Cytat:
PROJEKT WYKONAWCZY STADIONU „WISŁA” KWIECIEŃ 2010
A/PW
Inwestycja: Przebudowa i modernizacja Miejskiego Stadionu Piłkarskiego „Wisła” im. H. Reymana położonego
przy ul. Reymonta 22, na działce nr 180/5 obr.12 w Krakowie
Temat: MIEJSKI STADION PIŁKARSKI "WISŁA"
Faza: PROJEKT WYKONAWCZY
CZĘŚĆ TELETECHNICZNA
SYSTEM EKRANÓW LED I DIODOWYCH BAND REKLAMOWYCH
Inwestor: Gmina Miejska Kraków
Pl. Wszystkich Świętych 3/4
31-004 Kraków
Zamawiający: Zarząd Infrastruktury Komunalnej
i Transportu w Krakowie
ul. Centralna 53
31-586 Kraków
Generalny Projektant : Studio Architektoniczne Sp.z.o.o.
Al. 3 Maja 7, 30-063 Kraków
arch. Wojciech Obtułowicz
uprawnienia Wpis do Izby
budowlane Architektonicznej
Projektanci: mgr inż. Zdzisław Durlak RP Upr. 144/94
Zespól projektowy: mgr inż. Krzysztof Durlak
mgr inż. Janusz Golonka
mgr inż. Jacek Leśniak
mgr inż. Piotr Chalcarz
mgr inż. Marcin Kostrzewa
Sprawdzający: Adam Kapera 495-Km/74
Data : Kraków, kwiecień 2010
|
Jak się człowiek wczyta w zacytowany zaledwie fragment wstępu projektu Obtułowicza, to i zauważy , że Obtułowicz złożył już w Kwietniu, projekt zamówienia na 2 ekrany LED i didowe bandy reklamowe wzdłuż trybun N-E-S. Coraz bardziej nasuwa się wniosek, że Obtułowiczem posłużono się, odsuwając go od projektu a potem przywracając i strasząc go rozliczeniem po zakończeniu budowy. Jak wynika z załącznika do przetargu, zatytułowanego : " Bandy i Telebimy" -
http://www.zikit.krakow.pl/sprawy-ur...010-ekrany-led - biuro Obtułowicza wykonało szczegółowy projekt wykonawczy na 2 telebimy o wymiarach 10,56 na 5,76 m ( o określonych parametrach oraz rozdzielczości ) i na diodowe bandy reklamowe wzdłuż trybun południowej,wschodniej i północnej o długości 253,44 m ( o określonych parametrach oraz rozdzielczości). Interesujące jest w tym to, że projekt ten został przedłożony inwestorowi w Kwietniu 2010 roku. Jakim więc cudem Niedziałkowska z Majchrowskim, gadali takie głupoty w Sierpniu o wymiarach i cenie telebimów, mając od dawna wszelkie dane od Obtułowicza

Czemu nie ogłoszono przetargu już w Kwietniu

No i czemu nie ma w obecnym przetargu , zamówienia na opracowane w tym samym dokumencie przez Obtułowicza - Diodowe Bandy Reklamowe
Czyż nie można sobie wyobrazić, że Obtułowicz poległ z ręki inwestora i wykonawcy, kosztem jakości stadionu Wisły a także być może i terminowości jego oddania

Jeśli tak, to bez najmniejszych problemów, każdy organ sprawdzający tą inwestycje, musi zauważyć odstępstwa inwestora w stosunku do projektu, zwłaszcza podczas zawieszenia Obtułowicza w nadzorze nad wykonywaniem jego projektu

Gdzie są bandy reklamowe, gdyż one nie wzięły się z "widzimisię" projektanta, tylko z zamówienia inwestora na te projekty, za które miasto przecież zapłaciło lub musi zapłacić projektantowi
To nie prezenty Mikołajkowe od Majchrowskiego a raczej zwrot należności Wisły, przy czym lista zwrotów, zapewne powinna być i mam nadzieje, że będzie o wiele dłuższa.