Wyświetl pojedynczy post
AS82
Banita
 
 
Od: 07.2005
Skąd: Krk

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#10459
Stary 10.10.2010, 08:36
emj10 napisał(a):Wyświetl post
Ja po prostu nie wierzę, że można dobrać się do ludzi, którzy są ojcami założycielami PRL-bis i odpowiadają ze znaczącą część tranzycji ustrojowo-gospodarczej, bo w praktyce ten etap odegrał najważniejszą rolę w transformacji naszego państwa. Solorz i Walter wraz z Michnikiem kreują światopogląd Polaków, a trio Kulczyk, Gudzowaty i Krauze wciąż trzymają w ryzach wiele gałęzi naszej gospodarki. Taki stan rzeczy utrudnia, a wręcz uniemożliwia konkretne działania przeciw nim. Działania PiS w sferze walki z poprzednim ustrojem poprzez dobranie się do chociażby WSI uznaję za nieskuteczne i wykonane w sposób tragiczny, bo co z tego, że WSI zostało rozwiązane, jeśli w praktyce nikt nie poniósł odpowiedzialności za 15 lat działalności tych służb w PRL-bis, a jedynie ów słynny raport stał się przedmiotem gry politycznej. Tak się robi, aby dobrać się komuś do skóry, czy tylko po to aby osiągnąć chwilową korzyść polityczną? Sprawy Krauzego nie będę komentował, bo to był z tego co pamiętam znajomy Lecha Kaczyńskiego.
Ja bym do tej listy dodał jeszcze np. właściciela Wisły Bogusława Cupiała , masz odwage być konsekwentym w pisaniu tych teorii o Solorzu ,Walterze, czy Kulczyku, napisz to samo o BC , to tez typ "spod ciemnej gwiazdy". Nie bede sie juz powtarzal , ale na przemianach po 90 roku najwiecej zyskał... Kościół ,majatku ,wladzy,kasy i przywilejów . 20 tys duchownych na panstwowym zoldzie + lewa kasa z fundacji ,tac, braku akcyz ,nieplacenia podatkow, Funduszu Koscielnego <-- przepych ZUSu przy Pałacach jakie sie w Polsce buduje dla kleru to pikuś ,serio..