, żeby ich dzieci były wychowywane w poszanowaniu wielowiekowej spuścizny humanistycznej cywilizacji zachodu i w przekonaniu, że cokolwiek zawdzięczają zwykłym ludziom.