szczepanwislak napisał(a):

takie pytanko mam odnośnie naszych sukcesów w pucharach w latach 60 i 80
a mianowicie chodzi mi o mecze z II rundy Pucharu Zdobywców Pucharów. Wisła grała wtedy z Hamburgiem 1967/68 oraz z holenderskim Fortuna Sittard . Jak w obu przypadkach miał się dwumecz , czyli gdzie grano pierwsze u nas czy u rywali
|
67/68
Pierwszy mecz u siebie drugi wyjazd:
Wisła Kraków - HSV Hamburg 0-1 15.11.1967 0:1 Seeler 82
HSV Hamburg - Wisła Kraków 4-0 29.11.1967 1:0 H.Schulz 24, 2:0 Kurbjuhn 41, 3:0 H.Schulz 43, 4:0 Seeler 57
84/85
Pierwszy wyjazd potem dom:
Fortuna Sittard- Wisła Kraków 2-0
Wisła Kraków - Fortuna Sittard 2-1
Sittard 24.10.1984
Fortuna Sittard - Wisła Kraków 2:0
Fortuna: Andre van Gerven, René Maessen, Chris Dekker, Wim Koevermans, Willy Boessen, Wilbert Suvrijn, Anne Evers, Mario Eleveld, Arthur Hoyer, Wout Holverda (Theo van Well), Roger Houtackers.
Wisła: Zajda, Motyka, Budka, Skrobowski,Nawrocki, Lipka, Nawałka, Jałocha, Krupiński (Wróbel), A.Iwan, M.Świerczewski
Gole: Arthur Hoyer 21', Theo van Well 78'.
Sędzia: Daly (Irlandia)
Widzów: 20 000
Kraków 07.11.1984
Wisła Kraków - Fortuna Sittard 2:1
Wisła: Zajda, Nawrocki, Budka, Motyka, Jałocha (M.Świerczewski), Lipka, Nawałka, Krupinski, Wróbel, A.Iwan, Banaszkiewicz (Giszka).
Fortuna: Andre van Gerven, René Maessen, Chris Dekker, Wim Koevermans, Willy Boessen, Mario Eleveld, Wilbert Suvrijn, Anne Evers, Arthur Hoyer, Roger Reijners, Wout Holverda.
Gole: Iwan 6' (rzut karny), Wróbel 41' - Arthur Hoyer 1'.
Sędzia: Germanakos (Grecja)
Widzów: 12 000
myślę, że się przydało
