A propos dyskusji, która się toczyła na temat imigracji.
Kanclerz Merkel była uprzejma powiedzieć :
Cytat:
Próby stworzenia w Niemczech społeczeństwa wielokulturowego "zdecydowanie zawiodły - stwierdziła kanclerz Angela Merkel.
(...)
Kanclerz powiedziała, że w praktyce nie zadziałała koncepcja społeczeństwa wielokulturowego - "mulitkulti", jak nazwali je Niemcy - w którym ludzie o różnym zapleczu religijnym, kulturowym, etnicznym "żyliby obok siebie" szczęśliwie i zgodnie. To wielokulturowe podejście nie sprawdza się zwłaszcza wobec liczącej ponad cztery miliony ludzi mniejszości muzułmańskiej.
|
Więcej tutaj :
http://www.rp.pl/artykul/550482--Mul...nie-udalo.html
lub tutaj
http://www.bbc.co.uk/news/world-europe-11559451
Ajajaj co to się porobiło

Wyobrażacie sobie, co by powiedział świat, a zwłaszcza młodzi wykształceni jakby Jarek wyskoczył z hasłem, że multikulti w Polsce się nie uda. Rasizm, ksenofobia, zaścianek to by były najłagodniejsze określenia.
A tak poważnie. To co wiedział średnio rozgarnięty człowiek, który przebywał w jakimkolwiek kraju muzułmańskim w charakterze innym niż hotelowy turysta dotarło wreszcie nieco wyżej. Czekam na więcej takich przebłysków.
Panie Sarkozy... czekamy.