|
nie chce sie wtrącać siwy do waszej dyskusji ale to co napisałeś oddaje chyba tok Twojego myslenia.
Otóż sentencja "Minister transportu Jerzy Polaczek (PiS) nie miał prawa wyrzucać prywatnej firmy z budowy odcinka autostrady A1 z Grudziądza do Torunia."
jest sentencją Gazety Wyborczej a nie sądu.
Owszem Gazeta Wyorcza jest w Polsce superinstytucją spełniajacą w sobie wszystkie atrybuty państwa - niemniej jednak prosiłbym o pewną precyzję.
Formalnie bowiem - jeszcze w Polsce jest sąd - który ostatnio jest pieprzony ale osoba która to ogłosiła gwarantuje , że na pewno nie jest nim Wyborcza
"Zachowanie się publiczności krakowskiej, a raczej zwolenników Cracovii na ostatnich jej meczach, stało się naprawdę skandalicznem. Tylko ten sędzia jest dobry, sprawiedliwy i obiektywny, który jej dogadza, każdy inny jest "kaloszem", "papuciem", "zbrodniarzem". Doprowadziło to do najzwyklejszego terroru. " Tygodnik Sportowy rok 1924, nr 43
|