|
"o odcinku Katowice-Częstochowa mówiono już dawno, że zostanie ukończony najprawdopodobniej pod koniec 2013 roku. Odcinek Częstochowa-Stryków w 2012 roku (2012 rok nie kończy się w czerwcu) ma szansę powstać. Zobaczymy ;-) "
Jak rozumiem koalicjant nie bardzo w to wierzy. Ja też. Zobaczymy.
"dla ciekawostki wypowiedź pana posła Antoniego Mężydło z PiS z roku 2006."
I pewnie dlatego poseł Mężydło jest już w PO.
"Mężydło: - "Do 2010 r. zgodnie z programem PiS ma być wybudowana cała autostrada A1." Sam Polaczek przechwalał się, że A1 zostanie oddana kilka lat wcześniej, niż planowało SLD. Skoro taki mieli harmonogram, to dziwne, że oddając władzę pod koniec 2007 roku nie ruszyli z budową żadnego odcinka ;-) Ba, nawet przetargu nie ogłosili.
Starał się, ale jakoś nie wyszło..."
Ten argument jest demagogiczny w sposób wręcz nieprzyjemny. Jak mieli zbudować autostradę czy zmieniać warunki złodzieskich umów jeśli przestali rzadzić parę meisięcy potem. Przypomnę Ci że opóźnienie w budowie A1 wynikło właśnie z pomysłu PO aby wybudować autostradę w systemie koncesyjnym (czemu Polaczek był zdecydowanie przeciwny, bardzo zresztą słusznie). Przetarg zajął dwa lata po czym okazało się że jesteśmy w punkcie wyjścia. Ale dwa lata poszło się j...
|