Wyświetl pojedynczy post
Siwy_89
Senior Member
 
 
Od: 07.2004

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#10560
Stary 13.10.2010, 23:46
wislak68 napisał(a):Wyświetl post
Nadal nie rozumiem. Podałeś dane które dotyczą lat 2007-2010 i przyznajesz że projekty zrealizowane w tym czasie to "projekty rzadu PiS"
Zostały zapewne, bo tutaj pewności nie mam ani ja, ani ty, zainicjowane przez rząd PiS. Następnie rząd PO przejął te projekty w jakiejś fazie realizacji, tutaj też nikt z nas nie ma dokładnych danych, jaki to był %, przygotował przetarg, znalazł środki i podpisał umowę. Możemy uznać, że umowy z lat 2007-2009 to zasługa obydwu rządów.

Z kolei za dwa lata nie będziemy mogli mówić o wspólnym osiągnięciu dwóch rządów, a o osiągnięciu rządów "Cudaka". I mimo twojej niechęci do niego, musisz pogodzić się z faktem, że okres jego rządów będzie obfitował w największą ilość nowych dróg.

emj10 napisał(a):Wyświetl post
Właśnie to jest główny problem, gdyż w momencie gdy otworzą odcinek do Konotopy to jak te samochody z A2 wjadą do W-wy? Wskoczą na Trasę Toruńską (S8), która obecnie jest nieprzejezdna i w niedzielę po południu można utknąć tam w korku, a już nie wspomnę co dzieje się w godzinach 6-8 w poniedziałek. .
Ale S8 jest przecież w budowie


wislak68 napisał(a):Wyświetl post

I masz: kolega powyżej pisze że nawet koalicyjny kolega poddaje w watpliwość to czy przed Euro będziemy mieć wybudowany odcinek A1 którym Ty już się chwalisz.
nigdzie nie chwalę się odcinkami autostrad, na które nie podpisano jeszcze umowy.

wislak68 napisał(a):Wyświetl post
To samo dotyczy wielkości budżetu na drogi. Wazne jest nie tyle on sam co jego wykonanie. Co z tego że ustalisz budżet na 30 mld jeśli potem realizujesz go tylko w połowie
I to wykonanie, o którym mówisz, będzie wynosiło około 20 miliardów. To trzykrotnie więcej niż w roku 2007.

wislak68 napisał(a):Wyświetl post
A PO (i za to była bardzo krytykowana) postanowiła zmniejszyć ilość nowo budowanych autostrad zwiększając ilość (głównie rekonstruowanych) dróg szybkiego ruchu.
podaj autostradę, która była w planach PiS, a której PO nie zamierza budować. Ewentualnie przyznaj, że mijasz się z prawdą.

wislak68 napisał(a):Wyświetl post
Był bym tez ciekawy informacji na temat tego jak wygląda program budowy dróg po 2012. Łatwo jest sprężyć się przed EURO ale pytanie co potem. Jeśli miałoby to oznaczać że w 2012 wybudujesz powiedzmy 1000 km dróg a 2013 tylko 100 km to średnia z dwóch lat pozostaje cały czas na poziomie 600 km.
nie masz się o co martwić. Już w tej chwili na wyłonienie wykonawcy "czeka" 500 km odcinków dróg szybkiego ruchu (wyraźnie pisze dróg szybkiego ruchu - gdzie tu manipulacja?). Większość z nich zostanie oddana w 2013 roku.

wislak68 napisał(a):Wyświetl post
Był bym tez ciekawy informacji na temat tego jak wygląda program budowy dróg po 2012. Łatwo jest sprężyć się przed EURO ale pytanie co potem.
Cieszę się, że widzisz postęp.
Ostatnio edytowane przez Siwy_89 : 14.10.2010 o godz. 00:24.